ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bec i nasi sto se zale

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Bec i nasi sto se zale - Page 2 Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 21:15

Ja ću njih učit jezike ?

Takoi od rođaka mali iz Njemačke. Jedni mu jezik a ovi srednji ne zna. I sad ću ga ja učiti a vlastiti roditelj ga ne uči ?

Pa jebe mi se za njih sviju kad su oni takvi da ih nije brige da in dite zna jezik više i to k tome i svoj vlasitit odakle potječe.

Ja da ih učim ? Ma goni ih sve u pm.

RayMabus

Posts : 176085
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale - Page 2 Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by Serbinho-3 Sun 1 Oct - 21:21

Pa oni znaju vise o Balkancima i od njih samih. Tamo su jezike sami mutili i pustali po Balkanu, verovatno i ona o dolasku Slovena u 7 Veku, sto mnogi uce a mozda nije tacna verzija. Otprilike, to bi bilo to. Trazi se isto ko 1990 a onda krivi Alija, Sloba i Franjo. Hrvat Srbinu neda nista a trazi kod Austrijanca. Balkanci sa tim pravima, naprave ratove.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26457
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale - Page 2 Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 21:23

Mene savršeno zaboli k ako netko neće da uči svoje vlastito dijete svom jeziku jer se tu ne radi o nekakvoj materiji koju treba uložit nego o potpunom manjku volje da s ditetom pričaš na svom vlastitom jeziku.

Dakle ne radi se o parama nego o tome da taj roditelj jednostavno neće to nego ga boli k.

E pa kad tebe boli k a šta mene triba bolit k ?

Ko da si mi ti bitan u životu pa bez tebe ne mogu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176085
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale - Page 2 Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 21:34

Nije problem u toj dici nego u tim roditeljima jer dite ne može odlučivat o tome jer je malo i ne zna da to postoji a u biti da ga pitaš radije bi da zna šta bekinit pa makar najobičnije osnove i sporazumjevanje tako da kad dođe da ipak bar nešto zna.

To je do tih roditelja koji ono u osnovi dođu na ideju: A šta će to tebi u životu kad san ja mora učit ovaj kad san doša ode pa ti taj prije jezik ne triba jer nije triba ni meni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176085
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale - Page 2 Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 21:42

Ne možeš ništa tu jer se tu radi o roditeljima i uopće nije bitno jel drugi roditelj neke druge nacionalnosti dakle jezično drugo nešto.

Znači ti oženiš ili se udaš za nekog tko je neki drugi jezik i vi kao roditelji ne učite dijete da zna oba jezika.

Šta dalje tu iman pričat ?

Znači umisto da ga naučin korejski jer mi je žena iz Koreje ja ništa jel a žena tu priča korejski i može ga nešto naučiti.

Vidiš o čemu se tu radi: O roditeljima koji ne kuže da je znanje jezika plus.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176085
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale - Page 2 Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 21:53

Jebe mi se za svi njih koji nemaju uopće nit osnovnu zamisao da im dijete zna bar neke osnove materinjeg jezika.

Šta ja iman s takvom osobon pričat višea vezano uz to oće li njeno dijete bit uskračeno za to znanje ?

Najbolje da ti ga mi drugi odgajamo jer si ti glup ili glupa ili možda još gore od toga paimaš sustav manje vrijednosti prema svom indentitetu pa misliš ako postaneš to di si doša da se moraš bolje tu prilagodit pa ćeš to postić na taj način da zaboraviš tko si i šta si jer je to di si doša za tebe superiornije od onoga odakle si doša.

AJMO MALO TRPAJ KMICA I MUJAGA U ZAPADNU EUROPU PA ĆEŠ VIDIT TKO JE SUPERIORAN.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176085
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale - Page 2 Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 22:17

Ode živit u šta ja znam Portugal i onda ne zna naučit vlastito dite bar neke osnove ako sutra turistički ode ovamo da se ne izgubi, da zna pitat ljude di je ovo i ono.

Ono ne zna ni Dobar dan reč.

A nije to do dice nego do roditelja debilnih.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176085
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale - Page 2 Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Mon 2 Oct - 8:26

Serbinho-3 wrote:Sta Italija tek reci. Stave pod Slavi. Kao da stavis iste pod Romani ili Latini. EU kazes, ljudska prava. Pa, gde su? Albanci, poceli ulaziti tamo u Bec, ne znam koliko ih ima. Ovde nema na drugim jezicima, samo Italijanski. Cak i nepismeni Imigranti pricaju sa decom na Italijanskom i razmenjuju svojih 20 reci Italijanskog jezika. Strani jezici se izbegavaju. Kada odrastu, onda mogu sa strane. Drzava ne nudi nikome nista.
Italija je do jučer bila iseljenička zemlja tako da za razliku od Austrije koja ima kulturu multijezičnosti iz vremena monarhije ovi to nemaju. A i ne da im se vjerovatno to da država plaća takvu dopunsku nastavu plus ni sami Talijani ne znaju talijanski nego pričaju neka svoja narječja a plus opet ni sami Talijani ne znaju beknit ništa od stranih jezika.

A realno gledajući natrpat će im se sad sve i svašta pa neće moć izbjeć tu raspravu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176085
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale - Page 2 Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Mon 2 Oct - 8:36

Naselit će ih male kmice i mujage pa će morat al neće plaćat iz svog đepa učitelje da tamo ove uće njihove vlastite jezike. Nisu toliko blesavi a i nisu ni pri parama. Ovo Austrija ima mada sad kad pogledam bolje i taj BHS jezik nego ništa. Bar da znaju reč Dobar dan kad dođu ovdje turistički ako ništa drugo.

https://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_to_Italy

RayMabus
RayMabus

Posts : 176085
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale - Page 2 Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum