ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane

Go down

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane Empty Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane

Post by debotoijusto 15/11/2021, 23:06

Trgovački sud u Zagrebu donio je nepravomoćnu presudu prema kojoj Grad Zagreb mora tvrtki koja je radila na famoznim fontanama u Ulici Hrvatske bratske zajednice platiti dug od 2,5 milijuna kuna. Firma koju je osnovao Ivan Valek, poznati hrvatski vodni arhitekt, dokazala je da su obavili radove koje je osobno naručio tadašnji gradonačelnik Milan Bandić, te su i izvedeni iako ugovor za njih nikada nije sklopljen.

Valek je godinama i javno prozivao Bandića zbog tog duga. U jednom u razgovoru za Telegram opisao je kako je na kraju bio prisiljen podnijeti tužbu protiv Grada Zagreba.


“Na osobnu molbu gradonačelnika, sudjelovao sam u projektu izgradnje fontana. Projekt prvih fontana trebala je raditi Vodotehnika, zatim se uključila i građevinska kompanija Mešić Com. Ja sam na kraju realizirao taj projekt, a radovi su mi trebali biti plaćeni do 1. ožujka 2013. godine. Pristao sam na to i ušao u posao uz odgodu plaćanja svojim dobavljačima. Kako je Bandić želio da sve bude gotovo čim prije, te zime smo radili i pod šatorima”, opisao je.
“Nakon što mi radovi nisu plaćeni počeli su govoriti da će to provući kroz radove na krovu Ciboninog tornja. Pa je onda Bandić završio u zatvoru, pa u bolnici. Kasnije su najavili da će mi platiti kroz radove na nove tri fontane”, prisjetio se gospodin Valek u razgovoru za Telegram optužujući tada Grad Zagreb i njegove čelne ljude da mu tvrtku guraju u stečaj. Do toga je u konačnici i došlo, samo što je umjesto Valeka na čelo firme došla druga osoba.




U otvoreni sukob s Bandićem Valek je ušao nakon što je odbio izvršiti radove na bazenu gradonačelnikove mame na imanju u Poganoj Vlaki. “Natkrivanje tog bazena u Hercegovini stajalo je 58 tisuća eura. Bandićev vozač službenim me automobilom tamo odvezao 14. rujna 2015. godine. Išli smo preko Uzdola, gdje se nalazi spomenik ubijenim Hrvatima, kako bi se pod krinkom službenog posjeta, prikrili tragovi mog odlaska k Bandićevoj obitelj.
Tamo su me dočekali njegova majka i bratić. Pokazali su mi bazen na kojem sam trebao raditi”, opisivao je Valek dodajući kako je Bandić od četiri ponude odabrao najskuplju. No, ponovno je trebao radove izvoditi s velikom odgodom plaćanja, a na to, kaže, nije želio pristati. “Nisam natkrio taj bazen i to je bio početak kraja”, kazao nam je najavljujući tada tužbu zbog dugova za fontane.





Tijekom suđenja Valek je dao novi iskaz ponovivši da je imao dogovor s Bandićem. Spomenuo je još jednog bliskog Bandićevog suradnika – nekadašnjeg pročelnika Željka Horvata. Tvrdi da je upravo on odnio Bandiću njegovo novo idejno rješenje za vodene fontane.

“Horvat me ubrzo nazvao i rekao mi kako se gradonačelniku moj idejni projekt sviđa”. Sam Horvat to je u svom svjedočenju negirao. Prisjetio se doduše da je Valekova tvrtka Kristal bazeni fontane bila jedan od podizvođača, no prema njegovim riječima nije bilo govora ni o kakvim dodatnim radovima, pa tako ni o dugovima.

Iz iskaza svjedoka saslušanih tijekom sudskog postupka koji je uslijedio Trgovački sud u Zagrebu zaključio je da su dodatni radovi doista obavljeni. To što nije bilo posebnog ugovora za sud nije ključno, jer, navodi se u nepravomoćnoj presudi, to ne znači da dodatne forme nisu bile dogovorene i naručene.
Da su doista ugrađene potvrdio je i vještak prema čijoj je procjeni taj posao bio vrijedan oko 2,2 milijuna kuna. Tome je dodan i iznos od 90 tisuća kuna za projektnu dokumentaciju. Iz dokumentacije tvrtke Kristal, vještak je utvrdio još neke dodatne radove, te je u konačnici došao do zaključka da Grada Zagreb nije podmirio gotovo 2,9 milijuna kuna
No, kako je Valekova firma tužbom tražila samo 2.368.630 kuna, sud im je taj iznos i dosudio. Dosuđeno im je i nešto manje od 300 tisuća kuna sudskih troškova. Grad Zagreb, kako doznajemo, uložit će na ovu presudu žalbu o kojoj će odlučivati viši sud.


https://www.telegram.hr/politika-kriminal/telegram-doznaje-gradu-zagrebu-na-naplatu-stizu-jos-25-milijuna-kuna-za-famozne-bandiceve-fontane/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane Empty Re: Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane

Post by debotoijusto 15/11/2021, 23:07

prokleti senf
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane Empty Re: Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane

Post by abraham 16/11/2021, 05:41

Yupol i premaljati to, polupati sva stakalca i da svijetli kao duga u noci.... Cekaj zvuci mi poznatoooooooo Kila mozga...

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14083
2014-04-14


Back to top Go down

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane Empty Re: Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane

Post by marcellus 16/11/2021, 08:56

nećemo fontante, šta si mi mislimo da smo pariz ili beč

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane Img_67501

treba mamutice gradit

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane Images?q=tbn:ANd9GcRoO4BA-Gq1GS6aXP-CwL-ZYFhO3Ie0oRFLZA&usqp=CAU

i tvornice cementa

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane 1289717

_________________
Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane Empty Re: Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane

Post by sitting_bull 16/11/2021, 12:50

marcellus wrote:nećemo fontante, šta si mi mislimo da smo pariz ili beč

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane Img_67501

treba mamutice gradit

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane Images?q=tbn:ANd9GcRoO4BA-Gq1GS6aXP-CwL-ZYFhO3Ie0oRFLZA&usqp=CAU

i tvornice cementa

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane 1289717
piskaralo, koliko mostova preko save ima na potezu od savske do jankomira?

koliko podvožnjaka/nadvožnjaka ima od oranica do podsuseda?

koliko park&ride parkirališta ima od podsuseda do sesveta?

koliko je novih škola i vrtića izgrađeno zadnjih 10 godina?

u što je miki spiskao 100 milijardi kuna zadnjih 10 godina?

u fontane vrijedne cca 60 milijuna kuna kako bi zamazao oči građanima i nastavio krčmiti gradski proračun.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane Empty Re: Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane

Post by marcellus 16/11/2021, 12:58

lepi za kog škole da grade kad su ukinuli sve bandićeve mjere koje su natalitet zagreba održavale na pozitivnoj nuli? Vrtića ima viška.

park&ride parkirališta nema jer javni prijevoz nije organiziran za to, inače to je bio koncept dp-a u programu da se to tako organizira sa gradskom željeznicom kao kičmom prometa i da se u voznom redu i svemu povežu sa zetom, uklj. premještanje zadnjih stanica i sl. Ne moš samo sagradit park i ride parkirališta, treba cijeli promet preustrojit a to dođe zadnje.

miki je spiskao u bundek, branimirovu, domovinski most, sanaciju jakuševca, socijalne stanove u jelkovcu, nove tramvaje, sljeme, advent, i naravno fontane koje socrealističke umove tako bole.

na šta će spiskat ovi, tek ćemo vidjet. Za sad jedino najavljuju rodno neutralne semafore i gay friendly javnu rasvjetu. Bojim se da će se zagreb opet vratit gdje je bio 90., od Boga zaboravljena zapuštena socrealistička selendra za koju turisti kažu da je dosadna i nema se šta radit, velika spavaonica za neradni narod.

_________________
Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane Empty Re: Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane

Post by prckov 16/11/2021, 13:15

marcellus wrote:lepi za kog škole da grade kad su ukinuli sve bandićeve mjere koje su natalitet zagreba održavale na pozitivnoj nuli? Vrtića ima viška.

park&ride parkirališta nema jer javni prijevoz nije organiziran za to, inače to je bio koncept dp-a u programu da se to tako organizira sa gradskom željeznicom kao kičmom prometa i da se u voznom redu i svemu povežu sa zetom, uklj. premještanje zadnjih stanica i sl. Ne moš samo sagradit park i ride parkirališta, treba cijeli promet preustrojit a to dođe zadnje.

miki je spiskao u bundek, branimirovu, domovinski most, sanaciju jakuševca, socijalne stanove u jelkovcu, nove tramvaje, sljeme, advent, i naravno fontane koje socrealističke umove tako bole.

na šta će spiskat ovi, tek ćemo vidjet. Za sad jedino najavljuju rodno neutralne semafore i gay friendly javnu rasvjetu. Bojim se da će se zagreb opet vratit gdje je bio 90., od Boga zaboravljena zapuštena socrealistička selendra za koju turisti kažu da je dosadna i nema se šta radit, velika spavaonica za neradni narod.

i grdjansko obrazovanje
kako cete imat grad bez gradjansko-obrazovanih gradjana
prckov
prckov

Posts : 34116
2014-04-19


Back to top Go down

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane Empty Re: Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane

Post by sitting_bull 16/11/2021, 13:54

marcellus wrote:lepi za kog škole da grade kad su ukinuli sve bandićeve mjere koje su natalitet zagreba održavale na pozitivnoj nuli? Vrtića ima viška.
piskaralo, miki je potrošio 1.500.000.000 kuna kako bi u četiri godine bilo 300 rođenih više!

i ne, nisu ukinute sve mjere, nego samo one koje su bile nerealne i diskriminirajuće u odnosu na zaposlene majke.

marcellus wrote:
park&ride parkirališta nema jer javni prijevoz nije organiziran za to, inače to je bio koncept dp-a u programu da se to tako organizira sa gradskom željeznicom kao kičmom prometa i da se u voznom redu i svemu povežu sa zetom, uklj. premještanje zadnjih stanica i sl. Ne moš samo sagradit park i ride parkirališta, treba cijeli promet preustrojit a to dođe zadnje.
tko je imao 20 godina priliku organizirati javni prijevoz pa to nije napravio?
bandić.
dakle, u 20 godina bandić nije po pitanju javnog prijevoza, osim tramvaja do prečkog, mapravio ništa.
perk&ride je bilo najjeftinije i najlakše napraviti pa nije niti to napravljeno.

20 godina, piskaralo.

marcellus wrote:
miki je spiskao u bundek, branimirovu, domovinski most, sanaciju jakuševca, socijalne stanove u jelkovcu, nove tramvaje, sljeme, advent, i naravno fontane koje socrealističke umove tako bole.
kaj je spiskao?

- bundek 50 milijuna kuna
- fontane 60 milijuna kuna
- domovinski most skupa s radničkom cestom 600 milijuna kuna
- socijalni stanovi: evo link o tom "velebnom" pothvatu https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjyg_mE85z0AhVFxosKHYjRDVAQFnoECBIQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.jutarnji.hr%2Fvijesti%2Fkako-je-nastao-najveci-hrvatski-geto-u-naselju-sopnica-jelkovec-vise-nitko-ne-zeli-zivjeti-801091&usg=AOvVaw0ez49zAL4WlrGrfNnr226R

- jakuševac cca 600 milijuna kuna
- novi tramvaji su kupljeni na leasing i to još niti izbliza nije otplaćeno
- sljeme: žičara kao primjer kako se krade i pogoduje jaranima, skijalište kao nezavršeni projekt koji u budućnosti može biti ono što je trebao postati nakon prva dva natjecanja
- advent kao još jedan poduhvat za zamračivanje love i pogodovanje jaranima koji su uz pojedine izuzetke pretvorili centar zagreba u benkovački sajam

marcellus wrote:
na šta će spiskat ovi, tek ćemo vidjet. Za sad jedino najavljuju rodno neutralne semafore i gay friendly javnu rasvjetu. Bojim se da će se zagreb opet vratit gdje je bio 90., od Boga zaboravljena zapuštena socrealistička selendra za koju turisti kažu da je dosadna i nema se šta radit, velika spavaonica za neradni narod.
ovi tek trebaju sanirati mikijeve nebuloze, a onda pokušati od mikijeve kasabe i palanke opet napraviti beli zagreb grad.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane Empty Re: Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane

Post by marcellus 16/11/2021, 13:56

sitting_bull wrote:
marcellus wrote:lepi za kog škole da grade kad su ukinuli sve bandićeve mjere koje su natalitet zagreba održavale na pozitivnoj nuli? Vrtića ima viška.
piskaralo, miki je potrošio 1.500.000.000 kuna kako bi u četiri godine bilo 300 rođenih više!

ne nego da ih ne bi bilo 30.000 manje ko u drugim gradovima u hr i eu

_________________
Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane Empty Re: Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane

Post by sitting_bull 16/11/2021, 14:31

marcellus wrote:
sitting_bull wrote:
marcellus wrote:lepi za kog škole da grade kad su ukinuli sve bandićeve mjere koje su natalitet zagreba održavale na pozitivnoj nuli? Vrtića ima viška.
piskaralo, miki je potrošio 1.500.000.000 kuna kako bi u četiri godine bilo 300 rođenih više!

ne nego da ih ne bi bilo 30.000 manje ko u drugim gradovima u hr i eu
joj, piskaralo, daj se skuliraj.

u cijeloj rh godišnje se rodi cca 35.000 djece.

kužiš li ti koje bedastoće pišeš?
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane Empty Re: Gradu Zagrebu na naplatu stižu još 2,5 milijuna kuna za famozne Bandićeve fontane

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum