ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by epikur37 28/4/2016, 11:41

Ministar Kliman želi uvesti kartice s popustima za domaće turiste

Razgovor s ministrom financija Zdravkom Marićem, pak, tek je prvi u nizu, sada je potrebno pripremiti modele i detaljne analize, napominju iz Ministarstva turizma

326PREGLEDA
Ministar Kliman želi uvesti kartice s popustima za domaće turiste
Foto: Duško Jaramaz/PIXSELL
plaže Vodice
Anton Kliman
AUTOR:
Hina
Radi poticanja domaćeg turističkog prometa i aktiviranja turističkog potencijala kontinentalnog dijela Hrvatske, ministar turizma Anton Kliman razgovarao je s ministrom financija oko mogućnosti uvođenja posebnih kartica s pogodnostima za domaće turiste, doznaje se iz Ministarstva.


Praksa uvođenja kartica s pogodnostima za domaće turiste nije neuobičajena u europskim zemljama.

– U Mađarskoj je sustav takve kartice postigao dobar uspjeh od 2010. do 2015., s bitnim porastom domaćih noćenja te stoga ministar o tom modelu želi razgovarati u Budimpešti s povjerenikom mađarske vlade za turizam – kažu iz Ministarstva, dodajući da se još ne zna termin razgovora, ali bi trebao biti održan u svibnju.

Razgovor s ministrom financija Zdravkom Marićem, pak, tek je prvi u nizu, sada je potrebno pripremiti modele i detaljne analize, napominju iz Ministarstva turizma.

Iz Ministarstva navode da je u Mađarskoj program vlade za poticanje domaćeg turizma uobličen kroz tzv. Szep karticu, čime je od 2010. do 2015. zabilježen porast broj noćenja domaćih turista za gotovo 30 posto, a ukupnog prihoda domaćeg turizma za čak 64 posto.

– Do sada je u Mađarskoj 26.500 tvrtki koristilo tu karticu, kao i gotovo 1,3 milijuna građana, a samo prošle godine ostvaren je promet od oko 290 milijuna eura od uplata tvrtki zaposlenicima na ime Szep kartice, koje su uglavnom trošili na turističke i ugostiteljske usluge – iznose podatke iz Ministarstva turizma.

Dodaju i da je tijekom prošle godine petina ukupnog prihoda od smještaja koji je ostvario domaći turizam ostvarena putem tih kartica, i to većinom izvan Budimpešte, odnosno u tzv. provinciji, gdje se dvije trećine ukupnog turističkog prometa ostvaruje od domaćeg turizma.

Slična je situacija i u Hrvatskoj, pogotovo u kontinentalnom dijelu, gdje unatoč rastu broja stranih turista još uvijek veći promet ostvaruju domaći turisti.

Kartica Szep u Mađarskoj funkcionira tako da je svakoj tvrtki omogućeno da svojim zaposlenicima, osim redovitog osobnog dohotka isplati i dodatno iznos od 450 tisuća mađarskih forinti u godinu dana, a taj se iznos oporezuje manjim postotkom nego dohodak.

Taj se novac može doznačiti odjednom ili više puta godišnje, ali u svega nekoliko odabranih mađarskih banaka, što je, kako kažu iz Ministarstva, bio i sporan dio, pa je Europska komisija intervenirala zahtijevajući da se ti iznosi mogu doznačiti u bilo koju banku u Mađarskoj. Bitna je i činjenica da se sa te kartice ne može podići gotovina te da se njome može plaćati isključivo u objektima koji (hoteli, restorani, bazeni, kupališta, wellness centri ….) prihvaćaju plaćanje Szep karticom.

Tih 450 tisuća forinti može se u cijelosti potrošiti na smještaj, ugostiteljske i na rekreacijske usluge (ulaznice za bazene, kazališta, festivale, koncerte, muzeje, dozvole za ribiče i druge), ali u određenim iznosima/rasponima za svaku od tih usluga. Dio iznosa se može trošiti i za druge usluge, primjerice za topli obrok, jednokratnu potporu na početku školske godine, prijevoz na posao ili dodatno za mirovinu (mirovinski fond) ili zdravstvene usluge (fond za zdravstvo), ali ipak veći dio ukupnog iznosa, najmanje 250 tisuća forinti mora se utrošiti na turizam i ugostiteljstvo.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/ministar-turizma-zeli-uvesti-kartice-s-pogodnostima-za-domace-turiste-1080004
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by epikur37 28/4/2016, 11:43

Lipo, treba ići u korsit zajednici.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by Guest 28/4/2016, 11:43

ovo je super, ja liti ionako radim dva posla, a zimi iman vremena.. zimi bude cijena svugdje po hotelima/wellness na -50% ionako, i još riješiš neki popust, i džabe putuješ
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by catabbath 28/4/2016, 12:02

Zanimljivo.

_________________
Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by aben 28/4/2016, 12:09

socijalističke pizdarije.
jo ću od sa domaćin turistima zaračunavati 10 % više.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by Guest 28/4/2016, 12:12

naravno da su socijalističke pizdarije,

samo što možeš aben napraviti kod ovih socijalističkih pizdarija?

1)pognuti glavu i financirati srednjem staležu i bogatijima ljetovanje
2)zajebati državu kao svaki normalni hrvati i neka drugi tebe financiraju...


ja planiram na ove socijalističke pizdarije krenuti logikom broj 2.. ja ću lipo povećati broj putovanja po Hrvatskoj, a mene će financirati blagajnice u konzuma što rade za 3500kn, i ostala sirotinja što radi u privatnom sektoru za 3000-3500kn. a ja putovati na njihov račun, jer je neki državni birokrat odlučio "to je super"


nisam ja glup da ću govoriti "aj ovo je socijalistička šema neću ja to". Prilagodi se - zataji porez državi - ostane ti više para , a onda nakon toga koristi državne privilegije da druge budale koje plaćaju porez - financiraju tvoja putovanja..


Samo tako ćeš najbrže razjebati sustav, tako je yugoslavija prdnula u čabar
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by veber 28/4/2016, 12:16

sada ce mi epi dati popus na brod. 50%

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by Guest 28/4/2016, 12:18

epikur37 wrote:Lipo, treba ići u korsit zajednici.

Kaj to ni bilo i nakon 2. sv. točkice se zvalo?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by vuksadinare 28/4/2016, 12:20

Dakle evo sad smo nesto od madzara kopirali...dakle ne radimo sa turcima....sutra cemo nesto od rusa..cini mi se da lagano odjebavamo zapad
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by vuksadinare 28/4/2016, 12:21

Eva wrote:
epikur37 wrote:Lipo, treba ići u korsit zajednici.

Kaj to ni bilo i nakon 2. sv. točkice se zvalo?
Ti nikad zadovoljna...cendras kako treba izlazit u susret obicnom puku..i to ti ne valja....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by aben 28/4/2016, 12:23

preko_vode_do_slobode wrote:. Prilagodi se - zataji porez državi - ostane ti više para , a onda nakon toga koristi državne privilegije da druge budale koje plaćaju porez - financiraju tvoja putovanja..

this.
i pritomu se iskreno osićan ko domoljub, pomožen generacije koje dolazu da stanu na svoje dvi zdrave noge.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by Guest 28/4/2016, 12:32

vuksadinare wrote:
Eva wrote:
epikur37 wrote:Lipo, treba ići u korsit zajednici.

Kaj to ni bilo i nakon 2. sv. točkice se zvalo?
Ti nikad zadovoljna...cendras kako treba izlazit u susret obicnom puku..i to ti ne valja....

ne izlazi se ovo običnom puku, nego običan puk koji ili nemože platiti putovanje bez obzira na popuste(netko tko je zatrpan kreditima nema vremena razmišljati o tome) , ili jednostavno netko nije zaiinteresiran za putovanja...

ne , ovo nije izlaženje u korist običnom puku, jer će obični puk plaćati poreze (a usput grca u kreditima) iz čega će se financirati nečija putovanja po jadranu od čega će profitirati određen krug ljudi(iznamljivači i oni koji putuju)

ja volim otputovati i trudit ću se zatajiti što više poreza, i trudit ću se da meni drugi financiraju putovanje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by v_vlado 28/4/2016, 13:09

A šta će mi popust ako ne mogu skoknut do kampa oštro i malo provozat gumenjak ispod mosta i okupat se,onda neću ni namore ali ideja nije loša ali glupa dok se sve privatizira,ovo bi igralo da su hoteli društveni....
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by dzango 28/4/2016, 13:30

Ovo su videli od Vučića. On je delio vaučere.

_________________
Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by Guest 28/4/2016, 13:33

v_vlado wrote:A šta će mi popust ako ne mogu skoknut do kampa oštro i malo provozat gumenjak ispod mosta i okupat se,onda neću ni namore ali ideja nije loša ali glupa dok se sve privatizira,ovo bi igralo da su hoteli društveni....

pa o tome se radi
1)hrpa hrvata nema vremena, ne može, nema para, ne želi, nije im napeto- putovati na jadran, a sve jedno će financirati druge - dakle ti ćeš financirati mene
2)opet donkele bi imalo smisla da smo "socijalizam"(što opet nema smisla) , ali od ovoga će profitirati hrpa privatnih kapitalista i dio ljudi poput mene koji ću ovo koristiti na jesen i putovati, a vi ćete meni plaćati put cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by catabbath 28/4/2016, 13:37

preko_vode_do_slobode wrote:
1)hrpa hrvata nema vremena, ne može, nema para, ne želi, nije im napeto- putovati na jadran, a sve jedno će financirati druge - dakle ti ćeš financirati mene
2)opet donkele bi imalo smisla da smo "socijalizam"(što opet nema smisla) , ali od ovoga će profitirati hrpa privatnih kapitalista i dio ljudi poput mene koji ću ovo koristiti na jesen i putovati, a vi ćete meni plaćati put cheers

Ma talijani su to već radili ali recimo da bi talijani ljetovali u Italiji a ne recimo išli negdje drugdje.


Last edited by dawson on 28/4/2016, 13:38; edited 1 time in total (Reason for editing : 123)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by L'âme 28/4/2016, 13:39

Ovo ja odavno govorim..konkretna mjera je finesa, ali se za ideju zalažem odavno..

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by epikur37 28/4/2016, 13:42

veber wrote:sada ce mi epi dati popus na brod. 50%

Samo studenticama treće godine farmacije i slično :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by Guest 28/4/2016, 14:18

preko_vode_do_slobode wrote:
2)zajebati državu kao svaki normalni hrvati i neka drugi tebe financiraju...

Ja već duže vremena pokušavam objasniti kako je fizički i matematički nemoguće da građani štede i da tvrtke ostvaruju profite ukoliko ih država ne financira deficitom.

Ne možeš imati ekonomiju koja raste bez dotoka novostvorenog kapitala. Nekad novi kapital dolazi od privatnog sektora kad građani dižu kredite kod banaka, nekad novi kapital dolazi od države.

To je zadaća države u kapitalizmu, da potiče rast i razvoj.

Nitko ne zajebava državu i ne krade od blagajnica, dapače blagajnice zarađuju nakon što ti potrošiš novac koji ti je poklonila država.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by Guest 28/4/2016, 14:27

meni država pare poklonila nije, niti mojoj familiji, ok sufininacirali su mi fakultet koji je ionako zakurac i treba ga zapaliti, eto aj osnovnu i srednju školu, (ionako samo oko 1-2% BDPa države ide na obrazovanje )

a uplatili smo stotine tisuća kuna poreza pa i više i to ne "fiktivnog poreza"(lupa pečata dobije plaću za lupanje pečata i onda plaća fiktivni porez) nego pravog poreza koji nastaje oporezivanjem dodatne vrijednosti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uvode se kartice s popustom za domaće turiste Empty Re: Uvode se kartice s popustom za domaće turiste

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum