ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Macronu propada ugovor iz snova?!

Go down

Macronu propada ugovor iz snova?! Empty Macronu propada ugovor iz snova?!

Post by RayMabus Mon 10 Jan - 21:34

Slučaj dolazi u trenutku kada Thales i francuski konzorcij pregovaraju s indijskom vladom o prodaji više vojnih borbenih zrakoplova Rafale.

No, razgovori su u vrlo osjetljivoj fazi jer bi Indija umjesto Rafalea mogla odabrati borbene zrakoplove F-35 od SAD-a.

Ako Francuska izgubi još jedan vrijedan obrambeni sporazum, nakon što je Australija zamrznula ugovor o podmornicama, što je posao u koji su se upleli Amerikanci i tako izazvalo ljutnju Pariza i veliko zahlađenje odnosa s Washingtonom, to bi mogao biti katastrofalan udarac za francuskog predsjednika Emmanuela Macrona, kojega ove godine očekuju izbori.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/macronu-propada-ugovor-iz-snova-dogovorio-prodaju-rafalea-indiji-iz-svega-se-izrodio-skandal-niste-mi-platili-15143803
RayMabus
RayMabus

Posts : 175378
2014-04-11


Back to top Go down

Macronu propada ugovor iz snova?! Empty Re: Macronu propada ugovor iz snova?!

Post by RayMabus Mon 10 Jan - 23:21

Amerikanci žele prodat F 35 a posebno sad kad ih je Francuska izgurala iz ujedinjenih emirata i da im se osvete a kako je to tamo Kina onda Indija vjerovatno traži izliku da prekine posao s Rafalima i kupi američke F 35 jer je Amerika ipak pouzdaniji saveznik u odnosu na Kinu.

Sad će past u anketama pa će izbori u Francuskoj bit još zanimljiviji.

Macronu propada ugovor iz snova?! 1200px-Opinion_polls_France_2022.svg
RayMabus
RayMabus

Posts : 175378
2014-04-11


Back to top Go down

Macronu propada ugovor iz snova?! Empty Re: Macronu propada ugovor iz snova?!

Post by niels Mon 10 Jan - 23:32

Ovo nije nevažno za Hrvatsku, navijajmo da dobiju, to će stvoriti novi dodatni pool Rafale produkata i priliku da tehnološki surađujemo s Indijom, makar početno.

Sve to Dassault, Thales itd. u konačnici službeni Pariz moraju potpisivati, ali nekakva vrata se i za nas otvaraju.
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Macronu propada ugovor iz snova?! Empty Re: Macronu propada ugovor iz snova?!

Post by RayMabus Mon 10 Jan - 23:36

Ugovor za 126 Rafala, usluge i dijelove možda je bio vrijedan do 20 milijardi američkih dolara.

Isporuka 36 Rafala započela je 27. srpnja 2020. s prvih 5 Rafala isporučenih Indijskom ratnom zrakoplovstvu iz Francuske. Do srpnja 2021. primljeno je ukupno 26 Rafala, 35 Rafala treba biti isporučeno do kraja 2021., a posljednji borac trebao bi biti isporučen u siječnju 2022.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_active_Indian_military_aircraft

Oni su uzeli sad 35 Rafala al izgleda ne žele sva jaja u istu košaricu i sad pošto su Francuzi izgurali Amerikance u UAE za 80 aviona , sad ovdje očito Indiji treba izlika da prekine ovaj ugovor i onda će oni uzet 80 F 35 od Amerike.

Ipak je Indiji Kina tamo a tu je Amerika siguran saveznik.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175378
2014-04-11


Back to top Go down

Macronu propada ugovor iz snova?! Empty Re: Macronu propada ugovor iz snova?!

Post by RayMabus Mon 10 Jan - 23:39

niels wrote:Ovo nije nevažno za Hrvatsku, navijajmo da dobiju, to će stvoriti novi dodatni pool Rafale produkata i priliku da tehnološki surađujemo s Indijom, makar početno.

Sve to Dassault, Thales itd. u konačnici službeni Pariz moraju potpisivati, ali nekakva vrata se i za nas otvaraju.
Već imaju oni 35 komada Rafala, zadnji stiže ovih dana al sad je priča da je toga tribalo uzet 126 komada a sad se pojavila Amerika jer je nju Francuska izgurala iz UAE za 80 aviona a Indija radi Kine ipak gleda da ne sva jaja u istu košaricu a Amerika je tu po pitanju Pacifika ipak siguran saveznik i sad ide priča da to nešto ne štima i lagano prekid i onda neće više uzimat daljnje u Francuza nego će uzet 80-ak komada F35.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175378
2014-04-11


Back to top Go down

Macronu propada ugovor iz snova?! Empty Re: Macronu propada ugovor iz snova?!

Post by RayMabus Mon 10 Jan - 23:59

Novembar je 11-i mjesec.

29.11.2021 sam ja nešto napisao na forumu a 3.12.2022 UEA je kupila 80 Rafala od Francuza.

..

Re: Europska unija se namjerava jače vojno angažirati
Post by RayMabus Mon 29 Nov -

Jedino tako. Meni nije toliko bitno al Cipru i Grčkoj oće da ti da do znanja da EU NIJE FRANCUSKA nego da su i one stavile svoj potpis tako da to imaš na umu.

A mene čisto sumnjam da me oni tamo zanimaju al kad već oćete onda ćete to tako napravit i nikako drukčije.

Nisam baš voljan imat posla s ministarstvom obrane UAE. IMAM PAMETNIJEG POSLA.

_________________

Europska unija se namjerava jače vojno angažirati - Page 2 Empty Re: Europska unija se namjerava jače vojno angažirati
Post by RayMabus Mon 29 Nov - 5:38

U tom slučaju imat ćete javni dokument koji možete pokazat Iranu il tko vam već prijeti da je 27 članica EU tj njihova ministarstva obrane stavilo potpis da će poslat pet tisuća vojnika za obranu teritorijalnog integriteta i suvereniteta UAE U SLUČAJU NAPADA NEKOGA NA ISTI.

Dakle upravo ste potpisali vojnu suradnju s 27 država Europe.

To imajte na umu kad kupujete samohodnu haubicu iz Bosne.

--
https://www.ex-iskon-pleme.com/t49391p20-europska-unija-se-namjerava-jace-vojno-angazirati
RayMabus
RayMabus

Posts : 175378
2014-04-11


Back to top Go down

Macronu propada ugovor iz snova?! Empty Re: Macronu propada ugovor iz snova?!

Post by RayMabus Tue 11 Jan - 0:03

E sad ta Indija oni sad imaju 35 Rafala al Amerika će se sad očito namirit jer ih je Francuska izgurala iz UAE no Amerika ima šta ponudit Indiji jer je to Pacifik i Kina.

Znači sad će najvjerovatnije Francuzi tu popušit 80 Rafala a to su u osnovi isti Rafali koje je trebala kupit Indija a kupit će ih UAE.

Znači to tako nekako ide s tim da je ugovor s UAE napravljen tako da ti cila EU dolazi u slučaju napada Irana na UAE.

Šta ti to znači ?

Znači da ti je Hrvatska bitna a ne tamo neki Vučic il Bakir i njegove haubice i da nema ništa brez mene.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175378
2014-04-11


Back to top Go down

Macronu propada ugovor iz snova?! Empty Re: Macronu propada ugovor iz snova?!

Post by RayMabus Tue 11 Jan - 0:35

29.11.2021

by RayMabus Mon 29 Nov - 4:54

Ministar obrane UAE i ministar glavnog stožera EU će morat potpisat ugovor o vojnoj suradnji s potpisom svih 27 ministara obrane EU i on ne uključuje nikakav rat van teritorija UAE nego samo obranu.

I sve tačke na tom ugovoru mi moraju bit jasno istaknute da ih vidim koje su.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t49391p20-europska-unija-se-namjerava-jace-vojno-angazirati

Pet sati iza ponoći.

Pet dana nakon šta san ja prista al pod posebnim uvjetima :

03 Dec 2021

Francuska je potpisala ugovor s Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) o prodaji 80 borbenih aviona tipa Rafale, javlja Anadolija.
Francuski predsjednik Emmanuel Macron, koji je posjetio UAE, potpisao je sporazum s prijestolonasljednikom Abu Dhabija Mohammedom bin Zayedom Al-Nahyanom o prodaji 80 ratnih aviona tipa Rafale
RayMabus
RayMabus

Posts : 175378
2014-04-11


Back to top Go down

Macronu propada ugovor iz snova?! Empty Re: Macronu propada ugovor iz snova?!

Post by RayMabus Tue 11 Jan - 0:43

03 Dec 2021

Navedeno je kako je ova prodaja rezultat strateškog partnerstva dviju zemalja.
Isporuka aviona trebala bi početi ​​od 2027. godine, a riječ je o rekordnoj prodaji borbenih aviona koju je Francuska ostvarila do sada.
Francuska je prethodno prodala 54 borbena aviona Rafale Egiptu, 36 Kataru i 36 Indiji.

--

Vodili su pregovore tih dana i ja san prista na to u pet sati ujutro al pod posebnim uvjetima.

Ja ne potpisujem ništa s njima. Oni moraju doć u Brisel i tamo ćemo javno potpisat strateški dokumnet EU - UAE pri ćemo u slučaju napada nekoga na UAE , EU aktivira svoje trupe i odma ih šalje na taj aerodrom i druge vojarne di su smješteni sada Francuzi.

Ja dajem 50 do 100 vojnika odma a po potrebi i više i moja je zastava je tamo i tko napadne moje vojnike napa je Hrvatsku i ujedno na razini EU napadaču na UAE lupamo sve moguće sankcije.

Pet dana nakon toga :

Isporuka aviona trebala bi početi ​​od 2027. godine, a riječ je o rekordnoj prodaji borbenih aviona koju je Francuska ostvarila do sada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175378
2014-04-11


Back to top Go down

Macronu propada ugovor iz snova?! Empty Re: Macronu propada ugovor iz snova?!

Post by RayMabus Tue 11 Jan - 1:13

Trenutno je mornarički Rafale u Indiji i vrši testiranja.

Ovo ide u smjeru da Indija prekine daljnje narudžbe Rafala a da uzmu od Amerike 80 F 35 a onda će Indija ponudit Francuskoj da se uzmu mornarički Rafali kao kompezacija jer sad indijska vojska ima palubne lovce MiG 29

Indiji treba ipak neki izgovor da prekine ugovor a iza zatvorenih vrata radi Kine kupuju ipak te nevidljive lovce F 35.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175378
2014-04-11


Back to top Go down

Macronu propada ugovor iz snova?! Empty Re: Macronu propada ugovor iz snova?!

Post by RayMabus Tue 11 Jan - 1:21

Indija ima 40-ak ovih palubnih lovaca Mig 29 i naručili su oh od 2007 a zadnjeg su dobili 2017

https://en.wikipedia.org/wiki/Mikoyan_MiG-29K

Sad triba izgovor da se prekine ugovor s Francuzima a da uzmu od Amerike 80 F 35 a onda da ostanu ok s Francuskom gledaju da im kompeziraju ovako jer Rafale može poletit s bilo kojeg tipa piste za avione na nosačima zrakoplova.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175378
2014-04-11


Back to top Go down

Macronu propada ugovor iz snova?! Empty Re: Macronu propada ugovor iz snova?!

Post by RayMabus Tue 11 Jan - 1:31

Dassault Rafale

Dana 10. travnja 2015., tijekom posjeta premijera Narendre Modija Parizu, objavljeno je da će Indija kupiti 36 Dassault Rafales u stanju letenja. IAF planira nabaviti 36 dodatnih Rafala do 2030. godine. Posao je finaliziran u studenom 2015. Međutim, dugo je bio u zastoju u smislu pregovora o cijeni. Konačno, zastoj je riješen.

Dana 23. rujna 2016., indijski ministar obrane Manohar Parrikar i njegov francuski kolega Jean-Yves Le Drian potpisali su ugovor o kupnji 36 Rafalesa u poslu vrijednom 7,8 milijardi eura. Prvi ratni avioni Rafale trebali su biti isporučeni otprilike u roku od tri godine od potpisivanja ugovora. Prvi zrakoplov isporučen je IAF-u 2019., s punim kompletom zrakoplova koji će biti isporučen do kraja 2021., a pet novih zrakoplova Rafale stiglo je u Indiju u srpnju 2020. godine.Druga serija od 3 zrakoplova Rafale stigla je u zračnu bazu Jamnagar u Gujaratu 4. studenog 2020. nakon što je letjela bez prestanka iz Francuske.

--

Znači taman sad dolazi kroz par dana zadnji taj naručeni Rafale i u medije izlazi ova afera.

U prevodu Indijci im u rukavicama poručuju da neće više kupovat novih Rafala bar ne za avijaciju dok gledaju ovaj za mornaricu i Indija ide na kupnju F 35 odnosno strateški ugovor s Amerikom a radi Kine ali i Pakistana ali i općenito u Pacifiku i tom dijelu svijeta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175378
2014-04-11


Back to top Go down

Macronu propada ugovor iz snova?! Empty Re: Macronu propada ugovor iz snova?!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum