ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Page 9 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by Guest 19/5/2014, 10:33

Patriot_1 wrote:
Ja 2 godine katoličku i jednu protestantsku!

Jesi položio koji ispit?
Sudeći po onome što ovdje pokazuješ, ne bih rekao.

Patriot_1 wrote:
Sola Fides nema veze sa rasizmom i sotonizmom

O da, itekako ima i to sve veze.
To je lijepo objasnio Mirceal Eliade, druga je priča što je Martin Luther bio notorna neznalica pa to nije znao, a uz to je i potpuno pogrešno shvatio pisanje apostola Pavla.
A sad se slobodno nastavi grčiti kako bi opravdao vlastitu vjeru u ispravnost tog principa vjerovanja.

Guest
Guest


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by kingkong 19/5/2014, 10:37

speare_shaker
speare_shaker wrote:Apsolutno!  :)
O svemu se može raspravljati pa tako i o vjeri uključujući tu i onu osobnu odnosno najintimniju.
Nisi znao?  :O
Mislim, baš ne neugodno iznenađuješ, imao sam ipak nešto povoljnije mišljenje o tebi i tvojim kognitivnim sposobnostima.   :)

Znači ti bi dozvolio da ja idem raspravljati o tvom vjerskom duhovnom iskustvu; i onda da ti ga dovedem u pitanje..a ne: moje vjersko iskustvo je isključivo moje i o njemu se ne može raspravljati. O doktrini, teološkim pitanjima, smislu religije i vjerovanju - da, ali o vjeri ne!

speare_shaker
Čestitam, upravo si sjajno oppisao credo vlastitog pisanja ne samo na ovom forumu.  :) 
I bez brige, za ovu te podmuklu uvredu tako tipičnu za tvoju "duhovnost" i karakter neću prijaviti kicinju, ionako znam da bi to žarko želio jer je jedan od tvojih glavnih motiva izigravanje žrtve i forsiranje nekog svog imidža kršćanskog mučenika.  ;)

Ovime samo ponavljaš ono što sam ja tebi napomenuo. Meni nije nikakav cilj izigravati pametnjakovića i dičiti se svojom pameću; kad sam svjestan da zapravo malo znam i da čovjek uči dok je živ. Ukoliko se ne varam; napisao sam i na neatheru..da mi je drago da mogu nešto naučiti
i od drugih pa tako i tvoje malenkosti...ali to opet ne znači da si ti u svemu u pravu i da ti ne mogu oponirati u onome što sam siguran da znam više od tebe. Ali naravno..meni se može oponirati; i ja se na to neću ljutiti...ali čim se to učini tebi; onda provali tvoja netolerantnost - razmisli malo o tome. I doista mi nije bila namjera da te se banira...jer sam te lijepo zamolio da to prestaneš činiti; no nažalost bio si uporan. A ti ako misliš da sam ja tebe nečime uvrijedio - slobodno me tuži; nema problema!  B-)

_________________
Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by Guest 19/5/2014, 10:44

kingkong wrote:Rasprave?! O čemu bi trebali raspravljati; zar se o vjeri može raspravljati?!

A što se tiče ovog drugog...izgleda da ne laje pas zbog sela nego zbog sebe...i ta te karakteristika tako lijepo opisuje..

Bez ovakvog vrijeđanja.


I ono što vrijedi za sve u ovoj raspravi - suzdržite se od prišivanja etiketa i dijeljenja kojekakvih epiteta u međusobnim raspravama.
Stvarno mi se više ne da ponavljati da raspravljate o stavovima i njih napadate bez vrijeđanja na osobnoj razini.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by Patriot_1 19/5/2014, 10:49

speare_shaker wrote:
Patriot_1 wrote:
Ja 2 godine katoličku i jednu protestantsku!

Jesi položio koji ispit?
Sudeći po onome što ovdje pokazuješ, ne bih rekao.

Patriot_1 wrote:
Sola Fides nema veze sa rasizmom i sotonizmom

O da, itekako ima i to sve veze.
To je lijepo objasnio Mirceal Eliade, druga je priča što je Martin Luther bio notorna neznalica pa to nije znao, a uz to je i potpuno pogrešno shvatio pisanje apostola Pavla.
A sad se slobodno nastavi grčiti kako bi opravdao vlastitu vjeru u ispravnost tog principa vjerovanja.
Položio sve ,,ocjene 4 , 5,,najmanja trojka,,jedna!Ti nisi uopće studirao ,,pa ne baljezgaj!Kome farbaš da si teolog?Martin Luther je imao i svjetlih i tamnih trenutaka,,on nije meni Isus!Objasnih svoj stav(MOJ,,ne tuđi),samo vjera spašava a rezultat zdrave vjere su dobra djela!"Ljubi bližnje,,"Ima li toga u tebe?Nimalo!Ti si Agnanor u malom!Napadaš sve,ne voliš nikoga!Nema utebe ni trunka tolerancije,razumjevanja,prihvaćanja drugih i drugačijih!Ajd mi nađi ijednog čovjeka ,na kog si ,na bilo kom forumu ostavio trag i da si mu drag?Po svima jašiš,napadaš,ispravljaš,napadaš,"Nema nikog pravednog i pravog osim tebe!"Jbt...ja znam da si pametan tip,ali budi bar toliko pametan da shvatiš da to nije u redu!Čovjek zaslužuje podršku i ljubav,a ne osudu jer ,,,nije imao prigodu školovat se kao ti!"Znanje napuhuje!"kaže NZ!A ,,btw,,,jesi li Mason?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by Guest 19/5/2014, 10:51

kingkong wrote:
Znači ti bi dozvolio da ja idem raspravljati o tvom vjerskom duhovnom iskustvu; i onda da ti ga dovedem u pitanje.

Apsolutno.  :)
Ja nemam nikakva straha po tom pitanju.

kingkong wrote:
.a ne: moje vjersko iskustvo je isključivo moje i o njemu se ne može raspravljati. O doktrini, teološkim pitanjima, smislu religije i vjerovanju - da, ali o vjeri ne!

Može o svemu pa tako i o vjeri, ako o tome već javno govoriš.
A govoriš i nitko te u tom smislu ne vuče za jezik.
Druga je priča ako nešto skrivaš zato jer se bojiš da ćeš se raspravom o vjeri obrukati u javnosti, pokazati njenu javnosti neželjenu i neprihvatljivu stranu odnosno onu koja nije u skladu sa općim društvenim moralom ili se dovesti u stanje jake sumnje u istu ako to nisi u stanju podnijeti.
Tada imaš razloga za skrivanje.  ;) 

kingkong wrote:
A ti ako misliš da sam ja tebe nečime uvrijedio - slobodno me tuži; nema problema!  B-)

Bez brige, neću ti priuštiti to zadovoljstvo.  ;)


Last edited by speare_shaker on 19/5/2014, 10:56; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by kingkong 19/5/2014, 10:55

Vegvísir wrote:
kingkong wrote:Rasprave?! O čemu bi trebali raspravljati; zar se o vjeri može raspravljati?!

A što se tiče ovog drugog...izgleda da ne laje pas zbog sela nego zbog sebe...i ta te karakteristika tako lijepo opisuje..

Bez ovakvog vrijeđanja.


I ono što vrijedi za sve u ovoj raspravi - suzdržite se od prišivanja etiketa i dijeljenja kojekakvih epiteta u međusobnim raspravama.
Stvarno mi se više ne da ponavljati da raspravljate o stavovima i njih napadate bez vrijeđanja na osobnoj razini.
Poštovani; ovo nije nikakva uvreda jer ova rečenica pod italikom znači nešto sasvim drugo:

ne laje kuja (pas) sela radi, nego sebe radi govori u svom (a ne tuđem) interesu, radi koristi;i dovođenja drugih motiva pod znak upitnika

_________________
Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by Patriot_1 19/5/2014, 10:56

speare_shaker wrote:
kingkong wrote:
Znači ti bi dozvolio da ja idem raspravljati o tvom vjerskom duhovnom iskustvu; i onda da ti ga dovedem u pitanje.

Apsolutno.  :)
Ja nemam nikakva straha po tom pitanju.

kingkong wrote:
.a ne: moje vjersko iskustvo je isključivo moje i o njemu se ne može raspravljati. O doktrini, teološkim pitanjima, smislu religije i vjerovanju - da, ali o vjeri ne!

Može o svemu pa tako i o vjeri, ako o tome već javno govoriš.
A govoriš i nitko te u tom smislu ne vuče za jezik.
Druga je priča ako nešto skrivaš zato jer se bojiš da ćeš se raspravom o vjeri obrukati u javnosti, pokazati njenu javnosti neželjenu i neprihvatljivu stranu odnosno onu koja nije u skladu sa općim društvenim moralom ili dovesti u stanje sumnje u istu ako to nisi u stanju podnijeti.
Tada imaš razloga za skrivanje.  ;) 

kingkong wrote:
A ti ako misliš da sam ja tebe nečime uvrijedio - slobodno me tuži; nema problema!  B-)

Bez brige, neću ti priuštiti to zadovoljstvo.  ;)
Tebi je i jedini cilj,,,obrukati nekoga!To i možeš ,,u velikoj mjeri jer ,,glava ti je puna,,a srce prazno!A neki od nas žele,takve ljude.
1. Ako jezike čovječije i anđeoske govorim, a ljubavi nemam, onda sam kao zvono koje ječi, ili kimval koji zveči.

2. I ako imam dar proroštva i znam sve tajne i sve znanje, i ako imam svu vjeru da i gore premještam, a ljubavi nemam, ništa sam.

3. I ako razdam sve imanje svoje, i ako predam tijelo svoje da se sažeže, a ljubavi nemam, ništa mi ne koristi.

4. Ljubav dugo trpi, blagotvorna je, ljubav ne zavidi, ljubav se ne gordi, ne nadima se,

5. Ne čini što ne pristoji, ne traži svoje, ne razdražuje se, ne misli o zlu,

6. Ne raduje se nepravdi, a raduje se istini,

7. Sve snosi, sve vjeruje, svemu se nada, sve trpi.

8. Ljubav nikad ne prestaje, dok će proroštva nestati, jezici će zamuknuti, znanje će prestati.

9. Jer djelimično znamo, i djelimično prorokujemo;

10. A kada dođe savršeno, onda će prestati što je djelimično.

11. Kad bijah dijete, kao dijete govorah, kao dijete mišljah, kao dijete razmišljah; a kada sam postao čovjek odbacio sam što je djetinjsko.

12. Jer sad vidimo kao u ogledalu, u zagonetki, a onda ćemo licem u lice; sad znam djelimično, a onda ću poznati kao što bih poznat.

13. A sad ostaje vjera, nada, ljubav, ovo troje; ali od njih najveća je ljubav.

Ili bolje:"Ljubav je velikodušna, dobrostiva je ljubav, ne zavidi, ljubav se ne hvasta, ne
nadima se; nije nepristojna, ne traži svoje, nije razdražljiva, ne pamti zlo; ne
raduje se nepravdi, a raduje se istini; sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada,
sve podnosi. Ljubav nikad ne prestaje. Prorokovanja? Uminut će. Jezici?
Umuknut će. Spoznanje? Uminut će. Jer djelomično je naše spoznanje, i
djelomično prorokovanje. A kada dođe ono savršeno, uminut će ovo
djelomično. Kad bijah nejače, govorah kao nejače, mišljah kao nejače,
rasuđivah kao nejače. A kad postadoh zreo čovjek, odbacih ono nejačko.
Doista, sada gledamo kroza zrcalo, u zagonetki, a tada – licem u lice! Sada
spoznajem djelomično, a tada ću spoznati savršeno, kao što sam i spoznat! A
sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav – to troje – ali najveća je među njima
ljubav."
Što je tvoj problem,,nitko te nije volio od malih nogu,pa ni ti nevoliš nikog?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by Guest 19/5/2014, 11:03

kingkong wrote:
Vegvísir wrote:
kingkong wrote:Rasprave?! O čemu bi trebali raspravljati; zar se o vjeri može raspravljati?!

A što se tiče ovog drugog...izgleda da ne laje pas zbog sela nego zbog sebe...i ta te karakteristika tako lijepo opisuje..

Bez ovakvog vrijeđanja.


I ono što vrijedi za sve u ovoj raspravi - suzdržite se od prišivanja etiketa i dijeljenja kojekakvih epiteta u međusobnim raspravama.
Stvarno mi se više ne da ponavljati da raspravljate o stavovima i njih napadate bez vrijeđanja na osobnoj razini.
Poštovani; ovo nije nikakva uvreda jer ova rečenica pod italikom znači nešto sasvim drugo:

ne laje kuja (pas) sela radi, nego sebe radi govori u svom (a ne tuđem) interesu, radi koristi;i dovođenja drugih motiva pod znak upitnika


Hvala ti, ali ne trebaju mi pojašnjenja tog tipa.
Mislim da ti je sasvim jasno zašto si tu upozoren.

__________________________________________________________

Izbrisani su također i međusobni izrazi žaljenja korisnika Patriot_1 i speare_shaker. Ako si imate takvo što uputiti radite to drugim kanalima, a ne pretvaranjem svake teme u poligon za međusobni beskrajni ad hominem/ad personam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by kingkong 19/5/2014, 11:11

speare_shaker
Apsolutno.  :)
Ja nemam nikakva straha po tom pitanju.

Ne radi se o nikakvom strahu; ta ja ću vrlo rado svjedočiti o svom vjerskom iskustvu ali na ovakvim forumima to ne želim. Ne želim prosuđivati; ali bi vjerujem drugačije rezonirao kad bi doista imao određeno duhovno iskustvo. Da li ga imaš ili ne..ja u to neželim ulaziti!



speare_shaker
Može o svemu pa tako i o vjeri, ako o tome već javno govoriš.
A govoriš i nitko te u tom smislu ne vuče za jezik.
Druga je priča ako nešto skrivaš zato jer se bojiš da ćeš se raspravom o vjeri obrukati u javnosti, pokazati njenu javnosti neželjenu i neprihvatljivu stranu odnosno onu koja nije u skladu sa općim društvenim moralom ili se dovesti u stanje jake sumnje u istu ako to nisi u stanju podnijeti.
Tada imaš razloga za skrivanje.  ;)


A u čemu bi se ja to mogao obrukati...i uostalom ne postoji niti jedan segment mog vjerovanja i duhovne spoznaje..koji bi trebao biti sakriven. Ta moja vjera se ne bazira na letećim čajnicima ili teodorfranćićevskim teorijama...već ima Onog iza kojeg postoje djela, riječi i sam Život.

_________________
Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by kingkong 19/5/2014, 11:18

Vegvísir wrote:
kingkong wrote:
Vegvísir wrote:
kingkong wrote:Rasprave?! O čemu bi trebali raspravljati; zar se o vjeri može raspravljati?!

A što se tiče ovog drugog...izgleda da ne laje pas zbog sela nego zbog sebe...i ta te karakteristika tako lijepo opisuje..

Bez ovakvog vrijeđanja.


I ono što vrijedi za sve u ovoj raspravi - suzdržite se od prišivanja etiketa i dijeljenja kojekakvih epiteta u međusobnim raspravama.
Stvarno mi se više ne da ponavljati da raspravljate o stavovima i njih napadate bez vrijeđanja na osobnoj razini.
Poštovani; ovo nije nikakva uvreda jer ova rečenica pod italikom znači nešto sasvim drugo:

ne laje kuja (pas) sela radi, nego sebe radi govori u svom (a ne tuđem) interesu, radi koristi;i dovođenja drugih motiva pod znak upitnika


Hvala ti, ali ne trebaju mi pojašnjenja tog tipa.
Mislim da ti je sasvim jasno zašto si tu upozoren.

__________________________________________________________

Izbrisani su također i međusobni izrazi žaljenja korisnika Patriot_1 i speare_shaker. Ako si imate takvo što uputiti radite to drugim kanalima, a ne pretvaranjem svake teme u poligon za međusobni beskrajni ad hominem/ad personam.

A to bi onda značilo da je svaka pa i najmanja profilacija zabranjena. Hmm; ovime ste si nesvjesno zadali težak posao; jer gotovo svaki treći ili četvrti post nosi neku neznatnu profilaciju! A dobro...kako meni tako i drugima! (lažeš, suludo stajalište, neznalica, slučaj za sebe, vjerski fanatik i sl. ini izrazi; ako sam dobro shvatio više nisu mogući)

_________________
Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by Guest 19/5/2014, 11:26

kingkong wrote:
A to bi onda značilo da je svaka pa i najmanja profilacija zabranjena. Hmm; ovime ste si nesvjesno zadali težak posao; jer gotovo svaki treći ili četvrti post nosi neku neznatnu profilaciju! A dobro...kako meni tako i drugima! (lažeš, suludo stajalište, neznalica, slučaj za sebe, vjerski fanatik i sl. ini izrazi; ako sam dobro shvatio više nisu mogući)


Ma ne, bez problema se može nekome reći da laže, ali naravno, samo kada se može dati dokaz za to.
I isto tako stajalište može biti suludo, ideja koja se propagira može biti kretenska ali ne se ne može korisnku reći da je luđak, kreten, idiot i slično. Ono što sam već toliko puta rekla, stavovi, mišljenja i vjerovanja su itekako podložna napadima i kritici, ali se ne smiju vrijeđati drugi korisnici i njima se lijepiti kojekakve karakteristike i epiteti, pogotovo oni koji nisu potkrijepljeni nikakvim dokazima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by kingkong 19/5/2014, 11:40

Vegvísir wrote:
kingkong wrote:
A to bi onda značilo da je svaka pa i najmanja profilacija zabranjena. Hmm; ovime ste si nesvjesno zadali težak posao; jer gotovo svaki treći ili četvrti post nosi neku neznatnu profilaciju! A dobro...kako meni tako i drugima! (lažeš, suludo stajalište, neznalica, slučaj za sebe, vjerski fanatik i sl. ini izrazi; ako sam dobro shvatio više nisu mogući)


Ma ne, bez problema se može nekome reći da laže, ali naravno, samo kada se može dati dokaz za to.
I isto tako stajalište može biti suludo, ideja koja se propagira može biti kretenska ali ne se ne može korisnku reći da je luđak, kreten, idiot i slično. Ono što sam već toliko puta rekla, stavovi, mišljenja i vjerovanja su itekako podložna napadima i kritici, ali se ne smiju vrijeđati drugi korisnici i njima se lijepiti kojekakve karakteristike i epiteti, pogotovo oni koji nisu potkrijepljeni nikakvim dokazima.
To je u redu. Ali ti si mene opomenuo radi najobičnije fraze; jer ona nipošto nije imala karakteristiku uvrede..ali dobro, nećemo više o tome!

_________________
Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by Patriot_1 19/5/2014, 11:54

kingkong wrote:speare_shaker
Apsolutno.  :)
Ja nemam nikakva straha po tom pitanju.

Ne radi se o nikakvom strahu; ta ja ću vrlo rado svjedočiti o svom vjerskom iskustvu ali na ovakvim forumima to ne želim. Ne želim prosuđivati; ali bi vjerujem drugačije rezonirao kad bi doista imao određeno duhovno iskustvo. Da li ga imaš ili ne..ja u to neželim ulaziti!



speare_shaker
Može o svemu pa tako i o vjeri, ako o tome već javno govoriš.
A govoriš i nitko te u tom smislu ne vuče za jezik.
Druga je priča ako nešto skrivaš zato jer se bojiš da ćeš se raspravom o vjeri obrukati u javnosti, pokazati njenu javnosti neželjenu i neprihvatljivu stranu odnosno onu koja nije u skladu sa općim društvenim moralom ili se dovesti u stanje jake sumnje u istu ako to nisi u stanju podnijeti.
Tada imaš razloga za skrivanje.  ;)


A u čemu bi se ja to mogao obrukati...i uostalom ne postoji niti jedan segment mog vjerovanja i duhovne spoznaje..koji bi trebao biti sakriven. Ta moja vjera se ne bazira na letećim čajnicima ili teodorfranćićevskim teorijama...već ima Onog iza kojeg postoje djela, riječi i sam Život.
Ti si u redu,,i kao čovjek i kao kršćanin!Nisi savršen,no ja ti to nemoram govoriti,,to i sam znaš!Volio bih da sam bolji kršćanin  od tebe,no u to siguran nisam!Samo naprijed!
"Vrata pakla neće nadvladati nas koji slijedimo krista!"
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by oldie 19/5/2014, 14:11

speare_shaker wrote:
Patriot_1 wrote:
Ja 2 godine katoličku i jednu protestantsku!

Jesi položio koji ispit?
Sudeći po onome što ovdje pokazuješ, ne bih rekao.
- Što radi Mujo kad završi pravni fakultet?
- Prebaci skelu na ekonomski...

(može umjesto prava i ekonomije i katolička/protestantska teologija)
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by Michael1 20/5/2014, 10:45

Vegvísir wrote:
kingkong wrote:
A to bi onda značilo da je svaka pa i najmanja profilacija zabranjena. Hmm; ovime ste si nesvjesno zadali težak posao; jer gotovo svaki treći ili četvrti post nosi neku neznatnu profilaciju! A dobro...kako meni tako i drugima! (lažeš, suludo stajalište, neznalica, slučaj za sebe, vjerski fanatik i sl. ini izrazi; ako sam dobro shvatio više nisu mogući)


Ma ne, bez problema se može nekome reći da laže, ali naravno, samo kada se može dati dokaz za to.
I isto tako stajalište može biti suludo, ideja koja se propagira može biti kretenska ali ne se ne može korisnku reći da je luđak, kreten, idiot i slično. Ono što sam već toliko puta rekla, stavovi, mišljenja i vjerovanja su itekako podložna napadima i kritici, ali se ne smiju vrijeđati drugi korisnici i njima se lijepiti kojekakve karakteristike i epiteti, pogotovo oni koji nisu potkrijepljeni nikakvim dokazima.

Ne, to se nebi smjelo dogoditi! Reci jednom covjeku da laze, ako to nije istina, to je gore od pljuske u lice.
A glede tvoje diferencijacije izmedju aktera i njegovih napisanih rijeci, ne nalazim logike u toj tvrdnji.
Citajuci tvoj tekst ja bih onda mogao slobodno pisati ovo sto cu sada dolje napisati, iako to smatram velikom i kaznjivom uvredom:
"Ovaj tekst je obicna laz. Nesto takvo mogu pisati iskljucivo genijalni i decerebrirani kreteni, koji su jucer sisli sa grane, a danas traze da ih se tolerira." To je nekulturno i nepotrebno. Ne vidim ni razuma ni logike u tvom iskazu!

Ako netko svoje uvrede definira u trecem licu, on i dalje vrijedja. To je neosporno.
Pogledaj kako samo vrijedjaju, i nitko ih ne upozorava, da to nije dozvoljeno. Na taj nacin su ti isti diskutanti meni sudili. Najprije bi me izvrijedjali, a onda bi na moju reakciju pozvali administratore, da me baniraju. Masa silu radja!

To nije pravda, niti postenje. Nije potrebno na forumu za religiju stititi one, koji tu imaju najmanje za reci, a svojim uvredama, spamom i blasfemicnim ismijavanjima tudjih svetinja, krse i ljudska prava i pravila foruma.
Nikog ne zelim ni braniti niti napadati, ali nebi bilo posteno, ako pardoniras uvrede u trecem licu, a kaznjavas ih u prvom licu.
To je apsurd.

Mene nitko od forumasa nije u stanju uvrijediti na privatnoj osnovi, ali na opcoj moze. Ako on napada moj religiozni identitet i ruga se mojim svetinjama, onda on za mene krsi i ljudska prava i pravila foruma, a ne ako mi kaze, "budalo", pazi sto pises, kada zastranim..

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by Bran_Do 20/5/2014, 12:33

Michael1 wrote:Mene nitko od forumasa nije u stanju uvrijediti na privatnoj osnovi, ali na opcoj moze. Ako on napada moj religiozni identitet i ruga se mojim svetinjama, onda on za mene krsi i ljudska prava i pravila foruma, a ne ako mi kaze, "budalo", pazi sto pises, kada zastranim..

Hm.. istom logikom, tvoje omalovažavanje ateista i ljudi s bilo kakvim drugim ireligioznim svjetonazorom (koji je za njih ekvivalent tvojih "svetinja") ti kršiš također ljudska prava i pravila foruma, zar ne?
Ne napadaš li i ti time njihov identitet?
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by Sefirot 20/5/2014, 12:42

Koliko vidim, primirje nije dugo trajalo.
Ne može se tražiti primirje bez obostranog uvažavanja....
Ali dobro, meni je ovo trebalo da si neke stvari razmotrim ali i da situacije koje su se razvile daju odgovor.... dale su.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by Patriot_1 20/5/2014, 16:07

Sefirot wrote:Koliko vidim, primirje nije dugo trajalo.
Ne može se tražiti primirje bez obostranog uvažavanja....
Ali dobro, meni je ovo trebalo da si neke stvari razmotrim ali i da situacije koje su se razvile daju odgovor.... dale su.
Čijeg?Obostranog veliš a pod tim podrazumjevaš jednostrano!Spare  ne uvažava nikog!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by Michael1 20/5/2014, 18:46

Bran_Do wrote:
Michael1 wrote:Mene nitko od forumasa nije u stanju uvrijediti na privatnoj osnovi, ali na opcoj moze. Ako on napada moj religiozni identitet i ruga se mojim svetinjama, onda on za mene krsi i ljudska prava i pravila foruma, a ne ako mi kaze, "budalo", pazi sto pises, kada zastranim..

Hm.. istom logikom, tvoje omalovažavanje ateista i ljudi s bilo kakvim drugim ireligioznim svjetonazorom (koji je za njih ekvivalent tvojih "svetinja") ti kršiš također ljudska prava i pravila foruma, zar ne?
Ne napadaš li i ti time njihov identitet?
Nikada nisam nikoga omalovazio, ako je uljudno iznio svoj stav. Medjutim, i ti i tebi slicni pravite veliku pogresku, kada obicne sekte ili neke udruge zelite izjednaciti sa etabliranim religijama. To ne ide. Zasto? Jer one nemaju svojih svetinja, Koje bi javnost trebala uvazavati, dakle, one nisu etablirane. Kada se etabliraju, ja cu ich postivati.

Isto tako ne ide, ako netko propagira zlo. Ono sto je po krscanskom moralu zlo, nitko mi ne moze prodati pod dobro, iako se to danas cini, jer postmodernizam iskljucivo pervertira krscanski Moral i etiku.

Niti u jednom moralnom sustavu ne moze abortus i eutanazija biti kavalirski delikt.
Zato se ja protivim svim onima koji to zlo sire svijetom, posebno u onim sredinama, gdje narod odumire.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by Michael1 20/5/2014, 18:50

Bran_Do wrote:
Michael1 wrote:Mene nitko od forumasa nije u stanju uvrijediti na privatnoj osnovi, ali na opcoj moze. Ako on napada moj religiozni identitet i ruga se mojim svetinjama, onda on za mene krsi i ljudska prava i pravila foruma, a ne ako mi kaze, "budalo", pazi sto pises, kada zastranim..

Ne napadaš li i ti time njihov identitet?
Jos jednom ponavljam. NE!
Ako ih cijenim kao osobe, onda ja njihov identitet ne vrijedjam, jer npr. ateizam po zakonu nije religija.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by Guest 20/5/2014, 18:53

Michael1 wrote:Nikada nisam nikoga omalovazio, ako je uljudno iznio svoj stav. Medjutim, i ti i tebi slicni pravite veliku pogresku, kada obicne sekte ili neke udruge zelite izjednaciti sa etabliranim religijama. To ne ide. Zasto? Jer one nemaju svojih svetinja, Koje bi javnost trebala uvazavati, dakle, one nisu etablirane. Kada se etabliraju, ja cu ich postivati.

Ja poštujem vjerske stavove svih onih koji njima ne propagiraju mržnju i zločin. To da li će to biti "sekta" ili "etablirana religija" manje je važno. U tome je bit međusobnog uvažavanja, kako na forumu, tako i u stvarnom životu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pomirba za bolju atmosferu na forumu.... - Page 9 Empty Re: Pomirba za bolju atmosferu na forumu....

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum