ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sun 4 Sep - 3:34

dva brata wrote:
https://en.wikipedia.org/wiki/Multiplier_(economics)#Keynesian_and_Hansen.E2.80.93Samuelson_multipliers

kako rekoh, nisi loš, fali ti temeljnog ekonomskog znanja.. evo razne vrste multiplikatora gle čuda postoje u ekonomiji, i gle čuda dio su formule po kojoj se računa bdp (c+i+g+nx), i još veća ironija razvio ih je keynes , čiji si ti fan i obožavatelj  .. daj jbt prouči malo materiju , prije nego ides vrijeđat _D 

nisam rekao da ne postoje, nego da nemaju smisla, kao što nema smisla geocentrizam

to da sam ja obožavatelj Keynesa ste izmislili ti i aben, jer vama je sve komunizam, pa vam je Keynes komunist ili što već

https://en.wikipedia.org/wiki/Monetary_circuit_theory
https://en.wikipedia.org/wiki/Chartalism
https://en.wikipedia.org/wiki/Modern_Monetary_Theory

______
e sad ako pogledaš to što si stavio s linka, i ti ekonomisti koji se spominju i njihovi modeli i teorije, pa i keynesianizam, to se sve odnosi na period kad je Amerika koristila zlanti standard i imala fiksnu količinu novca, a ti te iste teorije primjenjuješ na današnji fiat sustav sa rastućom količinom novca

evo sad da ti pokažemo kako nemaju smisla
znači ti kažeš imaš 100 kuna, kupiš nešto od mene, država uzme 10, meni ostane 90, ja stavim na štednju i ne trošim dalje
ti kreneš računat i kažeš, 100/0,1 = 1000, tj. da se u ekonomiji preokrenulo robe u vrijednosti 1000 kuna zato što je porez 10%
e pa nije, jer sam ja pare stavio na štednju i ništa se nije vrtjelo ni mijenjalo ruku

znači taj tvoj model sa multiplikatorima prvo pretpostavlja fiksnu količinu novca, pa onda slijedi da što je veći porez to je manja ekonomska aktivnost, što znači da ako država troši da ostali sudionici ekonomije ne mogu trošiti, i zatim ignoriraš u potpunosti štednju, u tvom modelu sa multiplikatorima štednja ne postoji, ljudi potroše sve što imaju, tj. pretpostavlja da će se novac zavrtiti barem 100 puta prije nego porezima država otme sve

vama je sve izmiješano, čvrsta valuta sa zlatnim standardom te fiksnom količinom novca isto je što i plutajći tečaj sa fiat valutom, i to kad je država korisnik novca kojeg ne može stvarati je isto kao i kad je država monopolist koji tiska i određuje vrijednost

čini se da je bilo koja teorija i bilo koji model primjeniv na bilo što, nema konteksta,

možeš tako i komunističke ekonomske modele iz SSSRa u kojima ne postoji privatni sektor primjenjivati na američki model kaptalizma, jer očito je svejedno

tako da nije čudno što zagovaraš rezanje potrošnje, tebi u glavi je Hrvatska na zlatnom standardu sa fiksnom količinom novca, jer ste vi to tako učili na ekonomiji

BDP se ne računa preko multiplikatora, nego država ima uvid u sav promet u ekonomiji, i u realnom vremenu može svaki dan reći kolika je potrošnja građana, koliko poreza ubire i kolika je potrošnja javnog sektora, sav promet koji se proknjiži država vidi, nema nikakvog množenja eura kojeg su donijeli turisti sa faktorom 5 ili što već radite, 100 EUR je 100 EUR

ti možeš raditi svoje proizvoljne procjene koje nisu temeljene na ničemu, tj. možeš nagađati tako da izabereš neki proizvoljni broj s kojim množiš potrošnju privatnog sektora pa ćeš dobiti neku svoju aproskimaciju BDPa, ako promašiš, malo promjeniš multiplikator dok ne dobiješ približno točnu vrijednost pa odna izvedeš filozofski zaključak kako je multiplikator takav i takav zbog tamo neke porezne politike i socijalizma ili čega već

Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sun 4 Sep - 3:46

dva brata wrote:
dakle, 1/0.1=10
nije problem u razlomku nego u tome što ti svoje rashode zbrajaš sa prihodima onih s kojima si sudjelovao u razmjeni roba i usluga
ti potrošiš 100kn, druga strana zaradi 90kn, i ti to računaš kao da je ukupna količina novca u toj razmjeni 190kn

pa onda napišeš 100/0,52 = 190, to što je razlomak točan ne znači da možeš zrajati svoje rashode sa prihodima druge strane :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sun 4 Sep - 3:50

lipo si se potrudio, ali mozak mi ne funkcionira za ekonomiju u ovu uru, pa uopće nemogu čitati niti razmišljati.. još se natežen sa svecom oko industrijske proizvodnje u WW2 i bdpa EU i Rusije.. iden se bacit na programiranje, ekonomija je ionako zakurac, haha, malo odmoriti mozak
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sun 4 Sep - 3:58

kic wrote:
Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 10479810

ili ovaj primjer gdje je osobno mišljenje stotinjak ispitanih u anketi u nekakvoj korelaciji sa izdvajanima za nezaposlene

jer očito bilo što može biti u korelaciji s bilo čime i imati neko značenje, samo treba napregnuti filozofske vijuge
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sun 4 Sep - 4:01

dva brata wrote:ali mozak mi ne funkcionira za ekonomiju u ovu uru, pa uopće nemogu čitati niti razmišljati.. još se natežen sa svecom oko industrijske proizvodnje u WW2 i bdpa EU i Rusije.. iden se bacit na programiranje, ekonomija je ionako zakurac, haha, malo odmoriti mozak

ja sam popio previše kave danas i čini se da neću spavati do sutra popodne No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sun 4 Sep - 9:41

Nije prije svega posteno placati porez veci od 10%...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by jastreb Sun 4 Sep - 9:43

deda ultimate nemesis wrote:
dva brata wrote:ali mozak mi ne funkcionira za ekonomiju u ovu uru, pa uopće nemogu čitati niti razmišljati.. još se natežen sa svecom oko industrijske proizvodnje u WW2 i bdpa EU i Rusije.. iden se bacit na programiranje, ekonomija je ionako zakurac, haha, malo odmoriti mozak

ja sam popio previše kave danas i čini se da neću spavati do sutra popodne  No
Ja kavu popijem možda 3-4 puta godišnje.

Ono kad kod nekoga dođem u kuću,pa žena donese preda me. I to sa mlijekom.

Inače kod kuće ili u kafiću nikad.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sun 4 Sep - 9:46

Svabiju sve manje i manje lajkam.. Suspect Suspect Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sun 4 Sep - 9:55

Pogani su u MP6..grabezljivi za lovu,djecu gledaju sto prije ishitati iz doma,da njima vise ostane za Urlaube na drugom kraju svijeta,
Za urlaub ce dici 4000-5000 Ojrova da im guzice4 vide svijeta,ali djeci studij nece platiti,osim onih lovasa koji imaju velike firme,pa radi sramote,da im djeca ne ostanu na hohšuleu,placaju im studij..nisam siguran dal te pare stoje pod kakvom privatnom klauzulom..ono,ne vratis ih,tuzit cu te gerihtu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sun 4 Sep - 10:11

gledam te vremesnije parove svabija..to je ziva jeza..ponasaju se kao retardirani klinci,secu ponosno drzeci za ruke,šeraju filinge,dijele pusice,a nidje im djece..davno protjerana..
mislim jebote,kako ti zena moze biti preca nego rodjeno dijete,tvoja vlastita krv.??
cijenim,da je to stoljetno ispiranje ionako tutlekastog mozga prosjecnog Svaba,jos od Kurve Katarine 2. ili tako nes,davno je feminizam i Longijeva Emanćipaćija procvjetala u germanskim drzavama i kastrirala Moškije..
Muoškije uglavnom koriste za sticanje love i brigu oko obaveza,razvodi su precesti,i nakon razvoda,svi odjedared imaju Frojndove i Frojndinene,gugucu jedni drugima,ali zadnje GU..!!! je ipak Ženino...odvratno...Tu i tamo dojdem u konflikt sa nekom Qujom iz Ljudckih...Bolj uulogu zenama nije dao Bog No No No..hladno i kao sa hladnim laserima odlucuju i rezu ljudske sudbine na nizim nivojima...
Veleumno proccijenjujem da su Zene,opet,ovaj put ne u politici nego biznisu se pokazale najbolje za guljenje koze radnom narodu,kao i za sto vece oporezivanje dobiti...Kasnije,ce preko svojih uticajnih Mjuževa,tu lovu prerasporedjivati gdje im najvise paše..
Pas im mtr ebo... Suspect Suspect Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by provocator Sun 4 Sep - 12:18

Stavim križ od dva metra na zid i mogu varat državu... koju volim... I sve mi oprošteno.

_________________
Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by aben Sun 4 Sep - 17:29

provocator wrote:Stavim križ od dva metra na zid i mogu varat državu... koju volim... I sve mi oprošteno.
jedno je teritorij, ljudi, civilizacija, kultura i običaji,

drugo je government.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sun 4 Sep - 18:22

aben wrote:
provocator wrote:Stavim križ od dva metra na zid i mogu varat državu... koju volim... I sve mi oprošteno.
jedno je teritorij, ljudi, civilizacija, kultura i običaji,

drugo je government.

tako je.

Ali ne možeš socijalistima to objasniti, dobro si rekao, jedino onim mrziteljima hrvatske mozes dobro objasniti haha, ovim nacionl socijalistima teže
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sun 4 Sep - 18:39

bogomdani wrote:gledam te vremesnije parove svabija..to je ziva jeza..ponasaju se kao retardirani klinci,secu ponosno drzeci za ruke,šeraju filinge,dijele pusice,a nidje im djece..davno protjerana..
mislim jebote,kako ti zena moze biti preca nego rodjeno dijete,tvoja vlastita krv.??
cijenim,da je to stoljetno ispiranje ionako tutlekastog mozga prosjecnog Svaba,jos od Kurve Katarine 2. ili tako nes,davno je feminizam i Longijeva Emanćipaćija procvjetala u germanskim drzavama i kastrirala Moškije..
Muoškije uglavnom koriste za sticanje love i brigu oko obaveza,razvodi su precesti,i nakon razvoda,svi odjedared imaju Frojndove i Frojndinene,gugucu jedni drugima,ali zadnje GU..!!! je ipak Ženino...odvratno...Tu i tamo dojdem u konflikt sa nekom Qujom iz Ljudckih...Bolj uulogu zenama nije dao Bog No No No..hladno i kao sa hladnim laserima odlucuju i rezu ljudske sudbine na nizim nivojima...
Veleumno proccijenjujem da su Zene,opet,ovaj put ne u politici nego biznisu se pokazale najbolje za guljenje koze radnom narodu,kao i za sto vece oporezivanje dobiti...Kasnije,ce preko svojih uticajnih Mjuževa,tu lovu prerasporedjivati gdje im najvise paše..
Pas im mtr ebo... Suspect Suspect Suspect
04.09. 2016., Dragi dnevniče..... :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by kic Sun 4 Sep - 19:27

:D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sun 4 Sep - 19:31

aben wrote:
provocator wrote:Stavim križ od dva metra na zid i mogu varat državu... koju volim... I sve mi oprošteno.
jedno je teritorij, ljudi, civilizacija, kultura i običaji,

drugo je government.
da, government je na marsu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sun 4 Sep - 20:07

Starhemberg wrote:
bogomdani wrote:gledam te vremesnije parove svabija..to je ziva jeza..ponasaju se kao retardirani klinci,secu ponosno drzeci za ruke,šeraju filinge,dijele pusice,a nidje im djece..davno protjerana..
mislim jebote,kako ti zena moze biti preca nego rodjeno dijete,tvoja vlastita krv.??
cijenim,da je to stoljetno ispiranje ionako tutlekastog mozga prosjecnog Svaba,jos od Kurve Katarine 2. ili tako nes,davno je feminizam i Longijeva Emanćipaćija procvjetala u germanskim drzavama i kastrirala Moškije..
Muoškije uglavnom koriste za sticanje love i brigu oko obaveza,razvodi su precesti,i nakon razvoda,svi odjedared imaju Frojndove i Frojndinene,gugucu jedni drugima,ali zadnje GU..!!! je ipak Ženino...odvratno...Tu i tamo dojdem u konflikt sa nekom Qujom iz Ljudckih...Bolj uulogu zenama nije dao Bog No No No..hladno i kao sa hladnim laserima odlucuju i rezu ljudske sudbine na nizim nivojima...
Veleumno proccijenjujem da su Zene,opet,ovaj put ne u politici nego biznisu se pokazale najbolje za guljenje koze radnom narodu,kao i za sto vece oporezivanje dobiti...Kasnije,ce preko svojih uticajnih Mjuževa,tu lovu prerasporedjivati gdje im najvise paše..
Pas im mtr ebo... Suspect Suspect Suspect
04.09. 2016., Dragi dnevniče..... :D
nego???Povijest mora biti pribiljezena,da pslije ne bude-nisam znao...samo vi titrajte zenskom Egu.. :tw :tw :tw
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 5 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum