ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Katolička Crkva u 21.stoljeću

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by melkior Fri 25 Aug - 12:03

Kapelan kaže da migrantima treba pomoći samo ako postanu katolici. Reagirao MORH

Katolička Crkva u 21.stoljeću Af484195-0601-494a-8750-acacc83983a0


MINISTARSTVO obrane je za N1 komentiralo skandalozan govor vinkovačkog vojnog kapelana i župnog vikara Mate Vincetića održan tijekom nedjeljne mise u crkvi sveti Marko Evanđelista u Plehanu kod Dervente.
Riječ je o govoru na proslavi Mlade nedjelje kojem su prisustvovali vjernici iz raznih krajeva BiH i Hrvatske, navodi se na stranici Informativne katoličke agencije.
Prijenos mise emitirao se na Posavskoj televiziji. Index  je danas ranije izvijestio o govoru fra Vincetića s mise u kojem je rekao da bi migrantima trebalo pomoći i dati im hranu, ali ako postanu katolici
"Ne možemo prihvaćati migrante u svoju kuću, dati im sve i onda oni bezočno, drsko dođu i kažu 'ja sam musliman, moraš mi dati hranu koju hoću da jedem'. Došao si iz svoje zemlje gladan, žedan, gol i bos, tvoj Bog te ostavio gladnog, žednog, golog i bosog.
Došao si u moju kuću gdje je Bog Isus Krist kojem se ja zahvaljujem za sve ove blagodati koje imamo na Zapadu. I sada ti meni naturaš tog tvog Boga koji te ostavio gladnog, žednog, golog i bosog da ja njemu i tebi moram ispunjavati volju", rekao je vojni kapelan tijekom nedjeljne mise.

MORH: Duboko poštujemo sve ljude i njihova vjerska uvjerenja


N1 je pitao MORH je li retorika vojnog kapelana Vincetića u skladu s njihovom politikom, odnosno slažu li se s njegovim izjavama s obzirom na to da oružane snage imaju i pripadnike islamske vjeroispovijesti. MORH naglašava da tumačenje sadržaja propovijedi prepuštaju Vojnom ordinarijatu u RH, kojem je N1 također poslao upit.

"Ministarstvo obrane i Hrvatska vojska duboko poštuju sve ljude i njihova vjerska uvjerenja, što smo i pokazali u sklopu sudjelovanja u misijama i operacijama potpore miru diljem svijeta. Također, u Hrvatskoj vojsci ravnopravno djeluju pripadnici različitih nacionalnih pripadnosti ili vjerskih uvjerenja", rekli su iz MORH-a za N1.

Vrhbosanska biskupija osudila izjave fra Vincetića


Vrhbosanska biskupija kaže da način na koji je u propovijedi tretirana tema migracije nije u skladu s naukom Katoličke crkve, kao ni s onim što ona, kako na općoj tako i na mjesnoj razini, provodi u svom djelovanju.
"Isus je pomagao svima i, kako donosi evanđelje po Mateju, poistovjetio se sa svakim čovjekom koji je u potrebi kad je kazao: 'Dođite, blagoslovljeni Oca mojega! Primite u baštinu Kraljevstvo pripravljeno za vas od postanka svijeta! Jer ogladnjeh i dadoste mi jesti; ožednjeh i napojiste me; stranac bijah i primiste me; gol i zaogrnuste me; oboljeh i pohodiste me; u tamnici bijah i dođoste k meni' (Mt 25,34-36).
Vjerna Isusovu nauku, Katolička crkva slijedi Isusov primjer dobrote prema svima i kroz svoje institucije na različite načine pomaže upravo gladnima, žednima, strancima, golima i sužnjima te pri tomu poštuje njihovo ljudsko dostojanstvo i vjersko uvjerenje. Čini to u ime vlastite vjere u Presveto Trojstvo i u Isusa Krista i naučava da su svi ljudi braća i sestre.
Iskreno žalimo ukoliko su fra Matine riječi povrijedile vjerska i ljudska osjećanja kod drugih te još jednom podsjećamo svećenike na važnost propovijedi koja treba biti navještaj i tumačenje Božje riječi", komentirali su iz Vrhbosanske biskupije za N1.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kapelan-kaze-da-migrantima-treba-pomoci-samo-ako-postanu-katolici-reagirao-morh/2489980.aspx
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by melkior Fri 25 Aug - 12:07

Dobro, RKC podržava muslimanske migracije u Europu i preseljenje pola Afrike u Europu.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by melkior Fri 25 Aug - 12:11

Jebe ih Kantov kategorički imperativ, ljudi su smješni. Borit će se za zaštitu pojedinog ekološkog sistema od invazivnih vrsta, ali sami nisu i neće biti u stanju shvatiti vlastito društvo i civilizaciju kao svojevrsni ekološki sustav.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by melkior Fri 25 Aug - 12:17

Ako su svi ljudi jednako vrijedni, onda su i sva društva i civilizacije jednako vrijedne, onda su i sve religije jednako vrijedne, onda su i svi moralni i vrijednosni sustavi jednako vrijedni, pa ako je sve jednako vrijedno onda ništa nije vrijedno, onda imamo inflaciju svega što vrijedi.
Ako voliš sve ljude, onda ne voliš nikoga.
Ljubav je ekskluzivna, inače je bezvrijedna. Sve ostalo je jeftina moralna propaganda.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by melkior Fri 25 Aug - 12:18

Bljutava, jeftina propaganda.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by melkior Fri 25 Aug - 12:22

Ako je dakle, ovo službeni stav i Nauk Katoličke Crkve, odričem se kršćanstva, a Isusu rado prepuštam njegovu subraću muslimane, pedere, biskupe i Index-ove novinare. Jebali ga oni i on njih sve skupa zajedno. Nema razlike između ovih i komunista.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by melkior Fri 25 Aug - 12:26

Katolička Crkva se zalaže za Isusa koji je pederčina, liberala i komunist. Pa kakav pastir, takvo i stado.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by melkior Fri 25 Aug - 12:28

Crkva u 21. stoljeću je najveća duhovna prijevara Zapada, jeftina podvala i laž za lajk na Facebooku.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by melkior Fri 25 Aug - 12:37

Isus vas voli, i zato uzgajajte islamsku guju u svojim njedrima, dok vas ista ne skrati za glavu :tu :clown :bless
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by melkior Fri 25 Aug - 12:43

Katolička Crkva u 21.stoljeću AHR0cHM6Ly93d3cudGVsZWdyYW0uaHIvd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTUvMDgvc2Fsb3Blay5qcGc
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by melkior Fri 25 Aug - 12:49

Fide, sed cui, vide! - Vjeruj, samo pazi kome vjeruješ
"Si fueris Rōmae, Rōmānō vīvitō mōre; si fueris alibī, vīvitō sicut ibi" -  Budeš li u Rimu, živi na rimski način, budeš li drugde, živi kako se živi tamo.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by immortal Fri 25 Aug - 13:00

melkior wrote:Katolička Crkva se zalaže za Isusa koji je pederčina, liberala i komunist. Pa kakav pastir, takvo i stado.
Isus nas čeka da Ga zastupamo, ne nadilazimo i odričemo jer tada će i On nas nadići i kome se onda uzdati, moliti?
Već iza rata mijenjali su križeve po crkvama, Hostije odbacili sa strane. Tko šuti na to? Mi katolici!
Zašto katedrala ne radi? Jer nam ne dopuštaju. Ali to nisu katolici, nego druga vrsta!
Organizirajmo se i djelujmo!!


Ta druga ekipa ljudi ide u katoličke crkve, mudro čekaju katolike da dođu i naklone se Kristu. U trenutku kada klekneš ili se nakloniš ta gamad nas nadilaze. Kad te nadiđu oduzimaju ti. Crpe to voljom i pogledima. I to nisu vračke ni praznovjerja nego istina. 
Takvi9 su nas nadišli u našoj zemlji. Neki su prihvatili Isusa ali ga ne uzdižu dok ga drugi nisu ni prihvatili, koriste naše crkve koje su preuzeli od katolika i drže to u tajnosti.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23125
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by immortal Fri 25 Aug - 13:04

melkior wrote:Isus vas voli, i zato uzgajajte islamsku guju u svojim njedrima, dok vas ista ne skrati za glavu :tu :clown :bless
Mi smo ti koji to moramo reći!

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23125
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by immortal Fri 25 Aug - 13:04

melkior wrote:Crkva u 21. stoljeću je najveća duhovna prijevara Zapada, jeftina podvala i laž za lajk na Facebooku.
zato je vrijeme da djelujemo

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23125
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by immortal Fri 25 Aug - 13:09

melkior wrote:Katolička Crkva se zalaže za Isusa koji je pederčina, liberala i komunist. Pa kakav pastir, takvo i stado.
Znači ako ne uzdižeš Krista neće ti uzvratiti
Ako dopuštaš zlu da se izruguje Kristu, stavlja ga u sporedni položaj, što će On za nas učiniti
Ništa više nije isto jer šutimo i puštamo zlu da radi što hoće
Svećenici su prihvatili zla pravila , zle ljude jer bi ih ovi uništili
Međugorje je prepuno zlih, šire zlo umom i uništavaju ljude prvenstveno vjerne katolike
Sada ih imamo i u svim crkvama Tko su? Nisu isti kao mi

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23125
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by immortal Fri 25 Aug - 13:12

vrijeme je za Ustaše a vi mislite kako pričam gluposti
Krajnje vrijeme i jedina učinkovita stvar

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23125
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by Ringo10 Fri 25 Aug - 15:06

BiH li primio migranta u kucu?
Koji ce mi kurac
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by Guest Fri 25 Aug - 16:39

Migranti bježe od odgovornosti.
Migranti bježe iz svoje domovine.
Migranti bježe od borbe za bolju budućnost u svojoj domovini.
Migranti su kukavice koje samo žele postati teret drugome.


Migrante treba vratiti nazad odakle su krenuli i objasniti im zašto se treba boriti u svojoj domovini.
Migrante treba preodgojiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by veber Fri 25 Aug - 18:24

cassa nuowa wrote:Migranti bježe od odgovornosti.
Migranti bježe iz svoje domovine.
Migranti bježe od borbe za bolju budućnost u svojoj domovini.
Migranti su kukavice koje samo žele postati teret drugome.


Migrante treba vratiti nazad odakle su krenuli i objasniti im zašto se treba boriti u svojoj domovini.
Migrante treba preodgojiti.
Mujage treba pobit.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by mentalitet Sat 26 Aug - 17:52

melkior wrote:Dobro, RKC podržava muslimanske migracije u Europu i preseljenje pola Afrike u Europu.


Ako to promatrash kao katolichki Business onda je sve jasno.Katolichka crkva je najveca zlochinachka institucija na svijetu koja je ubila stotine miliona ljudi u ime katolichke vjere pa otuda vjerojatno i kod tebe taj amonizitet prema Isusu.Pogledaj samo povijest nastanka katolichke crkve i njihove kanonske zakone.Pa dovoljno je samo pogledati oprost grijeha,dvije zdravo Marije i dva ochenasha pa ti se svi grijesi oproste.Kazem Business organsation ,tako je trebash dozivljavati a ne kao vjersku zajednicu.Dodushe ,mnogi katolici se ne slazu sa njihovom doktrinom pa prelaze u druge vjere.Ovdje u USA najveci bijeg katolichkih vjernika se dogadja i to prelaskom u pravoslavlje,valjda zbog Rusije.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5018
2020-07-05


Back to top Go down

Katolička Crkva u 21.stoljeću Empty Re: Katolička Crkva u 21.stoljeću

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum