ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by debotoijusto 4/6/2016, 10:05

Čini se da bi nam uskoro za prijavljivanje na društvene mreže mogla trebati ni manje ni više nego - osobna iskaznica.
Naime, prijedlog Europske komisije tiče se upravo toga, da se građani na svoje profile na društvenim mrežama prijavljuju koristeći nacionalne osobne iskaznice. Ideja je to predsjednika Odbora za jedinsteno digitalno tržište pri Europskoj komisiji, Andrusa Ansipa. Iz dokumenata koji su procurili evidentno je da se želi potaknuti veća uporaba osobnih iskaznica na području Europske unije.
'Online platforme trebale bi koristiti podatke koje priznaju nacionalna državna tijela, poput osobnih iskaznica, bankovnih kartica ili sličnih dokumenata. Situacija u kojoj svaka osoba može imati više korisničkih imena i lozinki nije samo nespretna, već može postati i sigurnosni rizik', stoji u dokumentima Europske komisije od 25. svibnja ove godine.
Estonija, odakle dolazi predsjednik Odbora Ansip, ima vrlo dobro razvijen sustav izdavanja osobnih iskaznica. Razlog zašto žele implementirati osobne iskaznice u svakodnevni život jest i kako bi spriječili sve češće lažne recenzije, koje bune korisnike interneta.  'Recenzije raznih usluga i dobara na internetu pomažu kupcima, no one moraju biti točne i oslobođene manipulacija i pristranosti', piše u dokumentima.
Međutim, većina građana Europske unije protivi se ovom prijedlogu, jer misle da će im se time ograničiti sloboda govora na internetu.

http://hr.n1info.com/a128357/Sci-Tech/KONTROVERZNA-IDEJA-Bez-ovoga-necete-moci-koristiti-Facebook.html
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by frakcija 4/6/2016, 10:06

Meni je tražilo sken osobne prije više od godinu dana, pošto nisam dal, ugasilo mi profil.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by debotoijusto 4/6/2016, 10:07

Razlog zašto žele implementirati osobne iskaznice u svakodnevni život jest i kako bi spriječili sve češće lažne recenzije, koje bune korisnike interneta. 

koja prica  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by debotoijusto 4/6/2016, 10:08

frakcija wrote:Meni je tražilo sken osobne prije više od godinu dana, pošto nisam dal, ugasilo mi profil.
na FB ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by darth_vader 4/6/2016, 10:08

Jebo vejzbuk...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by frakcija 4/6/2016, 10:08

debotoijusto wrote:
frakcija wrote:Meni je tražilo sken osobne prije više od godinu dana, pošto nisam dal, ugasilo mi profil.
na FB ?
e. Zvala se Neka Tamo.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by debotoijusto 4/6/2016, 10:11

frakcija wrote:
debotoijusto wrote:
frakcija wrote:Meni je tražilo sken osobne prije više od godinu dana, pošto nisam dal, ugasilo mi profil.
na FB ?
e. Zvala se Neka Tamo.
nemam tamo profil
mislim znao da diktatura vlada na FB ali bas toliko...
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by frakcija 4/6/2016, 10:12

debotoijusto wrote:
frakcija wrote:
debotoijusto wrote:
frakcija wrote:Meni je tražilo sken osobne prije više od godinu dana, pošto nisam dal, ugasilo mi profil.
na FB ?
e. Zvala se Neka Tamo.
nemam tamo profil
mislim znao da diktatura vlada na FB ali bas toliko...
Svi koji su koristili umjetnička imena su morali skenirat, onda bi im ime bilo prepravljeno na ime sa osobne..tako i bloger krule, jasmin stavros..itd (koje poniženje)
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by debotoijusto 4/6/2016, 10:16

frakcija wrote:
debotoijusto wrote:
frakcija wrote:
debotoijusto wrote:
frakcija wrote:Meni je tražilo sken osobne prije više od godinu dana, pošto nisam dal, ugasilo mi profil.
na FB ?
e. Zvala se Neka Tamo.
nemam tamo profil
mislim znao da diktatura vlada na FB ali bas toliko...
Svi koji su koristili umjetnička imena su morali skenirat, onda bi im ime bilo prepravljeno na ime sa osobne..tako i bloger krule, jasmin stavros..itd (koje poniženje)
osobne na uvid cop cop... nisi ti  barbarella
evo pise andja iz pakova sela
B-)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by frakcija 4/6/2016, 10:18

debotoijusto wrote:
frakcija wrote:
debotoijusto wrote:
frakcija wrote:
debotoijusto wrote:
na FB ?
e. Zvala se Neka Tamo.
nemam tamo profil
mislim znao da diktatura vlada na FB ali bas toliko...
Svi koji su koristili umjetnička imena su morali skenirat, onda bi im ime bilo prepravljeno na ime sa osobne..tako i bloger krule, jasmin stavros..itd (koje poniženje)
osobne na uvid cop cop... nisi ti  barbarella
evo pise andja iz pakova sela
B-)
haha, imala sam takav nickname i eccentrica gallumbits u nekim performansima :p
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by omni 4/6/2016, 10:20

Ja nemam osobnu, sto sad?
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by debotoijusto 4/6/2016, 10:28

omni wrote:Ja nemam osobnu, sto sad?
onda imas vozacku
reda mora biti  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by catabbath 4/6/2016, 10:35

Haha pa to je naravno u intersu korisnika da ih se prati. Inače, kad bi se ovo implementiralo, Facebook i ostali servisi bi mogli komotno staviti ključ u bravu.

_________________
Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by omni 4/6/2016, 10:37

debotoijusto wrote:
omni wrote:Ja nemam osobnu, sto sad?
onda imas vozacku
reda mora biti  ;)
:D Ne daju se znaci. Ok nije da se bavim necim neprilicnim na FB, sluzi mi cisto da odrzavam kontakt s pojedinim ljudima i da se informiram kad je tko srao, jeo, isao pisat i dobio djecu, pa onda kad su djeca isla kakit itd itd. Cisto da budem u toku. A sto se tice kontrole tu smo vec procesljani i nadgledani cim se spojimo na net.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by Yehudi 4/6/2016, 10:40

debotoijusto wrote:
Razlog zašto žele implementirati osobne iskaznice u svakodnevni život jest i kako bi spriječili sve češće lažne recenzije, koje bune korisnike interneta. 

koja prica  :D

 Pa to je u redu jer -stoka sitnozuba- diljem Svijeta zlorabi društvene mriže.

 Zlonamjerno nastupaju, maltretiraju vršnjake ili pedofili vrebaju dicu..................dovoljan razlog za makniti takve
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by catabbath 4/6/2016, 10:43

omni wrote:A sto se tice kontrole tu smo vec procesljani i nadgledani cim se spojimo na net.

Pa je ali recimo sad imaš lažni profil i napišeš nešto tipa "imigranti silovaluju po Njemačkoj - kriva je Merkelica" i nikom ništa. A kad se logiraš s "osobnom" samo fino dođu po tebe jer u nječakoj sad policija hvata "neprimjerene" komentatore na drušvenim mrežama. A moguće da nebiš ništa ni napisao nego bi se autocenzurirao, kao u Kini ili S.Kojerij. S malom razlikom da tamo nemaju slobodu govora a ovo je u interesu građana Europe :D

_________________
Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by debotoijusto 4/6/2016, 10:43

omni wrote:
debotoijusto wrote:
omni wrote:Ja nemam osobnu, sto sad?
onda imas vozacku
reda mora biti  ;)
:D Ne daju se znaci. Ok nije da se bavim necim neprilicnim na FB, sluzi mi cisto da odrzavam kontakt s pojedinim ljudima i da se informiram kad je tko srao, jeo, isao pisat i dobio djecu, pa onda kad su djeca isla kakit itd itd. Cisto da budem u toku. A sto se tice kontrole tu smo vec procesljani i nadgledani cim se spojimo na net.
logicno
svi sve prate , velika se lova vrti oko info. 
ovo bi sad legaliziralo tu cinjenicu u uredjenim
a drustvima kao HR i koristilo u najgore svrhe
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by catabbath 4/6/2016, 10:45

Yehudi wrote:
 Zlonamjerno nastupaju, maltretiraju vršnjake ili pedofili vrebaju dicu..................dovoljan razlog za makniti takve

Vidiš to je u korist tvoje dice, nema veze sa kontrolom i cenzurom :)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by catabbath 4/6/2016, 10:46

Ono nesmiješ maltretirati vršnjake na internetu i sasvim usput nesmiješ pisati protiv vlasti :)

_________________
Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by debotoijusto 4/6/2016, 10:48

Yehudi wrote:
debotoijusto wrote:
Razlog zašto žele implementirati osobne iskaznice u svakodnevni život jest i kako bi spriječili sve češće lažne recenzije, koje bune korisnike interneta. 

koja prica  :D

 Pa to je u redu jer -stoka sitnozuba- diljem Svijeta zlorabi društvene mriže.

 Zlonamjerno nastupaju, maltretiraju vršnjake ili pedofili vrebaju dicu..................dovoljan razlog za makniti takve

to mi logicno kao i zabrana vozila jer ljudi ginu
pedo. vrebaju klince, mislim ono , kako i cemu klinac od 10-ak g. ima FB profil ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook Empty Re: Osobne iskaznice za ulogiravanje na Facebook

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum