ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvati, probudite se

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Hrvati, probudite se Empty Hrvati, probudite se

Post by immortal 13/6/2014, 17:34

Hrvati, probudite se 1_267808

Hrvati, probudite se Btnplus Veličina slova Hrvati, probudite se BtnminusPRVI KORAK

  • VIJESTI
     
  • HRVATSKA
     
  • Hrvati, probudite se: 'Nećeš Milanka! Nećemo dopustiti privatizaciju škola i bol

Hrvati, probudite se: 'Nećeš Milanka! Nećemo dopustiti privatizaciju škola i bolnica koje smo sami izgradili'

  • Autor: Iva Međugorac
  • Datum: petak, 13. lipnja 2014. u 15:41


"Ova Vlada svjesno zavarava ljude, a oni su naš poslodavac i mi idemo do kraja jer dosta smo izvarani", poručuje Stipić te naglašava da ih sada više ne zanimaju razgovori. Naš sugovornik pozvao je građane da im daju vjetar u leđa jer došlo je vrijeme da ljudi budu zajedno i ne odustaju protiveći se ovakvim nakaradnim odlukama.
Hrvatska udruga poslodavaca (HUP) i potpredsjednica Vlade, Milanka Opačić, suglasni su u jednom - od projekta Outsorcinga ne odustaju. Reakcija je to na referendum sindikata koji inzistiraju na Zakonu protiv outsorcinga. Iz HUP-a ističu kako u javnosti vlada kriva percepcija jer 26 tisuća ljudi neće dobiti otkaz kako se tvrdi. S druge strane, Opačić je ustvrdila da od projekta ne odustaju, već da će se odlučiti za jedan od triju ponuđenih modela.
Čelnik Sindikata, zaposlenik u hrvatskom školstvu Preporod, Željko Stipić, u razgovoru za naš portal poručuje da od referenduma ne odustaju. Prikupili su do sada dvjesto tisuća potpisa građana. "Imamo županije u kojima broj potpisa još moramo podići. Najviše ih je prikupljeno u gradovima, osobito u Zagrebu i Splitu. Od županija to je Bjelovarsko-bilogorska. Podbacili smo u zadarskoj i varaždinskoj županiji, ali očekujemo podizanje i u tome vidimo priliku", optimističan je naš sugovornik. Premda se sindikalisti protiv outsorcinga bore, u javnosti je malo onih koji su upoznati s nedostatcima ovoga Vladina projekta. Stipić prije svega navodi kako outsorcing ne donosi uštedu kako to vladajući žele prikazati, štoviše, to je dodatni trošak. "Nema dokaza o tome da će to povećati kvalitetu tih radnika. Oni će pasti u ruke privatnika kojima će doista biti bolje", smatra sindikalist, dodajući da od politike do sada nije dobio kvalitetno objašnjenje pozitivnih strana ovoga projekta na kojemu inzistira Milanka Opačić. Nadalje, promijenit će se radno-pravni status, što je posebno zabrinjavajuće. "Oni koji su bili u stalnom radnom odnosu dobit će ugovor na određeno vrijeme. S takvim ugovorom primjerice ne možete dobiti kredit u banci, a vladajući tvrde da se neće dogoditi nikakve promjene. Ljudi će naprosto biti primorani živjeti od danas do sutra, a ostat će i bez sindikalne zašite", objašnjava Stipić. Tek kada je Vlada razmotrila u kojem smjeru ide prikupljanje potpisa za referendum, potpredsjednica je počela govoriti o razmatranju triju modela, kaže šef sindikata Preporod. Njima je pak svojedobno rekla da inzistira na outsorcingu. "Oni time preko Jutarnjega lista namjerno zbunjuju ljude na štandovima kako bi skupili što manje potpisa. Ova Vlada svjesno zavarava ljude, a oni su naš poslodavac i mi idemo do kraja jer dosta smo izvarani", poručuje Stipić te naglašava da ih sada više ne zanimaju razgovori. Naš sugovornik pozvao je građane da im daju vjetar u leđa jer došlo je vrijeme da ljudi budu zajedno i ne odustaju protiveći se ovakvim nakaradnim odlukama.
Spomenka Avberšek iz Samostalnog sindikata zdravstva i socijalne skrbi podsjeća da se ona s outsorcingom u zdravstvu bori već osam godina jer to je u tom sektoru neizvedivo. "Njemačka, Engleska, Škotska i Slovenija u kojoj postoji moratorij na outsorcing uče nas da su nakon toga imali znatno veća izdvajanja nego što je to bilo prije njega", napominje naša sugovornica dodajući da su djelatnosti za higijenu u zdravstvu iznimno značajne. Prije svega, outsorcing je skuplji, ali i poguban za pacijente. "Naši političari izazivaju u meni bijes kada govore o kantama i metlama. Pa u uređenim zemljama povećao se broj zaraženih bolničkim infekcijama i bakterijama, a pacijenti su teže stradali zbog nehigijene i bakterija. Sve to izgovorila sam i ministrici", kaže Avberšek dodajući da su sindikati angažirali i inozemnog stručnjaka koji im je izanalizirao propuste ovoga projekta. Tu analizu poslali su svim ministrima zdravstva. "Outsorciranje bolničke kuhinje znači mi da je netko lud. Ravnateljica KBC-a Sestara milosrdnica nedavno je rekla kako u njezinoj bolnici imaju 50 dijetnih menija. Prehrana u bolnicama nije prehrana u kruzerima, nas su učili da je to terapija", poručuje sindikalistica. U uređenim zemljama koje su od outsorcanja odustale ljudi ih sada masovno tuže, ali u tim ugovorima postoji stavka da se u slučaju da naprave od čovjeka invalida ne može tužiti ističe Avberšek te se pita ako su uređene zemlje shvatile propuste ovoga projekta, što onda mi pokušavamo. "Mi neprestano nešto uništavamo, a onda se ne možemo vratiti. Ja se s tim tučem već godinama, a sigurno da u svemu ovome prste imaju političko-privatni interesi i to me zgražava. Grozna mi je ministričina izjava da oni ne odustaju usprkos našim potpisima kojih za sada ima 200 tisuća. Njezina izjava donijela nam je kontra efekt i sada ljudi masovno potpisuju naš referendum. Na tom joj zahvaljujem. Skupili potpise ili ne, oni odluku ne mogu donijeti jer mi smo demokratska država", oštra je Avberšek. Sindikati su dobili potporu i od Josipovića koji je rekao da Vlada mora razmisliti o outsorcingu jer radnici njime dobivaju ugovor na određeno. Borba je ovo za ljude s plaćama od najviše tri tisuće kuna čija je egzistencija ionako upitna. "To je masa najugroženijih. Nema uštede, a privatnici su tvrdokorni u tome da spriječe referendum. Užasno je da se štedi na najugroženijima. Zar je SDP zaboravio na svoj predznak? Pa oni su socijaldemokratska stranka koja ne štiti radnika. Ovo je korak do privatizacije zdravstva i školstva, a počeli su s otvaranjem malih vrata. E neće ići! Neću dopustiti Milanki Opačić da se to uvede. Nema šanse da dozvolimo anglosanskonski model u našim institucijama koje su izgradili građani Hrvatske", zaključuje na koncu Avberšek.


http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/125233-hrvati-probudite-se-neces-milanka-necemo-dopustiti-privatizaciju-skola-i-bolnica-koje-smo-sami-izgradili.html
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by immortal 13/6/2014, 17:41

Eh gospodo draga
Škole i bolnice sami izgradili. Jeste, kao što smo i svi mi drugi izgrađivali svoje "državne" firme u kojima smo radili, a onda nas natjerali da otkupljujemo od države ono što smo sami izgradili. Lopovluk od samog početka novostvorene Hrvatske.
Ja bez normalnog posla već ...koliko godina, a sad bi mi svi koji smo već odavno oštećeni i trpimo takvo loše stanje trebali štititi one koji nisu prstom makli za nas. A pomoglo bi da jesu.
Organizirajte se svi vi gospodo, izađite na ulice protiv ovakve politike svi, a mi koji smo već oštećeni možda vam pomognemo!!!!!!!!
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by Baron 15/6/2014, 18:38

Mortal, jel nemas posao?
Sto si po struci ako smijem pitati?

_________________
Heil! Le Pen!

Hrvati, probudite se Marine-le-pen-fond-bleu
Baron
Baron

Posts : 295
2014-04-15


Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by aben 15/6/2014, 20:02

Bolnice obvezno privatizirati a škole...razoriti. I onda privatizirati.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by immortal 16/6/2014, 14:50

Baron wrote:Mortal, jel nemas posao?
Sto si po struci ako smijem pitati?
prodavač
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by immortal 16/6/2014, 14:52

aben wrote:Bolnice obvezno privatizirati a škole...razoriti. I onda privatizirati.
bolnice ni slučajno privatizirati jer onda za običan narod ne bi bilo mjesta ni liječenja!!!!
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by Sora 16/6/2014, 17:13

Tesko se buditi ako  si spavao 
900 godina
Najbolje i nemojte se buditi gospođe i gospodo 
Htjeli ste Hrvatsku .... 
I Forume..l bom

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by Sora 16/6/2014, 17:16

Mislim stvarno nije vreću da sad kukate 
Meni to nije jasno
Ostvarite san koji je trajao tolikomdugo, imao tolike pobornike 
U ime toga sna ste spremni zrtvovati druge Hrvate koji misle druga čije
E pa jebiga 
Žrtvuj se rajo ..
 Ne mere inovce i novce lipi moji  bounce

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by Sora 16/6/2014, 17:19

Eto  npr piskaranja na Forumu je dobra zanimacija 
 Ležišt i crckas 
A vrijeme ide .... Ne trošiš nista ili malo
Ali ne radiš i ne misliš , malo c/p malo se  diskutira
Pa u crkvu..
Ma pa tko bi još radio za 300 eura

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by Sora 16/6/2014, 17:23

Sto se tiče outsorcinge 
Meni to u redu 
Čistačica u školi sjedi besposleni dok su djeca na nastavi 
, dakle do 18 sati 
 I onda počisti za 2-3 sata 
A radno joj vrijeme 8 sati jel tako
 A čistačice u bolnicama treba osposobiti za rad u bolnici 
 Ne vidim di je problem? 
Ah... NETKO bi zaradio na njima Pa ?
Jeboti i ove zavidne Hrvate...fakat čudan narod 
Skroz .. :tss

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by Sora 16/6/2014, 17:24

mortal-joint wrote:
Baron wrote:Mortal, jel nemas posao?
Sto si po struci ako smijem pitati?
prodavač
A dobro kaj se ne javis u Župni ured? 
 lol!
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by Yehudi 16/6/2014, 17:25

mortal-joint wrote:
Baron wrote:Mortal, jel nemas posao?
Sto si po struci ako smijem pitati?
prodavač
Danas se to zove -trgovac- (prodavačica je zastarilo). Znam par cura koje rade kao trgovkinje, bilo u kiosku, dućanu, trgovačkom centru ( na kasi ili na odjelu) i ne vode se kao -prodavač-
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by Sora 16/6/2014, 17:27

I na &
Kraju 
Pa jebo vas ..socijalizam da vas jebo
Rasturili ste ga 
Pa bi ga malo Nazad
 E ne moze 
Krepavajte ...

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by Sora 16/6/2014, 17:28

Yehudi wrote:
mortal-joint wrote:
Baron wrote:Mortal, jel nemas posao?
Sto si po struci ako smijem pitati?
prodavač
Danas se to zove -trgovac- (prodavačica je zastarilo). Znam par cura koje rade kao trgovkinje, bilo u kiosku, dućanu, trgovačkom centru ( na kasi ili na odjelu) i ne vode se kao -prodavač-
Ih
Žena ne zna ni kako joj naziv radnog mjesta  :} O
Tj zanimanja 
 :aw
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by immortal 16/6/2014, 23:02

Yehudi wrote:
mortal-joint wrote:
Baron wrote:Mortal, jel nemas posao?
Sto si po struci ako smijem pitati?
prodavač
Danas se to zove -trgovac- (prodavačica je zastarilo). Znam par cura koje rade kao trgovkinje, bilo u kiosku, dućanu, trgovačkom centru ( na kasi ili na odjelu) i ne vode se kao -prodavač-
jesi im pogledao u svjedodžbu
postoji - trgovački pomoćnik 3 stupanj, kv prodavač 4 st, komercijalist 4 st, prodavač specijalist 5 st, 
sve ovisi kad si završavao
ja sam ovo zadnje
to danas više ne postoji kao ni KV prodavač što sam isto bila nakon završenog 4 stupnja
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by immortal 16/6/2014, 23:02

Sora wrote:
Yehudi wrote:
mortal-joint wrote:
Baron wrote:Mortal, jel nemas posao?
Sto si po struci ako smijem pitati?
prodavač
Danas se to zove -trgovac- (prodavačica je zastarilo). Znam par cura koje rade kao trgovkinje, bilo u kiosku, dućanu, trgovačkom centru ( na kasi ili na odjelu) i ne vode se kao -prodavač-
Ih
Žena ne zna ni kako joj naziv radnog mjesta  :} O
Tj zanimanja 
 :aw

Ajde tuko nabij si feredžu više i šuti
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by kic 16/6/2014, 23:28

mortal 1 dan na hlađenje.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by aben 17/6/2014, 10:18

mortal-joint wrote:
aben wrote:Bolnice obvezno privatizirati a škole...razoriti. I onda privatizirati.
bolnice ni slučajno privatizirati jer onda za običan narod ne bi bilo mjesta ni liječenja!!!!
A jel se slažeš da, osim mirovinskog i zdravstvenog , počmemo izdvajati i za školstvo?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by Guest 17/6/2014, 22:26

aben wrote:
mortal-joint wrote:
aben wrote:Bolnice obvezno privatizirati a škole...razoriti. I onda privatizirati.
bolnice ni slučajno privatizirati jer onda za običan narod ne bi bilo mjesta ni liječenja!!!!
A jel se slažeš da, osim mirovinskog i zdravstvenog , počmemo izdvajati i za školstvo?
školstvo je oke,jos da i ucenici i profesuri počnu onacno RADITI,odnosno učiti...u skolstvu je krucijalno znanje, to ne bi trebalo biti bed...

sve dok profesuri kupe sa strane lovu za instrukcije po 10 Ojra sat,ne brinem se za njih...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by Sora 18/6/2014, 07:19

Ne trebaju nam škole ni bolnice
U robovlasnickom društvu samo su se školovani popovi 
I sve bilo ok
Robovima ne treba znanje ni liječenje  nego :
Sex drugs i ...
Crkva ofc :grin

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvati, probudite se Empty Re: Hrvati, probudite se

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum