ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Page 15 of 20 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next

Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by marcellus 30/1/2023, 16:28

zganci_i_jetrica wrote:
marcellus wrote:ja ne preferiram ništa, nego je teologija kao znanstvena disciplina  definirala Boga, a prvi koji ga je definirao u teološkom smislu kako ga danas shvaćamo je akvinski, od njega potječe današnja definicija kršćanskog boga. Nije cirkularna, naprotiv.
Ovim boldanim si se diskvalificirao za svaku daljnju ozbiljnu raspravu  :mazo

ne nego si ti neznalica.

Teologija JEST znanstvena disciplina, kao što je to i ekonomija i puno toga drugog (ne znanost, dakle, u smislu prirodnih znanosti, već znanstvena disciplina)

Tako je, jebiga, definirana.

Theology is the systematic study of the nature of the divine and, more broadly, of religious belief. It is taught as an academic discipline, typically in universities and seminaries.

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by marcellus 30/1/2023, 16:38

Inače, nešto što se izučava na fakultetima i za što se dijele magistarske i doktorske titule samo po sebi jest znanstvena disciplina (ne možeš biti doktor slikarstva, ali možeš povijesti umjetnosti: Ne možeš glazbe, ali možeš muzikologije: Umjetnost, kao ni religija, nije znanost, no njeno izučavanje jest znanost. Ne možeš biti ni doktor pederluka, jer ni pederluk nije znanost, ali možeš rodnih studija koji se bave izučavanjem pederluka, pa su stoga znanstvena disciplina. Ekonomija je znanstvena diciplina koja se bavi izučavanjem trgovine: Trgovina, naravno nije znanost, njeno izučavanje jest znanstvena disciplina)

no dobro, ti ne samo da si neuk nego nemaš pojma što znanost uopće jest, što znanstvena disciplina, što definicija pojma i kategorijalni aparat bez kojih nema znanosti...

_________________
Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by zganci_i_jetrica 30/1/2023, 16:43

marcellus wrote:
zganci_i_jetrica wrote:
marcellus wrote:ja ne preferiram ništa, nego je teologija kao znanstvena disciplina  definirala Boga, a prvi koji ga je definirao u teološkom smislu kako ga danas shvaćamo je akvinski, od njega potječe današnja definicija kršćanskog boga. Nije cirkularna, naprotiv.
Ovim boldanim si se diskvalificirao za svaku daljnju ozbiljnu raspravu  :mazo
ne nego si ti neznalica.

Teologija JEST znanstvena disciplina, kao što je to i ekonomija i puno toga drugog (ne znanost, dakle, u smislu prirodnih znanosti, već znanstvena disciplina)

Tako je, jebiga, definirana.

Theology is the systematic study of the nature of the divine and, more broadly, of religious belief. It is taught as an academic discipline, typically in universities and seminaries.
Dvojka!
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1321
2021-06-05


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by melkior 30/1/2023, 22:38

[quote="marcellus"]

b) dokaz je u definiciji Boga. Ako kršćanksi Bog ima svoju definiciju, a ima, onda je prema toj definiciji ono što je speare naveo jednostavno činjenica, izvedena logički iz dvije premise


Kršćanski Bog nema svoju definiciju. Kršćanski Bog da bi uopće bio Bog, mora biti doveden u pojam bitka onako kako ga shvaća grčka filozofija. Kršćanski Bog uopće nije Bog filozofa, niti može biti omeđen definicijom, već je, umjesto toga, ukrašen atributima koji Ga ne definiraju već tek naslućuju, stoga je On nužno transcendentan i samoj filozofiji, ali ako bi smo Ga morali detaljnije smjestiti u neke pojmovne obrasce, onda bi smo se morali pozabaviti samim pojmom bitka u klasičnoj metafizici, onako kako ju doživljava Parmenid ili Martin Heidegger, zatim Platonovom teorijom ideja, zatim Plotinovom emanacijom duha (ovo je već put u mistični gnosticizam), spisima sv. Augustina, misticizmom Ivana od Križa i Tereze Avilske, a na koncu, ne manje važnim, i starom židovskom Torom, odnosno onim skrivenim učenjem starih rabina koje se često naziva ili (zlo)upotrebljava - kabalom. Bog je sve i nije ništa, On je iznad svega i u svemu od vijeka i do vijeka, oduvijek i zauvijek, izvan vremena i prostora, a opet, savršeno prisutan u svakom vremenu i u svakom prostoru, a SpeareShaker bi rekao da je to eto, nekakav apsurd, paradoks, lirski opis odnosno oksimoron. Kao da je Bog rob nekakve ljudske logike riječi i poimanja, a on je Logos, svrha i smisao svakog živog bića i svake žive stanice, što bi rekao Ivo Andrić, mirno srce svih atoma.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by melkior 30/1/2023, 22:44

melkior wrote:
marcellus wrote:

b) dokaz je u definiciji Boga. Ako kršćanksi Bog ima svoju definiciju, a ima, onda je prema toj definiciji ono što je speare naveo jednostavno činjenica, izvedena logički iz dvije premise


Kršćanski Bog nema svoju definiciju. Kršćanski Bog da bi uopće bio Bog, mora biti doveden u pojam bitka onako kako ga shvaća grčka filozofija. Kršćanski Bog uopće nije Bog filozofa, niti može biti omeđen definicijom, već je, umjesto toga, ukrašen atributima koji Ga ne definiraju već tek naslućuju, stoga je On nužno transcendentan i samoj filozofiji, ali ako bi smo Ga morali detaljnije smjestiti u neke pojmovne obrasce, onda bi smo se morali pozabaviti samim pojmom bitka u klasičnoj metafizici, onako kako ju doživljava Parmenid ili Martin Heidegger, zatim Platonovom teorijom ideja, zatim Plotinovom emanacijom duha (ovo je već put u mistični gnosticizam), spisima sv. Augustina, misticizmom Ivana od Križa i Tereze Avilske, a na koncu, ne manje važnim, i starom židovskom Torom, odnosno onim skrivenim učenjem starih rabina koje se često naziva ili (zlo)upotrebljava - kabalom. Bog je sve i nije ništa, On je iznad svega i u svemu od vijeka i do vijeka, oduvijek i zauvijek, izvan vremena i prostora, a opet, savršeno prisutan u svakom vremenu i u svakom prostoru, a SpeareShaker bi rekao da je to eto, nekakav apsurd, paradoks, lirski opis odnosno oksimoron. Kao da je Bog rob nekakve ljudske logike riječi i poimanja, a on je Logos, svrha i smisao svakog živog bića i svake žive stanice, što bi rekao Ivo Andrić, mirno srce svih atoma.  

I na kraju, uzalud vam sav taj štreberski pristup, tko ne otvori za to posebnu čakru, odnosno ne razvije treće oko ilitiga šesto čulo, ništa mu neće pomoći. Žao mi je ateisti, Bog vas ne voli, jer da vas voli i žene bi vas voljele pa se ne bi pitali ima li Boga ili Ga nema king lol! :kickass
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by jokerman 30/1/2023, 23:08

Ja sam strasno zabrinut i pun strepnje. Gledajuci postranice razvoj sustava tkz. umjetne inteligencije i automatiziranih sustava strepim da ce se sljedece generacije probuditi u svijetu obmane i sjena neznanih od zacetka ljudske vrste. totalna ovisnost o poimanju stvarnosti putem  racunalnih mreza gdje se svaka slika  video i zvuk vec sada moze pomocu racunalnih alogoritama lazirati i uciniti stvarnim pretvorit ce put ka JASNOCI tezim nego ikada. Mjesto da se izade iz pecine kako je govorio platon covjecanstvo je izgradilo pecinu u pecini. pored sve dobre volje ne vidim izlaza iz ove situacije, mi smo jos u ranom razvoju spomenutih tehnologija, kako ce tek svijet, znacenje , informacija, izgledati kada spomenute tehnologije dobiju  svoju pravu prakticnu primjenu ne mogu niti smijem zamisliti.

_________________
This world is mere change, and this life, opinion.
jokerman
jokerman

Posts : 628
2015-08-02


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by zganci_i_jetrica 30/1/2023, 23:26

jokerman wrote:Ja sam strasno zabrinut i pun strepnje. Gledajuci postranice razvoj sustava tkz. umjetne inteligencije i automatiziranih sustava strepim da ce se sljedece generacije probuditi u svijetu obmane i sjena neznanih od zacetka ljudske vrste. totalna ovisnost o poimanju stvarnosti putem  racunalnih mreza gdje se svaka slika  video i zvuk vec sada moze pomocu racunalnih alogoritama lazirati i uciniti stvarnim pretvorit ce put ka JASNOCI tezim nego ikada. Mjesto da se izade iz pecine kako je govorio platon covjecanstvo je izgradilo pecinu u pecini. pored sve dobre volje ne vidim izlaza iz ove situacije, mi smo jos u ranom razvoju spomenutih tehnologija, kako ce tek svijet, znacenje , informacija, izgledati kada spomenute tehnologije dobiju  svoju pravu prakticnu primjenu ne mogu niti smijem zamisliti.
To će biti samo slijedeći, dublji nivo simulacije jer kao što veli Elon Musk, mi u simulaciji/dolini sjenki ionako već živimo  ;)

zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1321
2021-06-05


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by Gast 30/1/2023, 23:40

jokerman wrote:Ja sam strasno zabrinut i pun strepnje. Gledajuci postranice razvoj sustava tkz. umjetne inteligencije i automatiziranih sustava strepim da ce se sljedece generacije probuditi u svijetu obmane i sjena neznanih od zacetka ljudske vrste. totalna ovisnost o poimanju stvarnosti putem  racunalnih mreza gdje se svaka slika  video i zvuk vec sada moze pomocu racunalnih alogoritama lazirati i uciniti stvarnim pretvorit ce put ka JASNOCI tezim nego ikada. Mjesto da se izade iz pecine kako je govorio platon covjecanstvo je izgradilo pecinu u pecini. pored sve dobre volje ne vidim izlaza iz ove situacije, mi smo jos u ranom razvoju spomenutih tehnologija, kako ce tek svijet, znacenje , informacija, izgledati kada spomenute tehnologije dobiju  svoju pravu prakticnu primjenu ne mogu niti smijem zamisliti.

formule sunovrata civilizacije leže u nečemu drugomu 

jer ta umjetna inteligencija još uvijek nema , a izgleda još zadugo neće imati moć jer neće znati što mi neznamo , a to je najbitnije 

zapadna civilizacija je na stadiju , a u to se pakuje i kina da je zbog enormnih poreza jeftinije napravit  čovika  nego  robota
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by melkior 30/1/2023, 23:55

jokerman wrote:Ja sam strasno zabrinut i pun strepnje. Gledajuci postranice razvoj sustava tkz. umjetne inteligencije i automatiziranih sustava strepim da ce se sljedece generacije probuditi u svijetu obmane i sjena neznanih od zacetka ljudske vrste. totalna ovisnost o poimanju stvarnosti putem  racunalnih mreza gdje se svaka slika  video i zvuk vec sada moze pomocu racunalnih alogoritama lazirati i uciniti stvarnim pretvorit ce put ka JASNOCI tezim nego ikada. Mjesto da se izade iz pecine kako je govorio platon covjecanstvo je izgradilo pecinu u pecini. pored sve dobre volje ne vidim izlaza iz ove situacije, mi smo jos u ranom razvoju spomenutih tehnologija, kako ce tek svijet, znacenje , informacija, izgledati kada spomenute tehnologije dobiju  svoju pravu prakticnu primjenu ne mogu niti smijem zamisliti.

Najveća prijetnja suvremenoj civilizaciji jest jeftini trivijalizam, on će nas prilično skupo koštati. Robovanje trendovima, pomodarstvo svake vrste, Instagrami, modne marke, ljetovanja u Dubai-ju, totalno izvrnuti svijet poremećenih (ne)vrijednosti kapitalizma u kojem smo ekonomsku pragmu poistovjetili s moralnim dobrom i najvišom ljudskom vrlinom. Potpuna i dobrovoljna sveobuhvatna ovisnost o šarenim stakalcima svih vrsta, o šarenim lažima svih vrsta, sirovi konformizam u najgorem obliku.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by melkior 31/1/2023, 00:10

Bog je sam po sebi nepojmljiv, stari Židovi nisu se uopće usuđivali izgovarati ime Jahvino. Zakon omerte. Hrvati danas psuju Boga kao kočijaši. Ili da budem precizniji, postoji duboka ukorijenjena tradicija psovanja Boga na ovim prostorima.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by melkior 31/1/2023, 00:12

melkior wrote:Bog je sam po sebi nepojmljiv, stari Židovi nisu se uopće usuđivali izgovarati ime Jahvino. Zakon omerte. Hrvati danas psuju Boga kao kočijaši. Ili da budem precizniji, postoji duboka ukorijenjena tradicija psovanja Boga na ovim prostorima.

Ne shvaćaju ljudi da su svojim riječima, mislima, djelima - sukreatori stvarnosti. I da im se ta stvarnost onda vraća kao bumerang u glavu.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by melkior 31/1/2023, 00:17

Dali vi imate pojma da je J.S.Bach glazbu koju je "komponirao" zapravo downloadao s neba? Često je znao govoriti da svemir, planeti, zvijezde odašilju na Zemlju vlastite vibracije, frekvenciju, da zapravo, svemir odašilje u eter - glazbu?
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by melkior 31/1/2023, 00:52

Bog - je u svemu. I izvan Boga ne postoji ništa. Sve je u Bogu i sve što jest po Njemu jest, i bez Njega ne postade ništa. Iz vječnosti, u vječnosti i za vječnost, izvan svakog poimanja vremena i prostora, a opet savršeno prisutan u svakoj najmanjoj čestici atoma. Svaki elektron, proton, neutron, pozitron i Higgsov bozon svega što jest pleše Njemu na čast i na hvalu. Mi svi smo Njegovog bića čestica. On nas je stvorio iz Sebe, za Sebe, u Sebi, da postignemo savršenstvo vječnoga života i utopimo se u vječnu svijest svega što jest po Onome koji jest, jer Taj što jest jest Vječna Svijest svega što jest, stoga On Jest, egzistencija i esencija u jednom, eo ipso et per se, i sve što jest samo je način Njegova bivovanja, stoga On postoji i opstaje kroz kreaciju, kreacija jest Njegov način bivovanja, u vječnosti i za vječnost. Naš planet Zemlja star je 4,5 milijardi godina. Svemir je star cca 14 (13,7) milijardi godina. Još uvijek se širi, ali to širenje će jednog dana prestati. ovaj svemir kojeg sada znamo će se početi skupljati, sažimati, počet će proces implozije. Kada se sva ta silna energija sabere u jednoj točki, kao nekada, u vrijeme dok vremena nije bilo, u trenutak prije Velikog praska, ponovno će svemir eksplodirati u milijune različitih boja i oblika. I taj Veliki prasak samo je jedan otkucaj Božjeg srca, čitav svemir Njegova je ekstenzija, ogledalo Sebe samog u kojem spoznaje Sebe i vraća se Sebi. Tisuće milijardi je bilo Velikih prasaka prije ovog Velikog praska, i tisuće milijardi će ih biti poslije ovog Velikog praska. Mi smo svi u Bogu i Bog je u nama. I Bog u meni gleda Boga u tebi. I mi smo jedno pred Bogom, i jedno sa Bogom, i Bog i mi smo jedno. Proistekli smo iz Jednog, i vraćamo se u Jedno. Stoga Bog reče: Ja Jesam, to što reče jest Njegova Riječ, Logos kojom otkriva Sebe u Sebi, po svemu što jest u Sebi. A sve jest u Sebi i izvan Njega ne postade ništa, jer ex nihilo nihil fit; iz ničega ne nastaje ništa. Sve je oduvijek bilo, ako je uopće bilo, jer da bi bilo, moralo je u Božjem umu prvo biti, u Njemu se zgoditi, i po Njemu ostvariti. Božja misao = Božja Riječ, a dubina Božje misli jest Njegovo Srce. Misao, Riječ i Srce, Presveto Trojstvo Božje, jedan Bog, Jedno.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by melkior 31/1/2023, 01:01

melkior wrote:Bog - je u svemu. I izvan Boga ne postoji ništa. Sve je u Bogu i sve što jest po Njemu jest, i bez Njega ne postade ništa. Iz vječnosti, u vječnosti i za vječnost, izvan svakog poimanja vremena i prostora, a opet savršeno prisutan u svakoj najmanjoj čestici atoma. Svaki elektron, proton, neutron, pozitron i Higgsov bozon svega što jest pleše Njemu na čast i na hvalu. Mi svi smo Njegovog bića čestica. On nas je stvorio iz Sebe, za Sebe, u Sebi, da postignemo savršenstvo vječnoga života i utopimo se u vječnu svijest svega što jest po Onome koji jest, jer Taj što jest jest Vječna Svijest svega što jest, stoga On Jest, egzistencija i esencija u jednom, eo ipso et per se, i sve što jest samo je način Njegova bivovanja, stoga On postoji i opstaje kroz kreaciju, kreacija jest Njegov način bivovanja, u vječnosti i za vječnost. Naš planet Zemlja star je 4,5 milijardi godina. Svemir je star cca 14 (13,7) milijardi godina. Još uvijek se širi, ali to širenje će jednog dana prestati. ovaj svemir kojeg sada znamo će se početi skupljati, sažimati, počet će proces implozije. Kada se sva ta silna energija sabere u jednoj točki, kao nekada, u vrijeme dok vremena nije bilo, u trenutak prije Velikog praska, ponovno će svemir eksplodirati u milijune različitih boja i oblika. I taj Veliki prasak samo je jedan otkucaj Božjeg srca, čitav svemir Njegova je ekstenzija, ogledalo Sebe samog u kojem spoznaje Sebe i vraća se Sebi. Tisuće milijardi je bilo Velikih prasaka prije ovog Velikog praska, i tisuće milijardi će ih biti poslije ovog Velikog praska. Mi smo svi u Bogu i Bog je u nama. I Bog u meni gleda Boga u tebi. I mi smo jedno pred Bogom, i jedno sa Bogom, i Bog i mi smo jedno. Proistekli smo iz Jednog, i vraćamo se u Jedno. Stoga Bog reče: Ja Jesam, to što reče jest Njegova Riječ, Logos kojom otkriva Sebe u Sebi, po svemu što jest u Sebi. A sve jest u Sebi i izvan Njega ne postade ništa, jer ex nihilo nihil fit; iz ničega ne nastaje ništa. Sve je oduvijek bilo, ako je uopće bilo, jer da bi bilo, moralo je u Božjem umu prvo biti, u Njemu se zgoditi, i po Njemu ostvariti. Božja misao = Božja Riječ, a dubina Božje misli jest Njegovo Srce. Misao, Riječ i Srce, Presveto Trojstvo Božje, jedan Bog, Jedno.

I jer je Bog punina, a opet, jedno, a kao takav, trojstveno Jedno, geometrijska skicirana shema Božja mora da je najsavršeniji od svih oblika, krug, unutar trokuta, a trokut unutar kruga, u koncentričnim vječnim dinamikama Božjeg postojanja. Punina postojanja u trojstvu, koje se utapa u vlastitoj vječnosti.





avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by melkior 31/1/2023, 01:12

Na višim razinama spoznaje i svijesti, znanost prelazi u filozofiju, filozofija u poeziju, poezija u glazbu, a glazba dopire iz srca i ponire u dušu, mijenja čitavog čovjeka, granice postaju fluidne između materije i duha, stoga duh utječe na materiju a materija utječe na duh, jer duh je taj koji stvara materiju, zbog sebe ju stvara, kako bi sebe oplemenio u njoj, baš kao što kipar ili slikar ili pejzažni arhitekt oblikuje materiju. Kao što Bog stvara cjelokupno postojanje, tako i čovjek fraktalno, kreira umjetničko djelo, a to umjetničko djelo pak zrcalno ostavlja svoj trag, svoju kopiju sebe. Stoga ni filozofija sama ne može spoznati Boga, kao što ni znanost sama ne može doprijeti do Boga, jer čovjek spoznaje Boga dušom, jer samo duša može spoznati svoga Bitka kojem teži i kojem pripada.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by melkior 31/1/2023, 01:24

Stoga rekoh: čovjek je Bog na Zemlji, kako bi se Bog ostvario u čovjeku na Nebu. I Bog je morao biti čovjekom na Zemlji, kako bi čovjek mogao postati Bogom na Nebu. I Bog i čovjek su jedno, i što Bog združi, čovjek neka ne razdruži.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by melkior 31/1/2023, 01:41

Potražite svoju dušu i doprijet ćete do Boga, tko duše nema ionako je već proklet i Bog u njemu ne stanuje, već je prazna ljuštura, hologram bez života.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by Guest 31/1/2023, 05:59

melkior wrote:Još uvijek se širi, ali to širenje će jednog dana prestati. ovaj svemir kojeg sada znamo će se početi skupljati, sažimati, počet će proces implozije.

Opće je mišljenje fizikalnog mainstreama da se ne samo neće nego niti ne može dogoditi, jednostavno zato jer u svemiru nema niti približno dovoljno materije da bi proces uopće počeo.
Svemir će se širiti dok se toliko ne ohladi da u njemu neće biti dovoljno energije za bilo kakav fizikalni proces i tada će se sva materija raspasti i zapravo prestati postojati u sada nama bar donekle prepoznatljivom stanju.
Radije se bavi mistikom i pseudofilozofijom nego znanošću jer ti ovo posljednje jako slabo ide.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by Guest 31/1/2023, 06:07

melkior wrote:Potražite svoju dušu i doprijet ćete do Boga, tko duše nema ionako je već proklet i Bog u njemu ne stanuje, već je prazna ljuštura, hologram bez života.

Ako je budeš svjesno tražio, nećeš je naći i nećeš doprijeti do Boga nego do nekog od svojih osobnih demona kojega ćeš zamijeniti za Boga. Ili više njih.
Radije proces traženje prepusti podsvijesti i jednog dana će ti odgovor sam doći u vidu intuicije.
Naime, intuicija je također posljedica umnog napora, ali ne u svijesnom stanju nego u podsvijesti kada je naš um također itekako aktivan. Odgovor na pitanje nam sam dođe u vidu intuicije nakon nekog vremena, ili ne dođe nikad.
Poanta je u tome da nas svijest preokupira u tolikoj mjeri da nas može dovesti u nefunkcionalno stanje, a svrha svakog sustava je trošiti taman toliko energije i biti izvrgnut trošenju svojih elemenata što je manje moguće, jer je to najbolja garancija dugovječnog funkcionalnog funkcioniranja sustava. Usput dobiješ i više vremena za dobivanje odgovora na teška pitanja poput prethodno navedenog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by Gast 31/1/2023, 06:52

Speare Shaker wrote:
melkior wrote:Još uvijek se širi, ali to širenje će jednog dana prestati. ovaj svemir kojeg sada znamo će se početi skupljati, sažimati, počet će proces implozije.

Opće je mišljenje fizikalnog mainstreama da se ne samo neće nego niti ne može dogoditi, jednostavno zato jer u svemiru nema niti približno dovoljno materije da bi proces uopće počeo.
Svemir će se širiti dok se toliko ne ohladi da u njemu neće biti dovoljno energije za bilo kakav fizikalni proces i tada će se sva materija raspasti i zapravo prestati postojati u sada nama bar donekle prepoznatljivom stanju.
Radije se bavi mistikom i pseudofilozofijom nego znanošću jer ti ovo posljednje jako slabo ide.

u druga socijaliste su nastupile restrikcije zbog nedostatka resursa 

druže ponoviću ,,,,SVE MATERIJE POSTOJE U BESKONAČNIM KOLIČINAMA 


ne postoje u socijalističkim hangarima za zimnicu ,,, neg u organizmu svemira 

podsjetiću druga uzornoga i njegovog mentora manipulativnoga ,,,sam tvoj organizam od svake materije može stvoriti energiju 

a mi smo samo bakterija planete ,,, a sunčani sustav bakterija svemira 

dali se svemir širi il suzava il je u pulsiranju energija kakva je voda ,,, to nismo dostojni znati 

voda naprimjer nemože nestati ,jer , nekada će opet doći u svoje stanje i svakim tim reinkarnaicjama  oslobađa il uzima energiju , a dok je voda voda je ujedno veliki akumulator energije 

toliko samo o najprostijoj vodi , iako neki tvrde da je voda najveći univerzum koji cirkuliše kao limfa kroz svemir 



mi smo samo nakupina materija koja vrši funkciju kao i bakterije u nama 

mi neznamo NIŠTA ,,,apsolutno ništa ,,, jer svaka je bakterija reprodukcijom miljardama godina ispred našeg inteligenta 

i bogu hvala da neznamo 

naše neophodne energetske "materije" za opstanak , za anuliranje igračke koja se zove strah su ljubav i vjera, 


ljubav i vjera , su u ciklusu kao voda u rotiranju i u neprestanom su nastanku , svaki put u drugovačijem stanju 


naše osnovne materije za opstanak svi kradu i stavljaju u svoj posjed kroz religije ideologije države teorije diplomske radove partije stranke

tako da ne postoji ništa što je "idiot" čovik napravio a da nije u izvornoj funkciji manipulacije ljubavlju il vjere 

naš je instikt ,,istočni grijeh ,, vladati drugima 

ujedno to je definicija idiotizma svake budale koja vjeru il ljubav spominje van njih samih 

sekularnost moje religije je najveći civilizaciski proizvod , i ostati će zasigurno do iduće apokalipse ,,,ništa umnije čovik neće napraviti 

a to nam je izgleda  formula opstanka,,,poniznost  

uglavnom druže ti i marčeljuš i svaki drug socijalist i svaki znanstvenik koji se igra mojim stvoriteljem i jedinim alatom za opstanak,,,mojom vjerom ,,,ste moj i svačiji krvni neprijatelj
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by Gast 31/1/2023, 07:40

Speare Shaker wrote:
melkior wrote:Potražite svoju dušu i doprijet ćete do Boga, tko duše nema ionako je već proklet i Bog u njemu ne stanuje, već je prazna ljuštura, hologram bez života.

Ako je budeš svjesno tražio, nećeš je naći i nećeš doprijeti do Boga nego do nekog od svojih osobnih demona kojega ćeš zamijeniti za Boga. Ili više njih.
Radije proces traženje prepusti podsvijesti i jednog dana će ti odgovor sam doći u vidu intuicije.
Naime, intuicija je također posljedica umnog napora, ali ne u svijesnom stanju nego u podsvijesti kada je naš um također itekako aktivan. Odgovor na pitanje nam sam dođe u vidu intuicije nakon nekog vremena, ili ne dođe nikad.
Poanta je u tome da nas svijest preokupira u tolikoj mjeri da nas može dovesti u nefunkcionalno stanje, a svrha svakog sustava je trošiti taman toliko energije i biti izvrgnut trošenju svojih elemenata što je manje moguće, jer je to najbolja garancija dugovječnog funkcionalnog funkcioniranja sustava. Usput dobiješ i više vremena za dobivanje odgovora na teška pitanja poput prethodno navedenog.
majketiisusove 

 pustipratar socijalist koji je zaluto u meditaciske fatamorgane
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...  - Page 15 Empty Re: Otac kvantne fizike o religiji i Bogu...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 20 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum