ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by Guest 18/1/2016, 21:12

marcellus wrote:
deda na aparatima wrote:
marcellus wrote:Onda, genije, slušam? Imaš banku. Nemaš novca od štediša, nula. Imaš samo temeljni kapital kojim si osnovao banku. Čovjek dođe na šalter i hoće kredit milijun eura. Odakle ćeš mu ga isplatiti, kad taj novac nemaš na računu banke?

napišem mu na jedan račun -1 milijun eura a na drugi račun + 1 milijun eura, suma je 0

budući da centralna banka brine o likvidnosti banaka, novčanice nisu moj problem

Pa super, napiši mi. I objasni HNB-u, koji ti prati svaku lipu, zašto bi ti trebali dati kredit za likvidnost? Jer HNB NE DAJE kredite za likvidnost AKO NEMAŠ POKRIĆE bre konju! Ne smije ti po zakonu dati kredit za likvidnost ako NEMAŠ KOLATERAL, jel znaš ti što je uopće jebeni kolateral???

Kakav kredit za likvidost? Centralna banka opskrbljuje banke likvidnošću!
Centralna banka ne ograničava banke u kreditnoj aktivnosti.

Ti nemaš pojma kako bankarski sustav funkcionira, nego prodaješ neke kafanske priče koje pijanci za šankom baljezgaju.

Guest
Guest


Back to top Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by marcellus 18/1/2016, 21:12

a sad odo imam posla, nek ti yoda održi početni tečaj ekomomije level 7 osnovne tema priroda novca

_________________
U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by Guest 18/1/2016, 21:15

marcellus wrote:
ne, nije, iako je zlatni standard napušten davno. Jer i zlato je po tebi fiat novac - ništa na ovom svijetu nema vrijednost samo po sebi, pa ni zlato. Ali zato ima vrijednost u odnosu na nešto drugo.
marcellus wrote:a za dolar možeš kupiti dolar, euro, funtu, jen, auto, kuću, crnca, državni dug druge države ili možeš vratiti svoj. Što god. Ne, za sjevernokorejski novac ne možeš kupiti ništa osim konzerve u dućanu u sjevernoj koreji. Razlika između konvertibilne i nekonvertibilne valute.


dolar je fiat novac

i evo opet dokaz koliki si ti šupljoglavac i seronja, gdje za stvari koje su jasne kao dan i noć tvrdiš da nisu, a samo zato jer tebi nije ništa jasno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by marcellus 18/1/2016, 21:17

debotoijusto wrote:
odlicno zapazanje , novac se ne vrti
dakle trebaju nam potezi koji bi pokrenuli "vrtnju" staticnog novca

pa to nisu novosti, dakle monetarno to znači smanjenje kamatne stope centralne banke i smanjenje obavezne rezerve, samo ja sam protiv obojeg, jer smanjenje rezerve može potaknuti kreditnu aktivnost, ali tu može doći do balona kredita koji može jednog dana puknuti. HNB može poticati stabilnost bankarskog sustava održanjem visoke stope rezerve, ili se kockati sa smanjenjem obvezne rezerve, što znači bržu multiplikaciju novca i više kredita na tržištu. Ali onda se stvaraju tržišni baloni, recimo nekretnina, i onda imaš sranje kad to pukne.

Dakle ja sam kao konzervativac protiv tih mjera one su ionako uvijek kratkog daha.

Bolje je fiskalno rasterećenje, onda ljudi imaju više pa više i troše.

_________________
U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by Yehudi 18/1/2016, 21:24

marcellus wrote:
deda na aparatima wrote:
marcellus wrote:Država može izdavati valutu, novčanice - ali ako nemaju pokriće u deviznim ili zlatnim pričuvama, bezvrijedne su.

Eto gdje si ti zapeo, u srednjem vijeku.
Ako su ti devize pokriće za vlastitu valutu onda ti svoju valutu ni nemaš.

Ako moraš imati dolarskih rezervi koliko imaš i kuna onda je tvoja stvarna valuta dolar.

Naravno da imaš SVOJU valutu krele, a što bi tebi bilo pokriće? Naravno da je uvijek strana valuta ili zlato pokriće za tiskanje vlastite. Jebote ti si ko onaj deboto i zeko kad se radi o ekonomiji. I Amerika mora imati pokriće za dolar. U deviznim i zlatnim pričuvama. I naravno u snazi vlastite ekonomije, ali tehnički ne možeš imati konvertibilnu valutu bez pričuva.

 
 Moga si biti multi milijunaš da nisi otiša iz bankarstva........

ili u novoj peofesiji zaradjuješ još bolje.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by Guest 18/1/2016, 21:25

marcellus wrote:dakle monetarno to znači smanjenje kamatne stope centralne banke i smanjenje obavezne rezerve, samo ja sam protiv obojeg, jer smanjenje rezerve može potaknuti kreditnu aktivnost, ali tu može doći do balona kredita koji može jednog dana puknuti

https://en.wikipedia.org/wiki/Austrian_business_cycle_theory

The Austrian business cycle theory (ABCT) is an economic theory developed by the Austrian School of economics about how business cycles occur. The theory views business cycles as the consequence of excessive growth in bank credit, due to artificially low interest rates set by a central bank or fractional reserve banks.

The Austrian explanation of the business cycle differs significantly from the mainstream understanding of business cycles and is generally rejected by mainstream economists. Mainstream economists generally do not support Austrian school explanations for business cycles, on both theoretical as well as empirical grounds.

Dakle obična hrpa sranja koja nema veze sa stvarnošću

libertarijanski idiotizam koji nema veze s ekonomijom


Austrian economics (or the Austrian school of economics) is a school of economic thought that eschews mathematical modeling and empirical testing in favor of a narrative approach termed "praxeology."

As the claims of Austrian economists are difficult to verify through empirical testing (and the same economists openly admit to it), it is generally considered to be a heterodox approach[5] or outright pseudoscience. Austrian arguments as to why statistical methods cannot adequately describe human behavior can seem intuitively compelling, but they fail to provide the mathematical proof demonstrating why normally unbiased estimates suddenly become biased simply because they are dealing with people who make decisions. In this sense, the Austrian school is to economics as a certain other Austrian school was to psychology. Perhaps one reason they are so uncomfortable with empiricism is that Austrian economists are more interested in defending the political ideology of libertarianism than they are in advancing economic understanding,[6] and rigorous testing can sometimes undermine deeply held political beliefs.

https://en.wikipedia.org/wiki/Praxeology


Last edited by deda na aparatima on 18/1/2016, 21:27; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by debotoijusto 18/1/2016, 21:25

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
odlicno zapazanje , novac se ne vrti
dakle trebaju nam potezi koji bi pokrenuli "vrtnju" staticnog novca

pa to nisu novosti, dakle monetarno to znači smanjenje kamatne stope centralne banke i smanjenje obavezne rezerve, samo ja sam protiv obojeg, jer smanjenje rezerve može potaknuti kreditnu aktivnost, ali tu može doći do balona kredita koji može jednog dana puknuti. HNB može poticati stabilnost bankarskog sustava održanjem visoke stope rezerve, ili se kockati sa smanjenjem obvezne rezerve, što znači bržu multiplikaciju novca i više kredita na tržištu. Ali onda se stvaraju tržišni baloni, recimo nekretnina, i onda imaš sranje kad to pukne.

Dakle ja sam kao konzervativac protiv tih mjera one su ionako uvijek kratkog daha.

Bolje je fiskalno rasterećenje, onda ljudi imaju više pa više i troše.
kod nas je novost i nije usvojeno , nemamo kulturu vrtnje novca
s druge strane njegujemo kulturu bezrizicnosti da netko drugi misli i betona
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by Guest 18/1/2016, 21:30

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
odlicno zapazanje , novac se ne vrti
dakle trebaju nam potezi koji bi pokrenuli "vrtnju" staticnog novca

pa to nisu novosti, dakle monetarno to znači smanjenje kamatne stope centralne banke i smanjenje obavezne rezerve, samo ja sam protiv obojeg, jer smanjenje rezerve može potaknuti kreditnu aktivnost, ali tu može doći do balona kredita koji može jednog dana puknuti. HNB može poticati stabilnost bankarskog sustava održanjem visoke stope rezerve, ili se kockati sa smanjenjem obvezne rezerve, što znači bržu multiplikaciju novca i više kredita na tržištu. Ali onda se stvaraju tržišni baloni, recimo nekretnina, i onda imaš sranje kad to pukne.

Dakle ja sam kao konzervativac protiv tih mjera one su ionako uvijek kratkog daha.

Bolje je fiskalno rasterećenje, onda ljudi imaju više pa više i troše.
+1 , nisam za monetarne eksperimente, držim se on šeme iz makroekonomije što smo učili tamo... rečenica tada nebitna, a tek sada vidim koliko je bitna.

Monetarna ekonomija nema efekta na realnu ekonomiju u dugom roku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by provocator 18/1/2016, 22:16

asilovski wrote:http://www.index.hr/vijesti/clanak/detalji-konferencije-u-kitzbhelu-evo-sto-su-vjerovnici-porucili-oreskovicu-/868791.aspx
Glavna poruka je: MORATE... To je inače specifično za države koje se curče da su suverene, samostalne i neovisne. Btw., čim je tamo bio Goldman Sachs sve je jasno. Zna se kako ta ekipa radi i što radi. Ti su sjebali i Grčku do kosti a o tome sam opširno pisao na onom umrlom forumu. Goldman Sachs je čak i većini Amerikanaca nagonski odbojan. O tome je govorio i onaj seronja koji je demokratski kandidat za predsjednika SAD.

_________________
U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by Yehudi 18/1/2016, 22:18

Glavna poruka je: MORATE...


Tako je, a stoka sitnog zuba i onako ne kuži


A i da kuže isto je.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by crvenkasti 18/1/2016, 22:42

Ipak je marcelus gluplji. Nisam ja u toj kategoriji.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by sitting_bull 19/1/2016, 01:03

u kojoj je to firmi orešković proveo sanaciju i zaštitio radnike na uštrb krupnog kapitala???

niti u jednoj.

jednako tako je jasno da orešković traži modus pomoću kojeg neće biti na gubitku zbog napuštanja teve, a jasno je i kako mu bankarski milje tu može najviše ponuditi i logistički ga poduprijeti u već najavljenoj prodaji državne imovine koja nije u funkciji.

kako je i plavuša s pantovčaka nekoliko godina bila dio iste kanadske skupine iz koje dolazi orešković  i kako je i ona ostavila vrhunski plaćen posao u nato-u jasna je poveznica između nje i oreškovića, posebice kad se samo malo prate njezine privatne posjete iseljeničkim elitama u sjevernoj americi...

još samo treba odgonetnuti na što šuškovi sljednici sad namjeravaju staviti šapu.

_________________
država je 2009. godine hajduku oprostila 270 milijuna kuna duga.
danas je hajduk u dugu većem od 100 milijuna kuna.
drugovi tovari, čestitam! tako se upravlja klubom.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by Kermit 19/1/2016, 07:59

Neoliberalni portugalac wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
odlicno zapazanje , novac se ne vrti
dakle trebaju nam potezi koji bi pokrenuli "vrtnju" staticnog novca

pa to nisu novosti, dakle monetarno to znači smanjenje kamatne stope centralne banke i smanjenje obavezne rezerve, samo ja sam protiv obojeg, jer smanjenje rezerve može potaknuti kreditnu aktivnost, ali tu može doći do balona kredita koji može jednog dana puknuti. HNB može poticati stabilnost bankarskog sustava održanjem visoke stope rezerve, ili se kockati sa smanjenjem obvezne rezerve, što znači bržu multiplikaciju novca i više kredita na tržištu. Ali onda se stvaraju tržišni baloni, recimo nekretnina, i onda imaš sranje kad to pukne.

Dakle ja sam kao konzervativac protiv tih mjera one su ionako uvijek kratkog daha.

Bolje je fiskalno rasterećenje, onda ljudi imaju više pa više i troše.
+1 , nisam za monetarne eksperimente, držim se on šeme iz makroekonomije što smo učili tamo... rečenica tada nebitna, a tek sada vidim koliko je bitna.

Monetarna ekonomija nema efekta na realnu ekonomiju u dugom roku.  
hahaha prvo si za plivajući tečaj, a onda za pet minuta i par cm dalje...inače da nema efekta ne bi ovi iz Kicbila toliko se bojali toga, a niti Polajaka i Mađara, a i BIS ne bi imao smisla, znači Đoda opet ništa sa ničim, pa bravo momčino
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by marcellus 19/1/2016, 08:29

provocator wrote:
asilovski wrote:http://www.index.hr/vijesti/clanak/detalji-konferencije-u-kitzbhelu-evo-sto-su-vjerovnici-porucili-oreskovicu-/868791.aspx
Glavna poruka je: MORATE... To je inače specifično za države koje se curče da su suverene, samostalne i neovisne. .

ne moramo, možemo i proglasit bankrot. Suverenost je kako rekoh relativna kad si dužan ko grčka: kako ćeš vratiti dugove, tvoja stvar, ali nije stvar tvog suverenog odlučivanja hoćeš li dug vratiti. To ne spada u suverenost. Kao što ja suvereno i samostalno mogu odlučiti hoću li uzeti od banke kredit, a do sada sam ih uzeo sedam i otplatio pet, i kanim uzeti do mirovine još nekoliko njih, jer će mi trebat veći stan ili kuća i novi auto za koju godinu, ali ne mogu odlučiti hoću li ga vraćati ili ne, tako i država.

_________________
U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by Guest 19/1/2016, 12:26

http://unicreditanduniversities.eu/index.php/en/Erik_F_Nielsen.html
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by Guest 19/1/2016, 12:42

asilovski wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
odlicno zapazanje , novac se ne vrti
dakle trebaju nam potezi koji bi pokrenuli "vrtnju" staticnog novca

pa to nisu novosti, dakle monetarno to znači smanjenje kamatne stope centralne banke i smanjenje obavezne rezerve, samo ja sam protiv obojeg, jer smanjenje rezerve može potaknuti kreditnu aktivnost, ali tu može doći do balona kredita koji može jednog dana puknuti. HNB može poticati stabilnost bankarskog sustava održanjem visoke stope rezerve, ili se kockati sa smanjenjem obvezne rezerve, što znači bržu multiplikaciju novca i više kredita na tržištu. Ali onda se stvaraju tržišni baloni, recimo nekretnina, i onda imaš sranje kad to pukne.

Dakle ja sam kao konzervativac protiv tih mjera one su ionako uvijek kratkog daha.

Bolje je fiskalno rasterećenje, onda ljudi imaju više pa više i troše.
+1 , nisam za monetarne eksperimente, držim se on šeme iz makroekonomije što smo učili tamo... rečenica tada nebitna, a tek sada vidim koliko je bitna.

Monetarna ekonomija nema efekta na realnu ekonomiju u dugom roku.  
hahaha prvo si za plivajući tečaj, a onda za pet minuta i par cm dalje...inače da nema efekta ne bi ovi iz Kicbila toliko se bojali toga, a niti Polajaka i Mađara, a i BIS ne bi imao smisla, znači Đoda opet ništa sa ničim, pa bravo momčino

jesam osobno za plivajući tečaj jer znači manje "državne kontrole", iako niti kod nas nije tečaj problem.
dapače, RH ekonomija se "prilagodila na tekući tečaj" , (kao što će se prilagoditi na svaku monetarnu politiku) , baš sada micanje tečaja, bi dovelo do sranja.. pogotovo devalvacija.. pa vidiš izbio građanski rat radi devalvacije kune spram švicarca, a zamisli šta bi bilo devalvacija kuna spram eura, 10puta više je dugova u eurima

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića - Page 4 Empty Re: U Kitzbühelu su bankari ucijenjivali Oreškovića

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum