ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju

Go down

Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju Empty Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju

Post by debotoijusto Mon 11 Sep - 20:39

ŠEF DOMOVINSKOG pokreta Ivan Penava komentirao je novi paket vladinih mjera. Na pitanje što očekuje da bi paket novih vladinih mjera trebao sadržavati, Ivan Penava rekao je da paket ne bi trebao ni postojati.

"Priča je farsa, ako poslušate Andreja Plenkovića i njegov tim ljudi, sve je idealno i sve je super. Ja iskreno ne znam kakvi će paketi pomoći kad je Švicarska za nas nerazvijena država, kada se sluša vlast i vladajuće", rekao je Penava gostujući u HRT-ovoj radijskoj emisiji Oporbeni zarez. Dodao je da se prema tome apsolutno radi o trikovima.

"Ključni potezi nisu povučeni, svi pričaju o tim reformama, ali samo pričaju. Međutim, činjenica je samo jedna, dokle god smo mi nekonkurentni iz aspekta poslovanja u Hrvatskoj u odnosu na druge države, dokle god gospodarstvo tone, tvrtke se ne otvaraju, mi možemo pričati lijepe priče, možemo se zavaravati, slušati o nizu paketa socijalnih mjera, nažalost, to je jedna realnost preko medija, a druga je realnost kada uđete u grad ili selo i pogledate svoja mjesečna primanja. Bilo da ste umirovljenik ili radnik", rekao je.




Na pitanje što će biti s porezom u Vukovaru, rekao je da će tražiti situaciju koja će biti najbolja za građane.

"Fenomenalna mi je ta teza koju je premijer uspješno plasirao u javnost, da će se dati autonomija gradovima. Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju", istaknuo je. Dodao je da ovaj prijedlog predstavlja bijeg od odgovornosti.


Na pitanje ostavlja li se prostor da Domovinski pokret bude opcija ako će HDZ-u trebati koalicijski partner u sastavljanju vlasti odgovara:

"Mislim, nekako je na tom tragu čak i gospodin Kenwood Kenon dao izjavu da neće netko njemu uvjetovati. Međutim, ja mislim da je on krivo shvatio stvari. Znači Domovinski pokret, prvo, mi smo pristojni ljudi i ne mislimo nikomu ništa sugerirati, drugo, mi imamo svoje ciljeve i možda je Kenwood Kenon shvatio da ima neku ekskluzivu po pitanju Domovinskog pokreta", objasnio je.

Dodao je da Domovinski pokret prvenstveno zanima odljev stanovništva iz zemlje, kako podići mljekarstvo i svinjogojstvo. "Vežemo ta dva pojma, da nema poljoprivrede i opstanka sela bez kvalitetne domaće proizvodnje koju će država pratiti. Ako nemate tu proizvodnju, nemate ruralnu proizvodnju u tom prostoru", rekao je.



Na pitanje ostavlja li se prostora da Domovinski pokret bude dio vladajuće koalicije, Penava je rekao da očekuje da se ostavlja prostora. "Nisam neodgovoran da neću prihvatiti i mijenjati stvari u ovoj državi ako nam se pruži prilika. Ne pod svaku cijenu, nisam spreman prodati dušu vragu samo radi vlasti", rekao je.



https://www.index.hr/vijesti/clanak/penava-dajte-autonomiju-gradovima-dajte-nam-policiju-i-sve-kako-neke-drzave-imaju/2494487.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju Empty Re: Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju

Post by debotoijusto Mon 11 Sep - 20:41

da dajte nam policiju i sve sto cini drzavu :D
a brdo umirovljenika od 43g. i zdravstvo da placa tko ?
pjenava u epizodi bezebrazno a retardirano
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju Empty Re: Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju

Post by mentalitet Mon 11 Sep - 20:53

debotoijusto wrote:da dajte nam policiju i sve sto cini drzavu :D
a brdo umirovljenika od 43g. i zdravstvo da placa tko ?
pjenava u epizodi bezebrazno a retardirano

Aha pichkice,pochelo dolaziti iz dupeta u glavu sht nalazim da i nije loshe.Bolje ikad nego nikad.Elem,te tvoje glupe teme koje otvarash tajanstvenim naslovima samo govore o tebi koliko druge ljude zanimaju tvoje dozivljavanja ovoga svijeta pa se sluzish trikovima kao i izvori koje koristish za osobno informiranje da netko klikne.Odgovorio sam na ovu temu iz chistog sazaljenja shto nitko od tvojih 'rvata ne prepoznaje bit problema tvoje ustashije,mada sam mislio da se radi o dalmatincima koji traze da ih Zagreb vishe ne iskorishtava i troshi na gluposti njihov trud i zaradu.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5025
2020-07-05


Back to top Go down

Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju Empty Re: Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju

Post by debotoijusto Mon 11 Sep - 21:03

mentalitet wrote:
debotoijusto wrote:da dajte nam policiju i sve sto cini drzavu :D
a brdo umirovljenika od 43g. i zdravstvo da placa tko ?
pjenava u epizodi bezebrazno a retardirano

Aha pichkice,pochelo dolaziti iz dupeta u glavu sht nalazim da i nije loshe.Bolje ikad nego nikad.Elem,te tvoje glupe teme koje otvarash tajanstvenim naslovima samo govore o tebi koliko druge ljude zanimaju tvoje dozivljavanja ovoga svijeta pa se sluzish trikovima kao i izvori koje koristish za osobno informiranje da netko klikne.Odgovorio sam na ovu temu iz chistog sazaljenja shto nitko od tvojih 'rvata ne prepoznaje bit problema tvoje ustashije,mada sam mislio da se radi o dalmatincima koji traze da ih Zagreb vishe ne iskorishtava i troshi na gluposti njihov trud i zaradu.

Nekidan sam ostavio auto u parku, a kad sam se vratio stražnja strana slupana. Pod brisačem sam našao poruku:
- "Slučajno sam se zabio u Vaš automobil.
Vidjelo me dosta ljudi.
Misle da Vam ostavljam ime i druge podatke.
E pa ne ostavljam."
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju Empty Re: Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju

Post by debotoijusto Mon 11 Sep - 21:56

Danas mu je na sve to stigao odgovor Marka Pejkovića, izvršnog direktora tvrtke Project 3 Mobility. Jedan od suvlasnika ove tvrtke je Mate Rimac i upravo ova tvrtka razvija novi sustav za autonomnu vožnju. On je na LinkedInu objavio snimku zaslona Šprajcove emisije i poručio: “Možete pljuvati i izmišljati i ismijavati se i na kraju za neke stvari opravdano kritizirati… ono što trebate znati je da koliko god to dobro zvučalo i privlačilo čitatelje, fulali ste koga napadate.”

Opisao je da Rimac nije operativno uključen u P3 već barem dvije i pol godine. Uz njegovo vođenje Rimac Grupe, Bugattija i Rimac Techa, dogovorili su se da ću Pejković voditi P3, a Rimac biti u nadzornom odboru. Dodao je i što je sve dosad u P3 napravljeno bez Mate Rimca.

“Izgrađen tim od 200 ljudi, napravljen dizajn i velik dio razvoja auta i prvi prototipovi, uskoro 100 milijuna eura prikupljeno od vanjskih investitora (u odnosu na 90 milijuna eura do sada iz EU fondova, u konačnici EU fondovi će do rollouta u Zagrebu činiti cca 30 posto investicija)”, opisao je. Dodao je potom: “Isto kao što i eventualno pomicanje međurokova prije onog finalnog komercijalnog izlaska usluge u Zagrebu… NIJE Matina krivnja”, pa nastavio opisivati svoj odnos s Rimcem.





“Mate mi je kroz zadnjih deset godina rada postao prijatelj. Proveli smo mnoge dane putujući i gradeći Rimac Grupu. Sve ovo ne pišem zato da bih njemu bilo lakše. Znam da ima puno ljudi koji ga ne vole i neće ga voljeti, kao što na primjer ima jako puno ljudi koji ne vole Muska i nikakva postignuća neće to promijeniti. Ovo sam napisao zato što je istina i ako žele onaj racionalni dio svojih zamjerki na nekoga usmjeriti trebaju znati da to nije Mate”, kazao je.

Na koncu je dao i još nekoliko komentara. Zaključio je da je sasvim opravdano da se preispituje 2,8 posto sredstava iz NPOO-a koji su dodijeljeni P3. Kazao je da su to sredstva koja će biti praćena u omjeru 2:1 s izravnim ulaganjima stranih investitora. “Samo za kontekst, koji naravno nije potpuno primjenjiv, kada bi cijeli NPOO bio tako osmišljen to bi značilo cca 13 milijardi eura dodatnih stranih investicija. U zadnjih 30 godina izravna strana investiranja su godišnje bila oko 1,5 milijardi eura”, poručio je.


https://www.telegram.hr/vijesti/sef-firme-za-robotaksi-mate-rimac-vise-od-dvije-godine-nije-operativno-ukljucen-u-ovo/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju Empty Re: Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju

Post by debotoijusto Mon 11 Sep - 22:00

200 ljudi 100m€ 13 milijardi€...
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju Empty Re: Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju

Post by debotoijusto Mon 11 Sep - 22:07

25.05.2021


'Evo, pa da budem otvoren: Mat-e Rim@c je muljator i demagog e-Loanovsko-Trumpovskog stila (u kontekstu) tužne banane.

Ne, neće biti nikakve mreže električnih autonomno vozećih robotaksija 1. siječnja 2024. godine zato:

a) Jer Mat-e Rim@c neće do tada proizvesti sustav autonomne vožnje b) Jer Mat-e Rima@c neće do tada proizvesti električni auto pogodan za taksiranje, pogotovo ne u količini potrebnoj za mrežu robotaksija', napisao je Carić na Facebooku.


Na to je još dodao kako je spreman okladiti se u 10.000 eura da Rimac neće izgraditi mrežu robotaxija u zacrtanom roku.





njegov poslovni partner Marko Pejković, jedan od suosnivača tvrtke Project 3 Mobility. Ta firma bit će nositelj projekta robotaxija u Zagrebu.

'Nemam Facebook pa ću ovako: kao jedan od suosnivača firme prihvaćam okladu Lucijana Carića. Ako do kraja 2024. ne bude usluga robotaxija u Zagrebu, uplaćujem vam 10.000 eura. Ako bude - vi ćete uplatiti 10k eura u dobrotvorne svrhe koje odaberem. Omjer je 1:1 jer vi 100 posto vjerujete da nećemo uspjeti, a ja da hoćemo', odgovorio je Pejković na LinkendInu.


https://www.tportal.hr/biznis/clanak/oko-rimceva-robotaxija-poveo-se-pravi-rat-a-pala-je-i-masna-oklada-sto-se-dogodilo-foto-20210525
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju Empty Re: Dajte nam autonomiju utemeljenu na cjelokupnim prihodima, dajte nam policiju i sve kako neke države imaju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum