ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novo hrvatsko zlato

Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Novo hrvatsko zlato

Post by melkior 18/8/2016, 22:26

Fantela i Marenić prevrnuli brod od sreće: Zadar i Cres će gorjeti
HRVATSKI jedriličari Šime Fantela i Igor Marenić s ostatkom hrvatske delegacije okupali su se u zaljevu Guanabara po osvajanju zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Riju. Nakon povijesnog prvog zlata za Hrvatsku na olimpijskim igrama prvi je pred mikrofone stao kormilar Šime Fantela.

> FOTO Pogledajte galeriju proslave

> ČETVRTO ZLATO Fantela i Marenić donijeli Hrvatskoj povijesnu medalju

"Sreća, oduševljenje, iznenađenje, smirenost, opuštenost, ma cijeli niz emocija me sad prolazi.  Bio je ovo dug tjedan, izdržali smo sve, nevere, lom jarbola, bonace, čekali smo svoj moment i to je tajna našeg uspjeha," rekao je Šime Fantela i dodao:

"I tajna je u ovim majicama, jedrimo cijeli tjedan u istom markeru, on je donio zlato," nasmijao se Zadranin.

Večeras će proslaviti s ostalim hrvatskim sportašima u Riju, a krajem tjedna, po njihovu povratku u Hrvatsku, spremaju se velike fešte u Fantelinom rodnom Zadru i Marenićevom Cresu.

"Zadar i Cres će gorjeti od slavlja," ubacio se Igor Marenić. "Napravili smo čudo, ovaj tu lik je nevjerojatan," rekao je pokazujući na Fantelu.

"Vodili smo od prvog plova regate, bili smo mirni od početka do kraja i uspjeli. Ovo je plod 15 godina jedrenja, ali zaslužili smo konačno biti na postolju, i to na najvišoj stepenici."

Na nju su se uspeli malo prije 22 sata po hrvatskom vremenu na svečanoj dodjeli medalja u Rio de Janeiru.
 
 Novo hrvatsko zlato  Fantela-marenic-zlato-gettty
 
http://www.index.hr/tema/oi-2016/fantela-i-mareni%c4%87-prevrnuli-brod-od-sre%c4%87e-zadar-i-cres-%c4%87e-gorjeti-913810
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by dijagram 18/8/2016, 22:27

Znao sam da ce melkonja ovo otvoriti.
Znao sam, bravo.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by melkior 18/8/2016, 22:31

melkior wrote:Fantela i Marenić prevrnuli brod od sreće: Zadar i Cres će gorjeti
HRVATSKI jedriličari Šime Fantela i Igor Marenić s ostatkom hrvatske delegacije okupali su se u zaljevu Guanabara po osvajanju zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Riju. Nakon povijesnog prvog zlata za Hrvatsku na olimpijskim igrama prvi je pred mikrofone stao kormilar Šime Fantela.

> FOTO Pogledajte galeriju proslave

> ČETVRTO ZLATO Fantela i Marenić donijeli Hrvatskoj povijesnu medalju

"Sreća, oduševljenje, iznenađenje, smirenost, opuštenost, ma cijeli niz emocija me sad prolazi.  Bio je ovo dug tjedan, izdržali smo sve, nevere, lom jarbola, bonace, čekali smo svoj moment i to je tajna našeg uspjeha," rekao je Šime Fantela i dodao:

"I tajna je u ovim majicama, jedrimo cijeli tjedan u istom markeru, on je donio zlato," nasmijao se Zadranin.

Večeras će proslaviti s ostalim hrvatskim sportašima u Riju, a krajem tjedna, po njihovu povratku u Hrvatsku, spremaju se velike fešte u Fantelinom rodnom Zadru i Marenićevom Cresu.

"Zadar i Cres će gorjeti od slavlja," ubacio se Igor Marenić. "Napravili smo čudo, ovaj tu lik je nevjerojatan," rekao je pokazujući na Fantelu.

"Vodili smo od prvog plova regate, bili smo mirni od početka do kraja i uspjeli. Ovo je plod 15 godina jedrenja, ali zaslužili smo konačno biti na postolju, i to na najvišoj stepenici."

Na nju su se uspeli malo prije 22 sata po hrvatskom vremenu na svečanoj dodjeli medalja u Rio de Janeiru.
 
 Novo hrvatsko zlato  Fantela-marenic-zlato-gettty
 
http://www.index.hr/tema/oi-2016/fantela-i-mareni%c4%87-prevrnuli-brod-od-sre%c4%87e-zadar-i-cres-%c4%87e-gorjeti-913810

PALI SU NOVI REKORDI Hrvatska ima osam medalja, četiri su zlatne!



HRVATSKA je prvi put u svojoj povijesti osvojila četiri zlatne medalje na olimpijskim igrama!

U Riju je tako srušen rekord postavljen 2012. u Londonu kada smo imali tri olimpijska pobjednika; Sandru Perković, vaterpoliste i Giovannija Cernogoraza.

Četiri godine kasnije najsjajnije odličje osvojili su Josip Glasnović, braća Sinković (Martin i Valent), Sandra Perković i sada jedriličari Šime Fantela i Igor Marenić. To je prvo hrvatsko olimpijsko zlato u jedrenju.HRVATSKA je prvi put u svojoj povijesti osvojila četiri zlatne medalje na olimpijskim igrama!

U Riju je tako srušen rekord postavljen 2012. u Londonu kada smo imali tri olimpijska pobjednika; Sandru Perković, vaterpoliste i Giovannija Cernogoraza.

Četiri godine kasnije najsjajnije odličje osvojili su Josip Glasnović, braća Sinković (Martin i Valent), Sandra Perković i sada jedriličari Šime Fantela i Igor Marenić. To je prvo hrvatsko olimpijsko zlato u jedrenju.


http://www.index.hr/tema/oi-2016/pali-su-novi-rekordi-hrvatska-ima-osam-medalja-%c4%8detiri-su-zlatne-913785Novo hrvatsko zlato  Zlatohrvatskarekord
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by melkior 18/8/2016, 22:33

dijagram wrote:Znao sam da ce melkonja ovo otvoriti.
Znao sam, bravo.
Naprijed naši :cro


HRVATSKA je prvi put u svojoj povijesti osvojila četiri zlatne medalje na olimpijskim igrama!

U Riju je tako srušen rekord postavljen 2012. u Londonu kada smo imali tri olimpijska pobjednika; Sandru Perković, vaterpoliste i Giovannija Cernogoraza.

Četiri godine kasnije najsjajnije odličje osvojili su Josip Glasnović, braća Sinković (Martin i Valent), Sandra Perković i sada jedriličari Šime Fantela i Igor Marenić. To je prvo hrvatsko olimpijsko zlato u jedrenju.

Može li Hrvatska do šest zlata? 
Zaključimo podatkom da Hrvatska ima osam rekordnih medalja. Četiri su zlatne, dvije srebrne, dok preostale dvije mogu također postati zlatne.

Filip Hrgović ima sigurnu broncu. Još ga čeka polufinale i možda borba za zlato. Najbolji rezultat od samostalnosti na OI dosada je bilo četvrtfinale Stipe Drviša iz Atlante 1996. također u poluteškoj kategoriji.

Vaterpolisti brane zlato iz Londona, a od prije imaju iz srebro iz Atlante. U polufinalu su uvjerljivo deklasirali Crnu Goru i imaju sigurno srebro.
Vjerujemo da tu nije kraj. Hrvatska s nestrpljenjem čeka večerašnji nastup Sare Kolak u finalu koplja (02:10), kao i finale Blanke Vlašić u skoku u vis (subota) 
POPIS OSVAJAČA ODLIČJA S LJETNIH OI

2016 RIO DE JANEIRO

Zlato - Šime Fantela i Igor Marenić - klasa 470

Zlato - Sandra Perković - disk

Zlato - Martin i Valent Sinković - dvojac na pariće

Zlato - Josip Glasnović - trap

Srebro - Tonči Stipanović - klasa laser

Srebro - Damir Martin - samac
*Boksač Filip Hrgović ima sigurnu broncu
*Vaterpolisti su u finalu Igara. Srebro u slučaju poraza.


2012 LONDON

Zlato - vaterpolo reprezentacija

Zlato - Sandra Perković - disk

Zlato - Giovanni Cernogoraz - trap

Srebro - četverac na pariće (Damir Martin, Martin Sinković, Valent Sinković, David Šain)

Bronca - rukometna reprezentacija

Bronca - Lucija Zaninović - taekwondo, do 49 kg


2008 PEKING

Srebro - Blanka Vlašić - skok u vis

Srebro - Filip Ude - konj s hvataljkama

Bronca - Sandra Šarić - taekwondo do 67 kg

Bronca - Martia Zubčić, taekwondo do 57 kg

Bronca - Snježana Pejčić, zračna puška 10 m

 
2004 ATENA

Zlato -  rukometna reprezentacija

Srebro - Duje Draganja - plivanje, 50 m slobodno

Srebro - Dvojac bez kormilara (Nikša i Siniša Skelin)

Bronca - Nikolaj Pešalov, dizanje utega do 69 kg

Bronca - Mario Ančić i Ivan Ljubičić, teniski parovi


2000 SYDNEY

Zlato - Nikolaj Pešalov - dizanje utega do 62 kg

Bronca - Osmerac (Igor Francetić, Tihomir Franković, Tomislav Smoljanović, Nikša Skelin, Siniša Skelin, Krešimir Čuljak, Igor Boraska, Branimir Vujević, Silvijo Petriško)


1996 ATLANTA

Zlato - rukometna reprezentacija

Srebro - vaterpolska reprezentacija
 

1992 BARCELONA

Srebro - košarkaška reprezentacija

Bronca - Goran Ivanišević - tenis

Bronca - Goran Ivanišević i Goran Prpić - teniski parovi

http://www.index.hr/tema/oi-2016/pali-su-novi-rekordi-hrvatska-ima-osam-medalja-%c4%8detiri-su-zlatne-913785
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by Guest 18/8/2016, 22:35

:cro :20 :no1

FENOMENALNO!!!!!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by Guest 18/8/2016, 22:38

Kako Hrgovic ima sigurno odlicje ako je u polufinalu? Koje odlicje ce dobiti ako izgubi polufinalni mec pa mec za trece mjesto? :bash
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by melkior 18/8/2016, 22:42

kolerik wrote:Kako Hrgovic ima sigurno odlicje ako je u polufinalu? Koje odlicje ce dobiti ako izgubi polufinalni mec pa mec za trece mjesto? :bash
Hrvatski boksač Filip Hrgović plasirao se u polufinale olimpijskog turnira u Rio de Janeiru u superteškoj kategoriji tehničkim nokautom protiv Kubanca Leiniera Pera u četvrtfinalu.

Aktualni europski prvak čak je triput rušio Pera na tlo, a od snažnog udarca desnicom krajem druge runde Kubanac se nije uspio oporaviti i sudac u ringu je prekinuo borbu. Bio je to treći Kubanac s kojim se Hrgović susreo u karijeri i treći kojega je pobijedio. Dosad je nokautima rješavao Josea Laurdeta i Yoandija Toiraca.

Hrgović je i u prvoj rundi uputio više preciznih udaraca od suparnika, sredinom runde čak je sudac u ringu i brojao Peru, ali dva bodovna suca prednost su dala Kubancu, a samo jedan Hrgoviću. No, da ne bude repova nakon ove borbe naš se šampion potrudio u drugoj rundi kada je desnim direktom riješio dvoboj u svoju korist.

U polufinalu u petak Hrgović će boksati protiv aktualnog svjetskog prvaka Francuza Tonyja Yoke. Bit će to prilika našem boksaču za uzvrat Yoki za poraz upravo s tog SP-a održanog u listopadu prošle godine kada je Francuz pobijedio na bodove  četvrtfinalu. Hrgović i Yoka su vršnjaci pa se znaju i iz mlađih kategorija, prije šest godina susreli su se u finalu svjetskog juniorskog prvenstva, a tada je bolji bio Hrgović.

Susret Hrgovića i Yoke predviđen je za petak oko 20 sati po hrvatskom vremenu.

Hrgović je tako osvojio prvu boksačku olimpijsku medalju za Hrvatsku od samostalnosti, a postao je četvrti Hrvat s osvojenim odličjem u boksu, nakon zlata Mate Parlova iz Münchena 1972. i Antona Josipovića u Los Angelesu 1984. te bronce Damira Škare iz Seula 1988. Sve te medalje osvojene su u poluteškoj kategoriji.

Najbolji rezultat od samostalnosti na OI-ju dosad je bilo četvrtfinale Stipe Drviša iz Atlante 1996. također u poluteškoj kategoriji.


Novo hrvatsko zlato  IMG_20160816_183325http://sport.hrt.hr/348168/rio2016/stream-boks-filip-hrgovic-leineir-pero
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by darth_vader 18/8/2016, 22:50

dijagram wrote:Znao sam da ce melkonja ovo otvoriti.
Znao sam, bravo.

Da niste vas dvojica navijali, tko zna što bi bilo... :)
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by melkior 18/8/2016, 22:59

jasambrend wrote:
dijagram wrote:Znao sam da ce melkonja ovo otvoriti.
Znao sam, bravo.

Da niste vas dvojica navijali, tko zna što bi bilo... :)
Dijagram je navijao jako, baš ono...jako cheers  Ali ja sam malčice jače farao
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by darth_vader 18/8/2016, 23:02

melkior wrote:
jasambrend wrote:
dijagram wrote:Znao sam da ce melkonja ovo otvoriti.
Znao sam, bravo.

Da niste vas dvojica navijali, tko zna što bi bilo... :)
Dijagram je navijao jako, baš ono...jako cheers  Ali ja sam malčice jače farao

cheers
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by Trinity 18/8/2016, 23:03

melkior wrote:
jasambrend wrote:
dijagram wrote:Znao sam da ce melkonja ovo otvoriti.
Znao sam, bravo.

Da niste vas dvojica navijali, tko zna što bi bilo... :)
Dijagram je navijao jako, baš ono...jako cheers  Ali ja sam malčice jače farao
Ćerce i ja također.  :D
Dečko je iz našeg naselja. cheers
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by Guest 18/8/2016, 23:06

kolerik wrote:Kako Hrgovic ima sigurno odlicje ako je u polufinalu? Koje odlicje ce dobiti ako izgubi polufinalni mec pa mec za trece mjesto? :bash
Nema borbe za tereće mjesto nego oba gubitnika iz polufinala dobijaju broncu, inače kako se šuška Hrgović do zlata opet jedino može nokautom, u protivnom što god napravi ispada iz borbe za zlato. Suđenje protiv kubanca je to zorno pokazalo i da ga nije srušio izgubio bi meč na bodove od "poštenih" sudaca.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by melkior 18/8/2016, 23:09

tre911 wrote:
kolerik wrote:Kako Hrgovic ima sigurno odlicje ako je u polufinalu? Koje odlicje ce dobiti ako izgubi polufinalni mec pa mec za trece mjesto? :bash
Nema borbe za tereće mjesto nego oba gubitnika iz polufinala dobijaju broncu, inače kako se šuška Hrgović do zlata opet jedino može nokautom, u protivnom što god napravi ispada iz borbe za zlato. Suđenje protiv kubanca je to zorno pokazalo i da ga nije srušio izgubio bi meč na bodove od "poštenih" sudaca.
Inače, suđenje u boksu je najveća sportska afera ovih Olimpijskih igara. Neki suci su već protjerani. Probat ću naći link.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by Guest 18/8/2016, 23:14

melkior wrote:
tre911 wrote:
kolerik wrote:Kako Hrgovic ima sigurno odlicje ako je u polufinalu? Koje odlicje ce dobiti ako izgubi polufinalni mec pa mec za trece mjesto? :bash
Nema borbe za tereće mjesto nego oba gubitnika iz polufinala dobijaju broncu, inače kako se šuška Hrgović do zlata opet jedino može nokautom, u protivnom što god napravi ispada iz borbe za zlato. Suđenje protiv kubanca je to zorno pokazalo i da ga nije srušio izgubio bi meč na bodove od "poštenih" sudaca.
Inače, suđenje u boksu je najveća sportska afera ovih Olimpijskih igara. Neki suci su već protjerani. Probat ću naći link.
Po onom što sam pročitao živi kriminal
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by Guest 18/8/2016, 23:17

melkior wrote:
tre911 wrote:
kolerik wrote:Kako Hrgovic ima sigurno odlicje ako je u polufinalu? Koje odlicje ce dobiti ako izgubi polufinalni mec pa mec za trece mjesto? :bash
Nema borbe za tereće mjesto nego oba gubitnika iz polufinala dobijaju broncu, inače kako se šuška Hrgović do zlata opet jedino može nokautom, u protivnom što god napravi ispada iz borbe za zlato. Suđenje protiv kubanca je to zorno pokazalo i da ga nije srušio izgubio bi meč na bodove od "poštenih" sudaca.
Inače, suđenje u boksu je najveća sportska afera ovih Olimpijskih igara. Neki suci su već protjerani. Probat ću naći link.

Ae pisalo je. Nakon sta je onaj Irac podivljao a i govorilo je vise ljudi. Potjerali su suce ali odluke ostaju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by melkior 18/8/2016, 23:22

tre911 wrote:
melkior wrote:
tre911 wrote:
kolerik wrote:Kako Hrgovic ima sigurno odlicje ako je u polufinalu? Koje odlicje ce dobiti ako izgubi polufinalni mec pa mec za trece mjesto? :bash
Nema borbe za tereće mjesto nego oba gubitnika iz polufinala dobijaju broncu, inače kako se šuška Hrgović do zlata opet jedino može nokautom, u protivnom što god napravi ispada iz borbe za zlato. Suđenje protiv kubanca je to zorno pokazalo i da ga nije srušio izgubio bi meč na bodove od "poštenih" sudaca.
Inače, suđenje u boksu je najveća sportska afera ovih Olimpijskih igara. Neki suci su već protjerani. Probat ću naći link.
Po onom što sam pročitao živi kriminal
Da, pisalo se da je čitavo natjecanje unaprijed namješteno.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by Guest 18/8/2016, 23:28

MaximusDecimusMiridije wrote:
melkior wrote:
tre911 wrote:
kolerik wrote:Kako Hrgovic ima sigurno odlicje ako je u polufinalu? Koje odlicje ce dobiti ako izgubi polufinalni mec pa mec za trece mjesto? :bash
Nema borbe za tereće mjesto nego oba gubitnika iz polufinala dobijaju broncu, inače kako se šuška Hrgović do zlata opet jedino može nokautom, u protivnom što god napravi ispada iz borbe za zlato. Suđenje protiv kubanca je to zorno pokazalo i da ga nije srušio izgubio bi meč na bodove od "poštenih" sudaca.
Inače, suđenje u boksu je najveća sportska afera ovih Olimpijskih igara. Neki suci su već protjerani. Probat ću naći link.

Ae pisalo je. Nakon sta je onaj Irac podivljao a i govorilo je vise ljudi. Potjerali su suce ali odluke ostaju.
Baš utješno, ono ukrali smo ti pare to priznajemo ali ti ih nećemo vratiti   i ko te jebe, žali se upravi vodovoda ako hoćeš
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by melkior 18/8/2016, 23:29

MaximusDecimusMiridije wrote:
melkior wrote:
tre911 wrote:
kolerik wrote:Kako Hrgovic ima sigurno odlicje ako je u polufinalu? Koje odlicje ce dobiti ako izgubi polufinalni mec pa mec za trece mjesto? :bash
Nema borbe za tereće mjesto nego oba gubitnika iz polufinala dobijaju broncu, inače kako se šuška Hrgović do zlata opet jedino može nokautom, u protivnom što god napravi ispada iz borbe za zlato. Suđenje protiv kubanca je to zorno pokazalo i da ga nije srušio izgubio bi meč na bodove od "poštenih" sudaca.
Inače, suđenje u boksu je najveća sportska afera ovih Olimpijskih igara. Neki suci su već protjerani. Probat ću naći link.

Ae pisalo je. Nakon sta je onaj Irac podivljao a i govorilo je vise ljudi. Potjerali su suce ali odluke ostaju.

ova boksačka sramota na OI: Irac Conlan nakon krađe pokazao sucima “srednjak” (VIDEO)

Share
Tweet
Novo hrvatsko zlato  E49c8ca71404edb09002fa77c9f07f93
Novo hrvatsko zlato  Lg.php?bannerid=675&campaignid=355&zoneid=9&loc=http%3A%2F%2Ffightsite.hr%2Frubrike%2Fk1-boks%2Fnova-boksacka-sramota-na-oi-irac-conlan-nakon-krade-pokazao-sucima-srednjak-video%2F&referer=https%3A%2F%2Fwww.google
Autor | Marko Petrak 17 | 08 | 2016 13:20 | Kategorija | K1 / Boks | IZDVOJENA VIJEST
Novo hrvatsko zlato  Conlan_Ssr
Screenshot
Irski boksač Michael Conlan je doslovno eksplodirao u naletu bijesa nakon još jedne u najmanju ruku sumnjive sudačke odluke na boksačkom turniru u Rio de Janeiru. Conlan je u utorak poražen od Rusa Vladimira Nikitina u bantam kategoriji, a kada su suci dignuli ruku njegovom protivniku, Irac je u potpunosti izgubio živce.
Okrenuo se prema sucima, pokazao im je “srednjak” i nazvao ih “jebenim varalicama”. Među ostalim stvarima…
U intervjuu još vruće glave je nemilice raspalio po AIBA-i.
“Nikada više neću boksati za AIBA-u. To su jebeni kurvini sinovi. Svi su na njihovoj platnoj listi. Briga me što psujem na televiziji. Stigao sam na Olimpijske igre kako bih osvojio zlato. Moji snovi su srušeni, no znate što, ispred mene je velika karijera. A oni znaju da su varalice i da će uvijek biti varalice. Amaterski boks smrdi iz srži. Od dna prema vrhu”, poručio je iznervirani Conlan.
Prema većini objektivnih analitičara, Conlan je bio znatno bolji u prvoj rundi, no suci su je jednoglasno poklonili Nikitinu s 10:9. Conlan je i bodovno dobio drugu rundu, no treća je prema sucima pripala Rusu. Za ukupnu pobjedu.
Otac jednog drugog irskog boksača Paddyja Barnesa je odmah poslije dvoboja otkrio kako su mu Rusi priznali da je ovakav scenarij bio unaprijed isplaniran, a pobjednik određen. Irce ovaj poraz boli još više jer je Conlan bio posljednja njihova nada da bi na na ovom turniru mogli stići do odličja. U ponedjeljak je također sumnjivom odlukom s turnira izbačen Katie Taylor.
Njegov trener Eddie Bolger je odmah nakon dvoboja rekao medijima:
“Ovo je dečki na vama. Ovo se događa, ovo se događa vrlo često, a na vama je hoćete li to reći javnosti. U posljednje vrijeme je sve gore. Pa ovaj meč nije bio niti blizu. Ne možete ga nazvati izjednačenim. Razlika je bila velika. Ovo je šokantna odluka. Svi to znaju, rekao je Bolger na TV-u.
Fight Site je jučer pisao o velikom skandalu koji istražuje The Guardian, a prema kojem je velik broj mečeva na ovim OI namješten. Baš kao i čitavi ždrijebovi. Kazahstanac Levit je u besramnoj krađi ostao bez zlata u teškoj kategoriji. Suci su i u ovom slučaju drukali za ruskog boksača kojem su doslovno poklonili najvrijednije odličje iako je sve tri runde dvoboja bio potpuno podređen. Da ne kažemo isprebijan. Jedna od većih krađa ovog turnira bila je i ona u dvoboju Rumunja Mihaija Nistora i Jordanca Husselna Iashaisha. Iako se Jordancu brojalo u dvije runde, na opće iznenađenje publike u dvorani, ali i samih boksača, Jordanacu je dignuta ruka na koncu dvoboja. Rumunj od šoka nije mogao pronaći izlaz iz ringa.
Ne moramo posebno spominjati našeg Hrvoja Sepa koji je također izgubio u dvoboju koji bi većina bodovala na njegovu stranu. Domaći Brazilac je iskoristio naklonost sudaca te je prošao u četvrt finale prije nekoliko dana. Sep je nakon meča izjavio da odlazi u profesionalce, a da bi u ovom meču pobijedio u bilo kojoj drugoj zemlji.
Posljednji primjer eklatantno lošeg sudačkog bodovanja smo vidjeli i u jučerašnjem nastupu Filipa Hrgovića. Iako je u prvoj rundi rušio svog protivnika iz Kube, prema bodovanju dva suca, Hrvat je tu rundu izgubio. Sva sreća da je “Hrga” posao riješio nokautom u drugoj rundi jer je očito “ražanj već bio spreman”. Dakako, zec je bio naš Hrgović. Nažalost, Francuz Yoka, Hrgovićev protivnik u polufinalu, je u prošlosti imao prilično povlašten tretman AIBA-e, pa hrvatska ekspedicija na čelu s Leonardom Pijetrajem mora biti na oprezu. Na svjetskom prvenstvu 2015. godine, gdje su se također susreli Hrgović i Yoka u četvrtfinalnom dvoboju, Francuz je slavio podijeljenom odlukom sudaca iako je većina smatrala da je “Hrga” bio bolji.
Recept je stoga jasan. Jedino nokaut Hrgovića vodi u borbu za zlato. Čak i potpuna dominacija i nekoliko nokdauna nisu prepreka AIBA-inim sucima da besramno ukradu Hrgovićev olimpijski san…

http://fightsite.hr/rubrike/k1-boks/nova-boksacka-sramota-na-oi-irac-conlan-nakon-krade-pokazao-sucima-srednjak-video/
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Novo hrvatsko zlato  Empty Re: Novo hrvatsko zlato

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum