ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Propao TTIP!

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by catabbath 29/8/2016, 14:40

Bitno da smo ga mi već bili apriori prihvatili.

catabbath

Posts : 12400
2015-08-22


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Guest 29/8/2016, 14:40

Regoč wrote:
dzmrdz wrote:
Regoč wrote:
dzmrdz wrote:Koji je potencijalno najveci problem da je ttip prošao.?
Pad zdravstvene ispravnosti hrane i gmo-proizvodi.

Da, za to znam ali u principu nisam znao ba smnogo, sem da je obavijen misterijom. U USA i Canada je normalno upotreba GMO dok se Evropa jos otima. Drago mi je da je propalo..ako je!
Ima i onih sindikalnih stvarih, kao pad proizvodnje u Europi, arbitraža za multinacionalke umjesto redovnoga sudstva i slično.

Starbucks vrti milijarde ovde u UK a maltene placa porez koji plati svaki jaci poljoprivrednik sa 10 kombajna..bila je velika frka oko toga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Guest 29/8/2016, 14:41

A i postali bi kolonija kao kontinent, bez ekonomske i financijske, pa dakle i politicke autonomije. Nema onda vise zasebnih trgovinskih sporazuma, pa ni unutrasnjih regula, dok veci ''transatlantski partner'' ne odobri.

O politici da ne pricam, ruski plin zaboravi, kineske proizvode koji po americkoj procjeni krse intelektualno vlasnistvo zaboravi, moguci zajednicki izlaz EU ekonomija na trzista Afrike, Latinske Amerike, Bliskog istoka, zemalja bivseg SSSR-a, Indokine, Pacifika...zaboravi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Regoč 29/8/2016, 14:41

Pravo bi rješenje bio ekonomski blok od Atlantika do Pacifika, Eunija, Rusija i Kina.

_________________
Propao TTIP! - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Regoč 29/8/2016, 14:42

dzmrdz wrote:
Regoč wrote:
dzmrdz wrote:
Regoč wrote:
dzmrdz wrote:Koji je potencijalno najveci problem da je ttip prošao.?
Pad zdravstvene ispravnosti hrane i gmo-proizvodi.

Da, za to znam ali u principu nisam znao ba smnogo, sem da je obavijen misterijom. U USA i Canada je normalno upotreba GMO dok se Evropa jos otima. Drago mi je da je propalo..ako je!
Ima i onih sindikalnih stvarih, kao pad proizvodnje u Europi, arbitraža za multinacionalke umjesto redovnoga sudstva i slično.

Starbucks vrti milijarde ovde u UK a maltene placa porez koji plati svaki jaci poljoprivrednik sa 10 kombajna..bila je velika frka oko toga.
Vjerojatno izvlači lovu pa plaća porez na Antilima. To se lako sjebe, porez plaćaš u državi u kojoj ostvaruješ zaradu, a ne tamo gdje ti je povoljnije.

_________________
Propao TTIP! - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Guest 29/8/2016, 14:43

dawson wrote:Bitno da smo ga mi već bili apriori prihvatili.
pa propao je na EU razini dakle propada i kod nas.. iako se kod nas baš ništa jebeno nebi mjenjali..

pa tko je lud da investira u RH, od Amera..

A Amerikanci nemaju neku industriju široke potrošnje, kao što imaju Europljani ili Kinezi pa da bi ti vidio Američke proizvode na RH policama.. nebi vidio ništa..

u RH se ništa nebi promjenilo, Američkih proizvoda na policama nebi bilo, jer nemogu konkurirati niti švabama niti kinezima, američke firme bi zaobilazile RH .. tresla se brda rodio se štakor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Guest 29/8/2016, 14:43

Regoč wrote:Pravo bi rješenje bio ekonomski blok od Atlantika do Pacifika, Eunija, Rusija i Kina.

Ja sam laik za ekonomiju ali po meni bi EU i RF srecno i zadovoljno kohabitirali vekovima da nije uplitanja USA i konstantnog plasenja istocnih Evropljana sa ruskom invazijom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Guest 29/8/2016, 14:44

Regoč wrote:
dzmrdz wrote:
Regoč wrote:
dzmrdz wrote:
Regoč wrote:
Pad zdravstvene ispravnosti hrane i gmo-proizvodi.

Da, za to znam ali u principu nisam znao ba smnogo, sem da je obavijen misterijom. U USA i Canada je normalno upotreba GMO dok se Evropa jos otima. Drago mi je da je propalo..ako je!
Ima i onih sindikalnih stvarih, kao pad proizvodnje u Europi, arbitraža za multinacionalke umjesto redovnoga sudstva i slično.

Starbucks vrti milijarde ovde u UK a maltene placa porez koji plati svaki jaci poljoprivrednik sa 10 kombajna..bila je velika frka oko toga.
Vjerojatno izvlači lovu pa plaća porez na Antilima. To se lako sjebe, porez plaćaš u državi u kojoj ostvaruješ zaradu, a ne tamo gdje ti je povoljnije.

https://www.theguardian.com/business/2015/dec/15/starbucks-pays-uk-corporation-tax-8-million-pounds

Smesna cifra!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Guest 29/8/2016, 14:44

A Amerikanci kukaju u Američkim medijima protiv TTIPa, jer se plaže da bi ih EU industrija pregazila.. da bi ono malo manufakturnih proizvoda propalo u USA, Ameri nemaju šanse pored Njemačke industrije, pa čak niti pored industrije češke, slovačke, rumunjske, ove zemlje bi osvojile USA:.

RH stvarno , mi smo totalno nebitni..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Regoč 29/8/2016, 14:47

dzmrdz wrote:
Regoč wrote:Pravo bi rješenje bio ekonomski blok od Atlantika do Pacifika, Eunija, Rusija i Kina.

Ja sam laik za ekonomiju ali po meni bi EU i RF srecno i zadovoljno kohabitirali vekovima da nije uplitanja USA i konstantnog plasenja istocnih Evropljana sa ruskom invazijom
Ne treba biti naivan pa misliti da Rusi ne žele izbiti na Atlantik, jasno da žele, ali nemaju snage za to pa su spremni na suradnju.

_________________
Propao TTIP! - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Guest 29/8/2016, 14:49

Regoč wrote:
dzmrdz wrote:
Regoč wrote:Pravo bi rješenje bio ekonomski blok od Atlantika do Pacifika, Eunija, Rusija i Kina.

Ja sam laik za ekonomiju ali po meni bi EU i RF srecno i zadovoljno kohabitirali vekovima da nije uplitanja USA i konstantnog plasenja istocnih Evropljana sa ruskom invazijom
Ne treba biti naivan pa misliti da Rusi ne žele izbiti na Atlantik, jasno da žele, ali nemaju snage za to pa su spremni na suradnju.

Pa jos bolje ako imaju kapacitete i proizvode, to moze samo nama biti od koristi. Ovako ako je samo jedna sila onda dolazi do monopola. Ja sam prije mislio na RF kao sirovinsku bazu i protutezu amerikacima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Regoč 29/8/2016, 14:50

dzmrdz wrote:
Regoč wrote:
dzmrdz wrote:
Regoč wrote:Pravo bi rješenje bio ekonomski blok od Atlantika do Pacifika, Eunija, Rusija i Kina.

Ja sam laik za ekonomiju ali po meni bi EU i RF srecno i zadovoljno kohabitirali vekovima da nije uplitanja USA i konstantnog plasenja istocnih Evropljana sa ruskom invazijom
Ne treba biti naivan pa misliti da Rusi ne žele izbiti na Atlantik, jasno da žele, ali nemaju snage za to pa su spremni na suradnju.

Pa jos bolje ako imaju kapacitete i proizvode, to moze samo nama biti od koristi. Ovako ako je samo jedna sila onda dolazi do monopola. Ja sam prije mislio na RF kao sirovinsku bazu i protutezu amerikacima.
Da ne spominjemo jeftiniji plin. Mislim da bi to bila dobra i produktivna suradnja, a ni Kinu ne treba isključiti.

_________________
Propao TTIP! - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by epikur37 29/8/2016, 15:09

Plenković i Kulinda na teškim, dizel aparatima :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Guest 29/8/2016, 17:35

boli kurac plenkovića, on samo govori što mu ambasada pošalje dopis..
da sutra dodje Trump na vlast, i da mu Trumpova ambasada pošalje dopis da laje protiv TTIPa, on će tako lajati jer je gazda iz USA naredio..

jebe se njega, evo sve plenković nemože noćima spavati..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by udba 29/8/2016, 18:06

dva brata wrote:
dawson wrote:Bitno da smo ga mi već bili apriori prihvatili.
pa propao je na EU razini dakle propada i kod nas.. iako se kod nas baš ništa jebeno nebi mjenjali..

pa tko je lud da investira u RH, od Amera..

A Amerikanci nemaju neku industriju široke potrošnje, kao što imaju Europljani ili Kinezi pa da bi ti vidio Američke proizvode na RH policama.. nebi vidio ništa..

u RH se ništa nebi promjenilo, Američkih proizvoda na policama nebi bilo, jer nemogu konkurirati niti švabama niti kinezima, američke firme bi zaobilazile RH .. tresla se brda rodio se štakor

Goni Amerikance u tri pičke materine, mlate na Youbitou, Guglu, Steamu, čovječe klinci kupuju boje na puškama za igrice, alo ne igre ili oružja, nego jebeni skin za oružje, skin za Minekraft, pa to im balavurdija cijelog svijeta svake sekunde šiba po pet, deset dolara puta sto miliona klinaca i gejmera, doslovno prodaju ništa. Skidam kapu i klanjam se  - ne do poda, nego guram još glavu dva metra u zemlju.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Guest 29/8/2016, 18:13

ugovori nisu odbačeni niti su pregovori napušteni, tako da ne vidim kako je propao

dok god se vode pregovori postoji mogućnost da se TTIP ostvari
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Guest 29/8/2016, 18:19

udba wrote:
dva brata wrote:
dawson wrote:Bitno da smo ga mi već bili apriori prihvatili.
pa propao je na EU razini dakle propada i kod nas.. iako se kod nas baš ništa jebeno nebi mjenjali..

pa tko je lud da investira u RH, od Amera..

A Amerikanci nemaju neku industriju široke potrošnje, kao što imaju Europljani ili Kinezi pa da bi ti vidio Američke proizvode na RH policama.. nebi vidio ništa..

u RH se ništa nebi promjenilo, Američkih proizvoda na policama nebi bilo, jer nemogu konkurirati niti švabama niti kinezima, američke firme bi zaobilazile RH .. tresla se brda rodio se štakor

Goni Amerikance u tri pičke materine, mlate na Youbitou, Guglu, Steamu, čovječe klinci kupuju boje na puškama za igrice, alo ne igre ili oružja, nego jebeni skin za oružje, skin za Minekraft, pa to im balavurdija cijelog svijeta svake sekunde šiba po pet, deset dolara puta sto miliona klinaca i gejmera, doslovno prodaju ništa. Skidam kapu i klanjam se  - ne do poda, nego guram još glavu dva metra u zemlju.

pa točno to, u USA IT ing zarađuju brutalno, kreiraju upravo pc igrice, programe za pc igrice, platforme , steam, uplay, eorigin, gog(good old games platforma) sve se razvilo u USA, a cijeli svijet konzumira njihove proizvode..

google, youtube, gmail, a onda imaš yahoo, bing, sve u USA, hollywood filmovu se gledaju u Kini, ogromna lova iz Kine samo preko USA filmova se vraća u USA..

tako mi nije jasno čime bi se Hrvat strašio "usa proizvoda".. ? šta ameri rade? mobitele ? OK USA ih dizajnira proizvdeu se u kini.. dalje? auta? sve je made in EU, nešto Kina i Koreja.. strojevi isto tako..

jedino što se bojimo USA GMO hrane, ali zakurac, ne isplati se proizvoditi USA hranu, u USA pa dok dodje do Hrvatskih polica , treba prođi 30 000 km..

ovako imaš hrvatske tvornice, imaš za hranu njemačke/talijanske tvornice udaljene 500-1000km..

nikakvog efekta nebi bilo od toga TTIPa na Hrvatsku.. doslovno se ništa nebi osjetilo...

dapače Ameri se plašili da bi im Njemačka industrija, pa čak industrija Slovačke, Češle, Poljske, Rumunjske, Mađarske, da bi proizvodi ovih zemalja pregazili USA tržište, jednostavno USA radnik ne može konkurirati nekom IT rumunju koji kuca program za 1000$ mjesečno, ili rumunjskom radniku u tvornici za 400$ mjesečno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by udba 29/8/2016, 18:28

dva brata wrote:
jedino što se bojimo USA GMO hrane, ali zakurac, ne isplati se proizvoditi USA hranu, u USA pa dok dodje do Hrvatskih polica , treba prođi 30 000 km..
ma uvozimo mi još gore od GMO i još dalje od 30k km, piletinu iz Južne Amerike gdje je hala dugačka kilometar, a piliće hrane smljevenim starim kamionima i autogumama. A i ova naša domaća hrana je placebo efekt. Probao kolega neki voćnjak napravit pa mu sve izjelo uši, crvi, plodovi nikakvi, flekavi, onda je počeo špricat, trovat, gnojit, s kojekakvim smjesama tretirat da donekle na nešto sliči. Domaće tradicionalne štale, to muhe lete ko u trećem dijelu Matrixa, kravi trebaju dva repa da to potjera, na kraju vidim da je higijenskije mlijeko koje dobiju u rafinerijama meksičkog zaljeva kao nusprodukt od izrade nafte nego ovo što kod nas ide po onom starom, tradicionalnom sistemu.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by udba 29/8/2016, 18:42

Jebote, Pixar i Dreamworks skupe 20 geekova, rahitičara, dijabetičara s dioptrijom 5,0 i nerdovi za 6 mjeseci natipkaju i naklikaju novi nastavak Ledenog Doba i okrenu lovu za koju 5000 Kineza tuče pneumatskim šarafcigerima i lopatama godinu dana, ili cijela naša obala u mjesec dana sezone. Naš konj za trku je "Lud Zbunjen". Takvim serijama na Guantanamu iznuđuju prizanja od zarobljenika.

_________________
Propao TTIP! - Page 2 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Yehudi 29/8/2016, 20:09

deda ultimate nemesis wrote:ugovori nisu odbačeni niti su pregovori napušteni, tako da ne vidim kako je propao

dok god se vode pregovori postoji mogućnost da se TTIP ostvari

  NITI  JEDAN od 40 poglavlja NIJE zatvoreo !

 Naime pregovori se godinama vode  i to u TAJNOSTI - , javnost, novinari NEMAJU PRISTUPA

 Samo se triba upitati ZAŠTO  i tko od toga ima koristi ( que bono ) a to su Ameri.

     Osim trgovinskog sporazuma oni ubacuju klauzule o nadležnosti samo američkih sudova a

  nastoje progurati - GMO- sranje i to ne samo sjeme već i meso od tako tovljenih životinja,

 Naravno sve to nastoje transportirati isključivo njihove firme, traže agresivno izbaciti sve druge proizvodjače

 ( Ruse, Kineze i sve ostale ) 

   Uz to inzistiraju da njihova vojska ima nadležnosti na cilom teritoriju unije  itd.

  To nije samo - ugovor o trgovini - već robovski položaj Europe
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Guest 29/8/2016, 20:10

neće proći taj TTIP

u Europi je Hollande protiv njega, evo Njemački ministar protiv njega. I drugi isto tako.
u USA je Trump protiv njega, kuka da će EU jeftina iindustrija razvaliti USA.. piši propalo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Propao TTIP! - Page 2 Empty Re: Propao TTIP!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum