ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sluge sotone!

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Ragnarok 12/3/2015, 15:28

Patriot_1 wrote:
Ragnarok wrote:
Sefirot wrote:
Zaista za pet :D  samo.... samo.... samo što naravno da nema ateizam i homoseksualnost sa znanstvenim radom no ima sa kršćanskim, više nego očiglednim, licemjerjem.
Da prezirem rad I.Newtona? To bi bilo suludo jer osim što je bio teolog, bio je alkemičar i okultist koji je preveo (jedan od prevoda je njegov) Tabulu Smaragdinu, izuzetno bitan hermetički tekst. :D 
Zaista, :D svaka čast :D

Kažeš kod njega je licemjerje, jer ne podnosi pedere i ateiste. A kod tebe nije kada koristiš plodove rada kršćanstva? Lipo si sebi uvjete postavio.
Po tvojoj logici bi tribo..., bio je i Alan Turing kršćanin jedno vrime, bio je još milijun stvari. Zaista svaka čast na lažnom moralu i teškom licemjerju, ali vidim ja da se ti vodiš logikom, ono što ja mogu drugi ne.
Svi pederi su ateisti a svi ateisti nisu pederi! bounce

Daj ajde pate, da prostiš, ne seri. Pa nisu pederi druga rasa, sve što sam ih ja upoznao vriuju u neki oblik boga/božanstva

Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by aben 12/3/2015, 18:52

Vegvísir wrote:
Patriot_1 wrote:Svi pederi su ateisti a svi ateisti nisu pederi! bounce

 Ima i drugih religija koje nemaju takav stav prema homoseksualcima
stvarno? koje?
bi li bia u pravu da je reka "zanemarivo mali dio pedera nisu..."?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Guest 13/3/2015, 08:39

aben wrote:
Vegvísir wrote:
Patriot_1 wrote:Svi pederi su ateisti a svi ateisti nisu pederi! bounce

 Ima i drugih religija koje nemaju takav stav prema homoseksualcima
stvarno? koje?
bi li bia u pravu da je reka "zanemarivo mali dio pedera nisu..."?

Prvo što mi pada na pamet su paganske i neopaganske zajednice, primjerice Ásatrú, a čak i unutar kršćanstva imaš, primjerice, starokatoličku crkvu i slobodnu katoličku crkvu koje imaju daleko liberalnije stavove.

Ne, ne bi bio u pravu. Istraživanja pokazuju da iako je LGBT populacija sklonija ateizmu nego što je to slučaj u općoj populaciji, svejedno postoji sasvim solidan broj onih koji nisu ateisti.

Konkretno, iz istraživanja provedenog u SAD-u:

The survey, from the Pew Research Center, found that LGBT people are much less religious than the broader American population. About half -- 48 percent -- say they don't have any religion, more than double the percentage of the general public that says the same. But slightly more LGBT Americans, 51 percent, do have a religion, and 17 percent of them say religion is "very important" in their lives. Of those who are religious, most are Protestant or Catholic.
Sluge sotone! - Page 5 SDT-2013-06-LGBT-6-02
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by aben 13/3/2015, 16:47

nikad ne bi reka. 
šta rade po tim organizacijama koje ih odbacuju? ka da se ja učlanim u sefirotovu svetu progresivističku crkvu :(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Patriot_1 13/3/2015, 20:34

Vegvísir wrote:
Patriot_1 wrote:Svi pederi su ateisti a svi ateisti nisu pederi! :bounce:

Jebemu pate, zar ne može homoseksualac itekako biti vjernik, ne nužno kršćanin?  Sadržaj pojma nekršćanin uopće ne mora biti izjednačen sa sadržajem pojma ateist. Ima i drugih religija koje nemaju takav stav prema homoseksualcima kakav je predominantan u abrahamskim religijama, probaj malo gledati i na način da skineš kršćanske naočale... :):

Mala šala beše ovo!
BTW kršćanin sigurno nemože biti peder.Jer ili si kršćanin ili nisi!Ako Biblija to naziva grijehom,onda nisi kršćanin ako si to ma koliko sebe uvjeravao da jesi!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by e-one 19/3/2015, 04:18

Sefirot wrote:
e-one wrote: jel voda bila h2o i prije nego je čovjek to otkrio/ustvrdio "činjenično stanje"?

voda je bila i prije H2O


hvala.

Sefirot wrote:Tu nema nikakvog mjesta ispraznom vjerovanju tako da su činjenice i vjerovanje u potputno suprotne ideje.

primjer: četiri osobe izjavljuju "čaša je na stolu". izjave su istovjetne. za jednu od tih osoba ta izjava je činjenica, a za ostale tri je vjerovanje tako da je tvoja izjava "da su činjenice i vjerovanje suprotne ideje" promašena teza.

Sefirot wrote:
e-one wrote:činjenica može biti npr. da imaš čašu na stolu i da samo ti znaš da imaš tu čašu na stolu. informaciju o toj činjenici možeš podjeliti sa drugim ljudima i onim ljudima koji vjeruju da je ta informacija točna to je: a) znanje; b) vjerovanje?

To je onda vjerovanje


hvala.


Sefirot wrote:-činjenično stanje i vjerovanje ne mogu biti nikako istovjetni. Bolji primjer je tri agregatna stanja vode. Ako tvrdim da voda može biti u tri agregatna stanja, ljudi mi mogu vjerovati, a da ne znaju, no to nije činjenično stanje razuma ljudi koji vjeruju jer ti isti ljudi mogu ne vjerovati i tražiti da im dokažem da uvide, i to može svatko.


i u tom primjeru se može primjetiti i primjeniti da činjenično stanje i vjerovanje mogu biti istovjetni. nečije znanje o tri agregatna stanja vode može biti istovjetno sa nečijim vjerovanjem o tri agregatna stanja vode. ako je nešto činjenica onda je to činjenica bez obzira da li netko to znao, vjerovao, neznao ili nevjerovao.



Sefirot wrote:-Nisam predložio jer ne mješam činjenično stanje sa vjerovanjima i različitim praksama. Sad smatraš teškom povredom/zlouporabom molitve ali u isto vrijeme češ davati značaj koji je neargumentiran.


za mene je argumentiran. neprihvaćanje/negiranje argumenata, slično kao i sa činjenicama, nije isto što i opovrgavanje argumenata, odnosno činjenica.


Sefirot wrote:Znači, ne želiš priznati ali se slažeš prešutno da je vjerovanje oslanjanje na posrani šupak.


naravno da se ne slažem. vjerovanje je često polazište za istraživanje, a kao što sam već i naveo, i jedino na što se ponekad možemo osloniti prilikom donošenja nekih procjena, odluka, itd.


Sefirot wrote:I opet se vračamo na posrani šupak.


ne "mi" nego se ti stalno vraćaš na "posrani šupak". što bi se kolokvijalno reklo: "stalno ti se neki posrani šupak mota po ustima/mislima.".

Sefirot wrote:To što se ti smatraš sljedbenikom Isusa je zaista samo i isključivo samo tvoja stvar zar ne?


ne. nečije vjerovanje može imati (i ima) razne interakcije u nekoj okolini/društvu.






Sefirot wrote:-Pa može! Pod uvjetom, ako ti upališ molitvom auto, ja plačam sve, ako ne uspiješ, ti plačaš sve.


ti si taj koji inicira pokus, pa onda ga i financiraj. bez obzira na ishod. a ne da uvjetuješ nekom da financira tvoje želje i prohtjeve.
ovdje mi opet pokušavaš odrediti za što ću se ja moliti, a već sam ti rekao da to ne prolazi.  

Sefirot wrote:Odmah da ti stanem na rep,


nemam ja rep.

Sefirot wrote:ne, naprotiv. Neka rade što je njima po volji, no ono što rade je čisti idiotizam i izravno ili neizravno kršenje tuđih prava i odluka.


koje pravo i odluku su prekršili? ako netko smatra da molitve ne djeluju kako onda može smatrati da su molitve u suprotnosti sa njegovim odlukama? kužiš: ako nekom smetaju nečije molitve to automatski znači da ih (bar u nekoj mjeri) priznaje kao djelujuće.


Sefirot wrote:-Oprosti ali nije mi namjera da učiniš ili bilo tko, nešto što je suprotno tvojim uvjerenjima,


ali upravo to činiš svojim pozivanjem na takav pokus kojeg predlažeš.


Sefirot wrote:no da li je tebi normalno i prihvatljivo:
a) da si vjernici poput kršćana uzimaju ta ista prava da se nameću.


o kojem nametanju se radi?


Sefirot wrote:b) da prozivaju realnošću i istinom što očigledno nije nego je obično vjerovanje.
Radi se samo o tome.


pa ako svatko ima pravo vjerovati što hoće onda i oni imaju pravo vjerovati da je ono što oni vjeruju realnost i istina.

Sefirot wrote:-Gdje i kad je bio pomazan? Pomazat ga je mogao (govorimo o židovskoj tradiciji) samo i isključivo samo Veliki Svećenik i to svetim uljem.


netočno. takav običaj je uglavnom bio u Izraelu (sjeverno kraljevstvo) dok je u Judeji primarno bilo da je od Davidove loze. i za onog Cyrusa što je oslobodio židove iz Babilona se navodi da je mesija, a nije bio pomazan od Velikog svećenika. Bog određuje mesije, a to da li će ga npr. svećenstvo prihvatiti/pomazati ili ne ne može biti nadmoćnije od Božje odluke.  


Sefirot wrote:-Božja objava i savez sa IZRAELOM. Da li ti ja trebam govoriti da čitaš Bibliju? Mislim da bi to također bilo smješno, jel?


čitam. ako ne vjeruješ da je Biblija Božja objava onda nije ni savez sa Izraelom. klasična "greška u koracima" je kad netko pokušava Biblijom opovrgnuti Bibliju: da bi tekstom/navodom iz Biblije opovrgnuo tekst/navod iz Biblije logički je nužno da određeni tekst/navod smatraš istinitim kako bi mogao osporiti neki drugi tekst/navod iz Biblije. ako ne smatraš nijedan tekst/navod istinitim onda se dovodiš u situaciju kao da netočan rezultat jednadžbe opovrgavaš nekim drugim netočnim rezultatom te iste jednadžbe. primjer za ovakvu pogrešku je upravo ono kad proglašavaš Pavla lažovom na osnovu teksta iz NZ i to baš na osnovu izjave samog Pavla. to ti je jedna greška, a druga je i nepoznavanje/nerazumijevanje pogodbene rečenice koje si pokazao i nerazumijevanjem Patriotove rečenice na početku teme.



Sefirot wrote:-Spisi su jasni. No tako možemo i o kršćanstvu, da su spisi jednoznačni i jasni, ne bi bilo preko 40 000 kršćanskih denominacija, crkvi, sekti... I dalje stoji... Isus nema nikakav argument te nije ništa bolji od Horusa, Sai Babe, ili pak kineskog čajnika koji ispunjava želje.


spisi su spisi, a tumačenja spisa su tumačenja spisa. i to tvoje tumačenje da Isus nema nikakav argument je tvoje mišljenje/vjerovanje/tumačenje.  






Sefirot wrote:Facepalm. Ono što je moje vjerovanje ne prozivam općom i nepobitnom globalnom istinom, ali to rade mnogi vjernici. Ono što govorim da nije, dajem i konkretne argumente. Obrati malo više pozornost.


ti možda i smatraš te svoje "argumente" "konkretnim", ali ih neki drugi ljudi ne smatraju takvima.

Sefirot wrote:
e-one wrote:ko tebi šta nameće? iznosimo svoja mišljenja, vjerovanja, sumnje, sličnosti, kritike, zamjerke spram drugih vjerovanja/religija, ... i šta tu tebi tolko smeta? svakog čije ti se mišljenje ne sviđa bi trebalo što?

- Kad bi bilo tako kako govoriš, bilo bi super i ja bi imao drugačiji stav, no to, na žalost, nije točno...

a kako je?
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Patriot_1 24/3/2015, 10:15

Dobar pokušaj,no sefirot je odavno iskočio iz kolosjeka racionalnog razmišljanja!Indoktrinacija okultizmom je opasnija od vjerske.Npr Jehovni Svjedoci su toliko indoktrinirani da sa njima raspravljati je besmisleno!A koliko god jak b. washing bio kod njih,kod okultista je to pet puta jače!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Sefirot 25/3/2015, 13:12

Patriot_1 wrote:Dobar pokušaj,no sefirot je odavno iskočio iz kolosjeka racionalnog razmišljanja!Indoktrinacija okultizmom je opasnija od vjerske.Npr Jehovni Svjedoci su toliko indoktrinirani da sa njima raspravljati je besmisleno!A koliko god jak b. washing bio kod njih,kod okultista je to pet puta jače!

Sluge sotone! - Page 5 Rfbqkhdr


racionalnog razmišljanja :D i to se još javio patriot :D dobar vic. A znaš onaj sa Mujom i Hasom??
Patriote, ta indoktrinacija o kojoj govoriš je što? Što je okultno? sve što si ikada do sad rekao je bilo 99% netočno.

I onda se Patriot javi govoriti o indoktrinaciji i o stvarima o kojima nema blage veze...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Sluge sotone! - Page 5 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Patriot_1 14/4/2015, 15:19

Sluge sotone su,,sefirot i svi antikršćani!Jer Kršćanstvo je Božji plan spasenja čovječanstva!A mnogi Kršćani neće biti spašeni,jer na slijede Krista!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Sefirot 21/4/2015, 14:22

Patriot_1 wrote:Sluge sotone su,,sefirot i svi antikršćani!Jer Kršćanstvo je Božji plan spasenja čovječanstva!A mnogi Kršćani neće biti spašeni,jer na slijede Krista!

I svizac je zamotao čokoladu u omot... :D 

Vidim patriote imaš slabo pamčenje u vezi rasprave o Sotoni. Nadalje, takvi ko ti misle da su svi nekršćani od sotone, a i mnogi kršćani koji nemaju isti kalup razmišljanja također sotonini. lol.
Antikršćani.... i dalje mi nisi obrazložio logiku, ako se objavljuju zločini i kriminal neke zajednice poput kršćanstva, kako je to antikršćansko? Ako je antikršćansko, onda sama logika nalaže da su kršćani zločinci i kriminalci, a to što negiraju, ne znaju, nalaze opravdanje za zločine i kriminal je sasvim druga priča.
Onda Patriote, što je kršćanstvo, zločin i kriminal pa sam ja time antikršćanin zbog objavljivanja činjeničnog stanja ili je kršćanstvo jednostavno pod teškim kamenom zločina i kriminala kršćana koji urušavaju kršćanstvo? Time ja nisam antikršćanin B-)

To što ti mene prozivaš sotonom mi znači koliko i tebi da te prozovem anti-FSM, ili anti miki maus ili anti Pink Panter... WTF? :D

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Sluge sotone! - Page 5 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Bran_Do 24/4/2015, 10:15

Patriot_1 wrote:BTW kršćanin sigurno nemože biti peder.Jer ili si kršćanin ili nisi!Ako Biblija to naziva grijehom,onda nisi kršćanin ako si to ma koliko sebe uvjeravao da jesi!

Onda tom logikom ni netko tko izrekne laž, netko tko pogleda požudno ženu, netko tko je neumjeren u jelu i piću, itd. također ne može biti kršćaninom. Tvojom logikom nitko nije kršćanin, osim bezgrešnog čovjeka (a takav ne postoji).
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Patriot_1 1/5/2015, 11:17

Nije to isto.
Postoje grijesi koji su nespojivi sa slijeđenjem Krista!Npr,imati jednu ili nekoliko ljubavnika ili ljubavnica ista je stvar.Nisi kršćanin ako kršćanski ne živiš!Ako pak pogledaš tuđu ženu jer je lijepa,nisi učinio ništa lose!No,ako spavaš s njom,jesi!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Trinity 1/5/2015, 13:31

Bran_Do wrote:
Patriot_1 wrote:BTW kršćanin sigurno nemože biti peder.Jer ili si kršćanin ili nisi!Ako Biblija to naziva grijehom,onda nisi kršćanin ako si to ma koliko sebe uvjeravao da jesi!

Onda tom logikom ni netko tko izrekne laž, netko tko pogleda požudno ženu, netko tko je neumjeren u jelu i piću, itd. također ne može biti kršćaninom. Tvojom logikom nitko nije kršćanin, osim bezgrešnog čovjeka (a takav ne postoji).
Po toj glupoj logici, nitko tko ima viška kilograma ne može se smatrati kršćaninom. Ličanine, šta kaže tvoja vaga? (I ne laži, mada znamo da ti to ide :) )
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Guest 1/5/2015, 18:24

Patriot_1 wrote:Nije to isto.
Postoje grijesi koji su nespojivi sa slijeđenjem Krista!Npr,imati jednu ili nekoliko ljubavnika ili ljubavnica ista je stvar.Nisi kršćanin ako kršćanski ne živiš!Ako pak pogledaš tuđu ženu jer je lijepa,nisi učinio ništa lose!No,ako spavaš s njom,jesi!

Vidi vraga, koliko sam ja upućena, ne računa se samo grijeh djelom. :D Kako ono ide... Mišlju, riječju, djelom i propustom... :D Ako ti u mislima kopuliraš sa zgodničkom susjedovom ženom :evilgrin , ne moraš to pretvoriti u stvarno gužvanje plahti da bi ti se svejedno grijeh računao...  :hekla
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Bran_Do 3/5/2015, 23:16

Patriot_1 wrote:Nije to isto.
Postoje grijesi koji su nespojivi sa slijeđenjem Krista!Npr,imati jednu ili nekoliko ljubavnika ili ljubavnica ista je stvar.Nisi kršćanin ako kršćanski ne živiš!Ako pak pogledaš tuđu ženu jer je lijepa,nisi učinio ništa lose!No,ako spavaš s njom,jesi!

Hm, mislio sam da si rekao da si pročitao NZ nekoliko puta? Ako jesi, onda valjda shvaćaš da je grijeh srca\misli itekako ozbiljan. I sam Krist u Evanđelju po Mateju sasvim jasno kaže:

"A ja vam kažem: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu (Mt 5,28)"

Ili ti odabireš vjerovati u onaj dio koji tebi odgovara, a onaj dio Kristova nauka koji ti se baš i ne sviđa zanemaruješ i umanjuješ mu važnost?
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Bran_Do 3/5/2015, 23:20

Vegvísir wrote:
Vidi vraga, koliko sam ja upućena, ne računa se samo grijeh djelom. :D Kako ono ide... Mišlju, riječju, djelom i propustom... :D Ako ti u mislima kopuliraš sa zgodničkom susjedovom ženom :evilgrin , ne moraš to pretvoriti u stvarno gužvanje plahti da bi ti se svejedno grijeh računao...  :hekla

Upravo tako. Grijeh je grijeh i nigdje u NZ ne postoji nikakva klasifikacija grijeha na "prihvatljive" i "neprihvatljive". Jednako udaljuju od Boga baš kao što On za njih jednako oprašta pokajniku.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Patriot_1 4/5/2015, 22:50

Bran_Do wrote:
Vegvísir wrote:
Vidi vraga, koliko sam ja upućena, ne računa se samo grijeh djelom. :D: Kako ono ide... Mišlju, riječju, djelom i propustom... :D: Ako ti u mislima kopuliraš sa zgodničkom susjedovom ženom :evilgrin: , ne moraš to pretvoriti u stvarno gužvanje plahti da bi ti se svejedno grijeh računao...  :hekla:

Upravo tako. Grijeh je grijeh i nigdje u NZ ne postoji nikakva klasifikacija grijeha na "prihvatljive" i "neprihvatljive". Jednako udaljuju od Boga baš kao što On za njih jednako oprašta pokajniku.
Ja isto bio uvjeren da si ga ti pročitao bar jednom!
A čini se da nisi,bar ne pomno:"
12Blago čovjeku koji trpi kušnju: prokušan, primit će vijenac života koji je Gospodin obećao onima što ga ljube. 13Neka nitko u napasti ne rekne: Bog me napastuje. Ta Bog ne može biti napastovan na zlo, i ne napastuje nikoga. 14Nego svakoga napastuje njegova požuda koja ga privlači i mami. 15Požuda zatim, zatrudnjevši, rađa grijehom, a grijeh izvršen rađa smrću. 16Ne varajte se, braćo moja ljubljena! 17Svaki dobar dar, svaki savršen poklon odozgor je, silazi od Oca svjetlila u kome nema promjene ni sjene od mijene. 18Po svom naumu on nas porodi riječju Istine da budemo prvina neka njegovih stvorova.

Prema tome nije isto pogledati(tome se malo tko može othrvati) ili imati sexualni odnos!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Patriot_1 4/5/2015, 22:52

Vegvísir wrote:
Patriot_1 wrote:Nije to isto.
Postoje grijesi koji su nespojivi sa slijeđenjem Krista!Npr,imati jednu ili nekoliko ljubavnika ili ljubavnica ista je stvar.Nisi kršćanin ako kršćanski ne živiš!Ako pak pogledaš tuđu ženu jer je lijepa,nisi učinio ništa lose!No,ako spavaš s njom,jesi!

Vidi vraga, koliko sam ja upućena, ne računa se samo grijeh djelom. :D: Kako ono ide... Mišlju, riječju, djelom i propustom... :D: Ako ti u mislima kopuliraš sa zgodničkom susjedovom ženom :evilgrin: , ne moraš to pretvoriti u stvarno gužvanje plahti da bi ti se svejedno grijeh računao...  :hekla:
12Blago čovjeku koji trpi kušnju: prokušan, primit će vijenac života koji je Gospodin obećao onima što ga ljube. 13Neka nitko u napasti ne rekne: Bog me napastuje. Ta Bog ne može biti napastovan na zlo, i ne napastuje nikoga. 14Nego svakoga napastuje njegova požuda koja ga privlači i mami. 15Požuda zatim, zatrudnjevši, rađa grijehom, a grijeh izvršen rađa smrću. 16Ne varajte se, braćo moja ljubljena! 17Svaki dobar dar, svaki savršen poklon odozgor je, silazi od Oca svjetlila u kome nema promjene ni sjene od mijene. 18Po svom naumu on nas porodi riječju Istine da budemo prvina neka njegovih stvorova.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Bran_Do 5/5/2015, 07:45

A kako sam sebi objašnjavaš Isusove riječi koje sam citirao ("već je s njom počinio grijeh u srcu"), katoličku teologiju koja jasno kaže da se griješi "mišlju, riječju, djelom i propustom", te u konkretnom slučaju o kojem pričamo i devetu zapovijed ("Ne POŽELI tuđega ženidbenog druga")?

Ili si ocijenio da je ovo što Pavao kaže istinitije od ovoga što kaže Isus i 9. zapovijed?
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Patriot_1 5/5/2015, 07:57

Jasno je da je grijeh-grijeh no nema svaki istu težinu!
Ošamariti nekoga ili izderati se na njega,ogovarati ga nije isto kao i ubiti ga!
Ako ti misliš da je,kako bi reagirao da tvoja žena pogleda lijepog muškarca  na plaza a kako da ode s njim ukrevet?Jednako joj zamjerio?Sumnjam!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Patriot_1 5/5/2015, 08:06

Jahve milostivo pogleda na Abela i njegovu žrtvu, a na Kajina i žrtvu njegovu ni pogleda ne svrati. Stoga se Kajin veoma razljuti i lice mu se namrgodi. I Jahve reče Kajinu: "Zašto si ljut? Zašto ti je lice namrgođeno? Jer ako pravo radiš, vedrinom odsijevaš. A ne radiš li pravo, grijeh ti je kao zvijer na pragu što na te vreba; još mu se možeš oduprijeti." Kajin pak reče svome bratu Abelu: "Hajdemo van!" I našavši se na polju, Kajin skoči na brata Abela te ga ubi. (Post 4,1-8)

Kad je Kain bio ljut na brata,Bog ga opominje.
Kad ga je ubio,Bog ga drastično kažnjava!

O tome govorim.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 5 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum