ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Page 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by catabbath Fri 5 Mar - 22:44

Hm, Malvazija dosta dobro kotira na međunarodnim vinskim smotrama a za srpska vina nisam čuo da su ikada pobrala bilo kakvu nagradu tako da...

catabbath

Posts : 12407
2015-08-21


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by Guest Fri 5 Mar - 22:45

Ja sam jubitelj vina. Pivo pijem samo u nuždi, a aperitive za cirkulaciju i za zagrijavanje pred nekim obrokom.
Najbolje vino koje sam u životu pija je bilo u livanjskom polju kad nam je jedan fratar da 5 litara mismog vina.
Izgledalo je ka maslinovo ulje , a okus i misris se ne može opisat. Savršenstvo od bilog vina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by RayMabus Fri 5 Mar - 22:49

catabbath wrote:Hm, Malvazija dosta dobro kotira na međunarodnim vinskim smotrama a za srpska vina nisam čuo da su ikada pobrala bilo kakvu nagradu tako da...
Mogu jedino medalju osvojit na sajmu nekih kontinentalnih vina a na ovima svjetskima di su vina iz ovih klima ka šta je Mediteran tj mediteranska klima , teško i nikako. 

Za odlično vino tribaš imat klimu koja se zove mediteranska klima.

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Sredozemna_klima
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by RayMabus Fri 5 Mar - 22:56

Popis država po proizvodnji vina

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_wine-producing_regions

Srbija četiri puta više vina proizvede od Hrvatske al kurac kad to slaba gradacija pa onda to druga i treća klasa vina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by RayMabus Fri 5 Mar - 23:06

Vinova loza to je mediteranska klima , južna padina i da sunce grije do jeseni da to dobije gradaciju. Ne znam šta je kad ideš puno u kontinent al to su obično bila vina i sorte di čokot izdrži mraz i ta šema itd. 

Al nema tu gradacije. Ona slabija vina pa se tamo više peče rakija.

Iločiki vinogradi i fruška gora , to je jedna zona i tu je tlo pogodno i južna strana Fruške gore pa onda tu ima vinogradarstvo.

Ovo ostalo , imaju vinograde al slabe gradicije a crno vino mora baš biti jako jer se ono pije čisto pa ako je slabo onda ne udara jel.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by RayMabus Fri 5 Mar - 23:19

Oni nemaju turizam neki razvijen a imaju poljoprivredu i industriju i onda zato idu na količinu pa imaju četiri puta više proizvodnju vina nego mi al crno vino koje nema gradaciju to nije to. 

Bila vina ionako mišaš s malo mineralne a vjerojatno u njih su ona toliko slaba da oni piju čisto bez mineralne ili vode da uliju. Ono količina al nema gradaciju. Ne znači da su nekvalitetna nego nije to. Posebno crna koja se piju čista i ono mora imat i jačinu i okus.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by RayMabus Fri 5 Mar - 23:21

Više vridi jedno crno vino ode s obale , nebitno odakle nego to tamo jedno u kontinetu koje nema gradaciju i nije razvilo šta triba da to bude jako i da to ima okus.

Neke stvari nemeš napraviti gori di nema tog sunca i klime da to napravi to šta triba da to vino bude prva klasa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by catabbath Fri 5 Mar - 23:30

Ma znam da su ono krajem 80tih imali neka treš vina u rangu sa Ribarom ali to je dosta loše.

_________________
Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-21


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by Guest Fri 5 Mar - 23:36

Gnječo bu mu jebal mamicu ak ga uhvati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by RayMabus Fri 5 Mar - 23:38

catabbath wrote:Ma znam da su ono krajem 80tih imali neka treš vina u rangu sa Ribarom ali to je dosta loše.
A možda su neke sorte posadili pa tu Vučic po Sarajevu opanjkava Hrvatsku a reklamira svoja vina al generalno to je slaba gradacija i onda to klasa mađarskih vina. Crno vino pogotovo kad nema tu gradaciju a ova bila se ionako miša s vodon il mineralnom pa to manje bitno itd.

Generalno brige me za vina al jednostavno ne možeš uspoređivat vino kojeg sunce lupa da sazrije kako triba i ova gori u kontinetu. Bila još moš nekako jer ionako se miša s mineralnom il vodom al crno ne možeš. To su dva različita proizvoda.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by T. Sat 6 Mar - 0:00

Malvazija, žlahtina, graševina i sl. stvari uopće ne spadaju u vina, već radi boje...
Da ne spominjemo ostalo...

_________________
Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Unname11
T.
T.

Posts : 17141
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by RayMabus Sat 6 Mar - 0:07

Hrvatska i nije neki proizvođač vina s obzirom na uvjete koje imamo. Ima posla oko toga vinograda pa tko će se s tim zajebavat. Mađarska ima pet puta veću proizvodnju nego Hrvatska al oni idu na količinu pa nasade toga pa šta ispadne.


https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_wine-producing_regions

Hrvatska ide na kvalitetu. Taj vinogradi , to ti je pokora pa kad već nešto sadiš i radiš a onda posadi kvalitetno i to je posal a ovi nek sade plantaže pa nek prodaju to vino druge i treće klase. Samo to vino ne možeš turistima podvalit ako nevalja il nema jačinu i okus. Ta kontinentalna vina to se ide na količinu pa diskontna prodaja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by Ringo10 Sat 6 Mar - 0:19

Sluzio sam JNA u Istri.

Pio pravu Malvaziju

Suljo je kreten a Malvazija je predivno vino.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by RayMabus Sat 6 Mar - 0:21

Ma tog Vučica uopće nema smisla komentirat. Doša u Sarajevo donit cjepivo i nitko ga ništa ne pita a on ispali njima kako nevaljaju hrvatska vina i nek kupuju srpska. Pa vidiš da je on čovik bolestan.

Prije devet miseci priča kako će njega Mađarska uvest u EU a to kao preskočit će oni da Hrvatsku tu šta pitaju a oni izbacili Viktora iz EPP

https://www.google.com/amp/s/www.index.hr/amp/vijesti/clanak/Suljo-orban-je-jedini-rekao-da-je-srbija-potrebna-eu-to-su-slusali-merkel-i-macron/2183185.aspx

To je četnik obični. Ništa više.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by Ringo10 Sat 6 Mar - 0:26

Pa dobro, propagira i reklamira srpska vina...to je legitimno

Radi za svoju zemlju u svakom momentu...svaka cast

Ali nema pravo da prica gluposti...cuj Malvazija odvratna...budala

Inace imaju oni dobrih vina...Ali Hrvatska vina su bez konkurencije
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by RayMabus Sat 6 Mar - 0:30

Ringo10 wrote:Pa dobro, propagira i reklamira srpska vina...to je legitimno

Radi za svoju zemlju u svakom momentu...svaka cast

Inace imaju oni dobrih vina...Ali Hrvatska vina su bez konkurencije
I usput sere po Hrvatskoj. On je bolestan četnik. Frustiran radi Oluje jer smo mu razbili ideju velike Srbije i sad radi propagandu tu neku i misli da je on neka faca. 

Sad će njega Biden spuštat na zemlju iduće četiri godine skupa s tim njegovim velikosrpskim nacionalismom kojeg gura po recepturi od Miloševića samo malo uvijeno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by Guest Sat 6 Mar - 0:50

Sovak wrote:Gnječo bu mu jebal mamicu ak ga uhvati.


Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Ber883

13kn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by RayMabus Sat 6 Mar - 1:04

On je bolesnik obični. Pa to da dođeš na ekonomski sajam u Sarajevo a ne ovako pa da ovo ispališ to je dno dna. To je lik bolestan. To unutra četnik teški koji je frustriran jer im je Hrvatska porazila ideju velike Srbije pa je on pokušava sad na sve moguće načine obnovit pa ima ovakve ispade di ga nitko ništa ne pita al je to jače od njega jer njemu smeta sve hrvatsko.

To je zadojeni četnik.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by RayMabus Sat 6 Mar - 1:10

On se spetlja s Mađarskom pa će oni njega u Eu progurati kako bi zaobiša Hrvatsku i onda prije 9 mjeseci izjavljuje ovo

https://www.seebiz.eu/drustvo/Suljo-orban-rekao-pred-merkel-i-macronom-da-je-eu-potrebna-srbija-a-ne-obrnuto/232274/

A Viktora izbacilo iz EPP i sad je u oporbi. 

Sad ćemo vidit kako ćeš u EU ako ne ispuniš sve šta Hrvatska traži.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by darth_vader Sat 6 Mar - 1:12

Gnječ wrote:
Sovak wrote:Gnječo bu mu jebal mamicu ak ga uhvati.


Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Ber883

13kn

Ne dam iz principa toliko za pivu. Pljačka.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by RayMabus Sat 6 Mar - 1:13

A obični govnjar. On je predsjednik države.

Zamisli da dođe Bugarski predsjednik na samit koji nije ekonomski nego humanitarni i nema veze s nekom trećom zemljom i onda počme pričat kako su proizvodi iz neke treće države sranje i nek kupuju njegove.

Pa vidiš da je on bolestan čovik.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 2 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum