ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

North Korea

Page 10 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by Guest Sun 3 Sep - 23:36

melkior wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Kojim točno? Hoćeš reći da zlato ima bolja ta svojstva u ekstremnim uvjetima?
U uvjetima savijanja prostor-vremena.

Koliko ekstremnim savijanjima?
I ponavljam, nema uopće mogućnosti da bilo što osim fotona putuje brzinom svijetlosti.
Ali da skratim, mislim da je srebro i nominalno najbolji vodič.
I da dodam jedan mali praktičan primjer. Dosta se bavim audio tehnikom i nikada nisam čuo da netko u specijalističke kablove ponajrpije zvučničke ugrađuje zlatne žice bilo kojeg promjera, a s druge strane srebrnih ima u ezoteričnim kategorijama ohoho. 
Jedino što se čak ne radi od zlata nego pozlaćuje su zvučnički i phono terminali za prihvat kablova, zato jer drastično smanjuju oksidaciju koja zna prilično poremetiti kvalitetu signala.

Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by melkior Sun 3 Sep - 23:37

pismejker wrote:
melkior wrote:
pismejker wrote:mhhh mislim spomenuo si individualnost i slobodu,vjerovatno individue...govorih u tom smislu...
Vrijednost ljudskosti jest u osobnosti. Ono što mene razlikuje od tebe, a sloboda jest prostor nesputane kreativnosti razvijanja odnosa naše obostrane suradnje i povezivanju radi zajedničkih interesa, odnosno dijeljenja sličnih interesa. To je prijateljstvo ili slobodni poslovni odnos, ili jedno i drugo. Bez individualne slobode nema kreativnosti, a upravo je individualna kreativnost izgradila zapadnu civilizaciju.
NETOCNO..sve tehnoloski izazovno na zapadu su kreiral SVABI,nacija sklona vrlo kolektivnom nacinu razmisljanja,suradnje i kotovo mravljoj organizaciji..vrlo slicnoj onoj u Kineza,_Japanaca,Koreanaca....

Do ww2 USA je bila gotovo Country drzava,a kroz povijest su sve prisvajali od Svabija,pa tak oi mehaniku,tehnologiju i razna znanstvena postignuca...
Individualizam je oke,ali ako ne  nadrasta drustvene interese,ako im je u svrsi,onda se isto moze dobro razvijati..Individualizma je uSvaba,Kineza,Japanaca iKoreanaca normalan,ali ne vazniji od drustvenog interesa..
Gledaš sve kroz prizmu tehnologije. Ja govorim o kulturi, glazbi, arhitekturi, književnosti, znanosti. U svakom području ljudske djelatnosti do prije 50 godina najvažnija je bila upravo kreativnost individualca. Do prije 50 godina žutih termita nije bilo nigdje, a i ono što su napravili, iskopirali su od Zapada.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by Guest Sun 3 Sep - 23:38

pismejker wrote:Individualizma je uSvaba,Kineza,Japanaca iKoreanaca normalan,ali ne vazniji od drustvenog interesa..

Individualizam je kod Azijata općenito i konceptualno gledano više misaona kategorija koja na društvenoj razini nema gotovo nikakvu vrijednost. Kod njih su interesi društva u cjelini na prvom mjestu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by melkior Sun 3 Sep - 23:42

slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Kojim točno? Hoćeš reći da zlato ima bolja ta svojstva u ekstremnim uvjetima?
U uvjetima savijanja prostor-vremena.

Koliko ekstremnim savijanjima?
Kad bih to znao, proglasili bi me novim Teslom. Govorim o vanzemaljskoj tehnologiji, koja nam je još nedostupna.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by Guest Sun 3 Sep - 23:43

melkior wrote:Do prije 50 godina žutih termita nije bilo nigdje, a i ono što su napravili, iskopirali su od Zapada.

Točno. Japan je do kraja rata bio doslovce opsjednut svojom militarističkom tradicijom i širenjem države na račun susjeda, a nakon rata i poraza u njemu je isto tako stravstveno prihvatio gospodarski napredak i tehnološki razvoj kao svoju novu mantru odnosno misiju i bacio se na ostvarenje tih ciljeva isto tako gorljivo kao na ratna osvajanja po Aziji prije rata.
No, početni impuls su im dali Amerikanci, politički, tehnološki i gospodarski. Bez tog ne bi daleko odmakli.
Jedinu autonomiju su zadržai u području kulture koja je doduše također pozapadnjena do neke razine.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by Guest Sun 3 Sep - 23:44

melkior wrote:Govorim o vanzemaljskoj tehnologiji, koja nam je još nedostupna.

Joj daj molim te!
Zapravo govoriš o literalnoj fantastici koja nema veze sa realnošću.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by melkior Sun 3 Sep - 23:47

slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:Govorim o vanzemaljskoj tehnologiji, koja nam je još nedostupna.

Joj daj molim te!
Zapravo govoriš o literalnoj fantastici koja nema veze sa realnošću.
Pa sad, nama je kvantna fizika tek u povojima. Isto tako i razumijevanje tzv. tamne tvari svemira. Uzaludno je lomiti koplja o nečemu što nam je još kao vrsti, nedostupno.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by Guest Sun 3 Sep - 23:49

melkior wrote:Isto tako i razumijevanje tzv. tamne tvari svemira. Uzaludno je lomiti koplja o nečemu što nam je još kao vrsti, nedostupno.

I kakve to veze ima sa vanzemaljskom tehnologijom (kojom točno?) i ulogom zlata u njoj?
Zanemari. Retoričko pitanje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by melkior Sun 3 Sep - 23:53

slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:Isto tako i razumijevanje tzv. tamne tvari svemira. Uzaludno je lomiti koplja o nečemu što nam je još kao vrsti, nedostupno.

I kakve to veze ima sa vanzemasljkim tehnologijama u ulogom zlata u njima?
Zanemari. Retoričko pitanje.
Prostor i vrijeme su povezani. Je li ludo ako kažem da onaj tko može razviti brzine veće od brzine svjetlosti može putovati i kroz vrijeme? Stroj za putovanje kroz vrijeme je slično, ako ne i isto kao i stroj za putovanje u udaljene galaksije. Savitljivost i izdržljivost materijala, po mogućnosti i njegova ponovna reciklaža.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by Guest Sun 3 Sep - 23:56

melkior wrote:Je li ludo ako kažem da onaj tko može razviti brzine veće od brzine svjetlosti može putovati i kroz vrijeme? Stroj za putovanje kroz vrijeme je slično, ako ne i isto kao i stroj za putovanje u udaljene galaksije. Savitljivost i izdržljivost materijala, po mogućnosti i njegova ponovna reciklaža.

Ajme ...
Dakle, brzine veće od brzine svijetlosti (u vakuumu) nisu moguće po Einsteinovoj Specijalnoj relativnosti.
Putovanje kroz vrijeme je sasvim druga priča.
Zlato baš i nije najbolji primjer materijala koji pokazuje iznimna mehanička svojstva poput savitljivosti, izdržljivosti i druga. Dapače.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by Leviathan2 Mon 4 Sep - 0:05

slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:Isto tako i razumijevanje tzv. tamne tvari svemira. Uzaludno je lomiti koplja o nečemu što nam je još kao vrsti, nedostupno.

I kakve to veze ima sa vanzemaljskom tehnologijom (kojom točno?) i ulogom zlata u njoj?
Zanemari. Retoričko pitanje.
al zanimljiva mi je jedna zackoljica, naime na nekim alternativa stranicama se mogla naci kvantna tehnologija puno prije je slubena nauka uopce pocela da se bakce snjom, il jos bolje, ove godine su zabiljezili gravitacioni val koji je dosao iz centra galaksije ili ot kuda, a ja znam 10 godina da taj val dolazi, ,u stvari on jos uvije nije prosao, jos traje, i nisam bio siguran tocno 16 17 ili18 godina, :D

_________________
North Korea - Page 10 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by red wolf Mon 4 Sep - 0:28

Kad ljudi stave u fokus budućnnost odmah je ograniče onim čime su i sami ograničeni, vlastitim tijelom...Tijela je samo odijelo koje nosite...Tada će vam i budućnost biti dostupna...


Last edited by red wolf on Mon 4 Sep - 0:28; edited 1 time in total
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by melkior Mon 4 Sep - 0:28

Leviathan2 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:Isto tako i razumijevanje tzv. tamne tvari svemira. Uzaludno je lomiti koplja o nečemu što nam je još kao vrsti, nedostupno.

I kakve to veze ima sa vanzemaljskom tehnologijom (kojom točno?) i ulogom zlata u njoj?
Zanemari. Retoričko pitanje.
al zanimljiva mi je jedna zackoljica, naime na nekim alternativa stranicama se mogla naci kvantna tehnologija puno prije je slubena nauka uopce pocela da se bakce snjom, il jos bolje, ove godine su zabiljezili gravitacioni val koji je dosao iz centra galaksije ili ot kuda, a ja znam 10 godina da taj val dolazi, ,u stvari on jos uvije nije prosao, jos traje, i nisam bio siguran tocno 16 17 ili18 godina, :D
Kako god, ja sam protivnik industrijalizacije i tehnološkog napretka. Otkad smo se globalizirali, viđam strance po Zagrebu. Zamisli da otkrijemo način putovanja u druge galaksije? Još samo fali da mi se neki marsovci šeću po mom selu affraid  Ne volim ni crnce, a kamoli vanzemaljce. I stoga, udri Kim, vrati nas u srednji vijek sunny cheers
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by melkior Mon 4 Sep - 0:31

melkior wrote:
Leviathan2 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:Isto tako i razumijevanje tzv. tamne tvari svemira. Uzaludno je lomiti koplja o nečemu što nam je još kao vrsti, nedostupno.

I kakve to veze ima sa vanzemaljskom tehnologijom (kojom točno?) i ulogom zlata u njoj?
Zanemari. Retoričko pitanje.
al zanimljiva mi je jedna zackoljica, naime na nekim alternativa stranicama se mogla naci kvantna tehnologija puno prije je slubena nauka uopce pocela da se bakce snjom, il jos bolje, ove godine su zabiljezili gravitacioni val koji je dosao iz centra galaksije ili ot kuda, a ja znam 10 godina da taj val dolazi, ,u stvari on jos uvije nije prosao, jos traje, i nisam bio siguran tocno 16 17 ili18 godina, :D
Kako god, ja sam protivnik industrijalizacije i tehnološkog napretka. Otkad smo se globalizirali, viđam strance po Zagrebu. Zamisli da otkrijemo način putovanja u druge galaksije? Još samo fali da mi se neki marsovci šeću po mom selu affraid  Ne volim ni crnce, a kamoli vanzemaljce. I stoga, udri Kim, vrati nas u srednji vijek sunny cheers
Gamad se ionako već i sad šeće, ali u drugoj dimenziji. Pa ne moram ih valjda još i gledat...
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by Guest Mon 4 Sep - 0:41

melkior wrote:
pismejker wrote:
melkior wrote:
pismejker wrote:mhhh mislim spomenuo si individualnost i slobodu,vjerovatno individue...govorih u tom smislu...
Vrijednost ljudskosti jest u osobnosti. Ono što mene razlikuje od tebe, a sloboda jest prostor nesputane kreativnosti razvijanja odnosa naše obostrane suradnje i povezivanju radi zajedničkih interesa, odnosno dijeljenja sličnih interesa. To je prijateljstvo ili slobodni poslovni odnos, ili jedno i drugo. Bez individualne slobode nema kreativnosti, a upravo je individualna kreativnost izgradila zapadnu civilizaciju.
NETOCNO..sve tehnoloski izazovno na zapadu su kreiral SVABI,nacija sklona vrlo kolektivnom nacinu razmisljanja,suradnje i kotovo mravljoj organizaciji..vrlo slicnoj onoj u Kineza,_Japanaca,Koreanaca....

Do ww2 USA je bila gotovo Country drzava,a kroz povijest su sve prisvajali od Svabija,pa tak oi mehaniku,tehnologiju i razna znanstvena postignuca...
Individualizam je oke,ali ako ne  nadrasta drustvene interese,ako im je u svrsi,onda se isto moze dobro razvijati..Individualizma je uSvaba,Kineza,Japanaca iKoreanaca normalan,ali ne vazniji od drustvenog interesa..
Gledaš sve kroz prizmu tehnologije. Ja govorim o kulturi, glazbi, arhitekturi, književnosti, znanosti. U svakom području ljudske djelatnosti do prije 50 godina najvažnija je bila upravo kreativnost individualca. Do prije 50 godina žutih termita nije bilo nigdje, a i ono što su napravili, iskopirali su od Zapada.
ne bih se slozio..Kineska kultura..ma sve sam vec tim rekao...imali su rakete prije 2000 godina,kultura imperija,a Europljani su slali svoje ekspedicije da kradu sve sto se moglo pokrasti ili kupiti..to sto nismo upoznati sa Kineskom i japanskom kulturom,ne znaci da ona ne postoji,nije postojala..dapace..

Europa je u mracnom srednjem vijeku lovila vjestice,srala u otvorenu kanalizaciju,a sapun je bio stetanza zdravlje i kozu..znanost,kultura,ovo i ono je davno prije Europe postojala u Kini,Japanu,Dalekom i srednjem istoku...covjece..to su ti fakti... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by melkior Mon 4 Sep - 1:02

pismejker wrote:
melkior wrote:
pismejker wrote:
melkior wrote:
pismejker wrote:mhhh mislim spomenuo si individualnost i slobodu,vjerovatno individue...govorih u tom smislu...
Vrijednost ljudskosti jest u osobnosti. Ono što mene razlikuje od tebe, a sloboda jest prostor nesputane kreativnosti razvijanja odnosa naše obostrane suradnje i povezivanju radi zajedničkih interesa, odnosno dijeljenja sličnih interesa. To je prijateljstvo ili slobodni poslovni odnos, ili jedno i drugo. Bez individualne slobode nema kreativnosti, a upravo je individualna kreativnost izgradila zapadnu civilizaciju.
NETOCNO..sve tehnoloski izazovno na zapadu su kreiral SVABI,nacija sklona vrlo kolektivnom nacinu razmisljanja,suradnje i kotovo mravljoj organizaciji..vrlo slicnoj onoj u Kineza,_Japanaca,Koreanaca....

Do ww2 USA je bila gotovo Country drzava,a kroz povijest su sve prisvajali od Svabija,pa tak oi mehaniku,tehnologiju i razna znanstvena postignuca...
Individualizam je oke,ali ako ne  nadrasta drustvene interese,ako im je u svrsi,onda se isto moze dobro razvijati..Individualizma je uSvaba,Kineza,Japanaca iKoreanaca normalan,ali ne vazniji od drustvenog interesa..
Gledaš sve kroz prizmu tehnologije. Ja govorim o kulturi, glazbi, arhitekturi, književnosti, znanosti. U svakom području ljudske djelatnosti do prije 50 godina najvažnija je bila upravo kreativnost individualca. Do prije 50 godina žutih termita nije bilo nigdje, a i ono što su napravili, iskopirali su od Zapada.
ne bih se slozio..Kineska kultura..ma sve sam vec tim rekao...imali su rakete prije 2000 godina,kultura imperija,a Europljani su slali svoje ekspedicije da kradu sve sto se moglo pokrasti ili kupiti..to sto nismo upoznati sa Kineskom i japanskom kulturom,ne znaci da ona ne postoji,nije postojala..dapace..

Europa je u mracnom srednjem vijeku lovila vjestice,srala u otvorenu kanalizaciju,a sapun je bio stetanza zdravlje i kozu..znanost,kultura,ovo i ono je davno prije Europe postojala u Kini,Japanu,Dalekom i srednjem istoku...covjece..to su ti fakti... :cleanteeth
Nije baš za usporedbu. Carska Kina postoji u kontinuitetu preko 3 000 godina. S druge strane, barbarska plemena na razvalinama Rimskog Carstva pokušavaju početi od nule. Stari Rimljani su u svojim kućama imali podno grijanje. Što želim reći, tehnološke razlike između carske Kine i Rimskog Carstva nisu bile velike. Ali Kina je imala miran kontinuitet razvoja, a Rimsko Carstvo su uništila barbarska plemena, koja su se nastavila međusobno klati. Što bi bilo s Rimom da je imao još 1000 godina mirnog napretka, kao Kinezi? Osim toga, Rim su činili brojni narodi, bilo je to multikonfesionalno i multinacionalno carstvo, Kina je pak, bila jedinstvena. Pa opet, Europa je posljednjih 500 godina otišla rapidno naprijed, a Kina, baš kao i Arapi, je sve do kraja 2. svjetskog rata ostala negdje daleko iza.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by Guest Mon 4 Sep - 1:04

yebote,ti ne spavas jos? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by melkior Mon 4 Sep - 1:09

pismejker wrote:yebote,ti ne spavas jos? :D
A idem, idem :offt
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by Guest Mon 4 Sep - 1:10

melkior wrote:
pismejker wrote:yebote,ti ne spavas jos? :D
A idem, idem :offt
Ajd ajd..  :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by My Brother Billo Mon 4 Sep - 6:52

My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by vuksadinare Mon 4 Sep - 7:50

kim un đong
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


Back to top Go down

North Korea - Page 10 Empty Re: North Korea

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum