ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by RayMabus 20/11/2023, 16:51

Armenija će Ukrajini prebaciti taktičke balističke raketne sisteme Tochka-U i protuzračne raketne sisteme Osa-AK.


Ruski Rybar prenosi da su dogovori o tome možda su postignuti tokom sastanka između Armena Grigoryana, sekretara Armenskog vijeća za nacionalnu sigurnost i Andrija Yermaka, šefa kabineta ukrajinskog predsjednika. Sve je obavljeno uz američku koordinaciju.

Tačan broj raspoloživih lansera i projektila nije poznat. Prema otvorenim izvorima, bila su najmanje tri, ali prema Rybaru, Rusija je u proteklim desetljećima Armencima prebacila još nekoliko moderniziranih Tochki.


I svi bi oni, zajedno s impresivnom zalihom streljiva, do 200 projektila, mogli završiti u Ukrajini.


U isto vrijeme, Bijela kuća aktivno "gura" pitanje prijenosa protuzračnih raketnih sistema Osa-AK, koji su u službi armenskih oružanih snaga, ukrajinskim oružanim snagama.


Njihov broj, uzimajući u obzir gubitke u Drugom karabaškom ratu, može biti do 30-40.


Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme


Geopolitički potres na Kavkazu.
:D
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by RayMabus 20/11/2023, 17:08

Znači Rusi su njima dali te rakete a ovi će ih sad dat Ukrajini da gađaju te iste Ruse i Rusiju.

Iskreno rečeno mislim da nakon ovoga Armenija definitivno može zaboravit da će se Rusija uključivat na njenu stranu ako izbije nekakvi rat na Kavkazu.

Mislim da ih je nakon ovoga Putin definitivno otpisao.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by AssadNaPodmornici 20/11/2023, 18:47

nisu im dali rakete Rusi, nego su Sovjetske rakete, a armenija je bila dio sovjetskog saveza i kao takva je nasljedila dio masovnog arsenala. kao što smo mi nasljedili hrpu oružja iz JNA , pa nam su sve susjedu ukrali, ne sve ali barem 2/3 .

e da, 200 balističkih raketa točka je brutalan arsenal.. 500kg eksploziva na 75km je odlično.
plus najbitnije je što za razliku od zapadnih sustava, ove sovjetske ukrajinci mogu ispaljivati na rusiju, jer je zapad zabranio da koriste zapadno oružje na napad na ruski teritorij.

sada u kakvom su stanju te rakete? vjerojatno daleko od savršenog. međutim ukrajinci su u totalnom ratu, oni će te rakete u roku keks popraviti, vjerojato dodati GPS navigaciju da su još preciznije, zamjeniti raketno gorivo itd..

armenija ako je ovo istina, da bi isporučila ove ogromne količine oružja(za zemlju od manje stanovnika od RH) sigurno je morala dobiti dobar dio nekih obećanja i garancija, od zapada pa čak i turske i azerbeđana

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20874
2018-06-14


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by RayMabus 20/11/2023, 19:03

AssadNaPodmornici wrote:
armenija ako je ovo istina, da bi isporučila ove ogromne količine oružja(za zemlju od manje stanovnika od RH) sigurno je morala dobiti dobar dio nekih obećanja i garancija, od zapada pa čak i turske i azerbeđana
Francuske.

Ovo je jedna od tema koja mi se ne prati al sam upućen ( čim je nešto vojno il miriše na to ja sam tu ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by Serbinho-3 20/11/2023, 21:18

Oruzje iz CCCP,  Rusi se tresu a ni Ukrajinci srecni.

Previse buke oko olupine.

Ako Zapad otkaci Zelenskog, kao sto mediji sire pricu,

isti moze da im ga zavuce i ode u krevet Kineski na kurvanje.

Kineska ili Americka kurva, politika je to.

Tako da on uopste nije u losoj poziciji, koliko mediji

predstavljaju pricu a Bajden moze biti u Pat poziciji.

Zelenski je mozda i u najboljoj poziciji, iako izgleda svima

da je u kurcu.

Dobar Savetnik i moze cuda da pravi.

Ima on tu dosta prostora za manevrisanje.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26389
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by Ringo10 21/11/2023, 05:36

RayMabus wrote:Znači Rusi su njima dali te rakete a ovi će ih sad dat Ukrajini da gađaju te iste Ruse i Rusiju.

Iskreno rečeno mislim da nakon ovoga Armenija definitivno može zaboravit da će se Rusija uključivat na njenu stranu ako izbije nekakvi rat na Kavkazu.

Mislim da ih je nakon ovoga Putin definitivno otpisao.
Pašinjan se već odavno inati sa Rusima.
Da, Rusi će ga svakako otpisat. Ali problem je što Armeni glasaju za njega a zašto, pojma nemam
Mislim da griješe ali hajde, njihov problem
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by RayMabus 21/11/2023, 10:03

Prema riječima Alijeva, Francuska otvoreno naoružava Armeniju, što stvara napetosti u regiji. Upozorava da bilo kakav novi sukob neće donijeti korist Armeniji te ističe da su prijašnji pokušaji francuske podrške Armeniji u prošlosti završili neuspjehom.

Alijev optužuje Francusku za naoružavanje Armenije

Šta tebe brige koga ćemo mi naoružavat ? Armenija je suverena država. Nisu tvoja posla. Ajde bježi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by Hoholo Mudovski 21/11/2023, 10:31

Zanimljivo da se radi o zemlji koja je 2x popušila od Azerbejđana da joj je ostalo oružja za dijeliti... 
Ono bar su mogli ispucati sve što imaju, a onda priznati poraz...

_________________
Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Img_2180
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3927
2023-08-31


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by RayMabus 21/11/2023, 10:38

Nit su EU nit NATO. Dapaće još su dio ruskog NATO-a. Hrvatska s njima nikakvih vojnih ugovora nema. Šta će oni, kud će oni, uopće me ne zanima. Svako za se travu pase.

Poanta je da postaju i Francuski saveznik a u tom slučaju ove dvije balije Erdogan i Alijev ipak ulaze u geopolitički sukob s Francuskom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by RayMabus 21/11/2023, 11:43

Turski samostalni vanjskopolitički smjer, njene regionalne (afričke, bliskoistočne i kavkaško-srednjoazijske geopolitičke ambicije koje se nerijetko kose s onim američkim i(li) pak interesima europskih saveznika, kao i odbijanje Ankare da se priključi proturuskim sankcijama i prekine gospodarsku suradnju s Rusijom puno su ozbiljniji problemi nego spomenuto pitanje Švedske. Uostalom, turska blokada švedskog ulaska u NATO samo je posljedica od ranije poremećenih zapadno-turskih odnosa čiji je uzrok upravo ovo prethodno navedeno.

Tijekom posjeta Berlinu, turski predsjednik je još jednom osudio Izrael kao “terorističku državu”. Bilo je i pozivanja na prošlost iz davnih vremena, kada su europski vitezovi vodili križarske ratove kako bi povratili “svetu zemlju” od muslimana. “Križari pale vatreni obruč i sve više raspiruju oganj”, rekao je Erdogan. Njihov jedini cilj je spriječiti Tursku da ostvari svoje ciljeve kao “parni stroj islamskog svijeta”, dodao je predsjednik. Međutim, uvjeravao je da neće uspjeti. U nedavnom govoru Erdogan je optužio Zapad da je “ujedinjena struktura križara i imperijalista” – navodi se u današnjem tekstu poljskog medija Portal Obronny.


Erdogan se vraća iz Njemačke bez dozvole za kupnju Eurofightera
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by T. 21/11/2023, 11:52

Ringo10 wrote:
RayMabus wrote:Znači Rusi su njima dali te rakete a ovi će ih sad dat Ukrajini da gađaju te iste Ruse i Rusiju.

Iskreno rečeno mislim da nakon ovoga Armenija definitivno može zaboravit da će se Rusija uključivat na njenu stranu ako izbije nekakvi rat na Kavkazu.

Mislim da ih je nakon ovoga Putin definitivno otpisao.
Pašinjan se već odavno inati sa Rusima.
Da, Rusi će ga svakako otpisat. Ali problem je što Armeni glasaju za njega a zašto, pojma nemam
Mislim da griješe ali hajde, njihov problem
ko zna za koga armenci ustvari glasuju, bitno je tko broji glasove...
sve je moguće u državi u kojoj se nalazi 2. po veličina ambasada USA u svijetu...
u državici s 2.5 mil. stanovnika...
odmah nakon one u bagdadu...

_________________
Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Unname11
T.
T.

Posts : 17079
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by RayMabus 21/11/2023, 11:57

Armenci su pušiona. Ako ih Azerbejđan u dogovoru s Turskom opet napadne mi ćemo opet tv i kokice. Nisu naša posla.

Ako Francuzi imaju kakve vojne ugovore s njima to je njihov a ne hrvatski problem.

Armenija i Francuska potpisale sporazum o vojnoj suradnji


Armenski ministar obrane Suren Papikyan i njegov francuski kolega Sébastien Lecornu potpisali su u ponedjeljak u Parizu sporazum o vojnoj suradnji, izvijestilo je ministarstvo obrane. Ovo je prvi takav sporazum Armenije s nekom zapadnom državom.

Lecornu je rekao da će Francuska Armeniji osigurati tri radarska sustava GM200 i rakete kratkog dometa Mistral. Prema dužnosnicima, Francuska će također pomoći u reformama armenskih oružanih snaga.

“Francuska i njen narod stoje uz nas, kao iu svim teškim trenucima u povijesti armenskog naroda, tako i danas u složenoj vojnoj i političkoj situaciji oko Armenije”, rekao je Papikyan, dodavši da ova gesta “zaslužuje najviše zahvalnost, na čemu sam još jednom zahvalan.”
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by RayMabus 21/11/2023, 12:04

Jel to naš problem ako se Azerbejđan iza kojeg stoji Turska i Armenija iza koje stoji Francuska opet zarate ?

Nije. To nije naš problem. Dakle opet kafica jel.

Anatomija problema je interes protiv interesa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by RayMabus 21/11/2023, 12:12

Imamo li mi uopće problema ? Imamo. I nemamo. Eto kad se oni zakaće jer su suprostavljeni interesi a Francuska je jedna od vodećih članica EU fino će otkačiti tu Tursku iz svih ekonomskih ugovora s EU pa nek se oni tamo u Turskoj misle di će.

Odprdi s Balkana i aj čao.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by RayMabus 21/11/2023, 12:45

Tijekom posjeta Berlinu, turski predsjednik je još jednom osudio Izrael kao “terorističku državu”. Bilo je i pozivanja na prošlost iz davnih vremena, kada su europski vitezovi vodili križarske ratove kako bi povratili “svetu zemlju” od muslimana. “Križari pale vatreni obruč i sve više raspiruju oganj”, rekao je Erdogan. Njihov jedini cilj je spriječiti Tursku da ostvari svoje ciljeve kao “parni stroj islamskog svijeta”, dodao je predsjednik. Međutim, uvjeravao je da neće uspjeti. U nedavnom govoru Erdogan je optužio Zapad da je “ujedinjena struktura križara i imperijalista” – navodi se u današnjem tekstu poljskog medija Portal Obronny.


Tako ti u Bosnu kad dođeš: Ovi okolo su križari a tvoje mujage su cviječe.

Ajmo malo rokanja i đenosajda po islamskoj nejači od strane cionista ( novi križari ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by Joža 21/11/2023, 14:02

Dakle kao imaju oružja za davati Ukropima, ali kurcem nisu mrdnuli za Artsakh, još Ruse krivili, a ruski vojnici ginuli za Armence u Artsakhu na onom jebenom koridoru. I tko je tu lud? Pustit će ih Rusi skroz niz vodu pa kad Azeri kad-tad krenu u spajanje sa svojom eksklavom Nahičevan opet će biti "heljp". A poviše njih Gruzija koja je isto sjebana. Veseli Kavkaz.

_________________
Sve čujemo, sve vidimo. Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2404
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by RayMabus 21/11/2023, 14:08

Sad ih brani Francuska. Ne triba im Rusija više ( a ni oni Rusiji ako ćemo pravo ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by RayMabus 21/11/2023, 14:22

RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by dijagram 21/11/2023, 17:05

Armenija je vazan igrac za nas.
Moramo ih dobiti i tocka;)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18696
2015-08-09


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by RayMabus 21/11/2023, 17:07

Meni nisu. Jebe mi se za njih. Nema Hrvatska ništa s njima. Nismo vezani nikakvim vojnim il nekim drugim ugovorima.

Šta se mene osobno tiče oni su meni na razini Zimbavea. Jedno veliko ništa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme Empty Re: Armenci definitivno mijenjanju stranu: Ukrajincima šalju svoje raketne sisteme

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum