ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by debotoijusto 3/11/2023, 12:40

UHIĆEN je muškarac koji je urinirao po nedavno postavljenom spomeniku Miljenku Smoji u Splitu. Policija ga je uhitila jučer, dan nakon što se snimka pojavila u javnosti.

"Policijski službenici su, u roku od 24 sata nakon objavljivanja snimke na kojoj se nepoznati muškarac drsko i nepristojno ponaša na javnom mjestu, dovršili kriminalističko istraživanje ovog događaja.

Nakon što je 01. studenog 2023.g., objavljena snimka na kojoj nepoznati muškarac tijekom noći urinira po spomeniku postavljenom u Splitu, na Obali Ante Trumbića, policijski službenici su odmah po saznanju za događaj započeli kriminalističko istraživanje i postupak otkrivanja identiteta muškarca sa snimke", piše policija.

Radi se o 27-godišnjem hrvatskom državljaninu za kojeg je utvrđeno postojanje osnovane sumnje da je svojim ponašanjem ostvario obilježja prekršaja protiv javnog reda i mira te je danas uz optužni prijedlog odveden na Općinski prekršajni sud u Splitu.

U optužnom prijedlogu sudu je predloženo da se 27-godišnjaku izrekne kazna zatvora u trajanju od 15 dana.

Dalmatinski portal javlja da muškarac negira da je urinirao po spomeniku. Tvrdi da je to zapravo bila šala za njegovu djevojku koja je obožavateljica opusa Miljenka Smoje i da nije urinirao, već prolijevao vodu iz boce koju je držao u ruci.





Podsjetimo, prije desetak dana u Splitu je otkriven spomenik novinaru i kroničaru Splita i Dalmacije Miljenku Smoji, koji je u čast sto godina njegovog rođenja postavljen na Matejuški. Od otkrivanja spomenika nanizalo se nekoliko incidenata.

Prvo je nepoznata osoba tijekom noći zalila spomenik plavom bojom i ostavila šal nogometnog kluba Partizan. Policija je potvrdila da je dojavu dobila jutro nakon incidenta, zbog čega su poslali ekipu na teren. Rekli su da je sve počinjeno najvjerojatnije tijekom noći.

Slobodna Dalmacija je objavila i da je netko dan prije nego što je uhićeni muškarac urinirao po spomeniku brusilicom ispilio dio spomenika.

Spomenik Smoji djelo je Aleksandra i Ante Guberine, a njegovo otkrivanje jedan je od središnjih događaja obilježavanja Smojinih 100. Spomenik je postavljen na sjevernoj strani Matejuške. Otkrivanju su prisustvovali brojni građani i splitski gradonačelnik Ivica Puljak.

Grad Split je 2023. proglasio godinom Miljenka Smoje, u kojoj će biti održano stotinjak predstava, izložbi, promocija i mnogih drugih obilježavanja kao spomen na tog novinarskog barda Dalmacije.



https://www.index.hr/vijesti/clanak/urinirao-po-spomeniku-miljenku-smoji-uhicen-je-to-je-bila-sala-za-moju-curu/2509483.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by crvenkasti 3/11/2023, 12:53

Cura mu je Hrvatica, pa ju je htio zadiviti svojim domoljubljem.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28810
2014-04-17


crvenkasti likes this post

Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by crvenkasti 3/11/2023, 12:56

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" 99-0

Biserka Legradić, prava Hrvatica, piša na spomenik u četničkom mjestu Veljunu, gdje je 525 ljudi ubijeno na četnički Đurđevdan 1941. godine, 26 dana nakon uspostave NDH.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28810
2014-04-17


Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by AssadNaPodmornici 3/11/2023, 13:33

mogu se kladit da je količina pišana puno veća.. kada ekipa se tu zapije kod matejuške, rokneš par piva.. i onda amo kod smoje se zapišat.. vjerojatno će pišalina nagrist spomenik kroz par godina će ga morat maknit

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by immortal 3/11/2023, 21:42

crvenkasti wrote:Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" 99-0

Biserka Legradić, prava Hrvatica, piša na spomenik u četničkom mjestu Veljunu, gdje je 525 ljudi ubijeno na četnički Đurđevdan 1941. godine, 26 dana nakon uspostave NDH.
užas i
strahota
kako ti inače komentiraš
ako su žrtve zbrajali kao i u Jasenovcu sigurno ih u konačnici ima bar petero

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by immortal 3/11/2023, 21:51

crvenkasti wrote:Cura mu je Hrvatica, pa ju je htio zadiviti svojim domoljubljem.


sam si sebe zadivio odgovorom i lajkao
pametan
https://www.facebook.com/reel/1409520836607740

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by mentalitet 3/11/2023, 22:02

AssadNaPodmornici wrote:mogu se kladit da je količina pišana puno veća.. kada ekipa se tu zapije kod matejuške, rokneš par piva.. i onda amo kod smoje se zapišat.. vjerojatno će pišalina nagrist spomenik kroz par godina će ga morat maknit


Obozavao sam chitati Smojine textove u Slobodnoj Dalmaciji dok je bila normalna novina.To je zadnji pravi Dalmatinac bio u Splitu a vi koji ste se dotepli u taj grad niti znate shta je kultura niti povijest .Tamo gdje dodjete zapishate svoj teritorij kao krdo divljih zvijeri ne obracajuci na tradiciju i povijest Splita.Nekada je to bio slobodarski grad a danas pravi ustashki.No dobro ,svaki narod ima pravo svoga izbora ali kasnije ne pizdite i ne optuzivati druge da su krivi za vas sunovrat.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5041
2020-07-05


Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by T. 3/11/2023, 22:13

ako ništa, smoje je prošao puno bolje od ante tomića...
em je mrtav, em je urin...

_________________
Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Unname11
T.
T.

Posts : 17149
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by aben 4/11/2023, 11:45

Matejuška, jugoslovenski hub grada splita,
dun danas privloči redikule, narkomane i alkose. 
Uvika ka projden pored fife, lipo se oseknen

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by debotoijusto 4/11/2023, 12:21

aben wrote:Matejuška, jugoslovenski hub grada splita,
dun danas privloči redikule, narkomane i alkose. 
Uvika ka projden pored fife, lipo se oseknen

vise vridi smojino podrigivanje nakon zmula bevande nego 27 tvojih oseknuca balon abenoliki B-)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by AssadNaPodmornici 4/11/2023, 13:48

Kako rekoh kada počne sada ekipa piti na Matejušci oni lokalni klošari biti će zapišavanja. 
Ta radioaktivna pišalina će ga brzo nagristi. 
Smojin spomenik nisam vidia jer  smrdljivi centar Splita izbjegavam kao vegeterianac mesnicu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by catabbath 4/11/2023, 13:53

Koji kmećavac. Cura mu je vjerojatno sad i bivša :)

_________________
Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by crvenkasti 4/11/2023, 14:04

catabbath wrote:Koji kmećavac. Cura mu je vjerojatno sad i bivša :)

Ako je prava Hrvatica, sad ga voli još više.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28810
2014-04-17


Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by darth_vader 4/11/2023, 14:52

debotoijusto wrote:
aben wrote:Matejuška, jugoslovenski hub grada splita,
dun danas privloči redikule, narkomane i alkose. 
Uvika ka projden pored fife, lipo se oseknen

vise vridi smojino podrigivanje nakon zmula bevande nego 27 tvojih oseknuca balon abenoliki B-)

Kakva prasad... prestrašno
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by Joža 4/11/2023, 23:27

Ha što reć ... romantika.

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2514
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by debotoijusto 5/11/2023, 11:24

U SPLITU je održana projekcija filma Kafana na Balkanu - Pokidan u dvorani Gripe nakon čega je uslijedio i koncert Ace Lukasa po čijem je životu snimljen film.

Pred dvoranom su nastali gužva i veliki redovi, a dvorana Gripe je bila poprilično popunjena.


Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Df3f5957-362d-4ec4-bdb1-85a6ebfa9ebc



prvo popit pivo na matejusku popisat se na smoju otic na acu u 4 jutri napravit sranje isprid fast fooda , split danas
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by prckov 5/11/2023, 11:53

aben wrote:Matejuška, jugoslovenski hub grada splita,
dun danas privloči redikule, narkomane i alkose. 
Uvika ka projden pored fife, lipo se oseknen
beer

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by darth_vader 5/11/2023, 13:25

debotoijusto wrote:U SPLITU je održana projekcija filma Kafana na Balkanu - Pokidan u dvorani Gripe nakon čega je uslijedio i koncert Ace Lukasa po čijem je životu snimljen film.

Pred dvoranom su nastali gužva i veliki redovi, a dvorana Gripe je bila poprilično popunjena.


Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Df3f5957-362d-4ec4-bdb1-85a6ebfa9ebc



prvo popit pivo na matejusku popisat se na smoju otic na acu u 4 jutri napravit sranje isprid fast fooda , split danas

Je, Putin je napa krive naciste, istina...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by debotoijusto 5/11/2023, 16:14

Otac je na Poljudu bio 4. svibnja 1980. godine. Vrištao je Druže Tito, mi ti se kunemo!  
Sin je na Matejuški bio 31. listopada 2023. godine. Vrištao je Druže Smoje, mi ti se pišamo! 
Unuk će 2. veljače 2045. biti nedaleko od Pazara. Doći će do spomenika Franji Tuđmanu, a pošto su sada u Splitu Nepalci većina, zapišat će ga pa zapjevat: "S Chomolungme vila kliče, Franjo redikulski predsjedniče!"
Otac uči pišat sina. I mali piša ka i otac. Ka i svi drugi. Diga glavić, stiska mjehur i piša. Di on piša? 
Ovisno s koje strane puše, ali uvijek niz vjetar, naravno.


https://www.index.hr/magazin/clanak/gdje-pisa-prosjecni-hrvat-uvijek-niz-vjetar-naravno/2509946.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by michaellcmacha 5/11/2023, 17:06

Ako je tako kako on kaže, a moguće je da je upravo tako, ukoliko je nemoguće dokazati odnosno pronaći tragove urina, pa onda i njehovog dna, ovdje se radi o isključenju protupravnosti, zbog korištenja nepodobnog sredstva koje ne može biti sredstvo za potvrđivanje obilježja prekršaja. S obzirom na izjavljenu obranu, ukoliko nema dokaza da je urinirao, svaki odvjetnik može srušiti tu optužnicu...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu" Empty Re: Urinirao po spomeniku Miljenku Smoji, uhićen je. "To je bila šala za moju curu"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum