ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dobre vijesti iz UK nakon razlaza s EU - pojeftinilo meso

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

dobre vijesti iz UK nakon razlaza s EU - pojeftinilo meso - Page 2 Empty Re: dobre vijesti iz UK nakon razlaza s EU - pojeftinilo meso

Post by RayMabus 20/1/2021, 05:21

Prije dvi godine povukli španjolske dagnje radi neke bakterije jer kad se odmrzme moraš je prokuvat na najmanje 65 stupnjeva


https://www.braniteljski-portal.com/je-li-hrvatska-otpad-eu-povlace-se-spanjolske-smrznute-dagnje-frozy-zarazene-bakterijom

To se ne isplati niti kupovat u dućanu. Sve to lipo očišćeno , zapakirano , privuću te cijenom a ne znaš šta je.

RayMabus

Posts : 177132
2014-04-11


Back to top Go down

dobre vijesti iz UK nakon razlaza s EU - pojeftinilo meso - Page 2 Empty Re: dobre vijesti iz UK nakon razlaza s EU - pojeftinilo meso

Post by RayMabus 20/1/2021, 05:50

Mi nemamo ništa s ovom Škotskom i nezadovoljavamo ni svoje domaće potrebe za potrošnjom školjaka a sad će španjolski i francuski školjari iduća dva tri mjeseca imat jednu konkurenkciju manje na tržištu EU dok se ovi Škoti ne snađu i onda ide sve iz početka no ja koliko vidim Škotima će veći problem bit to šta su oni sad u rangu s Čileom kad se gleda uvoz na tržište EU a Čile je među najjačim svjetskim proizvođačima i izvoznicima školjaka tako da će tu imat problema jer će se morat s njima natjecat na EU tržištu.

Po ovome šta ja vidim UK bi bilo najpametnije da udari Čileu i sličnim zemljama koje izvoze plodove mora na tržište UK neke carine od bar 30%

Šta ima UK s Čileom i šta ih brige za njih ? Zaštiti svoje ribare i svoju industriju a oni neka se misle di će izvoziti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177132
2014-04-11


Back to top Go down

dobre vijesti iz UK nakon razlaza s EU - pojeftinilo meso - Page 2 Empty Re: dobre vijesti iz UK nakon razlaza s EU - pojeftinilo meso

Post by RayMabus 20/1/2021, 06:19

Mi ne zadovoljavamo ni svoje potrebe pa ćemo s te strane dizat plantaže školjaka prije svega dagnje i kamenice a šta se tiče te masovne proizvodnje to je za države koje imaju more pa imaju neke uvale a nemaju turizam u toj zoni i onda im ostaje samo ribarstvo.

Vidim da su Irci prepoznali svoju priliku sad nakon Brexita pa se oni uvatili masovne proizvodnje.

dobre vijesti iz UK nakon razlaza s EU - pojeftinilo meso - Page 2 IPO_16



A šta će gori ? Nema ništa , pusto a idealno za ribarstvo i uzgoj riba i školjaka na industrijski način. To je tako. Da imaju turizam ne bi školjke uzgajali.

Samo šta mi moramo povećati proizvodnju da zadovoljimo svoje potrebe jer ne može se to uspoređivat kad je ona friško izvađena i servirana na stol i ona zamrznuta šta dođe tko odakle i vadiš je iz leda i plastika je.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177132
2014-04-11


Back to top Go down

dobre vijesti iz UK nakon razlaza s EU - pojeftinilo meso - Page 2 Empty Re: dobre vijesti iz UK nakon razlaza s EU - pojeftinilo meso

Post by RayMabus 20/1/2021, 07:11

Uzgoj kamenica je tri put isplatljiviji od uzgoja dagnji.

https://www.jutarnji.hr/globus/skoljkar-koji-je-osvojio-eu-prvi-sam-hrvatski-skoljkar-koji-je-dobio-novac-iz-fonda-eu-za-ribarstvo-383-tisuce-kuna-195553

Sve proda u Hrvatskoj a može slobodno i vanka samo se triba povezat jer te kamenice su skupe jer im treba duže da sazriju da dođu do veličine za konzumaciju i toga jednostavno nema koliko ga tržište traži.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177132
2014-04-11


Back to top Go down

dobre vijesti iz UK nakon razlaza s EU - pojeftinilo meso - Page 2 Empty Re: dobre vijesti iz UK nakon razlaza s EU - pojeftinilo meso

Post by RayMabus 20/1/2021, 08:38

Hrvatska nije zemlja za ovu priču vezano uz globalnu trgovinu jer bez obzira na odlične uvjete mi imamo turizam a masovna proizvodnja ovoga se radi tamo di postoji kakva takva razvedena obala a iz nekog razloga u toj zoni nema turizma npr hladnija klima kao što je to slučaj kod južnog Ćilea il britanskog otočja.

Mi ne zadovoljavamo ni svoje potrebe pa već tu imamo puno posla i dizat broj nasada i plantaža svake godine a šta se tiče izvoza kamenicu i ostale školjke koje nisu dagnja moš i sad izvozit jer ih fali i cijena je ona poprilična a dagnje za izvoz se ne isplati pored konkurencije iz Španjolske , Italije , Čilea itd , to možeš prekrižit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177132
2014-04-11


Back to top Go down

dobre vijesti iz UK nakon razlaza s EU - pojeftinilo meso - Page 2 Empty Re: dobre vijesti iz UK nakon razlaza s EU - pojeftinilo meso

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum