ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njemačko tržište je zasićeno

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Njemačko tržište je zasićeno

Post by Guest 6/4/2016, 00:30

Njemačko tržište automobila je zasićeno

http://net.hr/danas/novac/popusti-do-25-posto-proizvodaci-automobila-se-sluze-jednim-skrivenim-trikom/

Ponuda nadilazi potražnju

Ponuda na njemačkom tržištu automobila već godinama nadilazi potražnju. A kako bi prikrili tu neravnotežu, proizvođači automobila s služe jednim trikom. Oni sami registriraju nove automobile. Ti automobili se nekoliko dana kasnije pojavljuju kod trgovaca. Drugim riječima automobilski koncerni “kupuju” vlastite automobile da bi ih odmah potom nudili kupcima kao “rabljene” – s popustima i do 25 posto.

Svaki treći automobil prijavljuju proizvođači

Više od 30 posto novih registracija otpada na registracije samih proizvođača. To proizlazi iz aktualne studije Car-instituta. “Proizvođači žele proizvoditi punim kapacitetom. Jer, zaustavljeni proizvodni trak je skuplji nego popust od 25 posto”, objašnjava Dudenhöffer motive proizvođača.

S obzirom da popusti smanjuju zaradu postavlja se pitanje, zašto proizvođači jednostavno ne smanje proizvodne kapacitete. Oni žele zadržati svoju poziciju na tržištu i pokazati dioničarima da su dobri, kaže Dudenhöffer u razgovoru za Deutsche Welle.

:mog
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Guest 6/4/2016, 01:02

Nis tu nije cudno,produkcija se mora nastaviti,inace konkurencija te pregazi..Zato ljudi kupujeu masovno "rabljene aute" koji su u biti prakticno novi.No ne znam dal je u tekstu spomenuto da se ipak ne radi o najnovijim linijama automobila,nego ponesto starijim,koji su duze na lagerima..
A5 prva serija cak nije bila dostupna nikome iz Audi koncerna,niti je mogao ici na leasing izvjesno vrijeme...Ipak se ne radi bas o nekom velikom nesrazmjeru ponude-potraznje,nego je rijec tek o blagom nadrastanju produkcije nad potraznjom..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Guest 6/4/2016, 13:04

bogomdani wrote:Ipak se ne radi bas o nekom velikom nesrazmjeru ponude-potraznje,nego je rijec tek o blagom nadrastanju produkcije nad potraznjom..

U članku kaže da je tržište mrtvo, nema više mogućnost rasta i da zato 30% automobila proizvođači kupuju sami od sebe.

Njemačko tržište je zasićeno SigmoidCurve.jpg-with-inception-growth-maturity-decline
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by n_razbojnik 6/4/2016, 13:07

deda na aparatima wrote:

Njemačko tržište automobila je zasićeno



http://net.hr/danas/novac/popusti-do-25-posto-proizvodaci-automobila-se-sluze-jednim-skrivenim-trikom/

Ponuda nadilazi potražnju

Ponuda na njemačkom tržištu automobila već godinama nadilazi potražnju. A kako bi prikrili tu neravnotežu, proizvođači automobila s služe jednim trikom. Oni sami registriraju nove automobile. Ti automobili se nekoliko dana kasnije pojavljuju kod trgovaca. Drugim riječima automobilski koncerni “kupuju” vlastite automobile da bi ih odmah potom nudili kupcima kao “rabljene” – s popustima i do 25 posto.

Svaki treći automobil prijavljuju proizvođači

Više od 30 posto novih registracija otpada na registracije samih proizvođača. To proizlazi iz aktualne studije Car-instituta. “Proizvođači žele proizvoditi punim kapacitetom. Jer, zaustavljeni proizvodni trak je skuplji nego popust od 25 posto”, objašnjava Dudenhöffer motive proizvođača.

S obzirom da popusti smanjuju zaradu postavlja se pitanje, zašto proizvođači jednostavno ne smanje proizvodne kapacitete. Oni žele zadržati svoju poziciju na tržištu i pokazati dioničarima da su dobri, kaže Dudenhöffer u razgovoru za Deutsche Welle.

:mog
socijalizam u autoindustriji

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Guest 6/4/2016, 13:09

n_razbojnik wrote:
socijalizam u autoindustriji

kako je to socijalizam?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Guest 6/4/2016, 13:09

baš gledam uzet auto.,.. da li je itko naručiva auto iz njemačke u RH i što da mi se preporuči, tipa koji autosalon i šta da izbjegavan.. na internetu čitam da je normalno da se iz RH naruči i dođe auto iz njemačke.. dodaš još 15-20% na državne namete i adio
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Guest 6/4/2016, 13:14

preko_vode_do_slobode wrote:baš gledam uzet auto.,.. da li je itko naručiva auto iz njemačke u RH i što da mi se preporuči, tipa koji autosalon i šta da izbjegavan.. na internetu čitam da je normalno da se iz RH naruči i dođe auto iz njemačke.. dodaš još 15-20% na državne namete i adio
Koji brand,koji model,koja snaga..??to prvo moras odluciti..,inace,najsigurnije ti je od ovlastenih brand dilera,npr.sam BMW ima svoju prodaju,novih i "rabljenih"i prodaju samo svoj brand..jel toliki bed sam otici po pilu,pa se sa njom i vratiti? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by n_razbojnik 6/4/2016, 13:15

deda na aparatima wrote:
n_razbojnik wrote:
socijalizam u autoindustriji

kako je to socijalizam?
Pa ne smanjuju proizvodne kapacitete a time ni zaposlene

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by n_razbojnik 6/4/2016, 13:16

preko_vode_do_slobode wrote:baš gledam uzet auto.,.. da li je itko naručiva auto iz njemačke u RH i što da mi se preporuči, tipa koji autosalon i šta da izbjegavan.. na internetu čitam da je normalno da se iz RH naruči i dođe auto iz njemačke.. dodaš još 15-20% na državne namete i adio
Pa odeš po auto sam, zašto baš preko autosalona

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Guest 6/4/2016, 13:17

malo puta,malo papice,svapske pipice i natrag u finom autu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Guest 6/4/2016, 13:22

bogomdani wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:baš gledam uzet auto.,.. da li je itko naručiva auto iz njemačke u RH i što da mi se preporuči, tipa koji autosalon i šta da izbjegavan.. na internetu čitam da je normalno da se iz RH naruči i dođe auto iz njemačke.. dodaš još 15-20% na državne namete i adio
Koji brand,koji model,koja snaga..??to prvo moras odluciti..,inace,najsigurnije ti je od ovlastenih brand dilera,npr.sam BMW ima svoju prodaju,novih i "rabljenih"i prodaju samo svoj brand..jel toliki bed sam otici po pilu,pa se sa njom i vratiti? :D
pa jeftinije mi je naručit doma dok sjedim uz pc i onda mi pila dođe doma.. tako je stari naručio sebi iz EU neke strojeve, zašto istom logikom nebi ja mogao pilu.. naravno kod ovlaštenih dilera, njemci su OK, ovi naši dileri, 80% prevaranati, a čitam komentare sa neta švabe su OK..

pa iman dva modela auta koja gledam, ostalo me ne zanima(nisu njemačke proizvodnje :D)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Guest 6/4/2016, 13:24

n_razbojnik wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:baš gledam uzet auto.,.. da li je itko naručiva auto iz njemačke u RH i što da mi se preporuči, tipa koji autosalon i šta da izbjegavan.. na internetu čitam da je normalno da se iz RH naruči i dođe auto iz njemačke.. dodaš još 15-20% na državne namete i adio
Pa odeš po auto sam, zašto baš preko autosalona
znači zaputit se u njemačku , u neki veći bliži grad, gledati auta, platiti i nazad sa autom ;/

iako nije više niti prevelika razlika u cijenama, gledam u RH recimo u Zagrebu, auta taman skuplja koliko košta transport +nameti na uvoz iz njemačke.. tako da lako moguće da ću u ZG po auto(eh našima nevirujem moran ići na licu mjesta)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Guest 6/4/2016, 13:25

Obrati paznju na garanciju...i da je šlagenfraj,odnosno,nije lupan.. jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Guest 6/4/2016, 13:25

i da ima urednu servisnu knjizicu sa pregledima u ovlastenim servisima..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Guest 6/4/2016, 13:27

bogomdani wrote:i da ima urednu servisnu knjizicu sa pregledima u ovlastenim servisima..
ma više manje njemački autosaloni su ok.. sve to imaju, itd
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Guest 6/4/2016, 13:27

n_razbojnik wrote:
deda na aparatima wrote:
n_razbojnik wrote:
socijalizam u autoindustriji

kako je to socijalizam?
Pa ne smanjuju proizvodne kapacitete a time ni zaposlene
Što bi se dogodilo s vrijednošću tvrtke da to naprave, s dionicama?

Očito stari vlasnici traže nove naivce kojima će porodati praznu vreću prije nego dođe do problema s likvidnošću.

Jedina stvar koja bi imala veze sa socijalizmom je da u ovakvim situacijama postaje očito kako privatni sektor ne može opstati bez potrošnje javnog sektora.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Guest 6/4/2016, 13:29

deda na aparatima wrote:
n_razbojnik wrote:
deda na aparatima wrote:
n_razbojnik wrote:
socijalizam u autoindustriji

kako je to socijalizam?
Pa ne smanjuju proizvodne kapacitete a time ni zaposlene
Što bi se dogodilo s vrijednošću tvrtke da to naprave, s dionicama?

Očito stari vlasnici traže nove naivce kojima će porodati praznu vreću prije nego dođe do problema s likvidnošću.

Jedina stvar koja bi imala veze sa socijalizmom je da u ovakvim situacijama postaje očito kako privatni sektor ne može opstati bez potrošnje javnog sektora.

zato njemci i uvoze arape.. daš im njemačku socijalu, ekipa uzme auto, troši , hranu itd.. ekonomija se vrti, sve potaknuto državnom potrošnjom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Kermit 6/4/2016, 13:51

preko_vode_do_slobode wrote:baš gledam uzet auto.,.. da li je itko naručiva auto iz njemačke u RH i što da mi se preporuči, tipa koji autosalon i šta da izbjegavan.. na internetu čitam da je normalno da se iz RH naruči i dođe auto iz njemačke.. dodaš još 15-20% na državne namete i adio
ne od Turaka i Talijana, idi u auto salone njemačkih kompanija moj kum je kupio BMW-a 5 -ticu godinu dana staru sa punom opremom za 20 000 eura, plus garancija 4 godine, a to je vrh i skupo...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Guest 6/4/2016, 13:55

asilovski wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:baš gledam uzet auto.,.. da li je itko naručiva auto iz njemačke u RH i što da mi se preporuči, tipa koji autosalon i šta da izbjegavan.. na internetu čitam da je normalno da se iz RH naruči i dođe auto iz njemačke.. dodaš još 15-20% na državne namete i adio
ne od Turaka i Talijana, idi u auto salone njemačkih kompanija moj kum je kupio BMW-a 5 -ticu godinu dana staru sa punom opremom za 20 000 eura, plus garancija 4 godine, a to je vrh i skupo...

gledam baš jedno auto, pretražujem preko njemačkog sita, i gledam vlasnik Hrvat, dalmatinsko prezime. već im šaljem mail da mi daju kontakt od hrvata.. inače poznatija autkompanija vidim, imaju i te produžnice u RH za koje se tvrdi da su "OK" po komentarima.. nalazi se u bavarskoj.. auto 6k€ , sa svim troškovima i registracijom, neka me izađe do 7k-7.5k€ prst u uvo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Guest 6/4/2016, 22:58

preko_vode_do_slobode wrote:
asilovski wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:baš gledam uzet auto.,.. da li je itko naručiva auto iz njemačke u RH i što da mi se preporuči, tipa koji autosalon i šta da izbjegavan.. na internetu čitam da je normalno da se iz RH naruči i dođe auto iz njemačke.. dodaš još 15-20% na državne namete i adio
ne od Turaka i Talijana, idi u auto salone njemačkih kompanija moj kum je kupio BMW-a 5 -ticu godinu dana staru sa punom opremom za 20 000 eura, plus garancija 4 godine, a to je vrh i skupo...

gledam baš jedno auto, pretražujem preko njemačkog sita, i gledam vlasnik Hrvat, dalmatinsko prezime. već im šaljem mail da mi daju kontakt od hrvata.. inače poznatija autkompanija vidim, imaju i te produžnice u RH za koje se tvrdi da su "OK" po komentarima.. nalazi se u bavarskoj.. auto 6k€ , sa svim troškovima i registracijom, neka me izađe do 7k-7.5k€  prst u uvo
O ebo te Irud,kud tud,pa od Balkanca kupujes auto...taj ga je gazio na autobanu,vjeruj mi... jocolor ..opet,veliki ti je rizik uzimati od privatne osobe,moze ispasti savrseno,ako natrapas na nekog didicu i bakicu,koji nisu niti razradili auto,ali i poderani stroj..ve ovisi..Evo Pišta Baći ti je rekao,kako se radi..ovlasteni diler ili cisto firmin salon..os BMW,Audi,Merc..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačko tržište je zasićeno Empty Re: Njemačko tržište je zasićeno

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum