ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mala djeca i mali narodi čine jednaku stvar. Izmišljaju povijest koje nikada nije bilo

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Mala djeca i mali narodi čine jednaku stvar. Izmišljaju povijest koje nikada nije bilo - Page 5 Empty Re: Mala djeca i mali narodi čine jednaku stvar. Izmišljaju povijest koje nikada nije bilo

Post by Regoč 11/7/2016, 07:54

frakcija wrote:
Regoč wrote:Gottschalk veliča Trpimira, no to može biti iz interesa, a ne zbog stvarnoga stanja. No činjenica da se Gottschalk sklonio u Hrvatsku jasno ukazuje da nad njom nema franačke vlasti pa može biti dokaz snage hrvatskoga kneza (po Budaku možda i kralja).
ja ga vidim ko gorštaka, izabranog demokratskim putem..kako su ga okolni zvali s kojima je i on i njegov porod bio u sukobu stotinama godina nije tolko bitno.al je meni bitno jer mi je ćaća uvik govorija da sam trpimirove krvi i da moram služit časno kako mi i priliči .nešto kao galaktičkoj federaciji.
Sumnjam da je bilo izborah, osim formalnih, gdje su došli župani i kleknuli pred njim. E, sad, da je gorštak sumnjam, njegovo je okružje obalni pojas.

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

Mala djeca i mali narodi čine jednaku stvar. Izmišljaju povijest koje nikada nije bilo - Page 5 Empty Re: Mala djeca i mali narodi čine jednaku stvar. Izmišljaju povijest koje nikada nije bilo

Post by frakcija 11/7/2016, 08:08

Regoč wrote:
frakcija wrote:
Regoč wrote:Gottschalk veliča Trpimira, no to može biti iz interesa, a ne zbog stvarnoga stanja. No činjenica da se Gottschalk sklonio u Hrvatsku jasno ukazuje da nad njom nema franačke vlasti pa može biti dokaz snage hrvatskoga kneza (po Budaku možda i kralja).
ja ga vidim ko gorštaka, izabranog demokratskim putem..kako su ga okolni zvali s kojima je i on i njegov porod bio u sukobu stotinama godina nije tolko bitno.al je meni bitno jer mi je ćaća uvik  govorija da sam trpimirove krvi i da moram služit časno kako mi i priliči .nešto kao galaktičkoj federaciji.
Sumnjam da je bilo izborah, osim formalnih, gdje su došli župani i kleknuli pred njim. E, sad, da je gorštak sumnjam, njegovo je okružje obalni pojas.
Pa obala je brdovita. Oni koji sebe zovu sinovima njegovim su napisali zakon u kojem je uvod da će raditi kao što su uvijek radili i do sada, odnosno među sobom birati kneza. A sva povijest je sazdana od sukoba i primirja s latinašima..
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum