ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by Hektorović Mon 15 Mar - 12:46

Počela je vanredna sjednica Skupštine Kantona Sarajevo na kojoj će se raspravljati o trenutnoj epidemiološkoj situaciji u kantonu. Prvi se obratio premijer KS Edin Forto koji je rekao da je Sarajevo trenutno najveće žarište koronavirusa u Evropi.
Dodao je da svi koji kažu da nije tako nisu u toku i da na pandemiju postoje dva odgovora - zdravstveni i ekonomski.
"Mi više ne čekamo scenarij Bergamo, mi jesmo Bergamo (Grad u Italiji - najveće žarište koronavirusa tokom prošlogodišnjeg prvog vala pandemije). Očekujem od skupštine da nam da nedvosmislenu podršku kako bismo sebi mogli stvoriti alate da možemo reagirati u ovoj i mogućim narednim ovakcim situacijama", kazao je Forto.
Dogovoreno je da se zastupnicima obrate predstavnici KCUS-a, Opšte bolnice "Prof.dr Abdulah Nakaš", Hitne pomoći, Zdravstvenog osiguranja KS, Doma zdravlja KS, Zavoda za javno zdravstvo KS, predsjednik Kriznog štaba i ministar zdravstva Haris Vranić, kao i članovi Vlade.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by Hektorović Mon 15 Mar - 12:47

KCUS proglasio vanredno stanje: Povlače se svi uposlenici sa godišnjih odmora
[url=safari-reader://avaz.ba/media/2021/03/15/1460134/thumbs/873x400.jpg]Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi 873x400[/url]
- S obzirom na trenutno stanje, Krizni štab KCUS-a proglasio je vanredno stanje i donio jednoglasno odluku o povlačenju svih uposlenika sa godišnjih odmora kao i obustavu korištenja godišnjih odmora do daljnjeg - potvrdila je Sebija Izetbegović, direktorica KCUS-a.
Izetbegović je na svom Facebook profilu potvrdila da je Krizni štab KCUS-a proglasio vanredno stanje, te da se do daljnjeg obustavlja korištenje godišnjih odmora.


  • Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi W873
    Vijest na Facebooku potvrdila Izetbegović
    Foto: Printscreen




U klinikama KCUS-a trenutno je smješteno 519 COVID-19 bolesnika, a čak 60 je izrazito teških pacijenata. Na Podhrastovima od koronavirusa liječi se 107 osoba.
U posljednja 24 sata u Kantonu Sarajevo obrađeno je 1.359 testova od čega je 502 pozitivnih, dok je u istom periodu preminulo 13 osoba.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by RayMabus Mon 15 Mar - 12:55

Izmišljaju. Misle da će kukanjem dobit nešto sadake od nekoga. Samo preskoći.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175970
2014-04-11


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by Hektorović Mon 15 Mar - 12:57

RayMabus wrote:Izmišljaju. Misle da će kukanjem dobit nešto sadake od nekoga. Samo preskoći.

Nikakvo izmišljanje nego je zbilja očajna situacija.


Ignoriranje virusa dva mjeseca i zimska sezona dovela je do katastrofe.

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi B_210315034
Sedmični rast oboljelih, Izvor: Zavod za javno zdravstvo KS
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by Hektorović Mon 15 Mar - 12:58

U četiri dana zakazano 90 dženaza i sahrana u Sarajevu zbog koronavirusa
Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi 873x400
Da koronavirus uzima danak i sve brže se širi dokaz je veliki broj zaraženih osoba svaki dan, kao i povećani broj smrtnosti. Međutim, i pored svega navedenog veliki broj Sarajlija i dalje negira postojanje koronavirusa, ili umanjuje opasnosti od pandemije, a njihovi sugrađani i dalje umiru što od korone što od drugih bolesti i to više od dvadeset svaki dan.
Dženaze i sahrane po Barama, Vlakovu, manjim i većim sarajevskim grebljima sve su češće, a novine sve punije smrtovnica.
U martu prošle godine u Sarajevu je umrlo 335 osoba. Prosječno 11 osoba dnevno. U samo četiri dana marta, od 8. do 12., u glavnom gradu Bosne i Hercegovine umrlo je najmanje 90 ljudi. Međutim, ovi podaci nisu potpuni jer se očekuje  da neke dženaze tek budu zakazane i objavljene.
U odnosu na mart 2020. godine smrtnost je više nego udvostručena. Neki su umrli od koronavirusa, neki zbog korone, treći iz nekog drugog razloga, ali smrtnost u Sarajevu u martu nikada, osim možda u ratu, nije bila veća.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by RayMabus Mon 15 Mar - 12:59

Nema očajne situacije. Za dva tri tjedna sve gotovo. Ništa se ne dešava. Samo kukaju ko i uvijek
RayMabus
RayMabus

Posts : 175970
2014-04-11


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by vuksadinare Mon 15 Mar - 13:07

....rayu je sve idi mi dodji mi...riskirali su zbog nesto para od zimske sezone ko mi od ljetne i sad kusaju.zdravstvo im je u debelom kurcu...nemaju puno respiratora..a one nove kineske koje su nabavili vecinom su neispravni..i gilim rjecnikom kutije..cjepiva imaju gotovo mizeran broj..a i ono sto imaju i nemaju neku veliku brojku cjeplhenih
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99113
2015-09-08


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by RayMabus Mon 15 Mar - 13:11

vuksadinare wrote:....rayu je sve idi mi dodji mi...riskirali su zbog nesto para od zimske sezone ko mi od ljetne i sad kusaju.zdravstvo im je u debelom kurcu...nemaju puno respiratora..a one nove kineske koje su nabavili vecinom su neispravni..i gilim rjecnikom kutije..cjepiva imaju gotovo mizeran broj..a i ono sto imaju i nemaju neku veliku brojku cjeplhenih
Nije nego to su Komšićevi glasači. Samo ih zaboravi. Tri puta su preglasali Hrvate počevši od 2006

Zaboravi ih. Glumataju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175970
2014-04-11


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by RayMabus Mon 15 Mar - 13:26

Tko umre danas , neće sutra.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-bih-582-novozarazena-koronavirusom-cak-63-preminulih/210315060

Najbolje pustit prirodu da obavi svoje jer ih ovako tulave pa glasaju za SDA i Komšića nema smisla spašavati.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175970
2014-04-11


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by aben Mon 15 Mar - 14:28

Sebija? Je bosancima naša imena, npr Unte, Mote, Bože.. zvuču nenormalno ko njihova nami?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by RayMabus Mon 15 Mar - 14:30

Podrška prijedlgu Naše stranke


https://www.klix.ba/vijesti/bih/nasa-stranka-trazi-zabranu-ulaska-u-bih-bez-negativnog-pcr-testa-ili-obavezne-izolacije/210315086

Sve zatvori.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175970
2014-04-11


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by T. Mon 15 Mar - 20:18

aben wrote:Sebija? Je bosancima naša imena, npr Unte, Mote, Bože.. zvuču nenormalno ko njihova nami?
Unte i Mote ni meni ne zvuče baš normalno...
Kamoli mošnjacima...
T.
T.

Posts : 17113
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by aben Mon 15 Mar - 21:45

T. wrote:
aben wrote:Sebija? Je bosancima naša imena, npr Unte, Mote, Bože.. zvuču nenormalno ko njihova nami?
Unte i Mote ni meni ne zvuče baš normalno...
Kamoli mošnjacima...


je ne zun di ov svit gre, ali da se nami neko u skuli zvo sebija, krv bismo joj bili popili. mislin, svaki erik je bi degenerik, oliver proliver..a ove orijentalne bi omoh prebili jer nemaju smisla

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by dijagram Mon 15 Mar - 21:48

aben wrote:
T. wrote:
aben wrote:Sebija? Je bosancima naša imena, npr Unte, Mote, Bože.. zvuču nenormalno ko njihova nami?
Unte i Mote ni meni ne zvuče baš normalno...
Kamoli mošnjacima...


je ne zun di ov svit gre, ali da se nami neko u skuli zvo sebija,  krv bismo joj bili popili. mislin, svaki erik je bi degenerik, oliver proliver..a ove orijentalne bi omoh prebili jer nemaju smisla
ucteljca sora kaze, ajde nek odgovara nas mali 'ilmija.
ilmija se rece, al pise hilmija, samo kod njiha to h, najcesce se ne cuje
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by max123 Mon 15 Mar - 21:56

dijagram wrote:
aben wrote:
T. wrote:
aben wrote:ucteljca sora kaze, ajde nek odgovara nas mali 'ilmija.
ilmija se rece, al pise hilmija, samo kod njiha to h, najcesce se ne cuje
bogami,ne čuje se ni kod  onih između kupresa i čitluka.kad si bio zadnji put na didovini...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by aben Mon 15 Mar - 21:57

dijagram wrote:
aben wrote:
T. wrote:
aben wrote:Sebija? Je bosancima naša imena, npr Unte, Mote, Bože.. zvuču nenormalno ko njihova nami?
Unte i Mote ni meni ne zvuče baš normalno...
Kamoli mošnjacima...


je ne zun di ov svit gre, ali da se nami neko u skuli zvo sebija,  krv bismo joj bili popili. mislin, svaki erik je bi degenerik, oliver proliver..a ove orijentalne bi omoh prebili jer nemaju smisla
ucteljca sora kaze, ajde nek odgovara nas mali 'ilmija.
ilmija se rece, al pise hilmija, samo kod njiha to h, najcesce se ne cuje

je ne zun jesu li ljudi stvarno toliko uključivi i politički korektni ili se foliraju, ali meni su ovi njihovi nazivi zvuču ko da se neko namjerno zajebava

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by dijagram Mon 15 Mar - 22:02

max123 wrote:
dijagram wrote:
aben wrote:
T. wrote:
aben wrote:ucteljca sora kaze, ajde nek odgovara nas mali 'ilmija.
ilmija se rece, al pise hilmija, samo kod njiha to h, najcesce se ne cuje
bogami,ne čuje se ni kod  onih između kupresa i čitluka.kad si bio zadnji put na didovini...
nemam ja veze s kupresima i citlucima
moji kunta kinte od lovreca  B-)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by dijagram Mon 15 Mar - 22:03

aben wrote:
dijagram wrote:
aben wrote:
T. wrote:
aben wrote:Sebija? Je bosancima naša imena, npr Unte, Mote, Bože.. zvuču nenormalno ko njihova nami?
Unte i Mote ni meni ne zvuče baš normalno...
Kamoli mošnjacima...


je ne zun di ov svit gre, ali da se nami neko u skuli zvo sebija,  krv bismo joj bili popili. mislin, svaki erik je bi degenerik, oliver proliver..a ove orijentalne bi omoh prebili jer nemaju smisla
ucteljca sora kaze, ajde nek odgovara nas mali 'ilmija.
ilmija se rece, al pise hilmija, samo kod njiha to h, najcesce se ne cuje

je ne zun jesu li ljudi stvarno toliko uključivi i politički korektni ili se foliraju, ali meni su ovi njihovi nazivi zvuču ko da se neko namjerno zajebava
stvar ukusa, mozda ti se ni jastrebova muzika ne svidja:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by AssadNaPodmornici Mon 15 Mar - 22:05

longi je dobro rekao.. izdržat će ta 2-3 udarna tjedna i ovo je gotovo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20940
2018-06-14


Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by max123 Mon 15 Mar - 22:06

dijagram wrote:
nemam ja veze s kupresima i citlucima
moji kunta kinte od lovreca  B-)
auuu,enšuldigen zi bitte.okrivi čovika ni kriva ni dužna...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi Empty Re: Sarajevo je trenutno Bergamo, najveće žarište koronavirusa u Evropi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum