ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by debotoijusto Sun 13 Feb - 13:45

Danas ima svega. I priko mire. Pa više ništa nije gušt. A nemaš komu ni ispričat. Jedino generaciji. Prilično izgubljenoj. I pritisnutoj srednjin godinama u maloj zemlji za velike propuste.
Mlađe samo pilaš, idu in na živce old school priče. Kad smo mi ovo, kad smo mi ono. Kad je Pucko vlada u Siromašnoj, kad je Baka zabija iz kornera, a Hajduk igra svako proliće u Evropi. Kad se pušilo ispod tamarisa isprid Džaje, tuklo s Grobarima i Ciganima. Kad Purgera nije ni bilo. Kad su Ćamil i Raso navijali sa štange. Još zunze davni nadimci: Žan, Šef, Debeli Jure, Njita, Čep, Vokri, Šećer, Zambo, Doktor...
Kad bi cili Split iša na feštu vina u Jelsu. Ili slično.
A kad bi došli američki ratni brodovi, mi bi, dica sa Sućidra, trčali u grad. Nema ko nije. I Brđani, Getari, Varošani. Bače, Visoka, Skalice...

Željni svega! Žicali bi, šta si drugo moga?! Osnovne su bile limenke, naročito Coca-cola. Može i Fanta. Ili 7up. Nisi ih ima di drugo nabavit. Jedino iz Trsta. Digod Brooklyn žvake. Piće bi se popilo, a limenke slagale po regalu u sobi. Ili bi se isturpija vrh, pa se u njima držalo olovke. To je više bilo za štrebere. I ženske.
Idući po važnosti bija je duvan. Kralj je bija Marlboro. Tvrdo pakovanje. Petica, mrvu kraći. Meki se radija u Sarajevu, zato nije bija baš toliko napet. Mogli su još proć Winston, Pall Mall ili Kent. I JPS. John Player Special. Crni! Bija mu je znak na formuli.
Šteke se nisi moga domoć, pa je samo kutija vridila blaga. Prazne bi se slagale na regal. Ka limenke. Užicanu punu kutiju se krilo u Levisovu jaketu. Ili u spicu. Spitfajericu. Iznutra narančastu. Evo je opet popularna. Na Sjeveru je izvrneš naopako. Da nije velika šteta ako ti je ćiketaju. Ili je probije vrila mrva magnezija s goruće baklje.
Normalno, tribalo je pripazit da ti užicano ne popale ovi malo iskusniji. Stariji. Oni bi po đigi u portu, po Rivi i oko Pothodnika čekali nas, ne Amerikance. Lakše je bilo odnit nama nego žicat.





Veći ulov bila je kapa. Ne daj, bože, da ti je ko mazne s glave. Odma tri dana žalosti. Modre su bile, s velikin tvrdin i lagano savijenin frontinon. Pari kupa kanalica. Na čelu je bilo izvezeno ime broda. Ima ih i danas po gradskin glavama, možda ne idete za tin. Obično u kombinaciji s jaketon vjetnamkon ili tankericon. O spici da i ne govorimo.
Vridila je dosta i metalna fjuba za kaiš. Kopča. Cila uglancana. S graviranin brodon. Učnila bi klik kad je stisneš. Ako već nije bila ona šta jon šuška klipić za zatezanje. Dobro se ljubila fjuba s pletenin kaišon, nikako s kožnin.
Znali bi digod naletit i ruski brodovi. Isto smo išli, ali šta ćeš u Rusa užicat?! Nosili su one šapke, veće nego ploče longplejke. I dilili latene značke i medalje na Lenjina, proletersku zastavu, pa činove za epolete ili slike heroja. Slične onin slikama svetaca u nas.
Limenki nisu imali ka ni mi, a duvan in je bija katastrofa. Grez. Jedan se zva Karpati. Nije ima filter ka drugi normalni duvani, nego si ga moga ciloga razmotat. Ka za trubu. Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit.
A glavni zgoditak, top svih topova ikad, bija je Zippo upaljač u Amerikanaca. Njega ko bi uvatija, bez obzira bija niklovani ili oni žuti, mjedeni, solid brass, njega ko je peška taj je bija kralj ulice. Odma mu se gledalo piše li Bradford s donje strane i koji je rimski broj ugraviran. Je li original ili nije: ako ga vitar ne gasi - original je!
Nije tada bilo u nas za Zippa kupit ni benzine, ni kremena, a ni pavera, nego se snalazilo kako se znalo. A upaljač se prinosija s kolina na kolino.
I kako je samo lipo škljoca! Moga si se dugo zabavit samo škljocajući. Na mome je pisalo USS Enterprise, CVN -65. Nosač! Evo je u Split doša "Harry S. Truman". CVN-75. Ali mulariji danas ne pada na pamet išta više žicat.
Šta će in?! Danas ima svega. Pa ništa više i nije gušt. Ali nikad ništa neće škljocat ka stari Zippo!


https://slobodnadalmacija.hr/split/novinar-slobodne-prisjetio-se-vremena-kad-je-mladarija-u-splitu-trcala-u-luku-da-bi-uzicala-nesto-od-americkih-vojnika-kralj-ulice-si-bija-kad-bi-peska-zippo-a-od-rusa-nismo-imali-sta-zicat-1167163
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by debotoijusto Sun 13 Feb - 13:46

lijep vremeplov , izmamio mi smijesak u kutu usana i nostalgiju
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by Serbinho-3 Sun 13 Feb - 14:01

Nije bas tako bilo, ali ajde.
Juce ulazim u jednu radnju ovde, trazim neku
hemijsku olovku za poklon.
Ima tih tako marki, opazim jednu, moj cale ima
istu, Cross, neki klasican uvek aktuelni model.
Kosta oko 60 eura ili vise, nebitno.
Imao je i te Parker i slicno.
Faber Castell, Graff, sve sto je bilo.preko, ne bas sve,
Mont Blanc mozda, ali generalno je bilo.
Nemas ni ovde po radnjama proizvode, koji su strani.
Ok, imas Viski, Milka, Toblerone, ostalo pored onih vec
standardnih Unilever marki, domace.
Limenke su bile u Duty Free Shop-u, Hotel Podgorka,
Podgora, 1 marka komad, kupio ja ceo paket 24 limenki.
Imao si i po Beogradu Jugoexport radnje, razne proizvode
Koliko se Zapadnih vozila sklapalo po Jugi?
Engleskih modela je bila gomila.
Adidas se radio po Sloveniji, Puma po Borovu.
Zippo upaljace imam gomilu, cale imao barem 10ak,
pio Illy kafy, ostale te neke braon limenke.
Trst je bio sverc komerc za Jugu, Italijani skromno
zive i bilo je manje nego u Jugi.
Ljudi u Jugi su imali pogresnu percepciju zivota preko,
ne putuju, gledaju Dinastiju.
Sada tvrdim i da je Jugoslavija bila razvijenija od
Italije, iako sam prethodno imao drugacije misljenje.
Nije to sve tako bilo.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26461
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by epikur37 Sun 13 Feb - 14:04

Zbog američkih mornara eksplodirale ljubavne aplikacije u Splitu: vojnici traže mlade i zgodne djevojke, ali ima i dosta oglasa u kojima gay časnici traže muževne i mišićave Splićane!

https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/panorama/eksplodirale-aplikacije-za-nalazenje-u-splitu-americki-vojnici-traze-mlade-i-zgodne-djevojke-ali-ima-i-dosta-oglasa-u-kojima-gay-casnici-traze-muzevne-i-misicave-splicane-1167133
------------

U američkoj vojsci sve je više pedera

debo, budi friendly možda ti daju paket wrigley žvakaćih :p
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by Serbinho-3 Sun 13 Feb - 14:05




1. „Levi Štraus” je proizvodio Varteks iz Varaždina 
2. „Le Couper” Beko 
3. „Wrangler” se proizvodio u Makedoniji 
4. Patike „Puma” u Borovu 
5. „Adidas” Planika, ...''Nike'' nije ni postojao, pojavio se tek krajem sedamdesetih 
6. „Boss” se radio u Diorku ..Kg. 
7. „Javor” iz Ivanjice proizvodio 20.000 košulja mesečno za izvoz 
8. „22.decembar” proizvodio uniforme za vojsku i policiju ...danas se preko privatnika uvozi iz Kine. 
9. „Elan” proizvodio skije koje je svetski prvak Stenmark vozio 
10. „Tomi” majonez, PEZ i Wrigley, danasnji Orbit se proizvodio u Kolinskoj.Slovenia. 
11. „Podravka” iz Koprivnice sa Vegetom 
12. Naša, ''roland'' klasa maline bila najskuplja na tržištu a mi bili najveći izvoznici 
13. ''Zastava'' je proizvodila cca 200.000 automobila koji su bili 90% od domaćih kooperanata. Danas sa ''Fiatom'' je suprotno 90% iz uvoza 14. Sarajevski TAS proizvodio 40.000 Wolksvagena 
15. Novo Mesto 30.000 Renoa i danas se u njemu iskljucivo tvingo model. 
16. Cimos je proizvodio Citroena, 
17. U Prištini se radio Pežo 
18. IDA iz Kikinde 10.000 Opela ... u njenoj livnici se radili blokovi za Mercedes, BMW... 
19. FAP iz Priboja i TAM iz Maribora proizvodili teške kamione i šlepere a Zastava lake transportere.. 
20. „Ikarbus” proizvodio autobuse a TAM mini buseve 21. Tomos iz Kopra proizvodio mopeda i vanbrodske motore ...njihova ''penta'' bila najbolji motor na svetu 
22. Fabriku Lada u Rusiji i -125 pz- u Poljskoj pustili u pogon u saradnji sa Fiatom Zastavini stručnjaci 
23. Farovi slovenacke fabrike „Saturnus” su se pored Zastave ugradjivali i u Wolksvagen, Opel, Fiat.. 
24. FRAD u Aleksincu proizvodio filtere za vazduh za Mercedes, Moris, Fiat... 
25. HTD iz Ohrida proizvodio brave, kvake... za auto industriju između ostalog za celu Sovjetskiu proizvodnju 
26. Priština ''proizvodila'' amortizere za Zastavu, Fiatt i Opel 
27. U Beogardu 21.maj proizvodio motore, sada ugašen 
28. Imali smo, u ex Yu, nekoli 
29. Jugoplastika iz Splita 40% izvozila na Evropsko tržište
30. „Filip Kljajić” bio jedna od samo četiri fabrike u svetu koje proizvode lance, koji su se se (lanci) u celom SSSR koristili a u svojim linijama niz fabričkih pogona. Jedno vreme je bila najveći izvoznik u Srbiji. 
31. „Prvomajska” Zagreb proizvodila strugove, bušilice i opremala čitave pogone po svetu 
32. IMT izvozio 20.000 traktora u Egipat 
33. Brodogradilišta u Hrvatskoj proizvodili najveće prekookeanske brodove 
34. „Uljanik” generatore za te brodove 
35. Imali fabrike elektro uredjaja, televizora, radio aparata, gramofona, kasetifona i bele tehnike „Obod”, „Cer”, „Gorenje”, „Iskra”, „Rudi Cajevac”, „Borac”.. Beograd čak proizvodio i aparate za espreso 
36. U ISloveniji - Iskra i Digitron u Istri u Bujama, još krajem sedamdesetih počeli da se sklapaju kompjuteri 
37. EI Niš bio jedan od najboljih svetskih proizvodjaca lampi koje je i Philips ugradjivao a imao proizvodnju TV u boji pre Sony a 38. „Insa” iz Zemuna proizvodila satove 
39. Tri fabrike telefona od kojih je jedan ''Iskrin'' proglašen najboljim na svetu i nalazi se u Njujorškom muzeju savremene umetnosti 40. Imali dve fabrike sijalica „Teslu” Pančevo i „TIZ” Zagreb, sada nemamo ni jednu 
41. Tri fabrike šibica, ona u Rijeci proizvodila čak i parafinske sve za izvoz, sada ni jednu.. 
42. „Jugodent” iz Vojvodine proizvodio i izvozio u Afriku i Indiju zubarske stolice 
43. „Soko”, Mostar proizvodio avione i helikopter Gazelu 
44. Zastavin pištolj koristila i americka policija a lovačka puska bila najprodavaniji puska u SAD 
45. Tenkovi se u celosti proizvodili u zemlji kooperacijom fabrika u Slavonskom Brodu, Kruševcu, Beogradu... samo Kuvajt nabavio preko 1.000 tenkova. Teleoptik proizvodio žiroskope za ceo svet 
46. O vojnoj industriji i industriji naoružanja znam da su skoro sve nesvrstane zemlje se snabdevale od nas 
47. Pored JAT-a imali još jednog avioprevoznika „Inex adriu” koji je u floti imao 9 Boinga a kupio ih u kompenzaciji za prašku šunku „Crvene Zvezde” iz Kragujevca i reznog alata FRA iz Čačka ...znači Boing je koristio Čačanske burgije 4 
8. Farmaceutska industrija snabdevala 30% tržišta SSSR, skoro pola Afrike i Indije ...„Lek”, „Krka”, „Pliva”, „Galenika”, „Zdravlje”, „Alkaloid” 
49. Većinu najvećih svetskih gradjevinskih radova su projektovali i izvodili „Energoprojekt” i bosanski „Energoinvest” od Asuanske brane, mostova po Africi i čitavih naselja u SSSR, preko bolnica u Libiji do Paname, Zimbabvea.. .Strabak i Alpina danas dobijaju poslove kod nas pa angažuju naše radnike i skidaju ''kajmak''. 
50. „Šipad” Sarajevo sve hotele, bolnice i idruge objekte u svetu sagradjene a bilo ih je na stotine, opremao nameštajem.. 
51. „Sloveniales”, „Lesnina” i „Meblo” skoro celu proizvodnju izvozili na zapadno tržište jer su imali i kvalitet i dizajn 
52. „Jelovica” i „Šipad” stolariju za celu Austriju i Italiju 
53. Imali smo železare u Jesenice, Niksic, Sisak, Zenica.. 
54. Sevojno dobilo prvu liniju za plastifikaciju lima u Evropi 
55. Jednu nuklearnu centralu u Sloveniji...I još puno toga... 
56. Litostroj proizvodio turbine koje su bile ugradjene u svim velikim hidrocentralama sveta 
57. Imali smo Uljanik u Puli i 3.i 3. maj u Rijeci -svetsku brodogradnju.. 

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26461
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by michaellcmacha Sun 13 Feb - 14:51

još da si negdje izvukao podatak koliko je to sve koštalo u inputu.
ja ću ti reći za Željku Sisak... svaka 4 mjeseca gubitak 50 milijuna dolara i tako od 1961 do gašenja 2001., a ona je čak u konglomeratu Yu crne metalurgije bila i jedan od manjih gubitaša... ugrubo njen poslovni rezime je 120 kvartala puta 50 milijuna dolara gubitka ¸što ti je cca 6 mlrd dolara gubitaka. jebiga razvuklo se na 40 godina pa se nije osjetilo...
reći ću ti nešto i u vezi varteksa odnosno varteksovih levisica... u vrijeme juge one su koštale oko 250 maraka, dok su u njemačkoj levisice koštale 140 maraka, a u tvojoj italiji 100 000 lira

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by debotoijusto Sun 13 Feb - 15:08

michaellcmacha wrote:još da si negdje izvukao podatak koliko je to sve koštalo u inputu.
ja ću ti reći za Željku Sisak... svaka 4 mjeseca gubitak 50 milijuna dolara i tako od 1961 do gašenja 2001., a ona je čak u konglomeratu Yu crne metalurgije bila i jedan od manjih gubitaša... ugrubo njen poslovni rezime je 120 kvartala puta 50 milijuna dolara gubitka ¸što ti je cca 6 mlrd dolara gubitaka. jebiga razvuklo se na 40 godina pa se nije osjetilo...
reći ću ti nešto i u vezi varteksa odnosno varteksovih levisica... u vrijeme juge one su koštale oko 250 maraka, dok su u njemačkoj levisice koštale 140 maraka, a u tvojoj italiji 100 000 lira
100dm...vise-manje ovisno o inflaciji koja bila u to doba , druga polovina 80-ih
to znam zasigurno
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by vuksadinare Sun 13 Feb - 16:34

kako sere..spitke jakne su se na sjeveru pojavile polovicom osamdesetih a tad si mogao vec kupiti limenke coca cole,fante..a bilo je i marlbora tvrdo pakovanje za kupit..mozda je autor ovog teksta isao kod amera zicat dop pa mu se u krizi svasta pricinilo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99136
2015-09-08


Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by vuksadinare Sun 13 Feb - 16:41

...debo popusija fantaziju od ovog tolja toljage :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99136
2015-09-08


Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by debotoijusto Sun 13 Feb - 17:50

vuksadinare wrote:kako sere..spitke jakne su se na sjeveru pojavile polovicom osamdesetih a tad si mogao vec kupiti limenke coca cole,fante..a bilo je i marlbora tvrdo pakovanje za kupit..mozda je autor ovog teksta isao kod amera zicat dop pa mu se u krizi svasta pricinilo
novinar je udrobio 70 i 80 zajedno , ja se osvrcem na 70 80-ih mi posjete ratnih brodova bile nebitne
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by vuksadinare Sun 13 Feb - 17:53

debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:kako sere..spitke jakne su se na sjeveru pojavile polovicom osamdesetih a tad si mogao vec kupiti limenke coca cole,fante..a bilo je i marlbora tvrdo pakovanje za kupit..mozda je autor ovog teksta isao kod amera zicat dop pa mu se u krizi svasta pricinilo
novinar je udrobio 70 i 80 zajedno , ja se osvrcem na 70 80-ih mi posjete ratnih brodova bile nebitne
..i ja..kao da su americki vojni brodovi dolazili u split tih godina svako malo..i vise se on osvrnuo na osamdesete..prije je bilo nestasice kave nego marlbora tvrdog pakiranja
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99136
2015-09-08


Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by michaellcmacha Sun 13 Feb - 22:48

debotoijusto wrote:
michaellcmacha wrote:još da si negdje izvukao podatak koliko je to sve koštalo u inputu.
ja ću ti reći za Željku Sisak... svaka 4 mjeseca gubitak 50 milijuna dolara i tako od 1961 do gašenja 2001., a ona je čak u konglomeratu Yu crne metalurgije bila i jedan od manjih gubitaša... ugrubo njen poslovni rezime je 120 kvartala puta 50 milijuna dolara gubitka ¸što ti je cca 6 mlrd dolara gubitaka. jebiga razvuklo se na 40 godina pa se nije osjetilo...
reći ću ti nešto i u vezi varteksa odnosno varteksovih levisica... u vrijeme juge one su koštale oko 250 maraka, dok su u njemačkoj levisice koštale 140 maraka, a u tvojoj italiji 100 000 lira
100dm...vise-manje ovisno o inflaciji koja bila u to doba , druga polovina 80-ih
to znam zasigurno
ja sam akontaciju u ve-eš-ceu za 184 sata na seminoru u trobrigadnom sustavu primio u iznosu od 67 dem-a, a plaća mi je bila u iznosu od 88 dem-a, pa ti kupi levisice... dobro ti si možda i tada lijepio po pošti neki privatluk... ;) pa si ti mogao sebi priuštiti...
kad se samo sjetim kad me direktor pitao pa što otkaz, pa eto rekoh tako, privatni razlozi... a što se tiče cijene kako rekoh i iza te cijene stojim na trgu republike u varteksovoj trgovini levis 501 je bio cca 250 maraka i za hrdinara isto su koštale oko 800 000 hrda... ti si možda brijao u 510, one su bile jeftinije
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by michaellcmacha Sun 13 Feb - 22:52

jmsžim, tko mi kaže da smo mi obični smrtnici uživali u toj podrtini od države... moglo se steći i krvavim radom, i odricanjem, ali što vrijedi kad ti onda dođe banda i sve ti popali i poruši...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by Serbinho-3 Sun 13 Feb - 23:56

Verujem da su uvek bili lopine, to je vise do mentaliteta.
Jedan Italijan se ovde smejao da smo koristili cekove.
Kupis nesto.na cekove i unovcavaju ti po mesecu.
Fazon kreditne, nista smesno po meni.
Bilo je robe, ali nabijali cenu.
Isto je i danas, Barilla pasta i slicno uvozno, placate nekoliko
puta skuplje.
Vidim skoro kilogram Segafredo kafe, 4.99 eura, mlevena, 4x250grama u ponudi.
Ne znam koliko je tamo, ali ovde u ponudi.ima robe za kikiriki.
Stavimo Vuka&Kaju da valjaju po ZG, milione da zgrnemo :cleanteeth
Srbija, isto samaraju narod sa cenama.
TITO kao neke plate, ne znam da li je digao ili baronise
u blokovskom fazonu, ali cene nisu bile
nista da se pohvalis.
Imam ovde 3x jeftiniju robu.
Ferrero Rocher 30 onih sa lesnikom, 4.99 eura u
ponudi.
Kupio 10-ak, slistio dobar broj, ne mogu ocima vise da
gledam.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26461
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by debotoijusto Mon 14 Feb - 0:25

michaellcmacha wrote:
debotoijusto wrote:
michaellcmacha wrote:još da si negdje izvukao podatak koliko je to sve koštalo u inputu.
ja ću ti reći za Željku Sisak... svaka 4 mjeseca gubitak 50 milijuna dolara i tako od 1961 do gašenja 2001., a ona je čak u konglomeratu Yu crne metalurgije bila i jedan od manjih gubitaša... ugrubo njen poslovni rezime je 120 kvartala puta 50 milijuna dolara gubitka ¸što ti je cca 6 mlrd dolara gubitaka. jebiga razvuklo se na 40 godina pa se nije osjetilo...
reći ću ti nešto i u vezi varteksa odnosno varteksovih levisica... u vrijeme juge one su koštale oko 250 maraka, dok su u njemačkoj levisice koštale 140 maraka, a u tvojoj italiji 100 000 lira
100dm...vise-manje ovisno o inflaciji koja bila u to doba , druga polovina 80-ih
to znam zasigurno
ja sam akontaciju u ve-eš-ceu za 184 sata na seminoru u trobrigadnom sustavu primio u iznosu od 67 dem-a, a plaća mi je bila u iznosu od 88 dem-a, pa ti kupi levisice... dobro ti si možda i tada lijepio po pošti neki privatluk... ;) pa si ti mogao sebi priuštiti...
kad se samo sjetim kad me direktor pitao pa što otkaz, pa eto rekoh tako, privatni razlozi... a što se tiče cijene kako rekoh i iza te cijene stojim na trgu republike u varteksovoj trgovini levis 501 je bio cca 250 maraka i za hrdinara isto su koštale oko 800 000 hrda... ti si možda brijao u 510, one su bile jeftinije
radio sam u obrtu od starog za sitnu lovu + stan i hranu a dobro pamtim brojke potrosacke robe toga doba , os espadrile os carrera issati  ;)
ili tito novcanica kad je izasla vridila nekih 70dm a ni godinu kasnije mogao si za nju kupit trave za zapalit tu vecer ili popit par piva tko sto vec voli
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by michaellcmacha Mon 14 Feb - 0:38

radio sam i ja i dao otkaz više mi se isplatilo raditi remonte, i carera hlače i majicu lacoste ili sergiotachini kod nas si mogao kupiti na biraj biraj, ali 5 puta skuplje neg u italiji na ponta rosi ili portoguaro... sjeti se jebenog bruta i denima zaš su ljudi to išli kupovati u trst kad je bilo i kod nas u shopovima... ogromna razlika u cijeni... isti krac i za levisice, u stvari još veće razlika je bila

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by michaellcmacha Mon 14 Feb - 0:51

ako si htio kupiti koliko toliko solidnu robu tipa dobre tenisice npr asics ili mizuno ili stepsice ili dolomite pernatu jaknu ili kvalitetnije donje rublje išao je u ISW... evo sjetim se konversice weapon lakers, za njih sam navijao onomad, su u astri koštale toliko da kad sam pitao starog da mi ih kupi htio me se odreći...uglavnom reko mi je odi u planiku kupit ćemo adidasove gojzerice s njima možeš i u šumu...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by michaellcmacha Mon 14 Feb - 0:54

eto neće jezik nego pravo... sjetiš se espadrila koje su koštale ko danas 80-100 kuna zato što se to masovno kupovalo, a ako si htio stepsice e onda si se morao prosrati sa 350-400 kuna u onim dinarima a to je već bila jebena lova

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by Serbinho-3 Mon 14 Feb - 1:15

Ima Colmar Lacoste ovde fabricki Outlet, Colmar je iz Monce.
Pre zime, video perjane jakne u ponudi, broj 50 siva, fino
izgleda, nije ona klasika standardna, vec bolji model, cena 85
ili 95 eura, dok je cena bila preko 300 eura.

Lacoste uzeo neke patike, cisto da ne gledam stalno
istu marku, koje nosim, dao 30 eura, bile preko 100.

Uzeo i Colmar za 30, idu i one oko 100 i neki euro.

Taj model Colmar patika mi najbolje stoji, posto imam

uzano stopalo.

Rece mi na kasi da je neki Egipcanin uzeo valjda 20 pari

patika i pravac Egipat, Sverc komerc.

Jednom u Burberry naleteo na neke sandale sa stiklicama,

10% od cene, dao 60 eura, kostaju 600.

Uzeo 3 komada, New Balance model 500, nasao po

12 eura, idu oko 100 eura, 9 pari, jedan poklonio, jedan mi

drmnuo na kasi, kad je video da ide ko alva.

Skoro naleteo i na starke Converse, 44.5 broj, Silver boja,

zadnje sto je ostalo, 9.97 eura.

Nije me zanimalo, kasnije ajde, uzeo.

Ima i vecih velicina starki, daju po 10 eura valjda.

Ima fine robe okolo a i jeftine, kad se naleti.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26461
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by Guest Mon 14 Feb - 1:17

Serbinho-3 wrote:Verujem da su uvek bili lopine, to je vise do mentaliteta.
Jedan Italijan se ovde smejao da smo koristili cekove.
Kupis nesto.na cekove i unovcavaju ti po mesecu.
Fazon kreditne, nista smesno po meni.
Bilo je robe, ali nabijali cenu.
Isto je i danas, Barilla pasta i slicno uvozno, placate nekoliko
puta skuplje.
Vidim skoro kilogram Segafredo kafe, 4.99 eura, mlevena, 4x250grama u ponudi.
Ne znam koliko je tamo, ali ovde u ponudi.ima robe za kikiriki.
Stavimo Vuka&Kaju da valjaju po ZG, milione da zgrnemo :cleanteeth
Srbija, isto samaraju narod sa cenama.
TITO kao neke plate, ne znam da li je digao ili baronise
u blokovskom fazonu, ali cene nisu bile
nista da se pohvalis.
Imam ovde 3x jeftiniju robu.
Ferrero Rocher 30 onih sa lesnikom, 4.99 eura u
ponudi.

Kupio 10-ak, slistio dobar broj, ne mogu ocima vise da
gledam.

al ga ti kenjaš. srbin uvijek srbin jebote povraćalo mi se od vaših totalno iracionalnih lovačkih priča. jebote stalno sam se pitao kako vam ne dopizdi? znaš da lažeš i ti znaš da ja znam da lažeš i svejedno lažeš. napisao si u ponudi što je offerta, offerissima prevedeno akcija, kupio si ferrero rocher na kratkotrajnoj ponudi 50% sconto akcija jebote od 5 eura. jebote 4.99 eura. inače kad prođe akcija te praline te koštaju oko 12 eura otprilike isto kao u u RH ovisi od trgovine do trgovine isto kao u Italiji. druga je priča da li su ferrero rocher praline iste kvalitete kao one u Italiji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit Empty Re: Ako si šta i uzeja u Rusa, nisi triba drćat da će ti iko usput to odnit

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum