ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Noor 20/1/2022, 15:59

dijagram wrote:https://narod.hr/koronavirus/kiribati-36-potpuno-cijepljenih-i-testiranih-putnika-donijelo-covid-u-malu-pacificku-drzavu

struka :)

"Kako bi spriječili širenje virusa izvan karantene, vlasti su uvele epidemiološke mjere koje predviđaju noćnu zabranu kretanja građana, kao i obvezu nošenja maski. Također, zabranjeni su svi skupovi s više od deset ljudi, a i ograničena je prodaja alkohola."


nadam se da su i njih :kickass

Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by dijagram 20/1/2022, 16:02

Noor wrote:
dijagram wrote:https://narod.hr/koronavirus/kiribati-36-potpuno-cijepljenih-i-testiranih-putnika-donijelo-covid-u-malu-pacificku-drzavu

struka :)

ma daj?!  :O
kako to, a imaju covid potvrde?  :^0

Potvrde su tek nagrada za poslusnost.

To su konacno shvatili i u Izraelu.

Ne znam kako se cuti struka kad struka drugih drzava prizna da je to apsolutno pogresno, medicinski , epidemioloski

neprihvatljivo.

Da je to u biti bilo tek prisiljavanje na cijepljenje.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18719
2015-08-09


newuser and Hektorović like this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Noor 20/1/2022, 16:04

dijagram wrote:
Noor wrote:
dijagram wrote:https://narod.hr/koronavirus/kiribati-36-potpuno-cijepljenih-i-testiranih-putnika-donijelo-covid-u-malu-pacificku-drzavu

struka :)

ma daj?!  :O
kako to, a imaju covid potvrde?  :^0

Potvrde su tek nagrada za poslusnost.

To su konacno shvatili i u Izraelu.

Ne znam kako se cuti struka kad struka drugih drzava prizna da je to apsolutno pogresno, medicinski , epidemioloski

neprihvatljivo.


Da je to u biti bilo tek prisiljavanje na cijepljenje.
vrlo posrano :rasta
al nakon što obrišu obraze, ovi drugu struku proglase antivakserima

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


newuser and Hektorović like this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Slovoslagar 20/1/2022, 16:06

Hektorović wrote:
Hektorović wrote:
kic wrote:

?
Korona novosti i spoznaje - Page 48 Slika199

Po nekim studijama je i do 58%
Pa nedavno je netko (možda Gnječ?) tu na forumu stavio rezultate studije od ja mislim klinike Mayo, i to za miokarditis kod djece.

Zapamtio sam brojeve: smrtnost je 56% unutar 4.3 godine.
S time da smrtnost ide i do 80% ako je upala zahvatila određeni tip stanica, nisam sad točno zapamtio taj detalj.

Dobro je ako ti kažu da ti je dijete dobilo blagi miokarditis.
Jer ako nije blag, onda baš jako umreš, a ako je blag, onda je smrt manje jaka a možda i poživiš 2-3 godine dulje.
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by dijagram 20/1/2022, 16:06

Noor wrote:
dijagram wrote:
Noor wrote:

ma daj?!  :O
kako to, a imaju covid potvrde?  :^0

Potvrde su tek nagrada za poslusnost.

To su konacno shvatili i u Izraelu.

Ne znam kako se cuti struka kad struka drugih drzava prizna da je to apsolutno pogresno, medicinski , epidemioloski

neprihvatljivo.


Da je to u biti bilo tek prisiljavanje na cijepljenje.
vrlo posrano :rasta
al nakon što obrišu obraze, ovi drugu struku proglase antivakserima

red je da se struka tih drzava koje rade zaokret i koje priznaju stetu, a neke se i ispricavaju javnosti proglasi nestrucnom

krezubi ravnozemljasi
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18719
2015-08-09


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Noor 20/1/2022, 16:07

"Kiribati nije jedina država koja je pribjegla izolaciji tijekom pandemije. Butan također otežava turistima ulazak u zemlju. Svatko tko želi posjetiti malo kraljevstvo na Himalaji prvo mora biti u karanteni tri tjedna."

uplatiš tjedan dana GO u Butanu, 3 dobiješ gratis :D

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 20/1/2022, 16:07

epikur37 wrote:UŽIVO Kenwood Kenon: Covid-potvrde ostaju, ukidaju ih zemlje koje su više cijepile

https://www.index.hr/vijesti/clanak/uzivo-plenkovic-covidpotvrde-ostaju-ukidaju-ih-zemlje-koje-su-vise-cijepile/2333802.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_prva_d
...............

Da smo više procijepljeni i kod nas bi ukinulo.


Ali do ljeta bumo.
Smrtnost je i dalje veoma visoka, opadanja još nema na vidiku.
Odluka Stožera je korektna i bila je predvidljiva, s obzirom na nisku procijepljenost.
Eroo
Eroo

Posts : 75381
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by kic 20/1/2022, 16:08

Hektorović wrote:
kic wrote:
Hektorović wrote:Miokaritis ima skoro 60% smrtnost u roku od 5 godina, tako da...

?
Korona novosti i spoznaje - Page 48 Slika199
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK459259/

The long-term prognosis was usually good, with a 3 to 5-year survival ranging from 56 to 83%, respectively. Patients with acute fulminant myocarditis have an excellent long-term prognosis of 93% at 11 years once they survive the acute illness.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48024
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Noor 20/1/2022, 16:10

dijagram wrote:
Noor wrote:
dijagram wrote:

Potvrde su tek nagrada za poslusnost.

To su konacno shvatili i u Izraelu.

Ne znam kako se cuti struka kad struka drugih drzava prizna da je to apsolutno pogresno, medicinski , epidemioloski

neprihvatljivo.


Da je to u biti bilo tek prisiljavanje na cijepljenje.
vrlo posrano :rasta
al nakon što obrišu obraze, ovi drugu struku proglase antivakserima

red je da se struka tih drzava koje rade zaokret i koje priznaju stetu, a neke se i ispricavaju javnosti proglasi nestrucnom

krezubi ravnozemljasi
idioti i ubojice

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by dijagram 20/1/2022, 16:10

Slovoslagar wrote:
Hektorović wrote:
Hektorović wrote:
Korona novosti i spoznaje - Page 48 Slika199

Po nekim studijama je i do 58%
Pa nedavno je netko (možda Gnječ?) tu na forumu stavio rezultate studije od ja mislim klinike Mayo, i to za miokarditis kod djece.

Zapamtio sam brojeve: smrtnost je 56% unutar 4.3 godine.
S time da smrtnost ide i do 80% ako je upala zahvatila određeni tip stanica, nisam sad točno zapamtio taj detalj.

Dobro je ako ti kažu da ti je dijete dobilo blagi miokarditis.
Jer ako nije blag, onda baš jako umreš, a ako je blag, onda je smrt manje jaka a možda i poživiš 2-3 godine dulje.

Ne vidim tu nikakav problem.

Struka ce i za to naci rjesenje.

Kakvo novo cjepivo 97% ucinkovitosti.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18719
2015-08-09


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 20/1/2022, 16:12

Slovoslagar wrote:
Hektorović wrote:
Hektorović wrote:
Korona novosti i spoznaje - Page 48 Slika199

Po nekim studijama je i do 58%
Pa nedavno je netko (možda Gnječ?) tu na forumu stavio rezultate studije od ja mislim klinike Mayo, i to za miokarditis kod djece.

Zapamtio sam brojeve: smrtnost je 56% unutar 4.3 godine.
S time da smrtnost ide i do 80% ako je upala zahvatila određeni tip stanica, nisam sad točno zapamtio taj detalj.

Dobro je ako ti kažu da ti je dijete dobilo blagi miokarditis.
Jer ako nije blag, onda baš jako umreš, a ako je blag, onda je smrt manje jaka a možda i poživiš 2-3 godine dulje.

Misliti i ...nije isto, kako ono naš narod kaže? :)
Eroo
Eroo

Posts : 75381
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by newuser 20/1/2022, 16:36

Copy paste Lauca, usprkos fasistima:

Lauc:

Covid-potvrde su ne samo besmislene, već i iznimno štetne.


Jedino kome su korisne su institucije koje profitiraju na ogromnom broju PCR testova koje radimo samo zato što ljudi žele dobiti covid-potvrde. Više se nitko ne testira da vidi je li bolestan, već samo da dobije covid-potvrdu. Za te testove mi svi kao društvo plaćamo 10-11 milijuna kuna svaki dan.
 
Kolarić kaže za bi za mjesec dana počeli razgovarati o ukidanju potvrda. Još mjesec PCR testiranja znači cca još 30-40 milijuna kuna prihoda za njegovu instituciju. 


Neshvatljivo mi je kako ljudi koji su na upravljačkim pozicijama u institucijama koje jako zarađuju na PCR testovima mogu zloupotrebljavati svoj javni utjecaj kako bi ostvarili dodatnu osobnu korist. To je do sada uvijek bilo kažnjivo... (iako su te institucije u vlasništvu države, županije ili grada, novcem koji zarade će raspolagati oni koji upravljaju institucijom, dakle nedvojbeno se radi o osobnoj koristi)


Zašto institucije šute? Zašto istraživački novinari šute? Pandemija je najveća pljačka u povijesti Hrvatske, a nas koji na to upozoravamo aktivno cenzuriraju. 


Najgore je što šute svi mediji koji bi trebali razapinjati ovakve nemoralne nastupe ljudi koji su u bezočnom sukobu interesa.
avatar
newuser

Posts : 1995
2015-09-09


T., michaellcmacha, Noor and Hektorović like this post

Eroo dislikes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Hektorović 20/1/2022, 16:40

Slovoslagar wrote:
Hektorović wrote:
Hektorović wrote:
Korona novosti i spoznaje - Page 48 Slika199

Po nekim studijama je i do 58%
Pa nedavno je netko (možda Gnječ?) tu na forumu stavio rezultate studije od ja mislim klinike Mayo, i to za miokarditis kod djece.

Zapamtio sam brojeve: smrtnost je 56% unutar 4.3 godine.
S time da smrtnost ide i do 80% ako je upala zahvatila određeni tip stanica, nisam sad točno zapamtio taj detalj.

Dobro je ako ti kažu da ti je dijete dobilo blagi miokarditis.
Jer ako nije blag, onda baš jako umreš, a ako je blag, onda je smrt manje jaka a možda i poživiš 2-3 godine dulje.

Upravo to.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Slovoslagar 20/1/2022, 16:53

Hektorović wrote:
Slovoslagar wrote:
Hektorović wrote:

Po nekim studijama je i do 58%
Pa nedavno je netko (možda Gnječ?) tu na forumu stavio rezultate studije od ja mislim klinike Mayo, i to za miokarditis kod djece.

Zapamtio sam brojeve: smrtnost je 56% unutar 4.3 godine.
S time da smrtnost ide i do 80% ako je upala zahvatila određeni tip stanica, nisam sad točno zapamtio taj detalj.

Dobro je ako ti kažu da ti je dijete dobilo blagi miokarditis.
Jer ako nije blag, onda baš jako umreš, a ako je blag, onda je smrt manje jaka a možda i poživiš 2-3 godine dulje.

Upravo to.
https://www.ahajournals.org/doi/full/10.1161/circulationaha.105.584532

Dakle citiram sada iz samog članka:
The Myocarditis Treatment Trial reported mortality rates for biopsy-verified myocarditis of 20% and 56% at 1 year and 4.3 years, respectively.6 These outcomes are similar to the Mayo Clinic’s observational data of 5-year survival rates that approximate 50%.4 Survival with giant cell myocarditis is substantially lower, with <20% of patients surviving 5 years70 (Figure 5).

Isti članak u PDf formatu: https://www.ahajournals.org/doi/epdf/10.1161/CIRCULATIONAHA.105.584532

Toliko o tome ...
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 20/1/2022, 17:05

Hektorović wrote:
Slovoslagar wrote:
Hektorović wrote:

Po nekim studijama je i do 58%
Pa nedavno je netko (možda Gnječ?) tu na forumu stavio rezultate studije od ja mislim klinike Mayo, i to za miokarditis kod djece.

Zapamtio sam brojeve: smrtnost je 56% unutar 4.3 godine.
S time da smrtnost ide i do 80% ako je upala zahvatila određeni tip stanica, nisam sad točno zapamtio taj detalj.

Dobro je ako ti kažu da ti je dijete dobilo blagi miokarditis.
Jer ako nije blag, onda baš jako umreš, a ako je blag, onda je smrt manje jaka a možda i poživiš 2-3 godine dulje.

Upravo to.

Mogao si samo pritisniti lajk i ne trošiti prostor. :D
Eroo
Eroo

Posts : 75381
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 20/1/2022, 17:08

newuser wrote:Copy paste Lauca, usprkos fasistima:

Lauc:

Covid-potvrde su ne samo besmislene, već i iznimno štetne.


Jedino kome su korisne su institucije koje profitiraju na ogromnom broju PCR testova koje radimo samo zato što ljudi žele dobiti covid-potvrde. Više se nitko ne testira da vidi je li bolestan, već samo da dobije covid-potvrdu. Za te testove mi svi kao društvo plaćamo 10-11 milijuna kuna svaki dan.
 
Kolarić kaže za bi za mjesec dana počeli razgovarati o ukidanju potvrda. Još mjesec PCR testiranja znači cca još 30-40 milijuna kuna prihoda za njegovu instituciju. 


Neshvatljivo mi je kako ljudi koji su na upravljačkim pozicijama u institucijama koje jako zarađuju na PCR testovima mogu zloupotrebljavati svoj javni utjecaj kako bi ostvarili dodatnu osobnu korist. To je do sada uvijek bilo kažnjivo... (iako su te institucije u vlasništvu države, županije ili grada, novcem koji zarade će raspolagati oni koji upravljaju institucijom, dakle nedvojbeno se radi o osobnoj koristi)


Zašto institucije šute? Zašto istraživački novinari šute? Pandemija je najveća pljačka u povijesti Hrvatske, a nas koji na to upozoravamo aktivno cenzuriraju. 


Najgore je što šute svi mediji koji bi trebali razapinjati ovakve nemoralne nastupe ljudi koji su u bezočnom sukobu interesa.
Smrtnost je u HR i dalje visoka, šta Lauc predlaže da se ju svede na nivo UK, Njemačke, Italije i Austrije, na primjer?
Lauc je potpuno proklizao...
Eroo
Eroo

Posts : 75381
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by T. 20/1/2022, 17:31

mutava baštarda wrote:
epikur37 wrote:UŽIVO Kenwood Kenon: Covid-potvrde ostaju, ukidaju ih zemlje koje su više cijepile

https://www.index.hr/vijesti/clanak/uzivo-plenkovic-covidpotvrde-ostaju-ukidaju-ih-zemlje-koje-su-vise-cijepile/2333802.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_prva_d
...............

Da smo više procijepljeni i kod nas bi ukinulo.


Ali do ljeta bumo.
Još milion ljudi da pobigne iz zemlje i taman ćemo biti cijepljeni koliko su zadani ciljevi od Pfizera.
 Korona novosti i spoznaje - Page 48 1f602
T.
T.

Posts : 17212
2014-04-14

Age : 83

Hektorović likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by newuser 20/1/2022, 17:39

Bakić naveo 6 razloga zašto je u sukobu s pojedinim znanstvenicima: “Oni su nimalo ili malo kvalificirani, nemaju argumente…”

Nenad Bakić objavio je post o tome zašto je u sukobu s pojedinim znanstvenicima. Njegovu objavu prenosimo u cijelosti


Ljudi ponekad pitaju zašto pišem ‘protiv nekih znanstvenika’. Uopće nije istina da pišem protiv njih.



Naprosto: 1. Mnogi oštormjeraški znanstvenici, nimalo ili malo kvalificirani (potpuno druga područja) praktički medijskim terorom već 2 godine zahtijevaju ‘najoštrije mjere’, ‘lockdown’, zatvaranje škola, široko uvođenje propusnica, cijepljenje djece i slično.
2. Mediji im daju prostor da potpuno nekritički iznose svoju propagadnu i parole, uglavnom bez ikakvih analiza. Koliko je to izraženo vidite po tome da čitava bulumeska znantvenika sudjeluje u grupama i na stranicama mržnje na Facebooku baveći se mojim analizama i modelima (koji su dobri, a i jedini) – pokazujući time totalnu impotentnost da proizvedu ikakav stručni argument. A znanstvenik bez stručnih argumenata je naprosto propagandist. A njihovu propagandu uvjerljivo dokumentira Infodemija (link u komentaru) – njihova zamjerka je da je to ‘anoniman sajt’, što pokazuje koliko ih boli, pa svejedno je tko popisuje njihove sulude tvrdnje (mislim da znam ekipu koja stoji iza toga i to su ljudi s integritetom).Kako izgleda kad se samo jednom postavi kritičko pitanje pogledajte u prvom komentaru. I to uglavnom zastrašujući ljude i proizvodeći strah i paniku, a kao što znamo, anksioznost i stanja uzrokovana strahom su drugi najveći rizik za smrt od kovida (prvi je debljina) – referenca u drugom komentaru. Mediji uglavnom ne daju prostora istini koja može pobiti njihove tvrdnje.
3. Stoga je ključno upozoriti na njihove, često radikalno, promašene tvrdnje kako bi ljudi, a i urednici i novinari, shvatili koji u stvari autoritet imaju da nameću svoja promašena rješenja
4. Te ljude uopće ne mrzim, dapače, vidim da su mnogi od njih prošli baš jako dobro zbog krize i drago mi je zbog njih, govorimo o njihovim djelima, ne njima.
5. Postižemo velik učinak, jer kao što ste vidjeli, prva prava generacija glavnih oštromjeraša je zašuitla i prestala maltretirati javnost upravo zbog ovoga – što se, mislim, nije dogodilo nigdje u svijetu. Te naravno, njihov utjecaj na javne politike se potpuno urušio (referenca također u komentaru).
6. Što sada rade neki mediji je da te iste zastrašivače koji su stalno u krivu, zovu da tumače kako su stvari upravo suprotne od onoga što su prije govorili, da im operu image. To je jako opasno jer ne znamo da li je kriza gotova, i što će biti u nekoj drugoj krizi.

Kao što ste vidjeli i Facebookov fact-checker ni najmanje neutralno brani Trampuža i Rudana, a nikad nije fact-chekirao mnoge njihove potpuno promašene izjave, kao ni ostalih Apelista i pridruženih im, a opsesivno se bavi Gordanom Laucom i sa mnom (lažnim tvrdnjama – a odbija objaviti ispravke, ali nakon presuda će morati). Stoga vas molim da kao i inače lajkate ovu objavu, zapratite me, komentirate i dođete na zid”, ističe Bakić.
avatar
newuser

Posts : 1995
2015-09-09


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by newuser 20/1/2022, 17:42

Bakic,  Lauc i nadodao bih Losu ništa ne znaju. Tu su novinari i njihovi nalogodavci koji ce sve reci i objasniti.
avatar
newuser

Posts : 1995
2015-09-09


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by T. 20/1/2022, 17:47

newuser wrote:Bakic,  Lauc i nadodao bih Losu ništa ne znaju. Tu su novinari i njihovi nalogodavci koji ce sve reci i objasniti.
Šteta što eroo više ne dolazi na forum, da malo faktčekira lauca i bakića...
Vjerojatno je u depresiji što pandemija posustaje...
T.
T.

Posts : 17212
2014-04-14

Age : 83

michaellcmacha, Eroo, Noor and Hektorović like this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by newuser 20/1/2022, 17:48

T. wrote:
newuser wrote:Bakic,  Lauc i nadodao bih Losu ništa ne znaju. Tu su novinari i njihovi nalogodavci koji ce sve reci i objasniti.
Šteta što eroo više ne dolazi na forum, da malo faktčekira lauca i bakića...
Vjerojatno je u depresiji što pandemija posustaje...
Ja ga isto nisam vidio vec danima, gdje li je...
avatar
newuser

Posts : 1995
2015-09-09


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum