ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo

Go down

Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo Empty Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo

Post by RayMabus 18/9/2021, 21:26

2017 godine Indija radi šest podmornica na istu šemu kakve je trebala Australija radit a neće sad. Većina podmornica je završena ili pri kraju a zadnja će biti gotova 2023.

https://www.novosti.rs/planeta/svet/1037500/francuzi-traze-nove-saveznike-posle-sukoba-sad-australijom-krecu-odbranu-multipolarnog-sveta

Sad moraju jačat strateške veze u indo pacifiku s onima koji su im ostali.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176240
2014-04-11


Back to top Go down

Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo Empty Re: Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo

Post by crvenkasti 18/9/2021, 21:34

Kad je trebalo bombardirati Gadafija i izbrisati ogromne dugove koje je Francuska imala prema Libiji, onda im je bilo super to što Ameri krše međunarodne ugovore bez pardona.

Sad im to više nije super.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28795
2014-04-17


Back to top Go down

Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo Empty Re: Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo

Post by RayMabus 18/9/2021, 22:08

Baš i nema nekog izbora u tom Indijskom oceanu tako da ostaju ovi cigići i tako.

Nisu mi nešto dragi al šta je tu je.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176240
2014-04-11


Back to top Go down

Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo Empty Re: Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo

Post by RayMabus 19/9/2021, 11:20

Pariz je s razlogom ljut

https://www.geopolitika.news/vijesti/vojni-pakt-aukus-je-dogovaran-na-sastanku-g7-iza-leda-francuskog-predjsednika/

Sad će se zahladiti odnosi Australije i EU a tamo u indijskom oceanu pojačat strateška i druga suradnja s Indijom.

Iako mi nisu nešto dragi kad vidiš sve ove druge opcije onda bolje to nego ovo drugo tamo okolo njih.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176240
2014-04-11


Back to top Go down

Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo Empty Re: Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo

Post by RayMabus 19/9/2021, 11:30

Naglasak je na sigurnosti plovidbe dakle vojna suradnja , prijenos eu tehnologija na indijsku vojsku s naglaskom na mornaricu.

Postajemo globalni strateški partner istočno od Sueza. EU + Indija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176240
2014-04-11


Back to top Go down

Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo Empty Re: Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo

Post by RayMabus 19/9/2021, 11:35

Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo Map-of-the-indian-ocean
RayMabus
RayMabus

Posts : 176240
2014-04-11


Back to top Go down

Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo Empty Re: Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo

Post by RayMabus 19/9/2021, 11:40

Australija je previše južno. Bitan je ovaj potez između Indije i Đibutija a koji je ujedno ispred perzijskog zaljeva te Irana i Pakistana ( s kojim je Indija u sukobu ), zatim zapadna obala Afrike jer i Indija trguje s njima dakle i njima je bitna sigurnost plovidbe tu. Zatim istočni dio Indije te plovne rute prema Singapuru i dole južnije prema Indoneziji i onda uz sjever Australije do francuske Polinezije do Čilea i dole rta na jugu južne Amerike.

Dobro. To može. EU i Indija neće nikad ratovati nego jedino mogu surađivati na sigurnosti plovidbe i drugim stvarima.


Last edited by RayMabus on 19/9/2021, 11:41; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176240
2014-04-11


Back to top Go down

Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo Empty Re: Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo

Post by Serbinho-3 19/9/2021, 11:40

NATO se raspao i krenuli politikom Vucica Govorim i ja deceniju najmanje da se ne bude zatucan, zadrt, vec sa celim Svetom saradjivati. Neki su izgleda previse zatvoreni, fasisti, nemaju taj elan da budu otvoreni za saradnji, vec zatvoreni, udruze se i nekog napadnu, Rusiju. Kameno doba mozak ili psihijatrijski poremecaj. Mediji kontrolisani, spinuje se trenutno zeljeno, raspad se krije, ali isto promovise kod Engleza a ja sam veverica.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26484
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo Empty Re: Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo

Post by RayMabus 19/9/2021, 11:43

Serbinho-3 wrote:NATO se raspao i krenuli politikom Vucica Govorim i ja deceniju najmanje da se ne bude zatucan, zadrt, vec sa celim Svetom saradjivati. Neki su izgleda previse zatvoreni, fasisti, nemaju taj elan da budu otvoreni za saradnji, vec zatvoreni, udruze se i nekog napadnu, Rusiju. Kameno doba mozak ili psihijatrijski poremecaj. Mediji kontrolisani, spinuje se trenutno zeljeno, raspad se krije, ali isto promovise kod Engleza a ja sam veverica.
Nije se raspao. Australija nije članica NATO-a tako da nema govora o tome ako na to misliš.

Amerika , Australija i Velika Britanija su sklopile vojni savez na Pacifiku ( i jednim dijelom i na indijskom oceanu ). Mi ćemo s Indijom a pošto Amerika gleda Kinu kao prijetnju jačanje Indije joj odgovara.

Sve je ok.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176240
2014-04-11


Back to top Go down

Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo Empty Re: Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo

Post by RayMabus 19/9/2021, 11:51

Ja ne želim slušat ništa vezano uz to da mi neke članice Unije forsiraju temu kako neka eu vojska mora djelovati na Pacifiku. Ako se vama ide idte pod svojim nacionalnim zastavama a Hrvatsku ostavite na miru.

Kod indijskog oceana ipak stvar je malo drukčija posebno na ovom potezu Đibuti - Indija i obala istočne Afrike.

To je već neka druga zona s kojom se može s menom pričati da eu vojska djeluje tamo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176240
2014-04-11


Back to top Go down

Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo Empty Re: Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo

Post by RayMabus 19/9/2021, 16:28

Indija i Rusija produbljuju stratešku suradnju jer su Talibani idejno osnovani u Pakkstanu da se bore u Kašmiru protiv Indije.

https://www.geopolitika.news/analize/z-meter-poraz-zapada-u-afganistanu-donosi-globalnu-promjenu-pravila-igre/

Kašmir me ne zanima kao ni indijska kopnena vojska.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176240
2014-04-11


Back to top Go down

Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo Empty Re: Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo

Post by RayMabus 19/9/2021, 17:10

Kad je mornarica u pitanju Indija bi morala obratit pažnju na neke stvari jer za razliku od EU kod Rusije postoje situacije di bi njima odgovara kaos na toj plovnoj ruti između Indije i EU a šta ni kod Indije ni EU nije slučaj.

Rusija radi na artičkoj plovidbi pa bi joj taj put dole bio konkurencija ili sukob oko Krima pa Rusija blokira to dole da uzvrati jer joj je Krim odsječen.

Uglavnom Indija bi tu morala pripazit a ako mogu birati kad je mornarica u pitanju između EU i Rusije onda je ovdje uvjek pametnije birat EU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176240
2014-04-11


Back to top Go down

Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo Empty Re: Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo

Post by RayMabus 19/9/2021, 17:23

Sad kad se počme otvarat taj artički plovni put onda postoji ta priča da bi Rusiji odgovarao neki kaos na ovoj staroj ruti kako bi njen put i ona sama dobila na važnosti.

Međutim ja ovaj dio između EU i Indije i EU i istočne Afrike smatram svojom zonom. Pacifik me ne zanima. Ako ga već želite prekinit onda mi to nemoj radit ovdje nego tamo oko Singapura. Južno kinesko more i to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176240
2014-04-11


Back to top Go down

Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo Empty Re: Francuska i Indija produbljuju strateško partnerstvo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum