ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom

Go down

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom Empty U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom

Post by Guest 15/4/2014, 16:35

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom
Ilustrativna fotografija
Izvor: Guliver/Getty Images , Autor:Creatas
Autor: Maja Šurina20.11.2013 16:23:3420.11.2013 16:04:54



Unatoč tome što su LGBTIQ udruge digle svoj glas protiv referenduma o braku, uvjerene da ih on diskriminira, Sabor je raspisao referendum, a takvu odluku potvrdio je i Ustavni sud. Diskriminaciju, prema tumačenju Ustavnog suda, kod referenduma udruge nisu uspjele dokazati, no koliko je raširena diskriminacija LGBTIQ osoba, pokazali su istraživanjem koje je danas predstavljeno u Saboru
VEZANE TEME
LGBT
LGBTIQ zajednica
Odbor za ravnopravnost spolova
diskriminacija
diskriminacija LGBT osoba

U Hrvatskoj, prema podacima istraživanja koje napravio Zagreb Pride (uz potporu Europske unije, Ureda za udruge Vlade RH, veleposlanstva SAD-a te fondacije Heinrich Boell Stiftung), trenutačno živi najmanje 35 LBGTIQ parova s djecom. To je tek jedan od podataka koji je na tematskoj sjednici saborskog Odbora za ravnopravnost spolova predstavila članica udruge Zagreb pride Marina Milković. Kako je kazala, istraživanje provedeno na 690 LGBTIQ osoba pokazalo je da je čak 73 posto njih doživjelo neki oblik nasilja zbog svoje seksualne orijentacije, spolonog/rodnog identiteta i rodnog izražavanja, od čega 17 posto uključuje fizičko nasilje.

'Izrazito je visok postotak i seksualnog nasilja koje je zbog seksualne orijentacije doživjelo jednom ili više puta čak 38 posto ispitanih', rekla je Milković dodavši pritom da su ispitanici više nasilja dojavljivali u razdoblju nakon 2006., kada je uveden zločin iz mržnje u Kazneni zakon.

Uvođenje kaznenog djela zločina iz mržnje u Kazneni zakon samo je dio zakonodavnog okvira koji bi trebao LGBTIQ osobe zaštiti od diskriminacije. Dodatan iskorak, odnosno osiguravanje njihove formalne jednakosti pred zakonom bit će osigurano i donošenjem Zakona o životnom partnerstvu o kojem se trenutačno vodi javna rasprava.

Međutim, iako bi uz Kazneni zakon i postojeći Zakon o suzbijanju diskriminacije trebao smanjiti diskriminaciju, u udruzi Zagreb Pride kažu da je istraživanje pokazalo da to ipak nije tako.

Naime, uz visok postotak osoba koje su doživjele nasilje, istraživanje je donijelo i podatak da su najčešći počinitelji nasilja nepoznate osobe, osobe koje žrtve poznaju – 'kolegice i kolege' te članovi i članice uže obitelji.

Diskriminaciju je doživjelo 29 posto ispitanika, i to najčešće kod dobivanja ugostiteljskih i drugih usluga, u školi, na fakultetu, a nakon toga na poslu ili prilikom traženja posla.

Istraživanje je donijelo i podatke o obiteljskom životu LGBTIQ osoba. Kućanstvo sa svojim partnerom dijeli 22,9 posto ispitanika, a čak 53 posto njih želi registrirati svoju vezu kao životno partnerstvo u matičnom uredu. Djecu planira imati njih 35,15 posto.

'Zabrinjava podatak da se više od polovice ispitanika želi odseliti u inozemstvo, kako zbog ekonomskih razloga tako i zbog izbjegavanja nasilja i diskriminacije. Zaključak svega je taj da se sve više osoba javno deklarira i otvorenije govori o seksualnoj orijentaciji, ali se nasilje povećalo', zaključila je Milković dodavši kako samo mali broj prijavljuje nasilje zbog nepovjerenja u sustav, ali i neugodnih situacija koje su u sustavu doživljavali.

Međutim, problem nepovjerenja u sustav pokušava riješiti ured pravobraniteljice za ravnopravnost spolova, čiji je zamjenik Goran Selanec objasnio da je ured pravobraniteljice uključen u monitoring postupanja policije u slučajevima nasilja nad LGBT osobama, ali i u edukaciji policijskih službenika.

'Iako izražavamo zadovoljstvo radom policije, zadovoljni smo oprezno jer se i dalje bilježe pojedinačni homofobni ispadi službenika, obično niže razine, ali nismo zadovoljni ni sudskim procesuiranjem. U 2012. je pred sudovima vođen samo jedan kazneni postupak zbog nasilja nad LGBT osobom, a on je prenesen iz 2011. i nije dovršen do kraja 2012.', kazao je Selanec. Zabrinut je Selanec zbog malog broja sudskih presuda, što se djelomično, kako kaže, može objasniti malim brojem prijava zbog nepovjerenja u sustav, ali i nevoljkosti pravosudnih tijela, policije i DORH-a da procesuiraju djela homofobnog nasilja.

Tijekom rasprave, koja je nažalost okupila malo saborskih zastupnika, nije se mogla izbjeći ni tema referenduma o braku. Helena Štimac Radin iz Vladina Ureda za ravnopravnost spolova rekla je kako je stav njezina ureda da se ljudska prava nikako ne smiju rješavati referendumom.


-kako takvo što zakon dozvoljava???


http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/299906/U-Hrvatskoj-zivi-35-istospolnih-parova-s-djecom.html?utm_source=clanci&utm_medium=manual2&utm_campaign=clanci_manual
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom Empty Re: U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom

Post by genitalni_herpes 15/4/2014, 16:41

bogomdani wrote: istraživanje je donijelo i podatak da su najčešći počinitelji nasilja nepoznate osobe, osobe koje žrtve poznaju – 'kolegice i kolege' te članovi i članice uže obitelji.

e sad, tko još postoji? hm...članovi šire obitelji..
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom Empty Re: U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom

Post by Guest 15/4/2014, 16:43

jap...poslovični "stričeki"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom Empty Re: U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom

Post by genitalni_herpes 16/4/2014, 00:10

a mislim da bude splet okolnosti da mi žena pogine, da ja nemam gdje odma bi pito jednog prijatelj i primio bi nas sigurno...e sad dal bi se ja zaljubio u njega s vremenom...
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom Empty Re: U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom

Post by Avatar 16/4/2014, 02:19

Ne vidim ništa loše u tome što se pojedinci, koji se smatraju diskriminiranima u Hrvatskoj, žele iseliti, dapače, bolje po njih. Nizozemska je za njih najbolje skrovište, tamo i pedofile čak tješe.
Avatar
Avatar

Posts : 321
2014-04-13


Back to top Go down

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom Empty Re: U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom

Post by Avatar 16/4/2014, 02:34

Bogomdani, daj skloni tu tvoju fotku u potpisu, radi bolje preglednosti stranica...please !
Avatar
Avatar

Posts : 321
2014-04-13


Back to top Go down

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom Empty Re: U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom

Post by Guest 16/4/2014, 10:10

Avatar wrote:Bogomdani, daj skloni tu tvoju fotku u potpisu, radi bolje preglednosti stranica...please !  

E ebo te što čovjek neće raditi radi drugih...  :( ajd,oke,mičem...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom Empty Re: U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom

Post by Guest 16/4/2014, 10:20

Šteta, meni je baš fora bila dok se onako oko tebe vrtila.  :D 


Inače sam očekivala veći broj djece i sigurno se u većini radi o ženskim parovima. Fali podataka, no najvjerojatnije se u većini radi o biološkom djetetu jednog roditelja koji je prije bio u braku jer posvajati djecu je danas svima teško, iako sigurno ima samohranih homoseksualnih roditelja posvajatelja kojima se pridruži njihov istospolni partner. Također ima i dogovora tipa surogat ili neke druge kombinacije za muškarce.


Iluzorno je očekivati da homoseksualci neće živjeti zajedno ako su par i da će se odreći mogućnosti da imaju djece. Zapravo ako se pokažu javno, umjesto da se skrivaju, to ostavlja mnogo veće izglede da će se družiti među sobom i neće zloupotrebljavati djecu. Veći problem su oni koji se skrivaju i izigravaju heteroseksualce od onih koji će se registrirati kao par ili biti dio parade.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom Empty Re: U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom

Post by Guest 16/4/2014, 11:17

Kao i u Strajt zajednici,tako i u Gejo zajednici,postoje pojedinci,koji zlorabljuju djecu,i to je činjenica...Znam lika iz Zagreba,kojeg upoznah preko frendice,onako na prvi pogled oke,no poslije na kavi,je rekao da je Gejo,ustvari Bisex,i da zna da ću ga mrziti...Rekoh,da ne mrzim nikog,ali da ne očekuje neko odobravanje ili daljnje druženje..grdo mi je bilo,kako je odmjeravao,klince,curice i dečke od 10tak godina,e t umi se sve smučilo,naročito kao kad je "diskretno" nabacio,kako je to najslađe..sad ga ebi,pa daj takvom bolesniku dijete u ruke..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom Empty Re: U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom

Post by Guest 16/4/2014, 15:25

Meni se tako zbljuvalo na tipa u 40-ima, sigurno je orijentiran samo na ženski spol, koji kaže da je njemu i društvu normalno okretati se za djevojčicama između 11 i 15 godina. Ok, on nema djece, međutim ne bih rekla da ostali muškarci s kojima se druži nemaju. Kao što se to netko čudi da je tome tako. E sad ovako, kad vidiš ženu/muškarca ne znaš što se tim ljudima vrti po glavi dok ne počnu pričati o svojim apetitima. Kako ti uopće možeš znati kad upoznaš osobu da nije pedofil ili bilo što drugo? Ne možeš to znati osim ako ti to sama ne otkrije. Kao i mnoge druge stvari. Zapravo sam uvjerena da je velika razlika u omjeru između čistih gay i bisex osoba i da je bisex osoba mnogo više, nego gravitiraju više prema suprotnom spolu pa ih se onda broji u heteroseksualce. Nema šanse da ja znam je li neki muškarac bisex ako ga to nisam pitala ili on nije dovoljno slobodan da mi to kaže, možda je, ali nema interes probati nešto s muškarcem, možda je i probao. To što je netko bisex ne znači nužno da je pedofil, znam takve osobe i pedofili nisu. Ovaj konkretan tip je između ostalog i pedofil, barem je dovoljno iskren da u to ne petlja ostatak svijeta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom Empty Re: U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom

Post by mrincredible 16/4/2014, 21:23

Baš sam se pitao koliko će dugo novi forum potrajati bez pedera... Sad još red ustaša i partizana, jedna ljubavna, jedan bugijev pijani ispad, i osjećat ću se ovdje kao kod (forumske) kuće.
mrincredible
mrincredible

Male
Posts : 440
2014-04-16


Back to top Go down

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom Empty Re: U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom

Post by genitalni_herpes 16/4/2014, 21:30

mrincredible wrote:Baš sam se pitao koliko će dugo novi forum potrajati bez pedera... Sad još red ustaša i partizana, jedna ljubavna, jedan bugijev pijani ispad, i osjećat ću se ovdje kao kod (forumske) kuće.
 :^0

čini se da nije još našo put do foruma
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom Empty Re: U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom

Post by Guest 16/4/2014, 21:45

mrincredible wrote:Baš sam se pitao koliko će dugo novi forum potrajati bez pedera... Sad još red ustaša i partizana, jedna ljubavna, jedan bugijev pijani ispad, i osjećat ću se ovdje kao kod (forumske) kuće.
T o ijest poanta,biti kod kuće..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom Empty Re: U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom

Post by immortal 17/4/2014, 00:25

vjerovatno je riječ o djeci jednog od partnera

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23168
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom Empty Re: U Hrvatskoj živi 35 istospolnih parova s djecom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum