ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zagreb je dobio prvi nepalski dućan

Go down

Zagreb je dobio prvi nepalski dućan Empty Zagreb je dobio prvi nepalski dućan

Post by debotoijusto 26/7/2023, 10:25

U ZAGREBU su trojica nepalskih investitora odlučila otvoriti prvu nepalsku trgovinu - Kathmandu Mart s autohtonim proizvodima iz tih azijskih zemalja, piše Lider.
"Trgovinu sam otvorio s dva investitora iz Portugala, koji su podrijetlom iz Nepala. Oni su državljani Portugala, premda Nepalci, pa im je bilo lakše s putovnicom Europske unije otvoriti trgovinu u Zagrebu. Ja sam jedan od partnera i prvi operativac. Ja sam i dao ideju za taj posao, s obzirom na to da u Hrvatskoj živim već tri godine, dobro poznajem tržište, a kako sam radio i kao posrednik za uvoz radne snage iz Nepala, dobro znam koliko je u Hrvatskoj u ovom trenutku radnika iz moje zemlje", rekao je za Lider Bikash Meche, jedan od osnivača trgovine.
U trgovini je zaposlena još jedna djelatnica, a nitko od njih zasad ne govori hrvatski jezik, znaju tek par osnovnih riječi. No, to i nije toliki problem, s obzirom na to da u trgovinu najčešće dolaze stranci koji žive i rade u Hrvatskoj, ali i turisti.
U trgovini mušterija ne manjka, a traži se sve – od soka od manga, koji nisu imali, što je rastužilo turista iz Britanije hinduističkog podrijetla, do vreća od nekoliko kila riže koju obavezno kupuju stranci na radu u Hrvatskoj.
Kako kaže Meche, u trgovini ne kupuju samo Nepalci, slične prehrambene navike imaju i Indijci i ljudi u Bangladešu, kao i u Pakistanu i svi oni, ako žive u Zagrebu, rado dolaze u trgovinu po namirnice kakve konzumiraju u domovini. No, ako netko ne može doći, organiziraju i dostavu, što itekako koriste poslodavci koji zapošljavaju veći broj radnika iz tih azijskih zemalja i koji za njih pripremaju posebne obroke, piše Lider.



https://www.index.hr/food/clanak/zagreb-je-dobio-prvi-nepalski-ducan/2482611.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30627
2014-04-12


Back to top Go down

Zagreb je dobio prvi nepalski dućan Empty Re: Zagreb je dobio prvi nepalski dućan

Post by debotoijusto 26/7/2023, 10:27

Zagreb je dobio prvi nepalski dućan 2743fb1c-a0dd-4eb9-8ab7-7ac83fb5fdec



jos malo da se udomace a zatim porade na natalitetu s domovnicom pa postanu zanimljivi i HDZ-jotu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30627
2014-04-12


immortal likes this post

Back to top Go down

Zagreb je dobio prvi nepalski dućan Empty Re: Zagreb je dobio prvi nepalski dućan

Post by immortal 26/7/2023, 10:43

katastrofa

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23168
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Zagreb je dobio prvi nepalski dućan Empty Re: Zagreb je dobio prvi nepalski dućan

Post by veber 26/7/2023, 15:47

kaj je je, daš im šaku riže i rade tri dana. nedjeljom ubaciš piceka.

plenki se vali, nikad bolje. 

tito je barem s njemačkom napravio ugovor, a nasljednik je RH.
(to boli plenkija jer nemre derat porez po gastarbajterima, peče li ga peče)

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Zagreb je dobio prvi nepalski dućan Empty Re: Zagreb je dobio prvi nepalski dućan

Post by marcellus 26/7/2023, 16:07

debotoijusto wrote:a kako sam radio i kao posrednik za uvoz radne snage iz Nepala


Dakle lik u biti trguje Nepalcima i reketari ih a ovo je front cover

_________________
Zagreb je dobio prvi nepalski dućan 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zagreb je dobio prvi nepalski dućan Empty Re: Zagreb je dobio prvi nepalski dućan

Post by marcellus 26/7/2023, 16:08

da se ne lažemo, svi ti posrednici su ko i oni naši u Njemačkoj koji su svojevremeno dok nismo bili EU "sređivali papire" za naše

ili Turci na zapadu

u biti se radi o trgovini ljudima i reketu

_________________
Zagreb je dobio prvi nepalski dućan 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zagreb je dobio prvi nepalski dućan Empty Re: Zagreb je dobio prvi nepalski dućan

Post by Ringo10 26/7/2023, 16:10

Uskoro ćemo dobit i nepalske zetove i male hrvatske Nepalce
Ringo10
Ringo10

Posts : 21563
2015-09-24


Back to top Go down

Zagreb je dobio prvi nepalski dućan Empty Re: Zagreb je dobio prvi nepalski dućan

Post by vuksadinare 26/7/2023, 16:40

...bogami zacine hranu da ti hemeroidi na oci iskacu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99143
2015-09-08


Back to top Go down

Zagreb je dobio prvi nepalski dućan Empty Re: Zagreb je dobio prvi nepalski dućan

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum