ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Thu 1 Sep - 17:55

naravno netko poput Todorića koji uredno plaća sve poreze i posluje po zakonu je najveći lopov

Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Leviathan2 Thu 1 Sep - 20:57

udba wrote:
maggie13 wrote:jastreb je knjizevnik..masta, ovo-ono..:D
Nego, ti i ja moramo malo ozbiljnije popricat..nesto si mi previse upucen u moje navade @_@
Više znanstvenik, zahvaljujuć njemu naučio sam da po Balkanu ima više nepoznatih i izgubljenih plemena nego po šumama Amazone. Što se tiče tvojih navada, znam samo ono što je pisalo u tvom fajlu kojeg mi je dao Manolić, ništa drugo.
al za moje pleme nezna :D

_________________
Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Leviathan2 Thu 1 Sep - 20:58

deda ultimate nemesis wrote:naravno netko poput Todorića koji uredno plaća sve poreze i posluje po zakonu je najveći lopov
?????
a deda sta napisa

_________________
Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Thu 1 Sep - 21:06

Leviathan2 wrote:
deda ultimate nemesis wrote:naravno netko poput Todorića koji uredno plaća sve poreze i posluje po zakonu je najveći lopov
?????
a deda sta napisa

očito da nije imao posla sa todorićom , bilo kao zaposlenik, bio kao ko-operant :D

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by aben Thu 1 Sep - 21:57

deda ultimate nemesis wrote:
dva brata wrote:nisu platili porez lopinama iz HDZa i SDpa koji će u Zagrebu trošiti na auta, kurabe,skupe restorane, , odlučila sirotinja iz sinja zadržati sebe pare..
a ovaj provocator trebao bi biti na strani radničke klase i seljaka i proletera iz sinja, a ne na strani lopovske države

zato su afričke države tako uspješne, tamo nitko ne plaća poreze niti se drži zakona i propisa, ne plaćaju si ni međusobno, no nije Hrvatska daleko od Afrike po IQ

niski porezi i ča manje regulacije nevidljive ruke su uvjet, a ne uzrok ekonomskom blagostanju.

bogati, ko da podmećeš da je za biti košarkoš dovoljno biti visoki...nemoj biti neozbiljan

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by provocator Thu 1 Sep - 22:08

dva brata wrote:nisu platili porez lopinama iz HDZa i SDpa koji će u Zagrebu trošiti na auta, kurabe,skupe restorane, , odlučila sirotinja iz sinja zadržati sebe pare..

a ovaj provocator trebao bi biti na strani radničke klase i seljaka i proletera iz sinja, a ne na strani lopovske države
Pa ok... Imam i ja kuću i zemlju na moru. Prijavim se tamo i neću plaćati lopove iz ZG. Jel to u redu?
Sirotinja... Moš mislit.

_________________
Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Thu 1 Sep - 22:09

uh, podmeće vam se, al ne date se vi

sutra filozofirajte malo o decentralizaciji od Zagreba, Brisel je ipak predaleko da bi ga bili svijesni
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Fri 2 Sep - 5:48

nema velike štete od "utaje love".
sinjska ekipa će lovu potrošiti, država će opet na potrošnju obračunati PDV, itd.. država "utajom" poreza ne gubi cijeli porez, nego možda par % sve skupa..

ali vrlo vjerojatno država čak i profitira utajom poreza, zvuči čudno, ali zbog ekonomski multiplikativnih efekata, može čak i kasnije ubrati više love..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Fri 2 Sep - 5:57

dva brata wrote:nema velike štete od "utaje love".
sinjska ekipa će lovu potrošiti, država će opet na potrošnju obračunati PDV, itd.. država "utajom" poreza ne gubi cijeli porez, nego možda par % sve skupa..

ali vrlo vjerojatno država čak i profitira utajom poreza, zvuči čudno, ali zbog ekonomski multiplikativnih efekata, može čak i kasnije ubrati više love..
magično se umnoži novac, utajenih 100 kuna se multiplikacijom pretvara u 200 i država zarađuje, jednostavno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Fri 2 Sep - 6:18

deda ultimate nemesis wrote:
dva brata wrote:nema velike štete od "utaje love".
sinjska ekipa će lovu potrošiti, država će opet na potrošnju obračunati PDV, itd.. država "utajom" poreza ne gubi cijeli porez, nego možda par % sve skupa..

ali vrlo vjerojatno država čak i profitira utajom poreza, zvuči čudno, ali zbog ekonomski multiplikativnih efekata, može čak i kasnije ubrati više love..
magično se umnoži novac, utajenih 100 kuna se multiplikacijom pretvara u 200 i država zarađuje, jednostavno
sad ne znam jesi bio ironičan, ali tako nešto :D

utajim 1000kn pdva..

ali za 1000kn recimo odem u trgovinu, kupin nešto.. i platim na to 25% pdva.. pa onda ovaj kome je ostalo 750kn napravi isto tako.. pa tako dalje i tako dalje..

a država na cijeli proces više puta obračunava pdv..

a ovako država mazne 1000kn, i kupi novo auto jer ova auta od 3godine su već stara, i ode lova u njemačku odmah -1000kn na konto uvoza odnosno bdpa
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Fri 2 Sep - 6:23

sada mi pada napamet, da je bolje imati što manji porez..

pogledaj ovo.. zamisli da ti je porez 50%..

imaš u prvoj ruci 100kn.. u drugoj ruci 50kn.. u trećoj 25kn.. u četvrtoj 12,5kn..

mislim da matematički 100/0.5 =200kn(ili bdpa) možeš dobiti multiplikacijom

a zamisli da ti je porez 10%..

u prvoj ruci ti ostane 90kn.. pa onda 81.. pa 72kn..

100/0.1 =1000kn..

reži poreze i utaji lovu = raste ekonomija
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Fri 2 Sep - 6:39

dva brata wrote:pogledaj ovo.. zamisli da ti je porez 50%..
imaš u prvoj ruci 100kn.. u drugoj ruci 50kn.. u trećoj 25kn.. u četvrtoj 12,5kn..
mislim da matematički 100/0.5 =200kn(ili bdpa) možeš dobiti multiplikacijom
a zamisli da ti je porez 10%..
u prvoj ruci ti ostane 90kn.. pa onda 81.. pa 72kn..
100/0.1 =1000kn..
reži poreze i utaji lovu = raste ekonomija

ovo je prekomplicirano za mene
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Fri 2 Sep - 7:05

dva brata wrote:
a zamisli da ti je porez 10%..
u prvoj ruci ti ostane 90kn.. pa onda 81.. pa 72kn..
100/0.1 =1000kn.

probao sam zbrojiti 10 + 9 + 8,1 + 7,29 + 6,561 + 5,9049 + 5,31441 + 4,782969... -->

i nikako da dobijem 1000

isto tako i za ovo

dva brata wrote:
zamisli da ti je porez 50%..
imaš u prvoj ruci 100kn.. u drugoj ruci 50kn.. u trećoj 25kn.. u četvrtoj 12,5kn..
mislim da matematički 100/0.5 =200kn(ili bdpa) možeš dobiti multiplikacijom

50 + 25 + 12.5 + 6.25 + 3,125 + 1,5625 + 0,78125... -->

i nikako da dobijem 200

meni ta multiplikacija ne ide

vidim samo da limes onog prvog niza kada teži u beskonačnost iznosi 100
i limes ovog drugog niza kad teži u beskonačnost isto iznosi 100

ja više od 100 kn koje država može ubrati porezom od početnih 100 ne znam kako dobiti, bez obzira koliki porez bio, i nije mi jasno kako ti dobiješ 200 ili 1000

to je neka specijalna matematika koju ste vi učili na ekonomskom

dva brata wrote:
reži poreze i utaji lovu = raste ekonomija
ako je to točno onda to treba raditi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by jastreb Fri 2 Sep - 7:27

Očito je da niste upoznati sa djelovanjem određenih struktura u samom Zagrebu.

Inače se ne biste bavili Sinjanima.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by udba Fri 2 Sep - 8:21

Evo još jednog zanimljivog podatka. Dobro upućeni u prodaju pečenja tvrde da je samo u “torovima” u Gradskom parku 14. i 15. kolovoza ispečeno više od tisuću odojaka i janjaca. Sve je prodano. Samo na prodaji pečenog mesa ostvaren je prihod veći od dva milijuna kuna. A kada se toliko pojede, mora se obilno zalijevati pićem koje se nije dijelilo badava. Poslije svega zaključak se nameće sam po sebi.

Jebote, kako su ovo iz dupeta vađeni podaci. Prvo, stopa poreza nije problem jer na birtijašenje ide 13% što i nije tako strašno za našu samoupravnu, socijalističku zajednicu. Drugo, na 10k kuna je popijeno brutto 90k kuna i to je za onaj zaseok sasvim pristojna cifra, a najveći potrošači su ionako bili državna izaslanstva i njihova svita. Treće, odakle njima ti podaci kad porezna prijava za osmi mjesec još nije išla, a podaci iz fiskalizacije nisu dostupni javnosti. Jel to curi iz APIS-a? Ili netko vuče podatke iz dupeta.

_________________
Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Fri 2 Sep - 12:38

aben wrote:
bogati, ko da podmećeš da je za biti košarkoš dovoljno biti visoki...nemoj biti neozbiljan

meni je baš gušt podmetat, evo podmetnuo sam ti i Galtu, pa da vidimo što će sad izfilozofirat

https://tkojejohngalt.wordpress.com/2016/08/31/visestranacko-jednoumlje/comment-page-1/#comment-5576

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Crobondyield
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Fri 2 Sep - 12:49

http://www.tportal.hr/biznis/politika-i-ekonomija/441377/Drzava-se-zaduzila-1-1-milijardu-kuna.html

Izdano je tako 1,15 milijardi kuna novih trezorskih zapisa s rokom dospijeća od godine dana, uz prosječnu kamatnu stopu od 0,91 posto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sat 3 Sep - 15:44

deda ultimate nemesis wrote:
dva brata wrote:
a zamisli da ti je porez 10%..
u prvoj ruci ti ostane 90kn.. pa onda 81.. pa 72kn..
100/0.1 =1000kn.

probao sam zbrojiti 10 + 9 + 8,1 + 7,29 + 6,561 + 5,9049 + 5,31441 + 4,782969... -->

i nikako da dobijem 1000

isto tako i za ovo

dva brata wrote:
zamisli da ti je porez 50%..
imaš u prvoj ruci 100kn.. u drugoj ruci 50kn.. u trećoj 25kn.. u četvrtoj 12,5kn..
mislim da matematički 100/0.5 =200kn(ili bdpa) možeš dobiti multiplikacijom

50 + 25 + 12.5 + 6.25 + 3,125 + 1,5625 + 0,78125... -->

i nikako da dobijem 200

meni ta multiplikacija ne ide

vidim samo da limes onog prvog niza kada teži u beskonačnost iznosi 100
i limes ovog drugog niza kad teži u beskonačnost isto iznosi 100

ja više od 100 kn koje država može ubrati porezom od početnih 100 ne znam kako dobiti, bez obzira koliki porez bio, i nije mi jasno kako ti dobiješ 200 ili 1000

to je neka specijalna matematika koju ste vi učili na ekonomskom

dva brata wrote:
reži poreze i utaji lovu = raste ekonomija
ako je to točno onda to treba raditi

kakva je to tvoja matematika

50 +25 + 12.5 +6.25 +3.125 .. itd dobijemo nešto manje od 100 + onih 100 = 200

isto vrijedi i za ovaj multplikator gdje je porez 10%, 100/0.1

100 +90 +81 +72.9 +65,61 +59.05 ... itd dodjes isto do 1000..

drž se ti tehničkih znanosti geek
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sat 3 Sep - 16:05

dva brata wrote:
kakva je to tvoja matematika
50 +25 + 12.5 +6.25 +3.125 .. itd dobijemo nešto manje od 100 + onih 100 = 200
isto vrijedi i za ovaj multplikator gdje je porez 10%,  100/0.1
100 +90 +81 +72.9 +65,61 +59.05 ... itd dodjes isto do 1000..
drž se ti tehničkih znanosti geek

vi s ekonomskog fakulteta očito ne znate zbrajati a kamoli neke naprednije operacije raditi

voziš se u autu koji ima rezervoar od 100 litara i koji se smanjuje za 10% svakih kilometar, na početku imaš 100 litara, pa zatim 90 litara, pa onda 81, pa 72.9 itd.

na kraju vožnje po tebi je u rezervoaru bilo 1000 litara?

to ne da nema veze s matematikom, nego nema veze s elementarnom logikom

ta tvoja multiplikacija je obično magijsko razmišljanje, slično kao i ono kad imate korelaciju od R^2 = 0,3 između prodaje čungalungi i broja oboljelih od zika virusa pa izvlačite ekonomske zakonitosti iz takvih signifikantnih korelacija

https://en.wikipedia.org/wiki/Magical_thinking
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sat 3 Sep - 16:14

radi se o ekonomskom multiplikatoru hipotetsk asituacija.. ekonomski multiplikatori nisu izmišljeni, uzmi neku knjigu iz makroekonomije ili negdje drugdje i čitaj o njima..

recimo da imaš 100kn za trošiti..

i da kupiš nešto i platiš 10% pdva..

prodavatelj recimo dobije 90kn, a država 10%(10kn)..
pa onda zamisli da kupac odmah troši , ne štedi, (hipotetski), pa on ima na raspolaganju 90kn, i plati 10% poreza, država dobije 9kn, a drugi prodavatelj ima na raspolaganju 81kn.. i tako dalje i tako dalje...


naravno ne djeluje točno ovako, ali ekonomska multiplikacija postoji.. nije čin u ekonomiji završen tipa "ugostitelji na 100kn prodanog pića nisu platili 25% pdva i to je kraj -" . "ugostitelji su bogatiji za 100kn, a država siromašnija za 25kn i to je kraj". nije to fizika.

ugostitelji će potrošiti dio od tih 100kn , i država će dobiti porez, pa će taj drugi trošit itd..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Guest Sat 3 Sep - 16:19

dva brata wrote:
prodavatelj recimo dobije 90kn, a država 10%(10kn)..
pa onda zamisli da kupac odmah troši , ne štedi, (hipotetski), pa on ima na raspolaganju 90kn, i plati 10% poreza, država dobije 9kn, a drugi prodavatelj ima na raspolaganju 81kn.. i tako dalje i tako dalje...


naravno ne djeluje točno ovako, ali ekonomska multiplikacija postoji.. nije čin u ekonomiji završen tipa "ugostitelji na 100kn prodanog pića nisu platili 25% pdva i to je kraj -" . "ugostitelji su bogatiji za 100kn, a država siromašnija za 25kn i to je kraj". nije to fizika.

ugostitelji će potrošiti dio od tih 100kn , i država će dobiti porez, pa će taj drugi trošit itd..

kad ti potrošiš 100 kuna, država uzme 10%, prodavač ima 91 kunu, a tvoje stanje prelazi u 0 kuna, prije nego što si išta potrošio stanje prodavača je bilo 0kn i stanje državnih poreza je bilo 0kn, i tako vrijedi za svaku novu iteraciju, ruku, korak ili kako već to želiš nazvati

ti umjesto da zbarajaš svoje novo stanje koje iznosi 0 kuna sa onime što je uzela država, i sa onime što sad u ruci ima prodavač, ti se praviš kao da ništa nisi potrošio pa zbrajaš kao da još uvijek u džepu imaš 100 kuna, ali su i država i prodavač također zaradili

to što vi radite na tom ekonomskom fakultetu to nije matematika, to nema veze s mozgom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu - Page 2 Empty Re: Prema stručnom izračunu, sinjski su ugostitelji prevarili državu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum