ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Page 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by veber 25/3/2021, 22:55

Pirate wrote:
Noor wrote:
Pirate wrote:Opasne jer su istinite :D
dabome, Jovane :D
E znas da sam se trebao zvati Jovan, ali mati moja htjela njoj najljepse ime. A da sam se rodio ko curica ti ni nesmijem reci. :D
daj natipkaj kako bi se zvao ko curica.
ne bum te zajebavo.

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by Pirate 25/3/2021, 22:58

veber wrote:
Pirate wrote:
Noor wrote:
Pirate wrote:Opasne jer su istinite :D
dabome, Jovane :D
E znas da sam se trebao zvati Jovan, ali mati moja htjela njoj najljepse ime. A da sam se rodio ko curica ti ni nesmijem reci. :D
daj natipkaj kako bi se zvao ko curica.
ne bum te zajebavo.
Sram me, ime najsisatije zenske u skoli sto isla u skolu sa cacom.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by veber 25/3/2021, 23:01

kolinda?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by RayMabus 25/3/2021, 23:04

Ako ćemo iskreno antički Makedonci nisu bili Grci nego drugi narod na sjeveru koji se zbog blizine helenske kulture djelomično helenisirao.

Ne da mi se sad o tome jer to onda idemo u daleku povijest no on nije Grk nego antički Makedonac. Logično Grci ga smatraju svojim jer je ujedinio polise itd pa postao vođa polisa tj ovog šta danas zovemo Grčka.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by Pirate 25/3/2021, 23:07

veber wrote:kolinda?
Pa tako nekako ju zamisljam.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by veber 25/3/2021, 23:10

Pirate wrote:
veber wrote:kolinda?
Pa tako nekako ju zamisljam.
sada si me zainteresirao.
znači tvoj stari se palio na neku mljekaricu, a tvoja stara da ga zajebe tebe je misliila nazvati po sisatoj?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by Pirate 25/3/2021, 23:16

veber wrote:
Pirate wrote:
veber wrote:kolinda?
Pa tako nekako ju zamisljam.
sada si me zainteresirao.
znači tvoj stari se palio na neku mljekaricu, a tvoja stara da ga zajebe tebe je misliila nazvati po sisatoj?
Ma jok, on je to htio. Reci cu vjerojatno jednom kad se napijem i dodjem ovdje baljezggati kao sada.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by veber 25/3/2021, 23:18

ja pamtim ko slon.
a još gore server sve sprema. zato pazi kiki kaj buš napisao.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by RayMabus 25/3/2021, 23:20

Makedonska desnica koja je i radila projekt antičko Skoplje se i onako odrekla te politike promjenom vodstva stranke ( vidi pod slučaj Gruevski ).

To je više bilo politički jer Grčka nije uopće priznavala Makedoniju pa onda sad kad su se dogovorili onda to više nije previše bitno.

Makedonci slaveni se smatraju dijelom tih antičkih Makedonaca jer su se dolaskom na te prostore stopili s lokalnim stanovništvom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by Pirate 25/3/2021, 23:21

Znam to odavno, mada nemam slonovsko pamcenje ali znam da ga ti imas.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by Noor 25/3/2021, 23:23

Pirate wrote:
Noor wrote:
Pirate wrote:
Noor wrote:
Pirate wrote:
Noor wrote:
Pirate wrote:
Noor wrote:srpska zemlja?!  IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 1f602
Okupirali je od 1913 do 1945
Nekad bila. Bitno da smo ih iscupali iz osmanskih ralja i transformirali ih iz zaostale orijentalne kasabe u kakvu takvu europsku prciju sa konturama drzave.
koga ste vi iscupali? pa da ste ikog mogli iscupati, iscupali bi sebe iz 500-godisnjeg turskog ropstva.
balkanski ratovi su rijeseni bukureskim i londonskim mirom, a ne srpskom kuburom :)
da nije bilo saveznika vi bi i danas nosili turbane :)
Pravi se mutava sta da ti ja radim. Tvoja ozlojedjenost kontra sluzbene povijesti. 

Sto se tice bukurestanskog i londonskog mira, sta mislis da se on sam od sebe desio, ono, pao sa neba ili je ipak pukla puska. 

Da je baba musko bila bi dusko. 

Idi ljepotice sipaj zuc na nekom drugom ili si popij koju casu crnog, pusti sisters of mercy i izjasi se na dragom a ne tu na meni. 

P. S. Aleksandar makedonski je bio Grk ako nisi znala.
vi sami sebi krojite povijest i prisvajate i izmisljate pobjede..to je opce poznato pa mi se nece gubit vrijeme

ne muvaj mi se pod nogama i ne kači mi se na postove, jer evo.. kad te nagazim mlogo kmečiš :)

a Aleksandar je bio iz antičke Makedonije, samo ti ime kaže, ta regija je bila pod helenistickim utjecajem, da...ali je grke postrojio i bili su mu vojska u pohodima.
Bio je zapovjednik udružene vojske grčkih polisa (osim Sparte, koja je zadržala svoju neovisnost),  tzv Korintske lige, dolaskom na egipatsko prijestolje zapoceo je makedonsku (ne grčku) dinastiju u egiptu, osnovao grad Aleksandriju...itd
ako imas nejasnoca, procitaj nesto i o njegovom ocu, Filipu II


Ali, ko da je sve to vama vazno,
da Makedonija srpska zemlja :rofl
Sreco ti mene mijesas sa Dereticem. Kod mene samo prolaze fakti sa laganom dozom romantike :) ali da, inace sami sebi krojimo povijest to je srz srpskog bica, sloboda. 

E vidis kako si zlocesta prema meni, nakacis mi se na onu stvar tj. Post i kad ti uzvratim vizitu, ti me ceras od sebe... Kako necu kme kme kmecati. :(

A ljepotice samo potvrdjujes sto sam rekao, Aleksandar je Grk. Makedonija je samo jedna od grckih regija i kao takva nema veze sa ovim nasim Trajkotima, Jovancetima i Kirilima. Uostalom obozavam nasu juznu bracu i ne kontam kog su kurca zapeli za Acu, samo se blamiraju.

Bila nekad, kako rece nas Trscanin Spiridon u svojim knjigama, stara Srbija, zemlja Markova i njegova konja Sarca. :) 

P. S. Si me poslusala za savjet?
Jesi ti pročitao o Filipu II? ;)
Da, bila je pod utjecajem helena, ali jasno diferencirana i artikulirana kao..Makedonija (nisam ni rekla ova današnja, iako ta..vardarska, samo je dio antičke)

Jesam..bez šljiva ništa :)
Nisam, jel imas kakvu knjigu za preporuciti, mada necu odmah startat jer jos balavim vec mjesecima Copica i Noah Hararia a sljedece mi pod obavezno ide de Gaulle, tako da Filip moze odmah poslije njega, rado cu procitati. 

Sto ne rece odma, ali svejedno Grci imaju veca prava na Acu nego ovi nasi danasnji Makedonci ako cemo vec o nekom povijesnom pravu.

Ajme divljakuso pa ti ovog svog urnisala, podsjecas me na moju dragu, nezasitne predatorice.
pa rekla sam...bio je ondasnji Makedonac, a ne Grkljan :)
Grci zive na staroj slavi i nepotrebno kradu tuđu pivijest, a i vlastite imaju vise nego dovoljno
danasnja Makedonija je ondašnja vardarska Makedonija i u anticko doba je bila dio Acine Makedonije,  otud im puno pravo

Pronaci cu nesto na netu, posaljem ti

Koga sam urnisala?  confused


Last edited by Noor on 25/3/2021, 23:28; edited 1 time in total

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by veber 25/3/2021, 23:25

Pirate wrote:Znam to odavno, mada nemam slonovsko pamcenje ali znam da ga ti imas.
ja indeksiram, asocijativno pamtim.

spadam u jakooo mali dio populacije koja popamti tablic na autima. od zagreba do essena.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by RayMabus 25/3/2021, 23:29

Nemoj tražit ništa po netu jer ćeš doć do Kleopatre kao posljedni izdanak te loze i Julija Cezar te rimskog osvajanja grčke i stvaranja dvije provincije :

Macedonia prima i macedonia seconda a to imaš i danas pod sjeverna Makedonija i regija Makedonija u Grčkoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by Pirate 25/3/2021, 23:31

Noor wrote:
Pirate wrote:
Noor wrote:
Pirate wrote:
Noor wrote:
Pirate wrote:
Noor wrote:
Pirate wrote:
Noor wrote:srpska zemlja?!  IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 1f602
Okupirali je od 1913 do 1945
Nekad bila. Bitno da smo ih iscupali iz osmanskih ralja i transformirali ih iz zaostale orijentalne kasabe u kakvu takvu europsku prciju sa konturama drzave.
koga ste vi iscupali? pa da ste ikog mogli iscupati, iscupali bi sebe iz 500-godisnjeg turskog ropstva.
balkanski ratovi su rijeseni bukureskim i londonskim mirom, a ne srpskom kuburom :)
da nije bilo saveznika vi bi i danas nosili turbane :)
Pravi se mutava sta da ti ja radim. Tvoja ozlojedjenost kontra sluzbene povijesti. 

Sto se tice bukurestanskog i londonskog mira, sta mislis da se on sam od sebe desio, ono, pao sa neba ili je ipak pukla puska. 

Da je baba musko bila bi dusko. 

Idi ljepotice sipaj zuc na nekom drugom ili si popij koju casu crnog, pusti sisters of mercy i izjasi se na dragom a ne tu na meni. 

P. S. Aleksandar makedonski je bio Grk ako nisi znala.
vi sami sebi krojite povijest i prisvajate i izmisljate pobjede..to je opce poznato pa mi se nece gubit vrijeme

ne muvaj mi se pod nogama i ne kači mi se na postove, jer evo.. kad te nagazim mlogo kmečiš :)

a Aleksandar je bio iz antičke Makedonije, samo ti ime kaže, ta regija je bila pod helenistickim utjecajem, da...ali je grke postrojio i bili su mu vojska u pohodima.
Bio je zapovjednik udružene vojske grčkih polisa (osim Sparte, koja je zadržala svoju neovisnost),  tzv Korintske lige, dolaskom na egipatsko prijestolje zapoceo je makedonsku (ne grčku) dinastiju u egiptu, osnovao grad Aleksandriju...itd
ako imas nejasnoca, procitaj nesto i o njegovom ocu, Filipu II


Ali, ko da je sve to vama vazno,
da Makedonija srpska zemlja :rofl
Sreco ti mene mijesas sa Dereticem. Kod mene samo prolaze fakti sa laganom dozom romantike :) ali da, inace sami sebi krojimo povijest to je srz srpskog bica, sloboda. 

E vidis kako si zlocesta prema meni, nakacis mi se na onu stvar tj. Post i kad ti uzvratim vizitu, ti me ceras od sebe... Kako necu kme kme kmecati. :(

A ljepotice samo potvrdjujes sto sam rekao, Aleksandar je Grk. Makedonija je samo jedna od grckih regija i kao takva nema veze sa ovim nasim Trajkotima, Jovancetima i Kirilima. Uostalom obozavam nasu juznu bracu i ne kontam kog su kurca zapeli za Acu, samo se blamiraju.

Bila nekad, kako rece nas Trscanin Spiridon u svojim knjigama, stara Srbija, zemlja Markova i njegova konja Sarca. :) 

P. S. Si me poslusala za savjet?
Jesi ti pročitao o Filipu II? ;)
Da, bila je pod utjecajem helena, ali jasno diferencirana i artikulirana kao..Makedonija (nisam ni rekla ova današnja, iako ta..vardarska, samo je dio antičke)

Jesam..bez šljiva ništa :)
Nisam, jel imas kakvu knjigu za preporuciti, mada necu odmah startat jer jos balavim vec mjesecima Copica i Noah Hararia a sljedece mi pod obavezno ide de Gaulle, tako da Filip moze odmah poslije njega, rado cu procitati. 

Sto ne rece odma, ali svejedno Grci imaju veca prava na Acu nego ovi nasi danasnji Makedonci ako cemo vec o nekom povijesnom pravu.

Ajme divljakuso pa ti ovog svog urnisala, podsjecas me na moju dragu, nezasitne predatorice.
pa rekla sam...bio je ondasnji Makedonac, a ne Grkljan :)
Grci zive na staroj slavi i nepotrebno kradu tuđu pivijest, a i vlastite umaju vise nego dovoljno
danasnja Makedonija je ondašnja vardarska Makedonija i u anticko doba je bila dio Acine Makedonije,  otud im puno pravo

Pronaci cu nesto na netu, posaljem ti

Koga sam urnisala?  confused
Moze,  samo sibaj, taman spremam da si napravim mini kucnu biblioteku. 

Pa ovog svoga, da koga. Javna je tajna da ste vi zene napaljenije od nas, mi smo vise galamdzije.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by Pirate 25/3/2021, 23:34

veber wrote:
Pirate wrote:Znam to odavno, mada nemam slonovsko pamcenje ali znam da ga ti imas.
ja indeksiram, asocijativno pamtim.

spadam u jakooo mali dio populacije koja popamti tablic na autima. od zagreba do essena.
Svaka cast, ja imam osjecaj da slabije pamtim nego prije.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by Noor 25/3/2021, 23:39

RayMabus wrote:Nemoj tražit ništa po netu jer ćeš doć do Kleopatre kao posljedni izdanak te loze i Julija Cezar te rimskog osvajanja grčke i stvaranja dvije provincije :

Macedonia prima i macedonia seconda a to imaš i danas pod sjeverna Makedonija i regija Makedonija u Grčkoj.
a boga ti, pa to je 300 godina kasnije
da, ali Kleopatra nije u krvnom srodstvu s Aleksandrom, ona je Ptolomejevic, a zacetnik te loze je general Aleksandrove vojske, koji je nakon smrti Aleksandra zasjeo na vlast

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by RayMabus 25/3/2021, 23:40

Mislim da su to bile Dioklecijanove reforme pa dvi provincije.

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 1445764381

Tu je onda došlo i do toga da su u južnoj dominirali Grci a u sjevernoj antički Makedonci pa dolaskom Slavena oni se stapaju itd pa od tud Makedonci i sad Sjeverna Makedonija koja je u osnovi Macedonia seconda.

Dioklecijan.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by RayMabus 26/3/2021, 00:04

Noor wrote:
RayMabus wrote:Nemoj tražit ništa po netu jer ćeš doć do Kleopatre kao posljedni izdanak te loze i Julija Cezar te rimskog osvajanja grčke i stvaranja dvije provincije :

Macedonia prima i macedonia seconda a to imaš i danas pod sjeverna Makedonija i regija Makedonija u Grčkoj.
a boga ti, pa to je 300 godina kasnije
da, ali Kleopatra nije u krvnom srodstvu s Aleksandrom, ona je Ptolomejevic, a zacetnik te loze je general Aleksandrove vojske, koji je nakon smrti Aleksandra zasjeo na vlast
Da i posljednja iz te loze.

Pad Grčke pod rimsku upravu.

Moram ti objasniti kako i tko je uopće napravio temelje za današnju sjevernu Makedoniju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Noor likes this post

Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by veber 26/3/2021, 00:09

Pirate wrote:
veber wrote:
Pirate wrote:Znam to odavno, mada nemam slonovsko pamcenje ali znam da ga ti imas.
ja indeksiram, asocijativno pamtim.

spadam u jakooo mali dio populacije koja popamti tablic na autima. od zagreba do essena.
Svaka cast, ja imam osjecaj da slabije pamtim nego prije.
to je prokletsvo.
danas sam išao pogledat neku šumu do jebene kutine sam zapamtio sve registracije.
u kutini tankirao i gledam auto ispred mene i velim starom da sam ga pretekao na autoputu. i stari me počne uvjeravati da nisam.

ali jebene kamere su na autu. pa sam našao kada sam ga pretekao.

i stari mi je dužan ćevape.
na kvatriču. može i bez piva.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by RayMabus 26/3/2021, 00:10

Sjeverna Makedonija svoje pravo na državu ne temelji na Aleksandru Makedonskom nego na provinciji Macedonia seconda koja je nastala na temeljima Dioklecijanove reforme.

Zato ih je Grčka priznala kao Sjevernu Makedoniju a nije tila kao Makedoniju 

Sjeverna Makedonija = Macedonia seconda

Takvom podijleom je dodatno došlo do toga da gore nije bilo Grka dok su u južnoj Makedoniji oni dominirali jer je to uz obalu.

Tu počima podijela na grčku i ovu negrčku Makedoniju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by RayMabus 26/3/2021, 00:29

I sad imaš provalu Germana u istočnu Europu i kroz ta područja al oni se tu ne zadržavaju nego idu prema Italiji i onda pad Rima i zapadnog rimskog carstva a vamo koncem 6 stoljeća i početkom 7 pojava Avara i Slavena koji napadaju Solun i Carigrad.

Avari se povlaće natrag u Panonsku nizinu dok Slaveni koji su pješaci ostaju i Slavenska plemena koja su opsjedala Solun se tu utaboruju i stapaju s lokalnim stanovništvom tj antičkim Makedoncima.

To je početak kreiranja današnje nacije Makedonaca.

Za nešto malo manje od jednog stoljeća u Trakiju upadaju Bugari koji povezuju ta slavenska plemena i stvaraju bugarsku državu no u Makedoniji su već razvili neki svoj indetitet i zato ih Bugari nisu nikad do kraja asimilirali u svoju državu odnosno naciju Bugari.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU - Page 7 Empty Re: IRCI SU KRVLJU NATOPILI SRPSKU ZEMLJU

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum