ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by Serbinho-3 12/20/2021, 23:28

(ANSA) – RIM, 20. DECEMBRA – „Moramo da održimo region Zapadnog Balkana što je moguće više vezan za Evropu da bismo zemlje koje su deo njega uvele u samu Uniju. Pristupni pregovori su složeni, mukotrpni i zahtevaju teške odluke i iz tog razloga Evropa u ovom trenutku mora da apeluje na zemlje kandidate, Srbiju s jedne i Crnu Goru s druge, da se ponašaju virtuozno“. Ovo je izjavio italijanski ambasador u Beogradu Karlo Lo Kašo u razgovoru za ANSA na marginama KSIV konferencije ambasadora Italije u svetu na Farnezini. „Odluka o otvaranju klastera 4 od strane EU u korist Srbije – rekao je diplomata – bila je važna jer je pokazala da kada zemlje kandidati sprovode vrlina ponašanja u skladu sa evropskim standardima na koje su zemlje članice spremne da urade svoj deo. daj i uzmi deo je kredibiliteta sa kojim Evropa može da bude protagonista u dvorištu, Balkanu“. U tome je – podvukao je ambasador – Italija uvek bila dalekovida. „Ne smemo misliti da na Balkanu samo zato što su nam bliski uvek možemo iu svakom slučaju da imamo ulogu Evropljana jer su drugi akteri, Rusija, Kina, Turska već tu i uticajni su i sposobni da budu prodorni. , rekao je Lo Kašo, upozoravajući da Balkan rizikuje da bude bojno polje između "Zapada s jedne strane i Rusije i Kine koje žele da prošire svoj uticaj u regionu koji je veoma važan za naše nacionalne i evropske interese". (HANDLE).
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by Serbinho-3 12/20/2021, 23:28

https://www.ansa.it/sito/notizie/topnews/2021/12/20/amb-a-belgrado-tenere-balcani-piu-vicini-possibili-a-europa_acb8efa2-14ba-49de-ae5d-5f42510bba9c.html
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by RayMabus 12/20/2021, 23:37

Serbinho-3 wrote: „Ne smemo misliti da na Balkanu samo zato što su nam bliski uvek možemo iu svakom slučaju da imamo ulogu Evropljana jer su drugi akteri, Rusija, Kina, Turska već tu i uticajni su i sposobni da budu prodorni. , rekao je Lo Kašo, upozoravajući da Balkan rizikuje da bude bojno polje između "Zapada s jedne strane i Rusije i Kine koje žele da prošire svoj uticaj u regionu koji je veoma važan za naše nacionalne i evropske interese". 
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by RayMabus 12/20/2021, 23:39

Opet im smetaju turske tv sapunice. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by RayMabus 12/20/2021, 23:49

Njih zanima samo srpski litij, Fiat Kragujevac i činjenica da ne mogu zanemariti Srbiju jer zauzima centralni položj i najveća država je tu u toj zoni.

Al to je to. U praksi i istina je da njih Srbija odveć ne zanima.

CG i Albanija je drugo jer su uz more pa razumljivo zašto tu više pažnje posvete jer su im priko puta al sve dublje u unutrašnjost jok bato.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by RayMabus 12/21/2021, 00:09

Rusima mogu čučnit i popušit kuac. Kina, to ko da uspoređuješ slona i mrava a uostalom i sami s njima posluju a sad kao ovdje im to smeta jer su im konkurenkcija nekakva za utjecaj. Ma zamisli.

Turska je stoljećima vladala ogromnim dijelovima Balkana i normalno da ima neki utjecaj tu plus šta je i sama na Balkanu.

U biti šta koji k vi oćete uopće ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by RayMabus 12/21/2021, 00:22

Vi ste slon u staklarnici kad je Balkan u pitanju. Dođete i onda gledate koji su vaši interesi pa podrži ove protiv ovih tj taktika zavadi pa vladaj.

Samo pokušajte to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by RayMabus 12/21/2021, 00:28

Smeta im Turska a oni s tom istom Turskom šuruju u zapadnoj Libiji i zajedno dole vojno podržavaju Tripoli svatko iz svog razloga, Erdogan iz svog a oni iz svog jer između ostalog ima i plinovod Libija Italija koji iz Triplija ide podvodno do Italije.

Došli pametovat ode na Balkan.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by RayMabus 12/21/2021, 00:40

Serbinho-3 wrote:upozoravajući da Balkan rizikuje da bude bojno polje između "Zapada s jedne strane i Rusije i Kine koje žele da prošire svoj uticaj u regionu koji je veoma važan za naše nacionalne i evropske interese". 
Boli me kurac za tvoje nacionalne interese. Ako te to već muči onda se pozabavi ekonomijom i demografijom u svojoj vlastitoj državi za početak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by pizzon 12/21/2021, 06:19

svakako su mi drazi italijani
od sweina.
pre svega zbog njihove uzdrzanosti
od ustaske gamadi.
srbi su pod italijanskom
okupacijom preziveli.
ndh ih je unistio, sweini
su posmatrali
danas nam udruzeni interesi sweina i rusa jebe mater.


Last edited by pizzon on 12/21/2021, 06:20; edited 1 time in total

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4980
2020-04-21


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by RayMabus 12/21/2021, 06:20

Pa Italija je dovela Pavelića a ne Hitler.

Slabo ti je poznavanje povijesti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by pizzon 12/21/2021, 06:22

da, ali ne sa namerom da 
ubija srbe.
italijani nisu proganjali
srbe.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4980
2020-04-21


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by vuksadinare 12/21/2021, 06:25

...ovaj pizzon lupeta od jutra..ustao je na levu nogu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99083
2015-09-08


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by RayMabus 12/21/2021, 06:26

pizzon wrote:da, ali ne sa namerom da 
ubija srbe.
italijani nisu proganjali
srbe.
Bilo bi bar poželjno da o njima nemaš pozitivno mišljenje.

Ta logika : oni su bolji od Hitlera ...i jedni i drugi su pokrenili napad na kraljevinu Jugoslaviju.

Imaj to na umu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by pizzon 12/21/2021, 10:51

vuksadinare wrote:...ovaj pizzon lupeta od jutra..ustao je na levu nogu

sta nije istina
srbi su preziveli musilinija
pa i hitlera, jeste krvavo
ali pavelica nikako

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4980
2020-04-21


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by pizzon 12/21/2021, 10:53

RayMabus wrote:
pizzon wrote:da, ali ne sa namerom da 
ubija srbe.
italijani nisu proganjali
srbe.
Bilo bi bar poželjno da o njima nemaš pozitivno mišljenje.

Ta logika : oni su bolji od Hitlera ...i jedni i drugi su pokrenili napad na kraljevinu Jugoslaviju.

Imaj to na umu.

pa i vi imajte na umu siptare
pa nemate...
veze vas zajednicka proslost ??
mrznja prema srbima
glavni saveznici...
pa i mi mozemo malo da se druzimo
sa madjarima i italijanima

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4980
2020-04-21


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by RayMabus 12/21/2021, 20:35

A druži se ajd. Samo da te obavijestim : i CG spada u Zapadni Balkan a pod Rusijom oni misle srpska pravoslavna crkva u CG.

Sretno ti podržavanje talijanskih nacionalnih interesa u CG.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by Serbinho-3 12/23/2021, 12:54

23.12.2021. • 11:04 Tanjug

"OTVORENI BALKAN" DOBIO PODRŠKU IZ BRISELA: Evropska komisija "Promocija veće regionalne integracije"

Foto: Profimedia/ilustracija


https://www.srbijadanas.com/vesti/info/otvoreni-balkan-evropa-brisel-podrska-politika-region-integracija-2021-12-23
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by pizzon 12/23/2021, 13:18

nisam za o.b.
zbog siptara tacka
oni ce to zloupotrebiti
zato je rama za o.b.
zele srbiju kao lovinu
nas narod je sve stariji
nasa omladina lakse nadje
posao na zapadu
dole o.b.
zivela srbija..

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4980
2020-04-21


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by pizzon 12/23/2021, 13:25

otvaramo se prema siptaruma
a ne zelimo ih na severu kosova
msm, zsto trcimo pred rudu
nije trenutak
niti ce ikada biti za ok
odnos sa siptarima
ukopali smo se zbog kosova
a sa druge strane otvaramo
vrata da nas dokrajce
ko zeli da radi u albaniji
ili makedoniji ? niko !
kada napune srbiju, vise nece
mocu niko da ih istera.
oni se deklarisu kao narod
naklonjen zapadu, navodno,
a mi hrlimo ka aziju i rpc.
unapred mi je piznat epulog

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4980
2020-04-21


Back to top Go down

Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi Empty Re: Amb u Beogradu, da Balkan bude što bliže Evropi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum