ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

North Korea

Page 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by vuksadinare 4/9/2017, 07:50

kim un đong

vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by vuksadinare 4/9/2017, 07:52

....kina ce da umiri kim un đonga..'nemoj bata kim ja imam neke investicija u amerika ce da mi to kvaris svi smo mi zuti zar ne'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by Guest 4/9/2017, 08:42

Leviathan2 wrote:
al zanimljiva mi je jedna zackoljica, naime na nekim alternativa stranicama se mogla naci kvantna tehnologija puno prije je slubena nauka uopce pocela da se bakce snjom, il jos bolje, ove godine su zabiljezili gravitacioni val koji je dosao iz centra galaksije ili ot kuda, a ja znam 10 godina da taj val dolazi, ,u stvari on jos uvije nije prosao, jos traje, i nisam bio siguran tocno 16 17 ili18 godina, :D

Kao prvo, što točno znači boldani izraz?
Rana povijest kvantne teorije počinje otprilike krajem 19. stoljeća:

http://ahyco.uniri.hr/povijestfizike/20_kvantna.htm

tako da bi mi nije jasno govoriš li ovdje o kvantnoj fizici općenito ili nečem drugom.
Što se tiče gravitacijskih valova, ta priča kruži u znanstvenim krugovima već jako dugo vremena, druga je stvar što su se točna opažanja dogodila tek u rujnu 2015. i veljači 2016., ali je i prije toga bilo jako puno špekulacija na tu temu. 
O opažačkim nalazima u vezi otkrića gravitacijskih valova imaš članke i na wiki.
Otkriće gravitacijskih valova ja zepravo dodatno potvrdilo validnost Einsteinove Opće teorije relativnosti na veliko razočaranje njegovih protivnika koji su se taman malo oporavili od debakla sa navodnom većom brzinom gibanja neutrina u odnosu na fotone za što se poslije pokazalo da nije točno. Cijela priča se odvijala prije nekoliko godina i bila je prisutna na starom forumu, a ja sam točno predvidio kako će završiti i što će biti uzrok toj pogrešci, što i nije bio veliki problem jer su se svi podaci mogli naći u brojnim znanstvenim prilozima na netu.
Inače gravitacija još nije kvantizirana jednostavno zato jer od gravitona kao čestice nositeljice te jedne od 4 osnovne sile svemira još nema ni traga ni glasa premda je njeno postojanje predviđeno u Standardnom modelu, tako da se kvantno dešifriranje gravitacije još nije dogodlo i taj je fenomen i dalje prvenstveno predmet bavljenja klasične fizike bez obzira na velike napore da se riješi i ta trenutno jedna od najvećih tajni (uz primjerice tamnu materiju) moderne fizike.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by Guest 4/9/2017, 08:51

vuksadinare wrote:....kina ce da umiri kim un đonga..'nemoj bata kim ja imam neke investicija u amerika ce da mi to kvaris svi smo mi zuti zar ne'

Za Kinu sjeverna Koreja predstavlja neku vrstu ježa u hlačama (Hruščov u vrijeme kubanske krize) svojih glavnih protivnika u vidu prije svega SAD-a, ali i Japana i južne Koreje kao američkih glavnih saveznika u Aziji ili konkretno u neposrednom susjedstvu Kine.
Kina se do sada nije istakla funkcionalnim primirivanjem sjevernokorejskih ludih vođa jednostavno zato jer joj to nije u interesu (više voli nervirati svoje glavne protivnike na terenu preko sjeverne Koreje) i vjerojatno bi to učinila jedino u slučaju da dođe do otvorenog rata, a posebno kada bi taj eskalirao u nuklearni.
No, ako zaista dođe do toga, veliko je pitanje što Kina može efikasno učiniti jer je vrlo dvojbeno da će ući i direktan sraz sa SAD-om.
Gospodarstvo Kine i dalje previše ovisi o izvozu na zapad premda se već neko vrijeme najavljuje promjena službene kineske ekonomske paradigme i veća orijentacija na unutarnju potrošnju kao generator ekonomskog rasta. Dakle, okolnosti su ipak bitno drugačije nego su bile u prvom korejskom ratu koji službeno doduše nije niti završio (sklopljeno je samo primirje).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by My Brother Billo 5/9/2017, 11:02

My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by My Brother Billo 5/9/2017, 20:52

My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by Leviathan2 5/9/2017, 20:56

da, putin je dobro opisao situaciju, 
podrska bratu kimu i narodu demokratske narodne republike koreje
jebes narod bez ponosa

_________________
North Korea - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by My Brother Billo 5/9/2017, 20:58

Leviathan2 wrote:da, putin je dobro opisao situaciju, 
podrska bratu kimu i narodu demokratske narodne republike koreje
jebes narod bez ponosa
definitivno,zelim im puno uspjeha u daljim razvojima vojne industrije,usput hvala ukrajincima ako su im u tome pripomogli
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by My Brother Billo 5/9/2017, 22:05

North Korea - Page 11 21371066_1521766334572259_1489414678010025282_n
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by Leviathan2 5/9/2017, 22:15

My Brother Billo wrote:North Korea - Page 11 21371066_1521766334572259_1489414678010025282_n
jebes im mater, koga je iran dirao ili gadafi
siledzije su siledzije  i nemos im dokazat da su u krivu,

_________________
North Korea - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by My Brother Billo 6/9/2017, 16:21

kao ispaljuju rakete u jaansko more..strasno,pa i maeri to isto rade jos i gore ovi ispaljuju u ljude,civile,a ovi dosad nisu napali nikog.cak i alternativni mediji ovdje jedu baklave po pitanju ovoga,nepojmljivo,pa neka vide sta su im anglosaksonci napravili u ne tako dalekoj proslosti pa ce biti kristalno jasno zasto se ovi zele naoruzati do zuba...i preko zuba.ok jesam za razoruzanje na globalnoj razini ali ne za razoruzanje tipa ajmo razoruzati one koje mislimo napasti,a ne,hoces razoruzanje? i sam se razoruzaj,unisti nosace aviona i icbm-ove i onda imas to pravo traziti i od drugih,a ovako...
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by marcellus 6/9/2017, 18:21

slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:Je li ludo ako kažem da onaj tko može razviti brzine veće od brzine svjetlosti može putovati i kroz vrijeme? Stroj za putovanje kroz vrijeme je slično, ako ne i isto kao i stroj za putovanje u udaljene galaksije. Savitljivost i izdržljivost materijala, po mogućnosti i njegova ponovna reciklaža.

Ajme ...
Dakle, brzine veće od brzine svijetlosti (u vakuumu) nisu moguće po Einsteinovoj Specijalnoj relativnosti.
Putovanje kroz vrijeme je sasvim druga priča.
Zlato baš i nije najbolji primjer materijala koji pokazuje iznimna mehanička svojstva poput savitljivosti, izdržljivosti i druga. Dapače.

zapravo nije, putovanje u vrijeme unatrag nikako nije moguće. U budućnost svi putujemo ionako.

_________________
North Korea - Page 11 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by Leviathan2 6/9/2017, 20:35

podrska bratu kimu i narodu dnrk
hrabro proitiv americkih imperijalista

_________________
North Korea - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by Guest 6/9/2017, 23:17

marcellus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:Je li ludo ako kažem da onaj tko može razviti brzine veće od brzine svjetlosti može putovati i kroz vrijeme? Stroj za putovanje kroz vrijeme je slično, ako ne i isto kao i stroj za putovanje u udaljene galaksije. Savitljivost i izdržljivost materijala, po mogućnosti i njegova ponovna reciklaža.

Ajme ...
Dakle, brzine veće od brzine svijetlosti (u vakuumu) nisu moguće po Einsteinovoj Specijalnoj relativnosti.
Putovanje kroz vrijeme je sasvim druga priča.
Zlato baš i nije najbolji primjer materijala koji pokazuje iznimna mehanička svojstva poput savitljivosti, izdržljivosti i druga. Dapače.

zapravo nije, putovanje u vrijeme unatrag nikako nije moguće. U budućnost svi putujemo ionako.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by Guest 6/9/2017, 23:30

slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:Je li ludo ako kažem da onaj tko može razviti brzine veće od brzine svjetlosti može putovati i kroz vrijeme? Stroj za putovanje kroz vrijeme je slično, ako ne i isto kao i stroj za putovanje u udaljene galaksije. Savitljivost i izdržljivost materijala, po mogućnosti i njegova ponovna reciklaža.

Ajme ...
Dakle, brzine veće od brzine svijetlosti (u vakuumu) nisu moguće po Einsteinovoj Specijalnoj relativnosti.
Putovanje kroz vrijeme je sasvim druga priča.
Zlato baš i nije najbolji primjer materijala koji pokazuje iznimna mehanička svojstva poput savitljivosti, izdržljivosti i druga. Dapače.

zapravo nije, putovanje u vrijeme unatrag nikako nije moguće. U budućnost svi putujemo ionako.


Ima ovdje jedan zanimljiv detalj kojeg se djelomično u videu dotakao i Michio Kaku. Naime, spomenuo je izjavu Stephena Hawkinga kako se svemir vjerojatno već nekako pobrinuo da se tako dramatični događaji poput putovanja kroz vrijeme ne mogu dogoditi i da sigurno postoje zakoni fizike koji to spriječavaju.
S vremenom je shvatio i priznao kako takvih zakona jednostavno nema.
Riješenje bi moglo biti skriveno u nekoj od multiverse opcija koje su i meni posebno drage (o čemu ponešto svjedoči i moj nadimak).
Po tome me podsjetio na mladog Einsteina koji je brzo nakon velikog uspjeha svoje Opće teorije relativnosti ustvrdio kako sigurno postoje zakoni fizike koji spriječavaju pojavu tako neobičnih objekata u svemiru poput masivnih crnih jama. 
Naravno, kasnije je ipak shvatio da takvih zakona nema, a broj u međuvremenu od ljudi opaženih objekata takvog tipa u svemiru neprestano raste.
Zanimljivo kako je baš Einstein izašao sa takvom izjavom baš zbog toga jer samo postojanje crnih jama teorijski izlaze iz njegove Opće teorije relativnosti.
Na stranu sa špekulacije Johna Michella iz 1783. godine o neobičnim objektima koje je on nazvao tamnim zvijezdama (dark stars). On naime ipak nije dosljedno i precizno teorijski razradio cijeli taj model, za takav pothvat jednostavno nije imao dovoljno znanja.
Einstein je kasnije sličnu pogrešku ponovio sa neprihvaćanjem hipoteze o prvobitnom atomu od strane Georgesa Lemaitrea premda je ista također izlazila iz Einsteinove Opće teorije relativnosti. Kasnije je Einstein ipak shvatio da nije u pravu i priznao je svoju pogrešku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by Guest 6/9/2017, 23:37

slidingdoorsoperator wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:Je li ludo ako kažem da onaj tko može razviti brzine veće od brzine svjetlosti može putovati i kroz vrijeme? Stroj za putovanje kroz vrijeme je slično, ako ne i isto kao i stroj za putovanje u udaljene galaksije. Savitljivost i izdržljivost materijala, po mogućnosti i njegova ponovna reciklaža.

Ajme ...
Dakle, brzine veće od brzine svijetlosti (u vakuumu) nisu moguće po Einsteinovoj Specijalnoj relativnosti.
Putovanje kroz vrijeme je sasvim druga priča.
Zlato baš i nije najbolji primjer materijala koji pokazuje iznimna mehanička svojstva poput savitljivosti, izdržljivosti i druga. Dapače.

zapravo nije, putovanje u vrijeme unatrag nikako nije moguće. U budućnost svi putujemo ionako.


Ima ovdje jedan zanimljiv detalj kojeg se djelomično u videu dotakao i Michio Kaku. Naime, spomenuo je izjavu Stephena Hawkinga kako se svemir vjerojatno već nekako pobrinuo da se tako dramatični događaji poput putovanja kroz vrijeme ne mogu dogoditi i da sigurno postoje zakoni fizike koji to spriječavaju.
S vremenom je shvatio i priznao kako takvih zakona jednostavno nema.
Riješenje bi moglo biti skriveno u nekoj od multiverse opcija koje su i meni posebno drage (o čemu ponešto svjedoči i moj nadimak).
Po tome me podsjetio na mladog Einsteina koji je brzo nakon velikog uspjeha svoje Opće teorije relativnosti ustvrdio kako sigurno postoje zakoni fizike koji spriječavaju pojavu tako neobičnih objekata u svemiru poput masivnih crnih jama. 
Naravno, kasnije je ipak shvatio da takvih zakona nema, a broj u međuvremenu od ljudi opaženih objekata takvog tipa u svemiru neprestano raste.
Zanimljivo kako je baš Einstein izašao sa takvom izjavom baš zbog toga jer samo postojanje crnih jama teorijski izlaze iz njegove Opće teorije relativnosti.
Na stranu sa špekulacije Johna Michella iz 1783. godine o neobičnim objektima koje je on nazvao tamnim zvijezdama (dark stars). On naime ipak nije dosljedno i precizno teorijski razradio cijeli taj model, za takav pothvat jednostavno nije imao dovoljno znanja.
Einstein je kasnije sličnu pogrešku ponovio sa neprihvaćanjem hipoteze o prvobitnom atomu od strane Georgesa Lemaitrea premda je ista također izlazila iz Einsteinove Opće teorije relativnosti. Kasnije je Einstein ipak shvatio da nije u pravu i priznao je svoju pogrešku.


Gdje sam to vec procitao...??? Suspect Suspect Suspect SAMOLJUBU JEDAN..!!! lol! lol! lol!

Šejkeru,jel ovo tekst koji si sejvao,pa u konkretnim diskusiijama ga samo kopipejstas?......Ajduqrc...bas me nasmije   :D :D :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by Guest 6/9/2017, 23:40

pismejker wrote:

Šejkeru,jel ovo tekst koji si sejvao,pa u konkretnim diskusiijama ga samo kopipejstas?......Ajduqrc...bas me nasmije   :D :D :D

Ne, ovo sam pisao čisto iz glave. No, moguće da sam već o tome prije pisao na forumu pa sad samo ukratko ponavljam. Ali ovako trivijalne stvari uopće nemam potrebe dokumentirati na disku, lako se zapamte. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by Guest 6/9/2017, 23:41

slidingdoorsoperator wrote:
pismejker wrote:

Šejkeru,jel ovo tekst koji si sejvao,pa u konkretnim diskusiijama ga samo kopipejstas?......Ajduqrc...bas me nasmije   :D :D :D

Ne, ovo sam pisao čisto iz glave. No, moguće da sam već o tome prije pisao na forumu pa sad samo ukratko ponavljam. Ali ovako trivijalne stvari uopće nemam potrebe dokumentirati na disku, lako se zapamte. :)
hahahahaha..sorry,ali me bas nasmija..onako od srca.. jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by Guest 6/9/2017, 23:45

pismejker wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
pismejker wrote:

Šejkeru,jel ovo tekst koji si sejvao,pa u konkretnim diskusiijama ga samo kopipejstas?......Ajduqrc...bas me nasmije   :D :D :D

Ne, ovo sam pisao čisto iz glave. No, moguće da sam već o tome prije pisao na forumu pa sad samo ukratko ponavljam. Ali ovako trivijalne stvari uopće nemam potrebe dokumentirati na disku, lako se zapamte. :)
hahahahaha..sorry,ali me bas nasmija..onako od srca.. jocolor

Ah da, tek sam sad shvatio da govoriš o gore boldanom gdje sam spomenuo multiverse opcije i svoj nadimak kojim ima veze sa njima. :)
Je, to sam negdje nedavno napisao na ovom forumu. :)
Ali zaista nikakvog razloga nema da bih sačuvao taj tekst pa ga ponavljao, bar su to vrlo jednostavne stvari. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by Guest 6/9/2017, 23:50

slidingdoorsoperator wrote:
pismejker wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
pismejker wrote:

Šejkeru,jel ovo tekst koji si sejvao,pa u konkretnim diskusiijama ga samo kopipejstas?......Ajduqrc...bas me nasmije   :D :D :D

Ne, ovo sam pisao čisto iz glave. No, moguće da sam već o tome prije pisao na forumu pa sad samo ukratko ponavljam. Ali ovako trivijalne stvari uopće nemam potrebe dokumentirati na disku, lako se zapamte. :)
hahahahaha..sorry,ali me bas nasmija..onako od srca.. jocolor

Ah da, tek sam sad shvatio da govoriš o gore boldanom gdje sam spomenuo multiverse opcije i svoj nadimak kojim ima veze sa njima. :)
Je, to sam negdje nedavno napisao na ovom forumu. :)
Ali zaista nikakvog razloga nema da bih sačuvao taj teksta pa ga ponavljao, bar su to vrlo jednostavne stvari. :)
naravno.....(jos krepajem od smijeha..) lol!

kakav je ono pogon,hipoteticki spikamo,koji koriste u filmu RIDICK ona nadmocna rasa..nes crno sublimirano pada doli a broovi lete...oke fantasy,ali..ajmo malo glave razbijati.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by Guest 6/9/2017, 23:52

pismejker wrote:

kakav je ono pogon,hipoteticki spikamo,koji koriste u filmu RIDICK ona nadmocna rasa..nes crno sublimirano pada doli a broovi lete...oke fantasy,ali..ajmo malo glave razbijati.. :cleanteeth

Gledao sam film, ali se ne sjećam tih detalja. Ne vjerujem da imaju bilo kakve veze sa znanošću pa čak i samo znanstvenim špekulacijama, ipak je to čista fantastika.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

North Korea - Page 11 Empty Re: North Korea

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum