ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by RayMabus 23/6/2016, 14:38

HMS Defender, razarač britanske mornarice, usidrio se pred Bačvicama, na iznenađenje domaćih i stranih kupača.

U Split će ovaj 'ukras' biti sve do subote, a mnogi građani s pravom se pitaju zbog čega brodovi ovog tipa ne bi bili privezani u ratnoj luci Lora, kad je ona već zbog članstva Hrvatske u NATO-u, zatvorena za javnost.

Posebice u tijeku ljetne sezone... jer nije ga baš lipo vidit!

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/317048/dalmaciju-zahvatio-prvi-toplinski-val-temperature-oko-35-stupnjeva


 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva 4b88cb3fd95aa56727587b3fb274de4f



Brale pakla covice .....izaša san na pet minuti vanka nešto obavit a brate mili je žeže.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by RayMabus 23/6/2016, 14:41

LJETO nam je došlo i klimatološki (1. lipnja) i kalendarski (20. lipnja u 23:34 SEV). Posljednjih godina je klima i globalno zatopljenje postalo jedno od važnijih tema pa su upiti oblika "Kakvo će biti ljeto?"  postali masovni.

Glede temperature, pogled na karakteristike razdoblja lipanj-kolovoz 2016. govori da nas ponovno očekuje nadprosječno toplo ljeto. Pri tome bi otoci Dalmacije i Istočna Slavonija prošli najtoplije, odnosno prosječne temperature bile bi 3 do 4 stupnja iznad klimatoloških očekivanja, piše vrijeme.hr.

Ekstremna suša

Toplinski "najjeftinije" proći će Gorski kotar i Lika gdje će temperature biti gotovo u okvirima očekivane klime ili tek malo toplije od toga. Kad se promotri po mjesecima vidljivo je da bi najveće odstupanje bilo u prvoj polovici srpnja, dok bi se kasnije situacija malo poboljšala, odnosno približila uobičajenim ljetnim prilikama.

Promotrimo li prognozu oborina za razdoblje lipanj – kolovoz također možemo uočiti bitna odstupanja od klimatskog prosjeka. U cijelom je razdoblju ponajviše ugroženo područje Podravine, Baranje i dijela Istočne Slavonije gdje po izračunima klimatskih modela možemo očekivati ekstremno sušne prilike.

I u najvećem dijelu drugih područja očekuje se razmjerno sušno uz manjak oborina koji će posebno doći do izražaja u kolovozu. Štoviše, kolovoz prijeti da se u najvećem dijelu Hrvatske iskaže kao katastrofalno sušno razdoblje pa o tome svakako treba povesti računa u svim djelatnostima koje ovise o oborinama.

Uskoro i do +40

Na koncu treba naglasiti da opisani razvoj klimatskih prilika nije iznenađenje pa temperature od +35 i više nisu iznenađenje čak niti početkom ljeta. Po svemu sudeći očekuju nas temperature koje će se već početkom srpnja mjestimično približiti i +40°C!

Obzirom na temperature i očekivani oborinski režim može se očekivati i teška sezona požara u Dalmaciji, no obzirom na manjak oborina i visoke temperature, sve više će biti ugrožena i područja unutrašnjosti Hrvatske, osobito istočnih predjela.

Poljoprivrednici će također povesti računa o ovakvoj klimatskoj prognozi jer najveći dio poljoprivrednih kultura izravno je ovisan o oborinama, a perspektiva ovog ljeta je znatno nepovoljnija od samog početka lipnja koji je mjestimice dao i viškove oborine.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pripremite-se-stizu-toplinski-udari-/901699.aspx

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva RatnibrodsplitHina
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by RayMabus 23/6/2016, 14:45

Briti neće u Loru .....nadgledaju vanjsko pristanište ....došli se prvi privezat.

Otvara se novi vez u splitskoj luci, prvi kruzer u ponedjeljak

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Vanjski_vezovi16-200616

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/316987/otvara-se-novi-vez-u-splitskoj-luci-prvi-kruzer-u-ponedjeljak
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by jastreb 23/6/2016, 14:47

Spržit će vas.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by RayMabus 23/6/2016, 14:49

Neće .....ima more a i tuš kabina ....ono klasika u kuču dok je wanka owako i lad i to.

PS : spržit će južnije , o tome je i Nostradamus pisa : Grčka i Italija ....klimatske promjene
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by RayMabus 23/6/2016, 14:54

vruće ljeto
Pripremite se! Stižu nam toplinski udari
Po svemu sudeći očekuju nas temperature koje će se već početkom srpnja mjestimično približiti i +40°C!

Glede temperature, pogled na karakteristike razdoblja lipanj-kolovoz 2016. govori da nas ponovno očekuje nadprosječno toplo ljeto, javlja vrijeme.hr. Pri tome bi otoci Dalmacije i Istočna Slavonija prošli „najtoplije“ odnosno prosječne temperature bile bi 3 do 4 stupnja iznad klimatoloških očekivanja.
Toplinski „najjeftinije“ proći će Gorski kotar i Lika gdje će temperature biti gotovo u okvirima očekivane klime ili tek malo toplije od toga. Kad se promotri po mjesecima vidljivo je da bi najveće odstupanje bilo u prvoj polovici srpnja dok bi se kasnije situacija malo poboljšala, odnosno približila uobičajenim ljetnim prilikama.
Promotrimo li prognozu oborina za razdoblje lipanj – kolovoz također možemo uočiti bitna odstupanja od klimatskog prosjeka. U cijelom je razdoblju ponajviše ugroženo područje Podravine, Baranje i dijela Istočne Slavonije gdje po izračunima klimatskih modela možemo očekivati ekstremno sušne prilike.
I u najvećem dijelu drugih područja očekuje se razmjerno sušno uz manjak oborina koji će posebno doći do izražaja u kolovozu. Štoviše, kolovoz prijeti da se u najvećem dijelu Hrvatske iskaže kao katastrofalno sušno razdoblje pa o tome svakako treba povesti računa u svim djelatnostima koje ovise o oborinama.
Na koncu treba naglasiti da opisani razvoj klimatskih prilika nije iznenađenje pa temperature od +35 i više nisu iznenađenje čak niti početkom ljeta. Po svemu sudeći očekuju nas temperature koje će se već početkom srpnja mjestimično približiti i +40°C!
Obzirom na temperature i očekivani oborinski režim može se očekivati i teška sezona požara u Dalmaciji, no obzirom na manjak oborina i visoke temperature, sve više će biti ugrožena i područja unutrašnjosti Hrvatske, osobito istočnih predjela.
Poljoprivrednici će također povesti računa o ovakvoj klimatskoj prognozi jer najveći dio poljoprivrednih kultura izravno je ovisan o oborinama, a perspektiva ovog ljeta je znatno nepovoljnija od samog početka lipnja koji je mjestimice dao i viškove oborine.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/pripremite-se-stizu-nam-toplinski-udari-1094255
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by RayMabus 23/6/2016, 15:00

Više prži u unutrašnjosti jer je zatvoreno planinama i to a nema ni mora da se razladiš.



Mostar među najtoplijim gradovima Evrope, u 6 sati izmjereno 30 stepeni

http://www.klix.ba/vijesti/bih/mostar-medju-najtoplijim-gradovima-evrope-u-6-sati-izmjereno-30-stepeni/160623027


Ovako ti je i Italija jer mi mislimo da su oni svi na moru tj uz obalu a ono ima tu kus kopna unutra pa kad pocme pržit .....



Century II, Quatrain 84



Between Campania, Siena, Florence, Tuscany, Six months nine days without a drop of rain: The strange tongue in the Dalmatian land, It will overrun, devastating the entire land.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by jastreb 23/6/2016, 15:01

Longi ti si krivac za jednu noćnu moru koju sam imao prije par godina.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by RayMabus 23/6/2016, 15:03

Ja samo upozoravam na buduce događaje.

A ćuj trebat će i ovdje kod nas proradit na distribuciji voda i to jer ono Zagora i to iza .....suše pa treba pitke vode osigurat kako za ljude tako i za stoku i poljoprivredu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by jastreb 23/6/2016, 15:05

RayMabus wrote:Ja samo upozoravam na buduce događaje.

A ćuj trebat će i ovdje kod nas proradit na distribuciji voda i to jer ono Zagora i to iza .....suše pa treba pitke vode osigurat kako za ljude tako i za stoku i poljoprivredu.
Ma nije se radilo o nikakvom proročanstvu.

Jednom si ovdje okačio jednu glupu pjesmu. Strašno glupu i iritirajuću.

Kad sam je čuo ušla mi je u uvce i pratila me cijelu noć i budila svakih par minuta. Udarala mi je po mozgu poput teškog kovačkog čekića po usijanom gvožđu i nakovnju.

Skoro sam poludio. Da sam te iduće jutro sreo loše bi se proveo.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by RayMabus 23/6/2016, 15:08

CIjela meniteranska zona će planit ....swe suho i wruće .....baciš šibicu sve plane :




Dva vatrogasca smrtno su stradala a treći je teško ozlijeđen u gašenju jednog od najvećih požara zadnjih godina na Cipru, objavljuju ciparski mediji. 
 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=293&loc=http%3A%2F%2Fwww.slobodnadalmacija.hr%2Fnovosti%2Fsvijet%2Fclanak%2Fid%2F316837%2Fna-cipru-bjesni-veliki-pozar-u-gasenju-poginula-dvojica-vatrogasaca&referer=http%3A%2F%2Fwww.slobodnadalmacija
Požar, vjerojatno izazvan pokušajem spaljivanja slame izbio je u nedjelju u podnožju planinskog područja Troodos na istoku Cipra.
Požar se proširio zahvaljujući jakom vjetru i visokim temperaturama otežavajući napore gasitelja kojima su u pomoć stigli zrakoplovi iz Grčke i Izraela i helikopteri iz britanske vojne baze na Cipru.
Dvojica vatrogasaca poginula su kad se prevrnulo spremište za vodu. Treći je teško ozlijeđen pri nesreći vatrogasnih kola.
"Stanje je teško, još uvijek nije sve stavljeno pod kontrolu", rekao je Leonidas Leonidou, glasnogovornik ciparske vatrogasne službe.
Područje Soleas koje je zahvaćeno požarom prekriveno je borovom šumom i voćnjacima.
Požar je buknuo u vrijeme prvog velikog vala vrućine ove godine te se brzo proširio.
Na širem području nalazi se deset oslikanih crkava koje potječu iz bizantskog doba i nalaze se na na UNESCO-voj listi svjetske baštine.
"One nisu u opasnosti, štitimo ih", Leonidou je rekao za Reuters.
Očekuje se da će Francuska tijekom dana na Cipar poslati tri zrakoplova koja će potpomognuti gašenje, objavila je ciparska novinska agencija.
Ciparski predsjednik Nicos Anastasiades zatražio je odgodu sastanka dogovorenog s vođom ciparskih Turaka Mustafom Akincijem, u sklopu niza razgovora usredotočenih na ponovno ujedinjenje podijeljenog otoka.
Za vrijeme posjeta području zahvaćenom požarom u ponedjeljak  Anastasiades  je opisao devastaciju kao "tragičnu". U utorak ujutro iz glavnoga grada Nikozije mogao se vidjeti debeo oblak dima koji se nadvio nad planinskim područjem.
Pomoć je ponudio i Akinci, vođa odcijepljene države ciparskih Turaka, no  Anastasiades je odbio.

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/svijet/clanak/id/316837/na-cipru-bjesni-veliki-pozar-u-gasenju-poginula-dvojica-vatrogasaca









Požar na Siciliji, evakuirane stotine turista
16 juni 2016 Izmijenjeno 18:57 CEST

Vatrena stihija ugrozila ljetovalište Cefalu i živote stotina turista


http://balkans.aljazeera.net/vijesti/pozar-na-siciliji-evakuirane-stotine-turista
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by RayMabus 23/6/2016, 15:09

jastreb wrote:

Jednom si ovdje okačio jednu glupu pjesmu. Strašno glupu i iritirajuću.

Kad sam je čuo ušla mi je u uvce i pratila me cijelu noć i budila svakih par minuta. Udarala mi je po mozgu poput teškog kovačkog čekića po usijanom gvožđu i nakovnju.

Skoro sam poludio. Da sam te iduće jutro sreo loše bi se proveo.
Sorry , nije namjerno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by RayMabus 23/6/2016, 15:22

Idem aktivirat ventilator u sobi , uzet bocu za vodu da imam u sobi te se otuširat.

Treba se pripremit odma na pocetku lita za vrucine , pit dosta tekucine, držat se lada i tuširat svako malo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by RayMabus 23/6/2016, 15:32

A u pm ventilator crka .....a ništa iza šest se zaletit u šoping centar kupit novi.....tko će spavat po noci ako to ne vrti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by RayMabus 23/6/2016, 15:34

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva 800px-Lokrumwikipedia
Ilustracija: Wikipedia
STARIJA Dubrovkinja preminula je ujutro na otoku Lokrumu pokraj Dubrovnika, potvrdio je ravnatelj Javne ustanove Rezervat Lokrum Mario Tevšić.

''Starijoj ženskoj osobi pozlilo je u moru. Mi od ove godine imamo spasilačku službu Crvenog križa i oni su joj zajedno s lokrumskim vatrogascima pritekli u pomoć. Upotrebljen je i defibrilator, ali nažalost bezuspješno. Pozvana je Hitna pomoć, ali nije bilo pomoći'', rekao je Tevšić te dodao kako se svake godine dogodi nekoliko sličnih smrti.

''Na Lokrumu bude nekoliko smrti svake godine, to su pretežito ljudi starije životne dobi. Velike su vrućine i ljudi moraju biti oprezni'', rekao je Tevšić.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/dubrovkinja-kojoj-je-pozlilo-u-moru-preminula-na-lokrumu/901727.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by jastreb 23/6/2016, 15:49

RayMabus wrote:
jastreb wrote:

Jednom si ovdje okačio jednu glupu pjesmu. Strašno glupu i iritirajuću.

Kad sam je čuo ušla mi je u uvce i pratila me cijelu noć i budila svakih par minuta. Udarala mi je po mozgu poput teškog kovačkog čekića po usijanom gvožđu i nakovnju.

Skoro sam poludio. Da sam te iduće jutro sreo loše bi se proveo.
Sorry , nije namjerno.
Kako nije???

Tu prokletu pjesmu,ako se to smeće uopće i može zvati pjesmom puštao si više puta.

https://www.dailymotion.com/video/x2v4sxj
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by RayMabus 23/6/2016, 15:54

Ja ovo nikad nisam puštao , prvi put vidim ovo ...nemam pojma o cemu govoriš Jastrebe , nešto si zabuca.


MILE RUPČIĆ - Kako sam volio Liču

Ovu pismu ti ja nisam pušta jer je prvi put uopće vidim. Nešto si ti zabuca.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by jastreb 23/6/2016, 15:55

Onda je to bio onaj ludi Kostarikanac. Moje izvinjenje.

Kad ga vidim nagrabusio je.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by RayMabus 23/6/2016, 15:56

jastreb wrote:Onda je to bio onaj ludi Kostarikanac. Moje izvinjenje.

Kad ga vidim nagrabusio je.
Kako god al ja nisam. Prvi put ovo vidim , tu pismu. NIkad cuja za to niti znam da uopce postoji taj pjevac i ta pisma.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by RayMabus 23/6/2016, 17:00

NA PADINAMA Mosora između Žrnovnice i Sitna Donjeg, istočno od Splita, u poslijepodnevnim satima buknuo je požar u kojem gori borova šuma i nisko raslinje, ali kuće u tim naseljima nisu ugrožene vatrenom stihijom, doznanje se u Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Žrnovnica.

 U gašenju požara sudjeluje 30-ak vatrogasaca i šest vatrogasnih vozila te po jedan kanader i  helikopter.

Vatrogasci se nadaju da će do večernjih sati taj požar biti stavljen pod kontrolu.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pocela-sezona-pozara-gori-nedaleko-splita-u-gasenje-se-ukljucio-kanader/901753.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

 Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva Empty Re: Dalmaciju zahvatio prvi toplinski val, temperature oko 35 stupnjeva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum