ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by Serbinho-3 16/5/2023, 23:28

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca 2092105766646386f1a1919006058428_w640



Novca za plaćanje računa nema, a ručak s prijateljima u restoranu je nedostižni luksuz?


Reč je o nekih 17,3 miliona ljudi, odnosno 20,9 odsto stanovništva, navodi Savezni zavod za statistiku. Slično je bilo i godinu ranije, kada je taj udeo bio tačno 21 odsto.



Statističari su u utorak predstavili preliminarne podatke evropskog istraživanja o prihodima i uslovima života (EU-SILC
Prema kriterijumima Evropske unije, siromaštvo ili socijalna isključenost nekome preti ako ispuni najmanje jedan od tri uslova.
Ti uslovi su zarada ispod granice siromaštva, ako je domaćinstvo suočeno sa teškom materijalnom ili socijalnom oskudicom ili ako je zaposleno veoma malo članova domaćinstva.
Neke ljude u Nemačkoj pogodi jedan od uslova, na primer mala plata, dok drugi trpe siromaštvo i izolaciju prema sva tri kriterijuma.
Što se tiče zarade, smatra se da je osoba pod pretnjom siromaštvom ako ima manje od 60 odsto prosečnog prihoda. Prošle godine, ta linija je bila na neto 1.250 evra mesečno za samce.
Konkretno, oko 12,2 miliona ljudi u Nemačkoj, odnosno 14,7 odsto, živelo je pod senkom siromaštva, a 2021. godine bilo ih je 16 odsto.
Tešku materijalnu ili socijalnu oskudicu u Nemačkoj prošle godine trpelo je 5,1 miliona ljudi, ili 6,1 odsto, više od 4,3 odsto od 2021. godine.
Šta konkretno podrazumeva taj pojam? To znači da su životni izbori zbog manjeg novca "prilično suženi", objasnili su statističari.
Na primer, ne mogu da plaćaju kiriju ili hipoteku, da otputuju na odmor od nedelju dana, da zamene nameštaj ili da jednom mesečno sa porodicom ili prijateljima odu u restoranu.
Što se trećeg kriterijuma tiče, u Nemačkoj 2022. oko 9,7 odsto stanovništva mlađeg od 65 godina, odnosno 6,1 miliona ljudi, živelo u domaćinstvu sa veoma malo zaposlenih. Godinu ranije, njihov udeo u stanovništvu je bio na 9,5 odsto.
Sveobuhvatno poređenje u okviru Evropske unije biće moguće kada sve članice dostave svoje podatke. Za sada je to učinilo oko polovine njih.
Prema nepotpunim podacima, najmanje ljudi u siromaštvu ili pod društvenom izolacijom ima u Finskoj, 16,3 odsto. Na suprotnom kraju lestvice je Bugarska, sa 32,2 odsto.
Nemačka je 2021. sa 21 odsto bila malo ispod tadašnjeg proseka EU od 21,7 odsto.

https://vvv.b92.net/biz/vesti/svet/nemaju-za-racune-a-rucak-u-restoranu-je-luksuz-evo-kako-zivi-petina-nemaca-2334615
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by immortal 17/5/2023, 01:23

I što će Njemačkoj 250000 Kenijaca
Zašto se EU sila ne brine za sav svoj narod 
Da li je možda i kod njih prisutan prikriveni teror prema određenoj skupini naroda koju se prepušta mučnom životu u neimaštini

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23125
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by immortal 17/5/2023, 01:25

Ima li bede u Srbiji
Gdje je mentalitet da mi to odgovori kad proziva nas Hrvate

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23125
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by T. 17/5/2023, 10:46

propast njemačke (i europe usput) će se vjerojatno izučavati u budućnosti kao što se danas izučava propast rimskog carstva...

_________________
Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by crvenkasti 17/5/2023, 10:51

Veber je u Njemačkoj, ali njemu je dobro.

Firma mu plaća prehranu.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by debotoijusto 17/5/2023, 10:57

T. wrote:propast njemačke (i europe usput) će se vjerojatno izučavati u budućnosti kao što se danas izučava propast rimskog carstva...
[size=42]Odlične vijesti za Hrvatsku iz Münchena. Njemački turisti razgrabili mjesta u našim kampovima u špici sezone                                                                                                                                                                                                       Hrvatski kampovi su među najskupljima u Europi, ali to nije toliko važno jer kvaliteta opravdava cijenu, a za najvažniji dio turističke sezone na njemačkom tržištu su već sada rasprodani, istaknuo je ADAC-ov direktor turističkih djelatnosti Karlheinz Jongbeck                                                                                                                                                                                        toliko o propasti[/size]
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by AssadNaPodmornici 17/5/2023, 11:03

sumnjam da su ovo "njemci".  danas je svatko "njemac". rodiš se negdje u pustinji ispod šatora, pređeš ilegalno u njemačku i postaneš "njemac". koji nema radne navike, ne snalazi se i živi od socijale.. i onda "ima gladnih njemaca". kurac ima. prosječan njemac radi i nije gladan.  a neki novi "njemac" toga ima svega, bio sam i ja po njemačkoj znao bi vidjeti po centru bogatih gradova leže na ulici i spavaju razni "njemci" koji nisu njemci.. nije mi jasno koji kurac ovi to dozvoljavaju

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by immortal 18/5/2023, 00:00

AssadNaPodmornici wrote:sumnjam da su ovo "njemci".  danas je svatko "njemac". rodiš se negdje u pustinji ispod šatora, pređeš ilegalno u njemačku i postaneš "njemac". koji nema radne navike, ne snalazi se i živi od socijale.. i onda "ima gladnih njemaca". kurac ima. prosječan njemac radi i nije gladan.  a neki novi "njemac" toga ima svega, bio sam i ja po njemačkoj znao bi vidjeti po centru bogatih gradova leže na ulici i spavaju razni "njemci" koji nisu njemci.. nije mi jasno koji kurac ovi to dozvoljavaju
to je problem u Hrvatskoj

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23125
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by veber 18/5/2023, 00:09

tak sam gladan da bi serbinja žical sendvič koji dobije za sendvičarenje.
nemrem vam opisat kako sam gladan i kako je zima u kontejneru.

ovog četnika s prikolicom treba zatući da prestane pisat pizdarije.

jebote puši kikije i bronhije za 10€. i tu boolazni

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by Serbinho-3 18/5/2023, 10:38

veber wrote:tak sam gladan da bi serbinja žical sendvič koji dobije za sendvičarenje.
nemrem vam opisat kako sam gladan i kako je zima u kontejneru.

ovog četnika s prikolicom treba zatući da prestane pisat pizdarije.

jebote puši kikije i bronhije za 10€. i tu boolazni



Ajde, nije sve tako crno. Barem nemas problema sa viskom kilograma. 

Ne brini, zivim ja punim plucima i za tebe.


Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca 20230510
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by mentalitet 18/5/2023, 18:56

immortal wrote:Ima li bede u Srbiji
Gdje je mentalitet da mi to odgovori kad proziva nas Hrvate

Radio sam u jednom italijanskom restoranu u Berlinu i od toga digica sam nauchio shto shta o svemu vezano za ugostiteljstvo.Gledao sam te schwabe kako glodju kosti a ribu jedu viljuskom i nozem.Bilo mi je fakat degutantno ih gledati dok su se onako masni nalokavali sa pivom pa su jedva sjedili za stolom a kada su se dizali od njega chesto puta ivlacheci onu pivsku trbushinu ispod njega prevrtali su stol.Odvratan narod da odvratniji ne moze biti.Nemaju nikakvih manira niti znaju uzivati u nechemu jer su po prirodi nestrpljivi i zderu nasumice kao da ce im netko oteti to shto jedu.Uostalom mnogi turistichki radnici u Hrvatskoj to mogu potvrditi.Schwabe su najgori turisti oduvijek bili jer precjenjuju sebe u svemu pa tako i u tome shta trebaju dobiti za jedan euro.
A da ti odgovorim za Srbiju.Ja sam vec 2002 vidio propast Hrvatske dok sam se vozio Slavonijom chija su nekada zasijana polja bila zarasla u korov ,a chim sam preshao u Srbiju vidio sam zasadjena polja puna zita i ostalih kultura.Da ne govorim o vocarstvu.Jebote,koji vocnjaci i malinjaci natkriveni sa onim sitnim mrezama da ti stane dah.Poslije mi prijatelj kojega sam upoznao u USA prichao da su srbi koji su protjerani iz Hrvatske jedni od najvredniji i da su nevjerojatno uspjeshni u proizvodnji svega i svachega.Prije par godina se vozim prema Zadru kroz Kotare sa jednim vashim bojnikom koji mi je prichao o borbama koje su se tu vodile i gledam sve zapushteno i zaraslo u korov a nekada su ti Kotari hranili skoro cijelu bivshu YU.Shta je poanta ove priche.Pa to da su hrvati lijeni ko ovi crnci u Americi i nesposobni da bilo shto stvore nego su specijalci da sve shto dotaknu unishte.Gledam na B92 emisiju "Plodovi" i ne mogu da se nadivim.Srbija je jedna od najboljih i najuspjeshnijih pchelarskih zemalja i imaju najvecu otkupnu cijenu meda iako Vuchic sufinancira cijelu poljoprivredu a ovogodishnji budzet za subvencije poljoprivrede je skoro 1 milijarda dolara.Zmachi,pizda vam materina lijena uchite od pametnijih i boljih ,to nije sramota,naprotiv.Takva zemlja ne moze propasti i da hoce a vi ste vec otishli u sto pizdi materinih ali vam nisu rekli nego vas drze i dalje kao zamorchice da vide dokle cete.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5018
2020-07-05


Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by Serbinho-3 18/5/2023, 21:10

Mortalka radi, ovi drugi su lenji ko Crnci na Socijali. Rumunija isto neobradjena, jednom isao preko Temisvara, zapusteno sve u korovu, udjes u Srbiju, ko Holandija. Slavonija mi nije ostala u losem secanju, izgledala je OK. Kotari, ne znam ni gde su. Uglavnom, da su ljudi lenji jesu a da imaju i kompleksa, imaju.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by veber 18/5/2023, 21:21

živiš ti kurac. kao i zingaro.
malo ste dalje od ruba gladi.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by crvenkasti 18/5/2023, 21:46

veber wrote:živiš ti kurac. kao i zingaro.
malo ste dalje od ruba gladi.

nabolje živi onaj koga firma hrani
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by immortal 18/5/2023, 23:11

mentalitet wrote:
immortal wrote:Ima li bede u Srbiji
Gdje je mentalitet da mi to odgovori kad proziva nas Hrvate

Radio sam u jednom italijanskom restoranu u Berlinu i od toga digica sam nauchio shto shta o svemu vezano za ugostiteljstvo.Gledao sam te schwabe kako glodju kosti a ribu jedu viljuskom i nozem.Bilo mi je fakat degutantno ih gledati dok su se onako masni nalokavali sa pivom pa su jedva sjedili za stolom a kada su se dizali od njega chesto puta ivlacheci onu pivsku trbushinu ispod njega prevrtali su stol.Odvratan narod da odvratniji ne moze biti.Nemaju nikakvih manira niti znaju uzivati u nechemu jer su po prirodi nestrpljivi i zderu nasumice kao da ce im netko oteti to shto jedu.Uostalom mnogi turistichki radnici u Hrvatskoj to mogu potvrditi.Schwabe su najgori turisti oduvijek bili jer precjenjuju sebe u svemu pa tako i u tome shta trebaju dobiti za jedan euro.
A da ti odgovorim za Srbiju.Ja sam vec 2002 vidio propast Hrvatske dok sam se vozio Slavonijom chija su nekada zasijana polja bila zarasla u korov ,a chim sam preshao u Srbiju vidio sam zasadjena polja puna zita i ostalih kultura.Da ne govorim o vocarstvu.Jebote,koji vocnjaci i malinjaci natkriveni sa onim sitnim mrezama da ti stane dah.Poslije mi prijatelj kojega sam upoznao u USA prichao da su srbi koji su protjerani iz Hrvatske jedni od najvredniji i da su nevjerojatno uspjeshni u proizvodnji svega i svachega.Prije par godina se vozim prema Zadru kroz Kotare sa jednim vashim bojnikom koji mi je prichao o borbama koje su se tu vodile i gledam sve zapushteno i zaraslo u korov a nekada su ti Kotari hranili skoro cijelu bivshu YU.Shta je poanta ove priche.Pa to da su hrvati lijeni ko ovi crnci u Americi i nesposobni da bilo shto stvore nego su specijalci da sve shto dotaknu unishte.Gledam na B92 emisiju "Plodovi" i ne mogu da se nadivim.Srbija je jedna od najboljih i najuspjeshnijih pchelarskih zemalja i imaju najvecu otkupnu cijenu meda iako Vuchic sufinancira cijelu poljoprivredu a ovogodishnji budzet za subvencije poljoprivrede je skoro 1 milijarda dolara.Zmachi,pizda vam materina lijena uchite od pametnijih i boljih ,to nije sramota,naprotiv.Takva zemlja ne moze propasti i da hoce a vi ste vec otishli u sto pizdi materinih ali vam nisu rekli nego vas drze i dalje kao zamorchice da vide dokle cete.
pizda ti mat....a priglupa
zar ti zaista misliš da je sve tako kako si napisao
nas uništavaju od 91
počeli srbi nastavili drugi
vas su poštedili
dozovi si pamet u glavu

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23125
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by michaellcmacha 19/5/2023, 13:52

heh koji šupak, zaboravio je primijetiti da skoro svi srbi iz hrvatske koji su otišli u srbiju rade na hrvatske papire, i voze na hrvatsku dozvolu a hrvatski četnici primaju hrvatsku penziju koja dva i pol puta veća od one u srbiji.... vrijedni krdžani... kurac su vrijedni, lako je biti vrijedan kad ti netko da što te ne pripada.... plus šimprage, pupovci, miloševići dijelili po 200 000 kuna potrebitima početnicima jebo ih Kenwood Kenon a oni njega, plus omogućeno im je da bespoštedno preko hrvatskih šuma otuđuju "hiljade i hiljade" kubika drveta i da te pare odnose u smrdiju...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


marcellus likes this post

Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by michaellcmacha 19/5/2023, 15:08

budem vam poslikao Milanovićeve plantaže borovnica u hrastovcu donjem... srpsko selo poslije sunje i vedrog polja... i baš u tom selu sve gradski srbi imaju opegee, i unazad par godina im se vozni parkovi razjačali, po 3 auta u dvorištima...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by michaellcmacha 19/5/2023, 15:11

sad će ova banda četnička reći kako se radi o zavisti... jer banda ne vidi da se radi o ciljanom pogodovanju njihovim sunarodnjacima...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by veber 19/5/2023, 17:25

zingaro osim kaj jebe ustašice, uzgaja i pčele. po novom.
pušikurcu se ne da zahaklat priksa i drmat 30 000 usd mjesečno.

jedino je krmeljivi dosljedni četnik pun zlobe i zla.

polutan drma na preši u audiju, menadžeri po srpski.

čim se približe tipkovnici, lažu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by Serbinho-3 19/5/2023, 21:35

Veberu, sta pustas od muzike,"Smejem se smejem se a plakao bih" 

winksmile


Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca Empty Re: Nemaju za račune, a ručak u restoranu je luksuz: Evo kako živi petina Nemaca

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum