ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bec i nasi sto se zale

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Bec i nasi sto se zale

Post by Serbinho-3 Sun 1 Oct - 20:01

Bec i nasi sto se zale 3116887_7979879_ls-s


https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/4255500/u-becu-zivi-vise-od-176-000-srba-a-29-000-srpske-dece-uci-nepostojeci-jezik
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by Serbinho-3 Sun 1 Oct - 20:04

Jezik realno isti. Oni ne razmisljaju, koliko kosta odvojeno. Pitanje Srba i ostalih u Austriji. Nemas pravo ni na Kosovu a trazis u Austriji. Franc Ferdinand, realno u pravu. Niste hteli Austriju na Balkanu, pa se nagurali svi u Bec.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 20:09

Hrvatski se uči odvojeno. Bar ga mi tamo učimo.

Srpska posla. Šta Hrvate brige šta će Srbi u Austriji ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 20:14

Sad vidim da je to problem i nama.

https://kroativ.at/uz-dan-materinskog-jezika-poteskoce-hrvatskog-kao-materinskog-jezika-u-austriji/

Ne znam kako ta Austrija uopće može diskriminirat druge države članice EU ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by Serbinho-3 Sun 1 Oct - 20:15

RayMabus wrote:Hrvatski se uči odvojeno. Bar ga mi tamo učimo.

Srpska posla. Šta Hrvate brige šta će Srbi u Austriji ?


Priznato kao BHS. Citaj tekst. Realno sviraju kurcu. Ako je negde uredjen sistem, onda je tamo. Nisu im valjali Austrijanci, pa otisli svi tamo. Da su ostali na Balkanu, bilo bi bolje. Nisu ih ni Hrvati hteli, niko.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 20:20

Dok Hrvati u Austriji s pravom bojkotiraju nastavu tzv. BKS jezika jer ih se time želi staviti pod krinkom tobožnje integracije u potpuno neprihvatljive okvire, a Hrvatska ne može intenzivirati konzularni tip nastave kroz Hrvatsku dopunsku školu, za posljedicu imamo stanje koje doista nikome ne odgovara. Može li ovo jezično stanje odgovarati Austriji? Ona kao da nije svjesna da stalnim naglašavanjem i poturanjem tzv. BKS-a, u mnogome omalovažava Hrvate u Austriji, koji su u mnogo čemu primjer sjajne integracije u svim porama života u Austriji. Zvuči neshvatljivo da se zanemaruju temeljne potrebe tako velike populacije od gotovo 200 000 Hrvata u Austriji. Držim kako austrijska strana treba preispitati svoje ukorijenjene stavove, jer ako u nastavi tzv. bosansko-hrvatskog-srpskog jezika sa svega 4% sudjeluju djeca hrvatskog podrijetla, nije li to alarmantan pokazatelj kako tu nešto nije u redu? Mogu li se austrijske školske vlasti hvaliti nastavom tzv. BKS-a i svrstavati je kao najuspješniju i najbrojniju ponudu materinskog jezika u Austriji, ako je ona tako krnja i ne predstavlja realno stanje? Zar je moguće da u obrazovnom sustavu jedne zemlje imamo jezik koji nigdje u svijetu pa niti u matičnim zemljama nije priznat? Hrvatski jezik se predaje u mnogim zemljama svijeta, na 90 sveučilišta, ali nigdje kao BKS jezik! Hrvatski je jezik jedan od službenih jezika Europske unije?

Iako u načelu postoji teorijska osnova za utemeljenjemnastave bilo kojeg materinskog jezika u koliko postoji potreba i svi kadrovski preduvjeti te isplanirana radna mjesta, vidimo da to s hrvatskim jezikom i nije slučaj. Ove školske godine su na općeobrazovnim obveznim školama i općeobrazovnim višim školama bili ponuđeni sljedeći jezici: albanski, arapski, bugarski, kineski, kurdski, mađarski, makedonski, perzijski, poljski, rumunjski, slovački, slovenski, b/h/s (bosanski/hrvatski/srpski), španjolski i turski pri čemu daleko najveći dio otpada na tzv. bks i turski.

https://kroativ.at/uz-dan-materinskog-jezika-poteskoce-hrvatskog-kao-materinskog-jezika-u-austriji/
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by Serbinho-3 Sun 1 Oct - 20:24

Samo im fale SDA, SPS i HDZ Austria. Austrijanci se bas usrecili sa ovima, prvo zbog ovakvih sranja zaratili a sada traze isto kod njih.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by Serbinho-3 Sun 1 Oct - 20:29

Sad ce oni zbog 50 reci da dizu budzet. Bili na Balkanu, ne mozes ih farbati. Hrvati kuci i Srbi, pa tamo vasa sranja propagirajte. Kosta sve a oni misle na hleb i kruh. Austrija Svajcarska za Svajcarsku, ovi cepidlace uvek nesto.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 20:30

Ja koliko vidim mi to ne učimo tako da Austrija krši ljudska prava i prava članice EU jer nam ne dopušta učenje materinjeg jezika.

To je sve šta ja znam a ostalo me ne zanima a najmanje taj BHS jezik.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 20:33

Serbinho-3 wrote:Samo im fale SDA, SPS i HDZ Austria. Austrijanci se bas usrecili sa ovima, prvo zbog ovakvih sranja zaratili a sada traze isto kod njih.
To Hrvatsku ne zanima. Ja samo znam da Austrija krši prava Hrvata.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 20:37

Šta ću se ja bavit s tim BHS jezikom ?

Ja vidim da šiptar može ućiti svoj materinji jezik a Hrvat ne može.

Dalje me više ništa ne zanima. Diskriminiraš me i kršiš moja osnovna prava.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 20:45

Šta ta Austrija želi poručiti meni koji sam hrvatski državljanin i ne živim u Austriji nego Hrvatskoj da jedan šiptar koji nije članica EU ima prava u Austriji a ja sam valjda nekakvi Komšić pa ja kao članica EU nemam nikakva prava u toj Austriji.

JEL VAM TO PORUKA JEBEN VAN MAJKU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by Serbinho-3 Sun 1 Oct - 20:48

Sta Italija tek reci. Stave pod Slavi. Kao da stavis iste pod Romani ili Latini. EU kazes, ljudska prava. Pa, gde su? Albanci, poceli ulaziti tamo u Bec, ne znam koliko ih ima. Ovde nema na drugim jezicima, samo Italijanski. Cak i nepismeni Imigranti pricaju sa decom na Italijanskom i razmenjuju svojih 20 reci Italijanskog jezika. Strani jezici se izbegavaju. Kada odrastu, onda mogu sa strane. Drzava ne nudi nikome nista.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by Serbinho-3 Sun 1 Oct - 20:50

RayMabus wrote:Šta ta Austrija želi poručiti meni koji sam hrvatski državljanin i ne živim u Austriji nego Hrvatskoj da jedan šiptar koji nije članica EU ima prava u Austriji a ja sam valjda nekakvi Komšić pa ja kao članica EU nemam nikakva prava u toj Austriji.

JEL VAM TO PORUKA JEBEN VAN MAJKU.


Morate da potegnete to pitanje. Shuttle Diplomatija, Crvenkasti, Pizzon, Vuk, Ero, Marc, Sora i Mortalka.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 20:53

Serbinho-3 wrote:Sta Italija tek reci. Stave pod Slavi. Kao da stavis iste pod Romani ili Latini. EU kazes, ljudska prava. Pa, gde su? Albanci, poceli ulaziti tamo u Bec, ne znam koliko ih ima. Ovde nema na drugim jezicima, samo Italijanski. Cak i nepismeni Imigranti pricaju sa decom na Italijanskom i razmenjuju svojih 20 reci Italijanskog jezika. Strani jezici se izbegavaju. Kada odrastu, onda mogu sa strane. Drzava ne nudi nikome nista.
Hrvatska nastava i lektorati hrvatskog jezika

Hrvatsku nastavu, koja je u nadležnosti Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, u Rimu, Trstu, Monfalconeu, Milanu te u pokrajini Molise trenutno izvode tri učiteljice.

Na fakultetima je osnovano nekoliko lektorata hrvatskog jezika.

Razmjenski lektorati hrvatskoga jezika i književnosti u nadležnosti MZO-a RH:

Universita degli studi di Padova, Padova
Universita degli studi di Firenza, Firenza
Universita "La Sapienza", Rim

Lektorati hrvatskoga jezika i književnosti koji nisu u nadležnosti MZO-a RH:

Universita degli studi di Bari, Bari
Universita degli Studi di Napoli Federico II, Napulj
Universita "G. D'Annunzio" Chieti, Pescara
Institut za prevoditelje i tumače, Trst
Universita di Udine, Udine Universita di Venezia, Venecija
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 20:55

Serbinho-3 wrote:
RayMabus wrote:Šta ta Austrija želi poručiti meni koji sam hrvatski državljanin i ne živim u Austriji nego Hrvatskoj da jedan šiptar koji nije članica EU ima prava u Austriji a ja sam valjda nekakvi Komšić pa ja kao članica EU nemam nikakva prava u toj Austriji.

JEL VAM TO PORUKA JEBEN VAN MAJKU.


Morate da potegnete to pitanje. Shuttle Diplomatija, Crvenkasti, Pizzon, Vuk, Ero, Marc, Sora i Mortalka.
Ja da im potegnem '

Eto njima navala migranata pa nek oni potežu šta god oće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by Serbinho-3 Sun 1 Oct - 20:59

Ja sam u kontaktu sa Austrijskom Policijom i mogu reci da su uvek bili svi korektni prema meni. Veceras posaljem E-Mail, odmah rano ujutro mi odgovore. Imam vozacku i trebam produziti. Ovog puta cu stati na stranu Austrije. Sve ne valjaju a naguralo ih se tamo ko kusi pasa. Bugara uslo 300.000 u godinu dana, svi u Bec. Digli cene stanova 5 puta. Bec drzi dugi niz godina 33 eura mesecno prevoz kartu. Traze neka praca a ni kod kuce nemaju ista. Srbi u Hrvatskoj imaju nesto a Hrvat to sto ne da kod sebe, trazi kod drugog. Austrijanac da me pita za savet, to bi im rekao. Albanci, oni su zadnjih godina poceli ulaziti. Nema tamo svinjarija ko po Kosovu. Vec su bili nspravili ono sranje sa pucanjem, zaboravili su mnogi. Nasi ako cuju da im kazes da csu Austrijanci korektni i da te postuju, vise ti se ne jave. To ti je vrh sistem u Evropi. Pogledas Rome po Becu i po Italiji i Balkanu i bude ti jasno sve, gde sistem funkcionise.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by Serbinho-3 Sun 1 Oct - 21:03

RayMabus wrote:
Serbinho-3 wrote:Sta Italija tek reci. Stave pod Slavi. Kao da stavis iste pod Romani ili Latini. EU kazes, ljudska prava. Pa, gde su? Albanci, poceli ulaziti tamo u Bec, ne znam koliko ih ima. Ovde nema na drugim jezicima, samo Italijanski. Cak i nepismeni Imigranti pricaju sa decom na Italijanskom i razmenjuju svojih 20 reci Italijanskog jezika. Strani jezici se izbegavaju. Kada odrastu, onda mogu sa strane. Drzava ne nudi nikome nista.
Hrvatska nastava i lektorati hrvatskog jezika

Hrvatsku nastavu, koja je u nadležnosti Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, u Rimu, Trstu, Monfalconeu, Milanu te u pokrajini Molise trenutno izvode tri učiteljice.

Na fakultetima je osnovano nekoliko lektorata hrvatskog jezika.

Razmjenski lektorati hrvatskoga jezika i književnosti u nadležnosti MZO-a RH:

Universita degli studi di Padova, Padova
Universita degli studi di Firenza, Firenza
Universita "La Sapienza", Rim

Lektorati hrvatskoga jezika i književnosti koji nisu u nadležnosti MZO-a RH:

Universita degli studi di Bari, Bari
Universita degli Studi di Napoli Federico II, Napulj
Universita "G. D'Annunzio" Chieti, Pescara
Institut za prevoditelje i tumače, Trst
Universita di Udine, Udine Universita di Venezia, Venecija


To je Fakultet. Studiraju i Italijani to. Ovo je dopunska neka nastava u regularnoj Skoli. Vrati se kuci i kaze"Pomoz' Bog Braco Hrvati". Hrvati gledaju, ne veruju. Srbin trazi kruh kuci.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 21:12

Jebe me se.

Ja maloj od rodice da riječnik hrvatskog talijanskog prošle godine da ima pa nek uči malo. Došla ove godine ne zna bekinit hrvatski. Pitamo mi rodicu da šta je ne uči ?

Ja ću njih učit a roditelji ih sami ne uče a onda kad dođu vamo ne znaju beknit i ne znaju šta pričamo jer ih roditelji doma ništa ne uče i boli ih k.

I onda ja da ih učim ?

Ma neka se gone u tri pm jer za ništa drugo i nisu kad vlastitu dicu ne uče svoj jezik.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 21:15

Ja ću njih učit jezike ?

Takoi od rođaka mali iz Njemačke. Jedni mu jezik a ovi srednji ne zna. I sad ću ga ja učiti a vlastiti roditelj ga ne uči ?

Pa jebe mi se za njih sviju kad su oni takvi da ih nije brige da in dite zna jezik više i to k tome i svoj vlasitit odakle potječe.

Ja da ih učim ? Ma goni ih sve u pm.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Bec i nasi sto se zale Empty Re: Bec i nasi sto se zale

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum