ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gnostičko kršćanstvo?

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Sefirot 6/6/2014, 09:31

Patriot_1 wrote:1. misliš da ti imaš nekakav autoritet nad njima da im nametneš što drugima mora biti pravo, a što krivo?
-Ne mislim nametatati,samo kažem što mislim!Kao što ti konstantno govoriš da je kešćanstvo krivo!

-Ne misliš nametati ali namećeš.... hmmm. Jedno je govoriti što misliš, drugo je nametati. Kad govoriš što misliš, onda se to isključivo odnosti na tebe no ne i na ostale jer činjenično za druge ne možeš govoriti jer te nitko nije ovlastio. To da možeš govoriti i izraziti mišljenje, da, štoviše, ne da se slažem nego ako treba i borio bi se za tvoje pravo na izražaj, ali ne na nametanje jer to nema nitko pravo.
Konstantno govorim kako je kršćanstvo krivo? Ne misliš da malo previše globaliziraš? Izvlačim zločine jer mislim da se o njima treba znati i da se njih treba osuditi, no to ne znači da je globalno to zlo. To što nije za mene i za mnoge druge... to je sasvim druga stvar. Zašto bi i bilo? I to ne mislim samo za kršćanstvo...

Patriot wrote:
2. zar ne vidiš da se druge ne tiče tvoje mišljenje i uvjerenje, zašto se tebe onda tiče tuđe?

-Pa i tu smo isti , ti pišeš svoje,ja svoje a siguran sam da je manje ljudi zainteresirano za okultizam nego za kršćanstvo!I kad god ja ili netko sličan napišemo nešto pozitivno o Kristu i kršćanstvu,ti se javiš!što se to tebe tiče?

-pitanje je ...da se druge ne tiče tvoje mišljenje i uvjerenje, zašto se tebe onda tiče tuđe? Zašto se tebe pat tiče tuđe mišljenje?

A što se tiče navedenog patriote, prvo, od kud znaš i na temelju čega si siguran da je manje ljudi zainteresirano ne samo za okultno nego opčenito za nešto drugo? No interesantno je i to da navodiš kako se ja javljam na vaše tekstove no da li uzimaš činjenicu da to radite na svim temama koje nisu kršćanske, a vaše kršćanske teme govore kako globalno svi trebaju biti kao i vi....
što se mene tiče? Ništa, naravno, sve dok se ne govori da su svi zli koji nisu kršćani i kada se sotonizira sve što nije kršćansko... u tom slućaju praktički govorite o nekršćanima, a tu se naravno osjećam prozvan. kako i ne bi?
Isus je vama.. dobro... vama... ok. Zadržite ga...
Pošto navodiš da to ja radim... reci mi gdje, citiraj me, gdje sam navodio da je put koji ja pratim takav da bi svi trebali biti takvi?

Patriot wrote:
3 a. ovisno kako ti paše u kojem trenu, izokrečeš, malo doslovno, malo preneseno kako ti u tom trenu treba. Da li je to korektno?
3 b. Ako jest, zašto je onda netko drugi koji se koristi istom logikom u krivu? zato jer nije u skladu sa tvojim obrazlaganjem?

-Korektno je,jer postoje pitanja na koja nemožeš dati odgovor kristalno jasan.jer je nešto ovo a nešto ono(preneseno)!
-Ja mogu misliti da je u krivu kao što ti misliš da smo mi u krivu kad kažemo da je Isus Bog i mesija!

drugim riječima po tebi je korektno izokretati tekstove, malo doslovno, malo preneseno, ovisno kako ti paše u kojem trenu ali ako je cilj da se nekoga "upeca"... meni je to čista manipulacija i totalno neprihvatljivo. Drugim riječima, takvu manipulaciju možemo nazvati lažiranjem samo ako je u "vlastitom svetom cilju".
Preneseno značenje, ok, no i to preneseno značenje treba držati vodu, a ne ispasti izokrenuto. Po prenesenom značenju su priče Zen budizma posebne....

Što se tiče Isusa, u opće ne sumnjam da je on za kršćane Bog i mesija. To nisam nikad negirao. Ono što sam rekao jest da za druge, za nekršćane nije jer nemaju nikakav odnos prema kršćanskoj filozofiji i vjerovanju. Svaki pokušaj da se prikaže drugačije je nametanje, a sam si rekao da si protiv nametanja.

Jedna povijesna poveznica... Znaš zašto je japan protjerao sve kršćane i dugo bio zatvoren prema vanjskom svijetu? Kad su prvi kršćani došli, starosjedioci su ih prihvatili kao samo još jednu u nizu vjerovanja no Car je vidio nametanje kršćana te svađe i suprotstavljanje između različitih kršćana. Pozvao ih je da mu objasne zašto se ne slažu te kad su se posvađali pred Carem dao je protjerati sve kršćane ih Japana, a Japan se zatvorio prema vanjskom svijetu...

Sefirot

Posts : 1898
2014-04-29


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Guest 6/6/2014, 15:12

Sefirot wrote:
von_Starhemberg wrote:O Bazilidu

But far different is the picture of Basilides, as drawn by the pen of bigoted orthodoxy in the two next centuries, after his doctrines had been taken up and carried out to monstrous precision by the swarms of semi-Christian sects that sprung up in the very bosom of the Church. These notices are sujoined in
chronological order, for they give in a few words the grand features of the perfected system.

Hippolytus has left an excellent analysis of the Basilidan doctrine, well deserving of careful study, although. it is hard to seee how it bears out the assertion at the opening, that this heretic took his entire system ready made from Aristotle, with his genus, species and individual, but pretended to have derived the same from St. Matthew, who had connnunicated to him the esoteric doctrine which he alone had received from Christ when on earth. The philosophic Bishop, however, is mild in censure; nay, seems rather captivated by the ingenuity of tha Alexandrine mystic.

But Tertullian, with no sense of the beauty of a clever piece of sophistry, launches out like a true African barrister:
“After this, Basilides the heretic broke loose. He asserted that there was a Supreme God named Abraxas, by whom was created Mind whom the Greeks call Nous. From Mind proceeded the Word, from the Word, Providence; from Providence, Virtue and Wisdom; from these two again, Virtues, Principalities and Powers were made; from these infinite productions and emissions of Angels. By these Angels the 365 heavens were created. Amongst the lowest Angels, indeed, and those who made this world, he sets last of all the god of the Jews, whom he denies to be God, affirming that he is one of the Angels.”

C.W. King, Gnostics and their remains, str 258-259

“When the uncreated eternal Father beheld the corruption of mankind, he sent his Firstborn, Nous, into the world in the form of Christ, for the redeeming of all that believe in him out of the power of those who fabricated the world—namely, the Demiurgus and his Six sons, the planetary Genii. Nous appeared amongst men as the Man Jesus, and wrought miracles. This Christ did not die in person, but Simon the Cyrenian, to whom he lent his bodily form, suffered in his stead; inasmuch as the Divine Power, the Nous of the Eternal Father, is not corporeal, and therefore cannot die. Whoso therefore maintains that Christ has died is still the bondman of Ignorance, but whoso denies the same, he is a freeman, and hath understood the purpose of the Father.”

Isto, str.261


Abraxas ΑΒΡΑΞΑΣ

Α = 1, Β = 2, Ρ = 100, Α = 1, Σ = 200, Α = 1, Ξ = 60 zbroj 365

 :tu
Poslao sam ti friend req, pa ako želiš prihvatiti... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Sefirot 15/7/2014, 11:16

von_Starhemberg wrote:
Sefirot wrote:
von_Starhemberg wrote:O Bazilidu

But far different is the picture of Basilides, as drawn by the pen of bigoted orthodoxy in the two next centuries, after his doctrines had been taken up and carried out to monstrous precision by the swarms of semi-Christian sects that sprung up in the very bosom of the Church. These notices are sujoined in
chronological order, for they give in a few words the grand features of the perfected system.

Hippolytus has left an excellent analysis of the Basilidan doctrine, well deserving of careful study, although. it is hard to seee how it bears out the assertion at the opening, that this heretic took his entire system ready made from Aristotle, with his genus, species and individual, but pretended to have derived the same from St. Matthew, who had connnunicated to him the esoteric doctrine which he alone had received from Christ when on earth. The philosophic Bishop, however, is mild in censure; nay, seems rather captivated by the ingenuity of tha Alexandrine mystic.

But Tertullian, with no sense of the beauty of a clever piece of sophistry, launches out like a true African barrister:
“After this, Basilides the heretic broke loose. He asserted that there was a Supreme God named Abraxas, by whom was created Mind whom the Greeks call Nous. From Mind proceeded the Word, from the Word, Providence; from Providence, Virtue and Wisdom; from these two again, Virtues, Principalities and Powers were made; from these infinite productions and emissions of Angels. By these Angels the 365 heavens were created. Amongst the lowest Angels, indeed, and those who made this world, he sets last of all the god of the Jews, whom he denies to be God, affirming that he is one of the Angels.”

C.W. King, Gnostics and their remains, str 258-259

“When the uncreated eternal Father beheld the corruption of mankind, he sent his Firstborn, Nous, into the world in the form of Christ, for the redeeming of all that believe in him out of the power of those who fabricated the world—namely, the Demiurgus and his Six sons, the planetary Genii. Nous appeared amongst men as the Man Jesus, and wrought miracles. This Christ did not die in person, but Simon the Cyrenian, to whom he lent his bodily form, suffered in his stead; inasmuch as the Divine Power, the Nous of the Eternal Father, is not corporeal, and therefore cannot die. Whoso therefore maintains that Christ has died is still the bondman of Ignorance, but whoso denies the same, he is a freeman, and hath understood the purpose of the Father.”

Isto, str.261


Abraxas ΑΒΡΑΞΑΣ

Α = 1, Β = 2, Ρ = 100, Α = 1, Σ = 200, Α = 1, Ξ = 60 zbroj 365

 :tu
Poslao sam ti friend req, pa ako želiš prihvatiti... :)

Gdje? Ovdje ili na FB? Ako je ovdje, gdje se to gleda??  :?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Guest 15/7/2014, 11:34

Sefirot wrote:
von_Starhemberg wrote:
Sefirot wrote:
von_Starhemberg wrote:O Bazilidu

But far different is the picture of Basilides, as drawn by the pen of bigoted orthodoxy in the two next centuries, after his doctrines had been taken up and carried out to monstrous precision by the swarms of semi-Christian sects that sprung up in the very bosom of the Church. These notices are sujoined in
chronological order, for they give in a few words the grand features of the perfected system.

Hippolytus has left an excellent analysis of the Basilidan doctrine, well deserving of careful study, although. it is hard to seee how it bears out the assertion at the opening, that this heretic took his entire system ready made from Aristotle, with his genus, species and individual, but pretended to have derived the same from St. Matthew, who had connnunicated to him the esoteric doctrine which he alone had received from Christ when on earth. The philosophic Bishop, however, is mild in censure; nay, seems rather captivated by the ingenuity of tha Alexandrine mystic.

But Tertullian, with no sense of the beauty of a clever piece of sophistry, launches out like a true African barrister:
“After this, Basilides the heretic broke loose. He asserted that there was a Supreme God named Abraxas, by whom was created Mind whom the Greeks call Nous. From Mind proceeded the Word, from the Word, Providence; from Providence, Virtue and Wisdom; from these two again, Virtues, Principalities and Powers were made; from these infinite productions and emissions of Angels. By these Angels the 365 heavens were created. Amongst the lowest Angels, indeed, and those who made this world, he sets last of all the god of the Jews, whom he denies to be God, affirming that he is one of the Angels.”

C.W. King, Gnostics and their remains, str 258-259

“When the uncreated eternal Father beheld the corruption of mankind, he sent his Firstborn, Nous, into the world in the form of Christ, for the redeeming of all that believe in him out of the power of those who fabricated the world—namely, the Demiurgus and his Six sons, the planetary Genii. Nous appeared amongst men as the Man Jesus, and wrought miracles. This Christ did not die in person, but Simon the Cyrenian, to whom he lent his bodily form, suffered in his stead; inasmuch as the Divine Power, the Nous of the Eternal Father, is not corporeal, and therefore cannot die. Whoso therefore maintains that Christ has died is still the bondman of Ignorance, but whoso denies the same, he is a freeman, and hath understood the purpose of the Father.”

Isto, str.261


Abraxas ΑΒΡΑΞΑΣ

Α = 1, Β = 2, Ρ = 100, Α = 1, Σ = 200, Α = 1, Ξ = 60 zbroj 365

 :tu
Poslao sam ti friend req, pa ako želiš prihvatiti... :)

Gdje? Ovdje ili na FB? Ako je ovdje, gdje se to gleda??  :?
Ovdje, klikneš na profile pa friends and foes, sigurno stoji obavijest...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Sefirot 15/7/2014, 11:42

Nisam vidio obavijest ali nešto sam kliktao i dodao te. Nisam se baš snašao još na ovom forumu...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Guest 15/7/2014, 12:37

Sefirot wrote:Nisam vidio obavijest ali nešto sam kliktao i dodao te. Nisam se baš snašao još na ovom forumu...
 :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Iknar 15/7/2014, 15:46

mislim ono gnosticko krscanstv,to je slicno kao da kazes okultisti vjerni Kristu,mislim ono,koje budalastine
dakle    krscani vjeruju u Krista koji je Bog i covjek,dok mislim gnostici ne znaju jel postoji Bog valjdfa,dakle ako im se javi ondda psotoji a ako ne onda ne postoji nesto u toms tilu

dakle treba to razjediniti,ateisti/gnostici/krscani,a to nejde zajedno,ali  i ateisti i           gnostici mogu ppstati krscani,ali ne mogu biti oboje i slicno
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Guest 15/7/2014, 21:08

Iknar wrote:dok mislim gnostici ne znaju jel postoji Bog valjdfa,dakle ako im se javi ondda psotoji a ako ne onda ne postoji nesto u toms tilu

To su agnostici, kao Josipović, ne gnostici. Drastična razlika. Šalji ti tamo po Bugarskoj gromove i munje, ne zamaraj se složenijom problematikom.  ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by aben 15/7/2014, 21:32

Josipović nie agnostik, ima svog boga, al je pase pa ga je sram reći

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Guest 15/7/2014, 21:36

To sam tek onako ilustrativno, u što i zašto cijenjeni predsjednik vjeruje me ne zanima previše. Političar je, a oni se prvo klanjaju novcu, tek onda svemu drugom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by aben 15/7/2014, 21:50

Naš voli nekretnine:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Trinity 15/7/2014, 21:55

Čovjek se deklarirao kao agnostik, ovo što vi iznosite su teške objede... :^0
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Iknar 15/7/2014, 23:27

von_Starhemberg wrote:
Iknar wrote:dok mislim gnostici ne znaju jel postoji Bog valjdfa,dakle ako im se javi ondda psotoji a ako ne onda ne postoji nesto u toms tilu

To su agnostici, kao Josipović, ne gnostici. Drastična razlika. Šalji ti tamo po Bugarskoj gromove i munje, ne zamaraj se složenijom problematikom.  ;)
ma gle pogrijesio sam,ali ajde vidim plicinu u tvom Umu,sto se tice Bugarske vec je poslano prije

mozda tebi treba neka iskra da ti se dignu windowsi,vidim da ti UM radi prilicno sablonski,dakle bez razumijevanja
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Guest 16/7/2014, 02:25

Iknar wrote:
von_Starhemberg wrote:
Iknar wrote:dok mislim gnostici ne znaju jel postoji Bog valjdfa,dakle ako im se javi ondda psotoji a ako ne onda ne postoji nesto u toms tilu

To su agnostici, kao Josipović, ne gnostici. Drastična razlika. Šalji ti tamo po Bugarskoj gromove i munje, ne zamaraj se složenijom problematikom.  ;)
ma gle pogrijesio sam,ali ajde vidim plicinu u tvom Umu,sto se tice Bugarske vec je poslano prije

mozda tebi treba neka iskra da ti se dignu windowsi,vidim da ti UM radi prilicno sablonski,dakle bez razumijevanja
"Gromovniče", nisam ja taj koji miješa gnostike i agnostike, nije to tek tipfeler... B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Iknar 16/7/2014, 03:27

von_Starhemberg wrote:
Iknar wrote:
von_Starhemberg wrote:
Iknar wrote:dok mislim gnostici ne znaju jel postoji Bog valjdfa,dakle ako im se javi ondda psotoji a ako ne onda ne postoji nesto u toms tilu

To su agnostici, kao Josipović, ne gnostici. Drastična razlika. Šalji ti tamo po Bugarskoj gromove i munje, ne zamaraj se složenijom problematikom.  ;)
ma gle pogrijesio sam,ali ajde vidim plicinu u tvom Umu,sto se tice Bugarske vec je poslano prije

mozda tebi treba neka iskra da ti se dignu windowsi,vidim da ti UM radi prilicno sablonski,dakle bez razumijevanja
"Gromovniče", nisam ja taj koji miješa gnostike i agnostike, nije to tek tipfeler... B-)
a ok ja sam pogrijesio,ali treba reci   ako ti gnostici ne vjeruju u sve sto pise u Bibliji,onda su budale blago receno,dakle to nema onda veze sa krscanstvomž

meni tipfeller,pogreska na forumu,a tebi u tvom Umu,sto je gore
koji si ti mulac bi ti rekli u muckama
podsjecas me po pisanju na rodneja samo od glumi budalu a ti si valjda prirodno nadaren
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Guest 16/7/2014, 13:07

Iknar wrote:
von_Starhemberg wrote:
Iknar wrote:
von_Starhemberg wrote:
Iknar wrote:dok mislim gnostici ne znaju jel postoji Bog valjdfa,dakle ako im se javi ondda psotoji a ako ne onda ne postoji nesto u toms tilu

To su agnostici, kao Josipović, ne gnostici. Drastična razlika. Šalji ti tamo po Bugarskoj gromove i munje, ne zamaraj se složenijom problematikom.  ;)
ma gle pogrijesio sam,ali ajde vidim plicinu u tvom Umu,sto se tice Bugarske vec je poslano prije

mozda tebi treba neka iskra da ti se dignu windowsi,vidim da ti UM radi prilicno sablonski,dakle bez razumijevanja
"Gromovniče", nisam ja taj koji miješa gnostike i agnostike, nije to tek tipfeler... B-)
a ok ja sam pogrijesio,ali treba reci   ako ti gnostici ne vjeruju u sve sto pise u Bibliji,onda su budale blago receno,dakle to nema onda veze sa krscanstvomž

meni tipfeller,pogreska na forumu,a tebi u tvom Umu,sto je gore
koji si ti mulac bi ti rekli u muckama
podsjecas me po pisanju na rodneja samo od glumi budalu a ti si valjda prirodno nadaren
Nije tipfeler, čisto neznanje. Samo ti guraj, Ilija, pazi da kojim sam sebe ne pogodiš u euforiji  :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Iknar 16/7/2014, 18:15

von_Starhemberg wrote:
Iknar wrote:
von_Starhemberg wrote:
Iknar wrote:
von_Starhemberg wrote:
Iknar wrote:dok mislim gnostici ne znaju jel postoji Bog valjdfa,dakle ako im se javi ondda psotoji a ako ne onda ne postoji nesto u toms tilu

To su agnostici, kao Josipović, ne gnostici. Drastična razlika. Šalji ti tamo po Bugarskoj gromove i munje, ne zamaraj se složenijom problematikom.  ;)
ma gle pogrijesio sam,ali ajde vidim plicinu u tvom Umu,sto se tice Bugarske vec je poslano prije

mozda tebi treba neka iskra da ti se dignu windowsi,vidim da ti UM radi prilicno sablonski,dakle bez razumijevanja
"Gromovniče", nisam ja taj koji miješa gnostike i agnostike, nije to tek tipfeler... B-)
a ok ja sam pogrijesio,ali treba reci   ako ti gnostici ne vjeruju u sve sto pise u Bibliji,onda su budale blago receno,dakle to nema onda veze sa krscanstvomž

meni tipfeller,pogreska na forumu,a tebi u tvom Umu,sto je gore
koji si ti mulac bi ti rekli u muckama
podsjecas me po pisanju na rodneja samo od glumi budalu a ti si valjda prirodno nadaren
Nije tipfeler, čisto neznanje. Samo ti guraj, Ilija, pazi da kojim sam sebe ne pogodiš u euforiji  :^0
pa gle mozda se i to desi,ja priznajem pogrreske ali cak id a sie to dogodi mozda bi prezivio,a ti sa druge strane mozda nebi

ali ajde tebi objasnjavams tanje astvari a dos ad anisi shvatio,da ne studiras filoziofiju mozda pa ti je krajnji domet-misliti,a nemoguca misija-znati
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by jastreb 17/7/2014, 22:37

Gnostičko kršćanstvo je oksimoron.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Guest 17/7/2014, 22:45

albatros wrote:Gnostičko kršćanstvo je oksimoron.
Oksimoron je Stari zavjet u krščanstvu. To je jedini i najteži oksimoron.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by jastreb 17/7/2014, 22:48

Io Pan,Io Pan! :^0
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Guest 17/7/2014, 22:56

albatros wrote:Io Pan,Io Pan! :^0
Io ili Yod ti je prvi slog imena tzv. boga kojem se klanjaš (tetragrammaton), pa ono...pazi da te ne stigne gnjev što se rugaš njegovom imenu  :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gnostičko kršćanstvo? - Page 4 Empty Re: Gnostičko kršćanstvo?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum