ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by RayMabus 22/11/2021, 18:53

NOVI SAD
Vučic i Sijarto pokrenuli izgradnju brze pruge do Mađarske


Ne postoji evropski forum na kojemu Sijarto i Orban nisu najhrabriji u podršci Srbiji na evropskom putu u svim područjima, naveo je Vućic.
Fu. M.prije 8 minuta

  • Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku 873x400

Obilježen početak radova


Počela je izgradnja pruge Novi Sad-Kelebija, duge 108 kilometara, u sklopu brze pruge Beograd-Budimpešta, kojima su u ponedjeljak prisustvovali srbijanski predsjednik Aleksandar Vučic i mađarski ministar vanjskih poslova Peter Sijarto (Péter Szijjártó).

Obilježavajući početak radova na drugoj dionici brze pruge Beograd-Budimpešta kroz Srbiju, koja će od Novog Sada ići do Subotice i granice s Mađarskom kod Kelebije, Vučic je rekao da takvi projekti mijenjaju izgled zemlje i simboliziraju napredak Srbije, prenosi Hina.

Dodao je da je brza pruga veoma važna za budućnost dvije zemlje i da će ona, od Beograda do mađarske granice, biti završena za tri godine.

- Ne postoji evropski forum na kojemu Sijarto i Orban nisu najhrabriji u podršci Srbiji na evropskom putu u svim područjima - naveo je Vučic.

- Mi, Mađari i Srbi odlučujemo na osnovi naših nacionalnih interesa i odlučili smo da i mi želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku. Obje zemlje imaju s Kinom suradnju na pragmatičnim osnovama i na bazi međusobnog interesa i obje mnogo profitiraju od toga - rekao je među ostalim mađarski ministar vanjskih poslova Peter Sijarto.

https://avaz.ba/region/srbija/698484/Suljo-i-sijarto-pokrenuli-izgradnju-brze-pruge-do-madarske
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by RayMabus 22/11/2021, 19:16

Komercijalni ugovor o modernizaciji i rekonstrukciji železničke veze između Srbije i Mađarske na teritoriji Srbije za deonicu Novi Sad — Subotica — državna granica kod Kelebije, vredan 943 miliona evra, 2018. godine potpisali su Infrastruktura železnice Srbije i konzorcijum kineskih kompanija "Čajna rejlvej internešenel" (China Railway International) - "Čajna komjunikejšn konstrakšn kompani" (China Communications Construction Company - CCCC).

Ovaj projekat biće finansiran iz kredita koji je dala kineska Eksim banka.

Posao izgradnje pruge za velike brzine na ovoj deonici obuhvata trasu dvokolosečne pruge i stanice sa objektima na pruzi, rekonstrukciju i modernizaciju železničkih čvorova Novi Sad, Vrbas i Subotica, denivelaciju ukrštanja pruge sa drumskim i pešačko-biciklističkim stazama, kao i ugradnju elektrotehničke infrastrukture koja omogućava bezbedno odvijanje saobraćaja projektovanim brzinama i uvođenje evropskog sistema upravljanja železničkim saobraćajem.

https://www.novosti.rs/vesti/ekonomija/1058053/aleksandar-Suljo-uzivo-pruga-novi-sad
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by RayMabus 22/11/2021, 19:18

Čajna rejlvej internešenel


Čajna komjunikejšn konstrakšn kompani



--


A kako se ovo piše na čirilici ? Basketball lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by pizzon 22/11/2021, 19:55

najbolje  sto je napravio u regionu
jeste cinjenica da je unapredio
odnose sa madjarskom.
postugnuti nivo odnosa
treba nadogradjivati i nakon
promene vladajucih garnitura.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by omni 22/11/2021, 20:01

pizzon wrote:najbolje  sto je napravio u regionu
jeste cinjenica da je unapredio
odnose sa madjarskom.
postugnuti nivo odnosa
treba nadogradjivati i nakon
promene vladajucih garnitura.
Sljedeca garnitura ce vam biti KP Kine, svoji na svome.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by pizzon 22/11/2021, 20:53

omni wrote:
pizzon wrote:najbolje  sto je napravio u regionu
jeste cinjenica da je unapredio
odnose sa madjarskom.
postugnuti nivo odnosa
treba nadogradjivati i nakon
promene vladajucih garnitura.
Sljedeca garnitura ce vam biti KP Kine, svoji na svome.

dabar

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by RayMabus 22/11/2021, 21:34

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Globaltradeservice
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by RayMabus 22/11/2021, 21:38

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Z
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by RayMabus 22/11/2021, 21:42

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku 162830_15_f

https://en.wikipedia.org/wiki/COSCO_Shipping_Ports
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by RayMabus 22/11/2021, 21:48

RayMabus wrote:Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Z
Ok.

Preko vode do slobode. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by RayMabus 22/11/2021, 22:55

Ne znam koliko se ovo isplati iz Grčke vozit robu sve do Slovačke, Češke i Austrije.

Kad pogledaš kolika je to dionica to je duže od Italije. Znači to ko da iskrcavaš robu u Kalabriji i voziš vlakom do Alpa a možeš je istovarit u Trstu, Veneciji ili Genovi.

S te strane mi to malo besmisleno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by red wolf 22/11/2021, 23:07

Novi svjetski poredak na Istoku...hahahahahahahahahahahahahahahaha
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by RayMabus 22/11/2021, 23:09

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Shipping-Alliances-Infographic-1
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by RayMabus 22/11/2021, 23:10

Odjeljenje za privredni razvoj Brčko distrikta BiH bilo je domaćin sastanka predstavnika željeznica Federacije BiH, RS, Hrvatske željeznice, te predstavnika Luke Brčko, internacionalne logističke kompanije BELISAR i svjetske brodarske kompanije CMA-CGM, a tema sastanka bila je elektrifikacija pruge od Tuzle do Vinkovaca, preko Brčkog, kao i logističke mogućnosti Distrikta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by Serbinho-3 22/11/2021, 23:11

Metro, pruga, autoput, ne uspevam da pohvatam sta sve pocinje da gradi. Najgore vreme Korone, on se zanima oko infrastrukture Ekonomija i Infrastruktura.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by RayMabus 22/11/2021, 23:14

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Maxresdefault

Nešto mute ovi Francuzi s Kinezima.

Izgleda da je šema u Dunavu jer Novi Sad ima luku.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by RayMabus 22/11/2021, 23:18

RayMabus wrote:Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Maxresdefault

Nešto mute ovi Francuzi s Kinezima.

Izgleda da je šema u Dunavu jer Novi Sad ima luku.
CMA CGM je Francuz i oni su u koaliciji s COSCO koji je Kinez.

Francuz upire nas da elektrificiramo prugu prema Brčkom a istovremeno Kina daje kredit i ujedno radi prugu od Novog Sada prema sjeveru a Novi Sad je na Dunavu jel.

Mute. Basketball

Oće da budu Panonski mornari. pirat
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by RayMabus 22/11/2021, 23:40

A mislin da san skužija šta mute.

Kraći je put od Nizozemske preko Dunava pa pretovar negdje ovdje od Vukovara pa tamo do Bugarske pa željeznicom do luke nego kružit preko Španjolske.

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku 2021_European_Sojourn_956x690_tcm21-160136
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by RayMabus 23/11/2021, 00:06

Ima to logike da trgovina istočni Mediteran i Suez ide nekom željeznicom npr Solun Bg ili Ploče Brčko il Vukovar a onda Dunavom prema gore tj Mađarskoj, Slovačkoj, Austriji, Njemačkoj i Nizozemskoj.

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Balkan_topo_en

Ima to puno logike.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by RayMabus 23/11/2021, 00:31

Cestovni promet je najskuplji a brodski najjeftiniji. Nije baš ekonomski isplativo radit ovo da iskrcaš robu u Grčkoj pa željeznicom sve do Slovačke i Austrije a pored Trsta, Kopra i Rijeke nego dovuć to do Dunava i ukrcat na brod i šalji u ovu zonu Budimpešta Keln.

Srednja Europa - istočni Mediteran/Suez

Kombinirani prijevoz : pomorski brodski/pretovar/željeznica/pretovar/Dunav
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku Empty Re: Mi, Mađari i Srbi odlučili smo da želimo imati korist od novog svjetskog poretka koji se rađa na istoku

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum