ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Papa priznao teoriju velikog praska

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 Empty Re: Papa priznao teoriju velikog praska

Post by Trinity 4/11/2014, 09:08

Bran_Do wrote:
Samson minival wrote:
GBran_Do wrote:
Samson minival wrote:
Trinity wrote:
Samson minival wrote:Papa samo niže bisere... Od tvrdnje da se ateista može spasiti ako čini dobra djela,

A ne može...?
Ne može.
Efežanima 2,9
8Ta milošću ste spašeni po vjeri! I to ne po sebi! Božji je to dar! 9Ne po djelima, da se ne bi tko hvastao
Ma nemoj?
A kako vi fanatici taj stav pomirujete s Rimljanima 2, gdje jasno stoji:

"On će dati svakome po djelima njegovim: Vječni život onima, koji ustraju u dobrim djelima i teže za slavom i čašću i neraspadljivošću; A gnjev i nemilost onima koji prkose i protive se istini i pokoravaju se nepravdi.Nevolja i tjeskoba na svaku dušu čovjeka, koji čini zlo, najprije na Židova, onda i na Grka; A slava i čast i mir svakome, koji čini dobro, najprije Židovu, onda i Grku. Jer Bog ne gleda, tko je tko."

kao i ovo:

"Jer pred Bogom nisu pravedni oni, koji slušaju zakon, nego će se oni proglasiti pravedni, koji vrše zakon. Jer kad neznabošci, koji nemaju zakona, po naravi čine ono, što je po zakonu, onda su oni, koji nemaju zakona, sami sebi zakon. Oni dokazuju, da je ono, što zakon zapovijeda, napisano u srcima njihovim. Savjest njihova svjedoči im, i misli, koje se među sobom tuže ili i brane, Na dan, kad Bog bude sudio tajne ljudske prema evanđelju mojemu po Isusu Kristu."

Imate li neku izliku da prihvaćate baš ovo što piše u Efežanima, a tako perfidno istodobno odbacujete ovo što piše u poslanici Rimljanima, a što je dijametralno suprotno tom vjerskom elitizmu?
Mi fanatici ili točnije, ja fanatik, poznajem Bibliju, i meni je jasno ono što tebi očito nije, niti ti je dano da razumiješ niti češ ikada razumjeti ukoliko ne promijeniš svoj stav.
Dakle, recepet je slijedeći.
Pokaj se, priznaj svoje grijehe, zamoli Biga da ti ih oprosti, i tada prdaj svoj život u Božje ruke i tada će ti Bog dati otkrivenje o duhovnim istinama koje sada svojim razumom ne možeš shvatiti ni razumijeti.
Prva poslanica Korinćanima 2,14
"Zemaljski čovjek ne prima ono što dolazi od Duha Božjega,jer je to za nj ludost.On to ne može ni upoznati,jer se to mora uz pomoć Duha prosudjivati.Naprotiv,čovjek duhovan prosudjuje sve, a sam ne podliježe ničijem sudu,jer 16 "Tko je upoznao misao Gospodnju da ga može poučiti?"Ali mi posjedujemo Kristovu misao"
Drugim riječima, nemaš logički argument nego se izmotavaš duhovnom ohološću i dociranjem bez pokrića. Pa onda ideš klasičnom prevarom da meni "nije dano", itd.

Ali evo ti još jedna šansa, probaj bit pošten i argumentirano odgovori kako objašnjavaš Poslanicu Rimljanima u kojoj stoji sasvim suprotna tvrdnja u odnosu na Poslanicu Efežanima.
:tu

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 Empty Re: Papa priznao teoriju velikog praska

Post by Samson minival 4/11/2014, 20:11

Bran_Do wrote:
Samson minival wrote:
GBran_Do wrote:
Samson minival wrote:
Trinity wrote:
Samson minival wrote:Papa samo niže bisere... Od tvrdnje da se ateista može spasiti ako čini dobra djela,

A ne može...?
Ne može.
Efežanima 2,9
8Ta milošću ste spašeni po vjeri! I to ne po sebi! Božji je to dar! 9Ne po djelima, da se ne bi tko hvastao
Ma nemoj?
A kako vi fanatici taj stav pomirujete s Rimljanima 2, gdje jasno stoji:

"On će dati svakome po djelima njegovim: Vječni život onima, koji ustraju u dobrim djelima i teže za slavom i čašću i neraspadljivošću; A gnjev i nemilost onima koji prkose i protive se istini i pokoravaju se nepravdi.Nevolja i tjeskoba na svaku dušu čovjeka, koji čini zlo, najprije na Židova, onda i na Grka; A slava i čast i mir svakome, koji čini dobro, najprije Židovu, onda i Grku. Jer Bog ne gleda, tko je tko."

kao i ovo:

"Jer pred Bogom nisu pravedni oni, koji slušaju zakon, nego će se oni proglasiti pravedni, koji vrše zakon. Jer kad neznabošci, koji nemaju zakona, po naravi čine ono, što je po zakonu, onda su oni, koji nemaju zakona, sami sebi zakon. Oni dokazuju, da je ono, što zakon zapovijeda, napisano u srcima njihovim. Savjest njihova svjedoči im, i misli, koje se među sobom tuže ili i brane, Na dan, kad Bog bude sudio tajne ljudske prema evanđelju mojemu po Isusu Kristu."

Imate li neku izliku da prihvaćate baš ovo što piše u Efežanima, a tako perfidno istodobno odbacujete ovo što piše u poslanici Rimljanima, a što je dijametralno suprotno tom vjerskom elitizmu?
Mi fanatici ili točnije, ja fanatik, poznajem Bibliju, i meni je jasno ono što tebi očito nije, niti ti je dano da razumiješ niti češ ikada razumjeti ukoliko ne promijeniš svoj stav.
Dakle, recepet je slijedeći.
Pokaj se, priznaj svoje grijehe, zamoli Biga da ti ih oprosti, i tada prdaj svoj život u Božje ruke i tada će ti Bog dati otkrivenje o duhovnim istinama koje sada svojim razumom ne možeš shvatiti ni razumijeti.
Prva poslanica Korinćanima 2,14
"Zemaljski čovjek ne prima ono što dolazi od Duha Božjega,jer je to za nj ludost.On to ne može ni upoznati,jer se to mora uz pomoć Duha prosudjivati.Naprotiv,čovjek duhovan prosudjuje sve, a sam ne podliježe ničijem sudu,jer 16 "Tko je upoznao misao Gospodnju da ga može poučiti?"Ali mi posjedujemo Kristovu misao"
Drugim riječima, nemaš logički argument nego se izmotavaš duhovnom ohološću i dociranjem bez pokrića. Pa onda ideš klasičnom prevarom da meni "nije dano", itd.

Ali evo ti još jedna šansa, probaj bit pošten i argumentirano odgovori kako objašnjavaš Poslanicu Rimljanima u kojoj stoji sasvim suprotna tvrdnja u odnosu na Poslanicu Efežanima.
Ne izmotavam se , nisam ohol niti imam namjeru docirati nikome pa ni tebi koji u svakom svom postu plasiraš niske udarce po meni osobno što je izgleda dio tvoje osobnosti.Ali to je pak tvoj problem a ne moj.
Pavle je pisac poslanice Rimljanima kao i poslanice Efežanima i njegovo pisanje glede vršenja dobrih djela i vjere uopće nije u kontradikciji.Dobra djela i vjera uopće nisu u koliziji već vrlo dobro suradjuju.
Nigdje se van konteksta ne spominju dobra djela koja su sama sebi svrha i koja vode ka spasenju.
Vjera je ta koja vodi ka spasenju a dobra djela koja su učinjena u vjeri zapravo potvrdjuju da vjera nije mrtva već živa jer se dokazuje dobrim djelima.
Izvlačenje odlomaka iz konteksta  rezultira krivim premisama i vodi u zabludu površne osobe poput tebe.
U toj istoj poslanici Rimljanima Pavao jasno daje do znanja da je vjera ta koja je spasonosna a ne dobra djela koja su sama sebi svrha.
Rimljanima 4,2
Doista, ako je Abraham po djelima opravdan, ima se čime dičiti - ali ne pred Bogom


Rimljanima 3
27Gdje je dakle hvastanje? Isključeno je. Po kojem zakonu? Po zakonu djela? Ne, nego po zakonu vjere. 
28 Smatramo zaista da se čovjek opravdava vjerom bez djela Zakona.


Odmah nakon što nam kaže da smo spašeni po vjeri, a ne po djelima (Efežanima 2,8-9), Pavao nam govori da smo stvoreni da činimo dobra djela (Efežanima 2,10). 
Dakle vjera u djela nisu u koliziji kako se čini već su djela posljedica a ne uzrok vjere.
Nadalje, logika jest dobra kada se radi o svjetovnim stvarima ali nema nikakvog značaja u objašnjavanju i razumijevanju duhovnih stvarnosti.
Radije pročitaj ovaj odlomak i malo meditiraj nad njim.


Rimljanima 2

Zato nemaš isprike, čovječe koji sudiš, tko god ti bio. Jer time što drugoga sudiš, sebe osuđuješ: ta to isto činiš ti što sudiš. 
Znamo pak: Bog po istini sudi one koji takvo što čine. 
Misliš li da ćeš izbjeći sudu Božjemu, ti čovječe što sudiš one koji takvo što čine, a sam to isto činiš? 
Ili prezireš bogatstvo dobrote, strpljivosti i velikodušnosti njegove ne shvaćajući da te dobrota Božja k obraćenju privodi? 
Tvrdokornošću svojom i srcem koje neće obraćenja zgrćeš na se gnjev za Dan gnjeva i objavljenja pravedna suda Boga 
koji će uzvratiti svakom po djelima: 
onima koji postojanošću u dobrim djelima ištu slavu, čast i neraspadljivost - život vječni; 
buntovnicima pak i nepokornima istini, a pokornima nepravdi - gnjev i srdžba! 
Nevolja i tjeskoba na svaku dušu čovječju koja čini zlo, na Židova najprije, pa na Grka; 
10 a slava, čast i mir svakomu koji čini dobro, Židovu najprije, pa Grku! '
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 Empty Re: Papa priznao teoriju velikog praska

Post by Sefirot 5/11/2014, 09:20

Samson minival wrote:
GBran_Do wrote:
Samson minival wrote:
Trinity wrote:
Samson minival wrote:Papa samo niže bisere... Od tvrdnje da se ateista može spasiti ako čini dobra djela,

A ne može...?
Ne može.
Efežanima 2,9
8Ta milošću ste spašeni po vjeri! I to ne po sebi! Božji je to dar! 9Ne po djelima, da se ne bi tko hvastao
Ma nemoj?
A kako vi fanatici taj stav pomirujete s Rimljanima 2, gdje jasno stoji:

"On će dati svakome po djelima njegovim: Vječni život onima, koji ustraju u dobrim djelima i teže za slavom i čašću i neraspadljivošću; A gnjev i nemilost onima koji prkose i protive se istini i pokoravaju se nepravdi.Nevolja i tjeskoba na svaku dušu čovjeka, koji čini zlo, najprije na Židova, onda i na Grka; A slava i čast i mir svakome, koji čini dobro, najprije Židovu, onda i Grku. Jer Bog ne gleda, tko je tko."

kao i ovo:

"Jer pred Bogom nisu pravedni oni, koji slušaju zakon, nego će se oni proglasiti pravedni, koji vrše zakon. Jer kad neznabošci, koji nemaju zakona, po naravi čine ono, što je po zakonu, onda su oni, koji nemaju zakona, sami sebi zakon. Oni dokazuju, da je ono, što zakon zapovijeda, napisano u srcima njihovim. Savjest njihova svjedoči im, i misli, koje se među sobom tuže ili i brane, Na dan, kad Bog bude sudio tajne ljudske prema evanđelju mojemu po Isusu Kristu."

Imate li neku izliku da prihvaćate baš ovo što piše u Efežanima, a tako perfidno istodobno odbacujete ovo što piše u poslanici Rimljanima, a što je dijametralno suprotno tom vjerskom elitizmu?
Mi fanatici ili točnije, ja fanatik, poznajem Bibliju, i meni je jasno ono što tebi očito nije, niti ti je dano da razumiješ niti češ ikada razumjeti ukoliko ne promijeniš svoj stav.
Dakle, recepet je slijedeći.
Pokaj se, priznaj svoje grijehe, zamoli Biga da ti ih oprosti, i tada prdaj svoj život u Božje ruke i tada će ti Bog dati otkrivenje o duhovnim istinama koje sada svojim razumom ne možeš shvatiti ni razumijeti.
Prva poslanica Korinćanima 2,14
"Zemaljski čovjek ne prima ono što dolazi od Duha Božjega,jer je to za nj ludost.On to ne može ni upoznati,jer se to mora uz pomoć Duha prosudjivati.Naprotiv,čovjek duhovan prosudjuje sve, a sam ne podliježe ničijem sudu,jer 16 "Tko je upoznao misao Gospodnju da ga može poučiti?"Ali mi posjedujemo Kristovu misao"

A zašto???

Samsone, a reci mi da li, pošto daju ovakve "recepte",  da li bi ti poslušao taj recept ali od strane neke druge vjerske ideologije/filozofije? Zašto bi mi "drugi i drugačiji" trebali tebe poslušati, ali u isto vrijeme ti ne...

Bacanje Biblijskih citata nije nikakav argument jer se to može iz bilo koje knjige. Po čemu ti misliš da bi drugi trebali tebe poslušati ("da se spase" samo ne znam od čega, pošto nas kršćani od kršćana i njihovog idola ne žele spasiti).

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 Empty Re: Papa priznao teoriju velikog praska

Post by Sefirot 5/11/2014, 09:27

Patriot_1 wrote:Bran,,zašto jednu tvrdnju prihvaćaš a drugu ne?

Ja mislim da će oni koji nikad nisu imali prilike čuti o Kristu biti spašeni ako su moralno živjeli ili će tek po smrti čuti radosnu vjest o spasenju.I kad umru ,ljudi su  živa bića!Na neki drugi način,nematerijalna!
Tu se vežem na ono što piše u Bibliji da je Isus,umrijevši otišao onima koji su umrli prije njega,donijeti radosnu vijest!

Još nešto,,Isus reče :"Idite po cjelom svjeru i propovjedajte,tko uzvjeruje i krsti se,spasit će se,tko ne osudit će se.!"
Kako onda to protumačiti?Osim "Koji ČUJU i prihvate,,spašeni su,koji ČUJU i odbiju,,ne"

Jednostavno, jedna tvrdnja je činjenica, druga čak nije ni tvrdnja nego je vjerska nebuloza.

da nacrtam.

voda može biti u tri agregatna stanja - činjenica jer vrenjem prelazi u paru, a hlađenjem u led.
isus je bog - činjenica - nema je jer nije činjenica jer nema nikakvog argumenta nego se temelji na čistom vjerovanju koje može i ne mora biti.

vjerovanje:

Vjera se obično definira kao uvjerenje u istinu neke tvrdnje bez njene provjere. Prema tome, to je subjektivno duhovno tumačenje ishoda percepcije, vlastitog razmišljanja ili komunikacije.
....
U klasičnoj logici, vjera se smatra tvrdnjom, jer iznosi neku tvrdnju ili očekivanje o stvarnosti za koju se pretpostavlja da je istinita ili lažna (čak i ako se to ne može praktički provjeriti, kao što je vjera u postojanje nekog božanstva).


Po tome Isus nema mnogo veće šanse od Brahmana, Ra, Odina....

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 Empty Re: Papa priznao teoriju velikog praska

Post by Bran_Do 5/11/2014, 12:27

Patriot_1 wrote:Bran,,zašto jednu tvrdnju prihvaćaš a drugu ne?

Iz jednostavnog razloga - zato jer tvrde dijametralno suprotnu stvar, odnosno nisu komplementarne (jedna negira drugu).
Jedna kaže "ne po djelima, nego po vjeri", a druga kaže, "neće slušatelji, već izvršitelji zakona biti opravdani", referirajući se na pogane.

A i nije pošteno istim uvjetom suditi one koji se rode u kršćanskom okruženju i kulturi i one koji budu takve sreće da se rode npr. kao bušmani u Africi, one koji budu odgojeni kao muslimani u Indoneziji, itd.
Staviti vjeru kao temeljni i jedini uvjet za spasenje svih 7 milijardi stanovnika jednostavno bi bilo nepošteno te, kao takvo, ne bi priličilo slici o Bogu kao "milostivom", "pravednom", "savršenom", itd.


Last edited by Bran_Do on 5/11/2014, 12:58; edited 1 time in total
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 Empty Re: Papa priznao teoriju velikog praska

Post by Bran_Do 5/11/2014, 12:47

Samson minival wrote:

Pavle je pisac poslanice Rimljanima kao i poslanice Efežanima i njegovo pisanje glede vršenja dobrih djela i vjere uopće nije u kontradikciji.Dobra djela i vjera uopće nisu u koliziji već vrlo dobro suradjuju.
Nigdje se van konteksta ne spominju dobra djela koja su sama sebi svrha i koja vode ka spasenju.

Kako ne?
Pa baš u onome što sam citirao.

Iz navedenog dijela Poslanice Rimljanima je sasvim jasno da ne mogu isti uvjeti spasenja vrijediti za sve.

Osim toga, to je prepoznala i RKC tijekom II. vatikanskog koncila (Lumen Gentium, u 16. točki):

"Vječno spasenje mogu, naime, postići i oni koji bez krivnje ne poznaju Kristovo evanđelje i njegovu Crkvu, a ipak iskrena srca tragaju za Bogom te pod utjecajem milosti nastoje djelom ispuniti njegovu volju koju su spoznali po glasu savjesti."
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 Empty Re: Papa priznao teoriju velikog praska

Post by Trinity 5/11/2014, 13:19

Bran_Do wrote:
Patriot_1 wrote:Bran,,zašto jednu tvrdnju prihvaćaš a drugu ne?

Iz jednostavnog razloga - zato jer tvrde dijametralno suprotnu stvar, odnosno nisu komplementarne (jedna negira drugu).
Jedna kaže "ne po djelima, nego po vjeri", a druga kaže, "neće slušatelji, već izvršitelji zakona biti opravdani", referirajući se na pogane.

A i nije pošteno istim uvjetom suditi one koji se rode u kršćanskom okruženju i kulturi i one koji budu takve sreće da se rode npr. kao bušmani u Africi, one koji budu odgojeni kao muslimani u Indoneziji, itd.
Staviti vjeru kao temeljni i jedini uvjet za spasenje svih 7 milijardi stanovnika jednostavno bi bilo nepošteno te, kao takvo, ne bi priličilo slici o Bogu kao "milostivom", "pravednom", "savršenom", itd.
Slažem se.
I o tome sam se ja već "natezala" s Patriotom.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 Empty Re: Papa priznao teoriju velikog praska

Post by Patriot_1 5/11/2014, 14:01

Bran_Do wrote:
Patriot_1 wrote:Bran,,zašto jednu tvrdnju prihvaćaš a drugu ne?

Iz jednostavnog razloga - zato jer tvrde dijametralno suprotnu stvar, odnosno nisu komplementarne (jedna negira drugu).
Jedna kaže "ne po djelima, nego po vjeri", a druga kaže, "neće slušatelji, već izvršitelji zakona biti opravdani", referirajući se na pogane.

A i nije pošteno istim uvjetom suditi one koji se rode u kršćanskom okruženju i kulturi i one koji budu takve sreće da se rode npr. kao bušmani u Africi, one koji budu odgojeni kao muslimani u Indoneziji, itd.
Staviti vjeru kao temeljni i jedini uvjet za spasenje svih 7 milijardi stanovnika jednostavno bi bilo nepošteno te, kao takvo, ne bi priličilo slici o Bogu kao "milostivom", "pravednom", "savršenom", itd.
Kad se radi o suprotnim tvrdnjama onda možeš bar biti ,,"li-la!"
Al nemožeš tvrditi ,"Ovo je u redu a ovo nije!"
Ti pišeš:"Imate li neku izliku da prihvaćate baš ovo što piše u Efežanima, a tako perfidno istodobno odbacujete ovo što piše u poslanici Rimljanima, a što je dijametralno suprotno tom vjerskom elitizmu?"

A perfidno i sam odbacuješ drugu tvrdnju!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 Empty Re: Papa priznao teoriju velikog praska

Post by Bran_Do 5/11/2014, 14:09

Patriot_1 wrote:
Bran_Do wrote:
Patriot_1 wrote:Bran,,zašto jednu tvrdnju prihvaćaš a drugu ne?

Iz jednostavnog razloga - zato jer tvrde dijametralno suprotnu stvar, odnosno nisu komplementarne (jedna negira drugu).
Jedna kaže "ne po djelima, nego po vjeri", a druga kaže, "neće slušatelji, već izvršitelji zakona biti opravdani", referirajući se na pogane.

A i nije pošteno istim uvjetom suditi one koji se rode u kršćanskom okruženju i kulturi i one koji budu takve sreće da se rode npr. kao bušmani u Africi, one koji budu odgojeni kao muslimani u Indoneziji, itd.
Staviti vjeru kao temeljni i jedini uvjet za spasenje svih 7 milijardi stanovnika jednostavno bi bilo nepošteno te, kao takvo, ne bi priličilo slici o Bogu kao "milostivom", "pravednom", "savršenom", itd.
Kad se radi o suprotnim tvrdnjama onda možeš bar biti ,,"li-la!"
Al nemožeš tvrditi ,"Ovo je u redu a ovo nije!"
Ti pišeš:"Imate li neku izliku da prihvaćate baš ovo što piše u Efežanima, a tako perfidno istodobno odbacujete ovo što piše u poslanici Rimljanima, a što je dijametralno suprotno tom vjerskom elitizmu?"

A perfidno i sam odbacuješ drugu tvrdnju!

Ne, ja ne odbacujem spasenje po vjeri kategorički, jedino odbacujem njegovu isključivost kakva se može zaključiti ako se redak iz Efežana izvuče iz konteksta i ako se ustvrdi da je spasenje moguće "samo po vjeri". Zato sam namjerno i udario kontru Poslanicom Rimljanima kao dodatnim kontekstom.

Dvije tvrdnje su dijametralno suprotne, zato mora biti "ili-ili" kad se gleda jednu ili drugu zasebno, a tako se tekstovi ne mogu tumačiti. Pritom samson mene optužuje za "vađenje iz konteksta", dok sam to istodobno tvrdi podupirući svoj isključiv stav također vađenjem iz konteksta.

I opet se pritom pozivam na 2. vatikanski koncil i 16. točku Lumen Gentiuma.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 Empty Re: Papa priznao teoriju velikog praska

Post by Samson minival 5/11/2014, 17:20

Bran_Do wrote:
Patriot_1 wrote:
Bran_Do wrote:
Patriot_1 wrote:Bran,,zašto jednu tvrdnju prihvaćaš a drugu ne?

Iz jednostavnog razloga - zato jer tvrde dijametralno suprotnu stvar, odnosno nisu komplementarne (jedna negira drugu).
Jedna kaže "ne po djelima, nego po vjeri", a druga kaže, "neće slušatelji, već izvršitelji zakona biti opravdani", referirajući se na pogane.

A i nije pošteno istim uvjetom suditi one koji se rode u kršćanskom okruženju i kulturi i one koji budu takve sreće da se rode npr. kao bušmani u Africi, one koji budu odgojeni kao muslimani u Indoneziji, itd.
Staviti vjeru kao temeljni i jedini uvjet za spasenje svih 7 milijardi stanovnika jednostavno bi bilo nepošteno te, kao takvo, ne bi priličilo slici o Bogu kao "milostivom", "pravednom", "savršenom", itd.
Kad se radi o suprotnim tvrdnjama onda možeš bar biti ,,"li-la!"
Al nemožeš tvrditi ,"Ovo je u redu a ovo nije!"
Ti pišeš:"Imate li neku izliku da prihvaćate baš ovo što piše u Efežanima, a tako perfidno istodobno odbacujete ovo što piše u poslanici Rimljanima, a što je dijametralno suprotno tom vjerskom elitizmu?"

A perfidno i sam odbacuješ drugu tvrdnju!

Ne, ja ne odbacujem spasenje po vjeri kategorički, jedino odbacujem njegovu isključivost kakva se može zaključiti ako se redak iz Efežana izvuče iz konteksta i ako se ustvrdi da je spasenje moguće "samo po vjeri". Zato sam namjerno i udario kontru Poslanicom Rimljanima kao dodatnim kontekstom.

Dvije tvrdnje su dijametralno suprotne, zato mora biti "ili-ili" kad se gleda jednu ili drugu zasebno, a tako se tekstovi ne mogu tumačiti. Pritom samson mene optužuje za "vađenje iz konteksta", dok sam to istodobno tvrdi podupirući svoj isključiv stav također vađenjem iz konteksta.

I opet se pritom pozivam na 2. vatikanski koncil i 16. točku Lumen Gentiuma.
Ideja da se spasenje možde postići dobrim djelima isključuje Boga iz cijele priče, isključuje Isusa Krista kao Spasitelja i šalje poruku da čovjeku Bog nije potreban jer on sam može postići spasenje a takva ideja zamotana u prihvatljivu ambalažu uvijek nadje osobe koje imaju humanistički a ne duhovni tj.Biblijski pristup spasenju.
Uostalom i sam pojam spasenja nejasan je mnogima jer zapravo neznaju od čega se imaju spasiti.
Korjen nesporazuma,nerazumijevanja i prelivanja iz šupljeg u prazno u ovakvim  diskusijama nalazi se u odlomku koji sam prije naveo iz 1Korinćanima 2 a koji jasno kirurškom preciznošću odvaja dvije kategorije ljudi, "zemaljskog čovjeka" i duhovno nanovorodjenog čovjeka tj.nespašenog i spašenog.

Nego, kako je pisano: Što oko ne vidje, i uho ne ču, i u srce čovječje ne uđe, to pripravi Bog onima koji ga ljube. 
10 A nama to Bog objavi po Duhu jer Duh sve proniče, i dubine Božje. 
11 Jer tko od ljudi zna što je u čovjeku osim duha čovječjega u njemu? Tako i što je u Bogu, nitko ne zna osim Duha Božjega. 
12 A mi, mi ne primismo duha svijeta, nego Duha koji je od Boga da znamo čime nas je obdario Bog. 
13 To i navješćujemo, ne naučenim riječima čovječje mudrosti, nego naukom Duha izlažući duhovno duhovnima. 
14 Naravan čovjek ne prima što je od Duha Božjega; njemu je to ludost i ne može spoznati jer po Duhu valja prosuđivati. 
15 Duhovan pak prosuđuje sve, a njega nitko ne prosuđuje. 
16 Jer tko spozna misao Gospodnju, tko da ga pouči? A mi imamo misao Kristovu.
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 Empty Re: Papa priznao teoriju velikog praska

Post by Trinity 5/11/2014, 20:22

Bran_Do wrote:A i nije pošteno istim uvjetom suditi one koji se rode u kršćanskom okruženju i kulturi i one koji budu takve sreće da se rode npr. kao bušmani u Africi, one koji budu odgojeni kao muslimani u Indoneziji, itd.
Staviti vjeru kao temeljni i jedini uvjet za spasenje svih 7 milijardi stanovnika jednostavno bi bilo nepošteno te, kao takvo, ne bi priličilo slici o Bogu kao "milostivom", "pravednom", "savršenom", itd.

Molim Patriota i Samsona da nam kažu koja je sudbina ovih ljudi.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 Empty Re: Papa priznao teoriju velikog praska

Post by Guest 5/11/2014, 20:30

Trinity wrote:
Bran_Do wrote:A i nije pošteno istim uvjetom suditi one koji se rode u kršćanskom okruženju i kulturi i one koji budu takve sreće da se rode npr. kao bušmani u Africi, one koji budu odgojeni kao muslimani u Indoneziji, itd.
Staviti vjeru kao temeljni i jedini uvjet za spasenje svih 7 milijardi stanovnika jednostavno bi bilo nepošteno te, kao takvo, ne bi priličilo slici o Bogu kao "milostivom", "pravednom", "savršenom", itd.

Molim Patriota i Samsona da nam kažu koja je sudbina ovih ljudi.


Kakva im je sudbina?  snapoutofit Nikakva. I pravo im budi. finger
Da su zaista bili pravi valjani ljudi, spoznali bi oni već nekako Isusa. :baloni
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 Empty Re: Papa priznao teoriju velikog praska

Post by Trinity 5/11/2014, 20:33

Vegvísir wrote:
Trinity wrote:
Bran_Do wrote:A i nije pošteno istim uvjetom suditi one koji se rode u kršćanskom okruženju i kulturi i one koji budu takve sreće da se rode npr. kao bušmani u Africi, one koji budu odgojeni kao muslimani u Indoneziji, itd.
Staviti vjeru kao temeljni i jedini uvjet za spasenje svih 7 milijardi stanovnika jednostavno bi bilo nepošteno te, kao takvo, ne bi priličilo slici o Bogu kao "milostivom", "pravednom", "savršenom", itd.

Molim Patriota i Samsona da nam kažu koja je sudbina ovih ljudi.


Kakva im je sudbina?  snapoutofit Nikakva. I pravo im budi. finger
Da su zaista bili pravi valjani ljudi, spoznali bi oni već nekako Isusa. :baloni
Ma ja... Tko ih šiša...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 Empty Re: Papa priznao teoriju velikog praska

Post by Trinity 6/11/2014, 07:14

Zamišljam si Patriotovo razočaranje i iznenađenje kad mu jednog dana u Raju društvo budu pravili bušmani koji su  oko vatre plesali s krepanim kokošima ( vidjela neki dan na National Geographicu) i budisti koji koji su se klanjali Budi. I takav Raj... :^0 :^0 :^0
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 Empty Re: Papa priznao teoriju velikog praska

Post by Patriot_1 6/11/2014, 13:38

Samson minival wrote:
Trinity wrote:
Samson minival wrote:
Trinity wrote:
Samson minival wrote:Papa samo niže bisere... Od tvrdnje da se ateista može spasiti ako čini dobra djela,

A ne može...?
Ne može.
Efežanima 2,9
8Ta milošću ste spašeni po vjeri! I to ne po sebi! Božji je to dar! 9Ne po djelima, da se ne bi tko hvastao
Po kojoj točno vjeri molim ? Samo kršćani ? 
Koliko vidimo, neki se hvastaju i vjerom...
Pojam spasenja po vjeri u Isusa Krista jest kršćanstvo u svom izvornom obliku.Što se drugih religija tiče menene zanima jer ih ne smatram relevantnim niti istinitim.
Sam,,koliko si dugo uspio preživiti na "tebe tražim"? :D Vidim da su te "poćerali",,,"Marš heretiku",,ha ha!Ja sam cirka desetak dana preživio,,aktivnih,,jer mi se nije dalo pisati nakon salve napada iako sam ja malo više pro katolički orjentiran!Koji su to dogmatici,,čudo jedno!Ali desetak njih!Zgadi ti se takvo kršćanstvo!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Papa priznao teoriju velikog praska - Page 3 Empty Re: Papa priznao teoriju velikog praska

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum