ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vjeruju li ateisti u cudesa?

Go down

Vjeruju li ateisti u cudesa? Empty Vjeruju li ateisti u cudesa?

Post by Michael1 Thu 7 Aug - 18:14

Ako pogledamo diskursivnu argumentaciju pojedinih ateista na forumu, u internetu i u realnom zivotu, onda mozemo vidjeti, kako se ateisti sprdaju sa biblijskim cudesima i krscanima koji vjeruju u ta cudesa, smatrajuci sve vjernike koji vjeruju u cudesa bolesnim, neukim  i primitivnim. Sluze se i specijalnijim i uvredljivijim etiketama, koje ovdje nebih zelio prezentirati, kako nebih sablaznio mladje generacije,  ako ih put nanese na ovaj Forum.

1) Ateisti vjeruju u vjecnost materije. Ova vjera se protivi logickom razmisljnju i fizikalnim zakonima, konkretno zakonima termo- dinamike. Dakle, oni vjeruju u cudo!

2) Neki od njih, kako bi izbjegli to cudo, srljaju u jos vece cudo i kazu, univerzum je nastao iz nista, sasvim slucajno. I to je cudo, jer akauzalnih entiteta mi u prirodi ne poznajemo, sto logicki obara ovu vjeru. Iz nista ne moze nastati nista. Nista je ne egzistencija. Ex nihilo nihil fit!

3) Ateisti vjeruju da je zivot nastao samoorganizacijom "mrtve tvari" i da se slucajno razvio u kompleksnije sustave do covjeka. I ovo je veliko cudo, jer i danas vrijedi Pasteurov zakon biogeneze: "omne vivum ex vivo." I ovdje je narusen zakon kauzalnosti i drugi zakon TD. Bezuzrocna samoorganizacija mrtve tvari u zivot, nepojmljiv je proces! Dakle, to je cudo!

4) Ateisti znaju, da je u DNA kodirana bioloska informacija, ali odbacuju inteligentni izvor te informacije. To se pak protivi zakonima informatike. Dakle, oni vjeruju u cudo.

5) Ateisti vjeruju, da se preko mutacije razvio kompleksni zivot od mikroba do Einsteina. To se protivi 2 zakonu TD i zakonima molekularne biologije. Dakle, i ovo je veliko cudo.

6) Ateisti vjeruju,  da su se moral i etika razvili postupno u evolucijskom procesu. To se protivi zakonima etike, koja definira "ono treba" da se nesto tako, a ne drugacije radi. Odbacuju moralni kodex vise inteligencije, i nemaju izvora na koji bi se mogli pozvati, kako bi objasnii nastanak morala i etike. Dakle, oni vjeruju u cudo.

7) Ateisti kazu da postoje prirodni zakoni i prirodne konstante u univerzumu, ali odbacuju inteligenciju kao izvor i to pripisuju slucaju. Dakle, oni vjeruju u cudesa, jer zakon bez zakonodavca niti postoji, niti moze postojati.

Kako se moze vidjeti, ateisti vjeruju u najveca cudesa koja se mogu zamisliti, i nisu toga ni svijesni.  Ili mozda i jesu, ali to maskiraju u strahu pred odgovornoscu...

Da li ste i vi misljenja, da su ateisti najveci vjernici u univerzumu, i vjeruju u najnevjerojatnija cudesa, koja se protive ne samo znanstvenim otkricima, nego i logicnom i racionalnom prosudjivanju.

Ateisti obmanjuju i sebe i svoju okolinu. Zasto? Neki, koji su malo zajedljiviji rekli bi, to su bolesnici.
A ja samo pitam, da li je vjera u cudesa opravdana ili nije?

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Vjeruju li ateisti u cudesa? Empty Re: Vjeruju li ateisti u cudesa?

Post by Michael1 Thu 7 Aug - 18:27

Sto smatrate cudom?

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Vjeruju li ateisti u cudesa? Empty Re: Vjeruju li ateisti u cudesa?

Post by Guest Thu 7 Aug - 18:29

Michael1 wrote:Ateisti obmanjuju i sebe i svoju okolinu. Zasto? Neki, koji su malo zajedljiviji rekli bi, to su bolesnici.
A ja samo pitam, da li je vjera u cudesa opravdana ili nije?
Ateisti a priori odbacuju bilo kakvu mogućnost postojanja Boga, više svijesti ili duhovnog stanja, dakle ne vjeruju u čudesa, dok većina onih koji su vjernici trivijalno shvaćaju poruke iz Novog Zavjeta, objašnjavajući svaki događaj doslovno, kao stvaran. Čudesa treba shvatiti kao alegorije i metafore kojima se daje vrlo snažna poruka. Kome je zapravo bitno jel Lazar ustao iz mrtvih doslovno ili ne? Ionako je njegovo tijelo propadljivo i njegovo fizičko uskrsnuće time nije vječno. Uskrsnuće duše je puno važnije, i to kao poruka stoji iza ove anegdote.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vjeruju li ateisti u cudesa? Empty Re: Vjeruju li ateisti u cudesa?

Post by Michael1 Tue 19 Aug - 16:45

von_Starhemberg wrote:
Michael1 wrote:Ateisti obmanjuju i sebe i svoju okolinu. Zasto? Neki, koji su malo zajedljiviji rekli bi, to su bolesnici.
A ja samo pitam, da li je vjera u cudesa opravdana ili nije?
Ateisti a priori odbacuju bilo kakvu mogućnost postojanja Boga, više svijesti ili duhovnog stanja, dakle ne vjeruju u čudesa, dok većina onih koji su vjernici trivijalno shvaćaju poruke iz Novog Zavjeta, objašnjavajući svaki događaj doslovno, kao stvaran. Čudesa treba shvatiti kao alegorije i metafore kojima se daje vrlo snažna poruka. Kome je zapravo bitno jel Lazar ustao iz mrtvih doslovno ili ne? Ionako je njegovo tijelo propadljivo i njegovo fizičko uskrsnuće time nije vječno. Uskrsnuće duše je puno važnije, i to kao poruka stoji iza ove anegdote.
To da ateisti a priori odbacuju vjeru u nadnaravne entitete ne daje im za pravo tvrditi, da isti ne postoje.
Glede samih cudesa, ni tu se ne mogu sloziti sa tobom. Svijet je pun cudesa i sve zivo sto vidis oko sebe je cudo samo po sebi, ili ces ti reci, da ateisti ne vjeruju u cudo nastanka svijeta iz nista, i zivota iz nezive tvari? To su najveca cudesa koja su se dogodila, ako se u njih vjeruje, kao sto to ateisti cine, a ti mi ovdje dodjes sa tvrdnjom, kako ateisti ne vjeruju u cudesa...

Sto se tice Lazara i njegova ustajanja iz carstva mrtvih, zelim primjetiti,  da to nije bilo uskrsnuce tijela, nego jednostavno ustajanje iz carstva mrtvih u zivot, a nikakvo uskrsnuce. Uskrsnuce je nesto sasvim drugo, buduci da je i Lazar kasnije morao umrijeti.

Uskrsnuce tijela,  na nacin koji nam je Isus Krist pokazao jedinstven je proces dematerijalizacije tijela. Pokusaj objasnjavanja tog procesa iz kvantno-fizikalnog aspekta je moguc preko unistavanja bariona pomocu elektro-slabog kvantnog tunel-efekta, po zakonu koji je otkrio Gerardus `t Hooft, i za to otkrice dobio Nobelovu nagradu 1999 godine.

Ozivljavanje mrtvih i uskrsnuce tijela su sasvim razliciti procesi. I Prorok  Ilija je ozivio sina udovice kod koje se u pustinji krio, ali ga nije uskrisio. Jedno sa drugim nema nikakve veze.

Dusa,  u krscanskom poimanju te rijeci je neunistiva i besmrtna, pa nije potrebno da uskrsava. Na Sudnji Dan ce Isus Krist suditi svijetu i sjediniti bresmrtnu dusu sa posebnim uskrslim tijelom, kako bi covjek ponovno postao Osoba i dobio svoj IDENTITET covjeka, koji odgovara pred Bogom svojim Stvoriteljem,  za svoja ucinjena djela ili nedjela! 
I to je plauzibilno i racionalno objasnjenje krscanske teologije i mistike.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Vjeruju li ateisti u cudesa? Empty Re: Vjeruju li ateisti u cudesa?

Post by Iknar Tue 19 Aug - 17:10

a mislim teme,pitanja
pa ateisti ne vjeruju,dakle kako mogu vjerovati u cudesa ili u bilo sto uopce
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Vjeruju li ateisti u cudesa? Empty Re: Vjeruju li ateisti u cudesa?

Post by Michael1 Tue 19 Aug - 18:16

Tema je za tebe i preteska i nerazumljiva.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Vjeruju li ateisti u cudesa? Empty Re: Vjeruju li ateisti u cudesa?

Post by zanstr Tue 19 Aug - 19:05

Ne postoje čudesa. Samo stvari/poajve koje još ne možemo objasnit.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Vjeruju li ateisti u cudesa? Empty Re: Vjeruju li ateisti u cudesa?

Post by Michael1 Tue 19 Aug - 20:53

Hahahahahaha,,,,,,,,,koje li argumentacije. Cudo je neobjasnjivo, dakle, cudo postoji.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Vjeruju li ateisti u cudesa? Empty Re: Vjeruju li ateisti u cudesa?

Post by zanstr Wed 20 Aug - 10:28

Michael1 wrote:Hahahahahaha,,,,,,,,,koje li argumentacije. Cudo je neobjasnjivo, dakle, cudo postoji.
Vidljivo je da kreacionistički um ne funkcionira u stvarnom svijetu već generira svoj imaginarni svijet u kojem je sve iskrivljeno na način da ga zadovoljava.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Vjeruju li ateisti u cudesa? Empty Re: Vjeruju li ateisti u cudesa?

Post by Michael1 Wed 20 Aug - 10:46

Sve je to jos u najboljem redu, dok se ne pretvori u jednu vrstu ateisticke duhovne onanije.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Vjeruju li ateisti u cudesa? Empty Re: Vjeruju li ateisti u cudesa?

Post by Iknar Thu 21 Aug - 22:43

Michael1 wrote:Tema je za tebe i preteska i nerazumljiva.
nisi shvatio ok,ipak si samo covjek,ali ima nade,razmisli sto sam rekkao,i razmisli sto su"cudesa"naka ti to bude pocetak ka novoj spoznaji
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Vjeruju li ateisti u cudesa? Empty Re: Vjeruju li ateisti u cudesa?

Post by Michael1 Mon 25 Aug - 14:31

Iknar wrote:
Michael1 wrote:Tema je za tebe i preteska i nerazumljiva.
nisi shvatio ok,ipak si samo covjek,ali ima nade,razmisli sto sam rekkao,i razmisli sto su"cudesa"naka ti to bude pocetak ka novoj spoznaji

Da ja sam obicni covjek, a tko si ti?

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Vjeruju li ateisti u cudesa? Empty Re: Vjeruju li ateisti u cudesa?

Post by Iknar Mon 25 Aug - 15:11

Michael1 wrote:
Iknar wrote:
Michael1 wrote:Tema je za tebe i preteska i nerazumljiva.
nisi shvatio ok,ipak si samo covjek,ali ima nade,razmisli sto sam rekkao,i razmisli sto su"cudesa"naka ti to bude pocetak ka novoj spoznaji

Da ja sam obicni covjek, a tko si ti?
pa sada sam isto covjek,ali ne obican,recimo,poseban
trebas jos puno uciti,ali i ja isto
ja sam Iknar,ali tebi to ionako ne znaci nista kao niti mnogima
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Vjeruju li ateisti u cudesa? Empty Re: Vjeruju li ateisti u cudesa?

Post by Michael1 Mon 25 Aug - 15:23

Iknar wrote:
Michael1 wrote:
Iknar wrote:
Michael1 wrote:Tema je za tebe i preteska i nerazumljiva.
nisi shvatio ok,ipak si samo covjek,ali ima nade,razmisli sto sam rekkao,i razmisli sto su"cudesa"naka ti to bude pocetak ka novoj spoznaji

Da ja sam obicni covjek, a tko si ti?
pa sada sam isto covjek,ali ne obican,recimo,poseban
trebas jos puno uciti,ali i ja isto
ja sam Iknar,ali tebi to ionako ne znaci nista kao niti mnogima

Imas potpuno pravo, jer meni to nista ne znaci, a zacjelo ni ostalima, osim naravno tebi, pa bi bilo i posteno i uljudno prestati sa pisanjem, ako se nije u stanju sam sebe spoznati.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Vjeruju li ateisti u cudesa? Empty Re: Vjeruju li ateisti u cudesa?

Post by Iknar Mon 25 Aug - 15:38

Michael1 wrote:
Iknar wrote:
Michael1 wrote:
Iknar wrote:
Michael1 wrote:Tema je za tebe i preteska i nerazumljiva.
nisi shvatio ok,ipak si samo covjek,ali ima nade,razmisli sto sam rekkao,i razmisli sto su"cudesa"naka ti to bude pocetak ka novoj spoznaji

Da ja sam obicni covjek, a tko si ti?
pa sada sam isto covjek,ali ne obican,recimo,poseban
trebas jos puno uciti,ali i ja isto
ja sam Iknar,ali tebi to ionako ne znaci nista kao niti mnogima

Imas potpuno pravo, jer meni to nista ne znaci, a zacjelo ni ostalima, osim naravno tebi, pa bi bilo i posteno i uljudno prestati sa pisanjem, ako se nije u stanju sam sebe spoznati.
opet nisi shvatio,znas kakos e kaze ,neke stvari ocito nisus vima dane,dobijes koliko mozes špodnijeti
tos tot i to ne mozes shvatiti nije moj problem,sto da ti kazem,mozda da tezis mudrosti ubuduce
i uljudno bi bilo ne gledati drugima u tanjur koliko sranja ima kada taj ima pun lavor govana,kuzis?
i jos nesto samo budala govori u ime ostalih,zisku?
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Vjeruju li ateisti u cudesa? Empty Re: Vjeruju li ateisti u cudesa?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum