ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BATTLEGROUND:AMERICA

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty BATTLEGROUND:AMERICA

Post by Guest Sun 1 Nov - 15:02

Dakle, od početka izravnog glasovanja nas dijeli 40 sati. Oko trećine birača je glasovalo poštom.

Bilo bi dobro da imamo temu gdje možemo pratiti rezultate i komentirati uživo. :)

U međuvremenu, možemo vrtjeti simulacije, eto linka:

https://www.270towin.com/2020-simulation/

U drugim vijestima: Iowa je sada svrstana u Trumpov tabor, iako nikada i nije bila Bidenova, ali Trump sada može se, uz već notorne PA i FL, potražiti svoje šanse u AZ i napipati najslabiju kariku od MI do MN, i to bi mogao biti put u pobjedu.

Biden mora zadržati PA i prelomiti na FL, i to je njegov put do pobjede.

Sjedite, raskomotite se, ovo će biti duga bitka, do istrebljenja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by Hektorović Sun 1 Nov - 15:06

Trump drži još 12 skupova do izbora

jebena mašina...


Rightside broadcasting prenosi svaki uživo, pa koga zanima

https://www.youtube.com/channel/UCHqC-yWZ1kri4YzwRSt6RGQ
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by AssadNaPodmornici Sun 1 Nov - 15:07

slažem se sa tvojim prognozama 100%. evo gledam luđak Trump ima po 3-4 skupa dnevno . 
ja se slažem sa tvojom prognozom, ali doslovno svašta može biti, jer sve su države u tijesno

recimo sa jedne strane Demokrati se čak nadaju okrenuti Texas i North Carolinu i Georgiu
a sa druge strane Republikanci i Trump napadaju čak i Minnesotu. 

sranje je što ću rano ići leć, ali jbga

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by Hektorović Sun 1 Nov - 15:09

AssadNaPodmornici wrote:slažem se sa tvojim prognozama 100%. evo gledam luđak Trump ima po 3-4 skupa dnevno . 
ja se slažem sa tvojom prognozom, ali doslovno svašta može biti, jer sve su države u tijesno

recimo sa jedne strane Demokrati se čak nadaju okrenuti Texas i North Carolinu i Georgiu
a sa druge strane Republikanci i Trump napadaju čak i Minnesotu. 

sranje je što ću rano ići leć, ali jbga

Jučer je čitav dan po PA

U biti Republikanci imaju ovaj puta bolji ground game, demokrati su se angažirali na terenu tek zadnja dva tjedna kad su dobili neke interne projekcije...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by AssadNaPodmornici Sun 1 Nov - 15:15

Michael Moore opet izdao upozorenje da se ne raduju "službenim anketama" , da će biti jako tijesna utrka
recimo crnac Republikanac u utrci za Senat čak navodno i vodi demokrata u Michiganu. Ako on vodi ili je "tied" sa demokratom, nikako Trump ne može gubiti tu državu sa 8% kako stoje službene ankete

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by Hektorović Sun 1 Nov - 15:19

AssadNaPodmornici wrote:Michael Moore opet izdao upozorenje da se ne raduju "službenim anketama" , da će biti jako tijesna utrka
recimo crnac Republikanac u utrci za Senat čak navodno i vodi demokrata u Michiganu. Ako on vodi ili je "tied" sa demokratom, nikako Trump ne može gubiti tu državu sa 8% kako stoje službene ankete

Određene statistike registracije i ranog glasanja idu u prilog Trumpu... Polls nisu pouzdani.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by Guest Sun 1 Nov - 15:22

AssadNaPodmornici wrote:Michael Moore opet izdao upozorenje da se ne raduju "službenim anketama" , da će biti jako tijesna utrka
recimo crnac Republikanac u utrci za Senat čak navodno i vodi demokrata u Michiganu. Ako on vodi ili je "tied" sa demokratom, nikako Trump ne može gubiti tu državu sa 8% kako stoje službene ankete

Yoda, to je posve lako moguće, i zapravo se često dešava.

Države ladno izaberu demokrata za predsjednika, republikanca za guvernera (ali mu daju demokratski State Senate), republikanca za senatora, tri kongresmena demokrata, jednog republikanca...

Jedino što je izvjesno, šerif je uvijek republikanac. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by AssadNaPodmornici Sun 1 Nov - 15:24

mobiu$ wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Michael Moore opet izdao upozorenje da se ne raduju "službenim anketama" , da će biti jako tijesna utrka
recimo crnac Republikanac u utrci za Senat čak navodno i vodi demokrata u Michiganu. Ako on vodi ili je "tied" sa demokratom, nikako Trump ne može gubiti tu državu sa 8% kako stoje službene ankete

Yoda, to je posve lako moguće, i zapravo se često dešava.

Države ladno izaberu demokrata za predsjednika, republikanca za guvernera (ali mu daju demokratski State Senate), republikanca za senatora, tri kongresmena demokrata, jednog republikanca...

Jedino što je izvjesno, šerif je uvijek republikanac. :)
znam ali često i prate predsjedničke rezultate.
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by Guest Sun 1 Nov - 15:27

Znači, povezanost saveznih država s velikim strankama je slaba.

Sam New York City gotovo uvijek bira demokratskog kandidata za predsjednika, ali do di Blasia i Cuoma su birali republikance da im vode i grad i saveznu državu.

Go figure...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by Guest Sun 1 Nov - 15:31

Puno polls daje NC i GA Bidenu. GE nije svojedobno osvojio ni Obama, a NC, osim u slučaju Obame ‘08, glasuje za republikanca - čini mi se. TX neću ni komentirati.

Uglavnom nadobudno, vidjeti ćemo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by Guest Sun 1 Nov - 15:33

Zasada ipak sretan rođendan Ivanki Trump. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by Hektorović Sun 1 Nov - 15:39

mobiu$ wrote:Puno polls daje NC i GA Bidenu. GE nije svojedobno osvojio ni Obama, a NC, osim u slučaju Obame ‘08, glasuje za republikanca - čini mi se. TX neću ni komentirati.

Uglavnom nadobudno, vidjeti ćemo.

TX je bio blizu i sa Betom vs Ted C.

Zašto? Demografija...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by Guest Sun 1 Nov - 15:44

mobiu$ wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Michael Moore opet izdao upozorenje da se ne raduju "službenim anketama" , da će biti jako tijesna utrka
recimo crnac Republikanac u utrci za Senat čak navodno i vodi demokrata u Michiganu. Ako on vodi ili je "tied" sa demokratom, nikako Trump ne može gubiti tu državu sa 8% kako stoje službene ankete

Yoda, to je posve lako moguće, i zapravo se često dešava.

Države ladno izaberu demokrata za predsjednika, republikanca za guvernera (ali mu daju demokratski State Senate), republikanca za senatora, tri kongresmena demokrata, jednog republikanca...

Jedino što je izvjesno, šerif je uvijek republikanac. :)

To ja probao reći neki dan sa onim izborom sudija njihovih dakle doživotnih. Tu treba promatrati do mjere određene i ljudski faktor. Oni su na toj poziciji doživotno neovisno od stranke iz koje su došli. I zapravo jako često se događa da ti ljudi glasaju s vremenom potpuno neočekivano od onoga što bi netko tko promatra odavde očekivao.

Ti ljudi će provesti desetljeća u zajedničkom radu i druže se među sobom te ne vidim da tu netko može proći kroz život a da živi po postulatima stranke ili predsjednika koja ga je predložila. Baš kod ovoga individualnost i dosadašnje ponašanje su bitnija stavka za promatranje nego li to tko je koga predložio. Zato mi nije ni jasno što popizdiše toliko oko ove žene. A majkemi ne bih se tu ni nadao ne znam čemu da sam na mjestu ljudi koji očekuju zbog tih stvari ne znam što. Uostalom to se lijepo može i vidjeti po presudama koje donose.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by Guest Sun 1 Nov - 16:06

Maxo, zapravo su iznimno konzistentni kako glasuju na benchu, a to nije po službenim stranačkim linijama.

Pok. Antonin Scalia je bio federalist, i puno je pitanja koje su bili važni konzervativcima odbijao promovirati svojim autoritetom, jer je vjerovao u prava saveznih država ili kako je rekao “kad poželim tumačiti Ustav, zamislite kako sam čudan - ja zapravo prvo pročitam što u Ustavu piše”.

To je njemu bilo bitno, a ne da udovoljava hirovima republikanskog establishmenta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by AssadNaPodmornici Sun 1 Nov - 16:08

ljudi u pravu ste ali to je bilo prije tako 
međutim danas sve manje je takvih "bipartisan" glasača.  podijela među strankama i ljudima je sve veća. 
sada prije i nije bila tolika razlika između demokrata i republikanaca, to je bilo kao HDZ /SDP , ono razlika kozmetičke prirode, a samo najtvrđi fanovi misle da su oni "različiti" a za većinu ljudi da je bilo Republikanci=Demokrati kao što je isti kurac za većinu Hrvata  HDZ=SDP. 
međutim razlika je sada ogromna , 

iako recimo da sam USA ja bi bio baš Trump hard core Republikanac koji je po meni ideal.. ja sa takvim stavovima recimo nebi mogao naći rijetko kojeg normalnog demokrata. iznimka mi je Andrew Yang ili Tulsi Galibard, eto nitko više.. kakve ja veze iman sa Kamalom Harris, AOC, Squad, Bernijem.. nikakve.. 


ali i demokrati često gledaju tako, 

demokrati su postali nešto što je kod nas kombinacija Možemo! i Radnička Fronta , doslovno,
Republikanci jednostavno nemaju u RH nikoga tko dijeli Republikanske vrijednosti, jer naši desničari su ubiti neka bolesna mješavina konzervativnih socijalista, što u USA teško prolazi 

recimo Republikanac Desničar Ronald Regan je davao ovakve izjave
"država nije rješenje problema država je uzrok problema"
"najgore izjave su ti - ja sam iz državne administarcije i ovdje sam vam da vam pomognem"

eto takva je ideologija njihove desnice i to i jest normalna desnica, a takve kod nas nema, tek u naznakama preko recimo Fokusa, HSLSa, nekih članova HDZa, Mosta, Domovinskog pokreta se tek sramežljivo pojavljuje nešto tako.. zato Republikansku stranku nemogu staviti nigdje u RH

ali isto tako kao HardCore Republikanac Trump , teško bi ja mogao glasovati za neokonzervativce (koji na sreću izumiru) tipa Bush familiju, Mit Romneya i John MaCaina.. teško.. to je baš biranje manje od dva zla, a u takvim situacijama ja jednostavno ne glasam.. tako sam većinu izbora u RH zadnje vrijeme poništava listič
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by Guest Sun 1 Nov - 16:11

mobiu$ wrote:Maxo, zapravo su iznimno konzistentni kako glasuju na benchu, a to nije po službenim stranačkim linijama.

Pok. Antonin Scalia je bio federalist, i puno je pitanja koje su bili važni konzervativcima odbijao promovirati svojim autoritetom, jer je vjerovao u prava saveznih država ili kako je rekao “kad poželim tumačiti Ustav, zamislite kako sam čudan - ja zapravo prvo pročitam što u Ustavu piše”.

To je njemu bilo bitno, a ne da udovoljava hirovima republikanskog establishmenta.


Govorim sa strane promatranja svega toga odavde. Masa tih sudaca na kraju odreagira u gro situacija totalno suprotno od onoga što bi čovjek očekivao od njih. Striktno moj dojam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by Guest Sun 1 Nov - 16:12

AssadNaPodmornici wrote:ljudi u pravu ste ali to je bilo prije tako 
međutim danas sve manje je takvih "bipartisan" glasača.  podijela među strankama i ljudima je sve veća. 
sada prije i nije bila tolika razlika između demokrata i republikanaca, to je bilo kao HDZ /SDP , ono razlika kozmetičke prirode, a samo najtvrđi fanovi misle da su oni "različiti" a za većinu ljudi da je bilo Republikanci=Demokrati kao što je isti kurac za većinu Hrvata  HDZ=SDP. 
međutim razlika je sada ogromna , 

iako recimo da sam USA ja bi bio baš Trump hard core Republikanac koji je po meni ideal.. ja sa takvim stavovima recimo nebi mogao naći rijetko kojeg normalnog demokrata. iznimka mi je Andrew Yang ili Tulsi Galibard, eto nitko više.. kakve ja veze iman sa Kamalom Harris, AOC, Squad, Bernijem.. nikakve.. 


ali i demokrati često gledaju tako, 

demokrati su postali nešto što je kod nas kombinacija Možemo! i Radnička Fronta , doslovno,
Republikanci jednostavno nemaju u RH nikoga tko dijeli Republikanske vrijednosti, jer naši desničari su ubiti neka bolesna mješavina konzervativnih socijalista, što u USA teško prolazi 

recimo Republikanac Desničar Ronald Regan je davao ovakve izjave
"država nije rješenje problema država je uzrok problema"
"najgore izjave su ti - ja sam iz državne administarcije i ovdje sam vam da vam pomognem"

eto takva je ideologija njihove desnice i to i jest normalna desnica, a takve kod nas nema, tek u naznakama preko recimo Fokusa, HSLSa, nekih članova HDZa, Mosta, Domovinskog pokreta se tek sramežljivo pojavljuje nešto tako.. zato Republikansku stranku nemogu staviti nigdje u RH

ali isto tako kao HardCore Republikanac Trump , teško bi ja mogao glasovati za neokonzervativce (koji na sreću izumiru) tipa Bush familiju, Mit Romneya i John MaCaina.. teško.. to je baš biranje manje od dva zla, a u takvim situacijama ja jednostavno ne glasam.. tako sam većinu izbora u RH zadnje vrijeme poništava listič

Ja da živim tamo ne bih baš nikada glasao za njega. Definitivno ne nakon ovog prvog mandata, onaj prvi put još i nekako jer ne pozna se čovjeka. Baš se nadam da će popušiti a iskreno sada da tamo glasam vjerojatno bih prije Sotoni dao glas nego njemu  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by RayMabus Sun 1 Nov - 16:14

Ja sam za Bidena jer tko će još četiri godine izdržat s onim luđakom Trumpom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175682
2014-04-11


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by Hektorović Sun 1 Nov - 16:14

AssadNaPodmornici wrote:ljudi u pravu ste ali to je bilo prije tako 
međutim danas sve manje je takvih "bipartisan" glasača.  podijela među strankama i ljudima je sve veća. 
sada prije i nije bila tolika razlika između demokrata i republikanaca, to je bilo kao HDZ /SDP , ono razlika kozmetičke prirode, a samo najtvrđi fanovi misle da su oni "različiti" a za većinu ljudi da je bilo Republikanci=Demokrati kao što je isti kurac za većinu Hrvata  HDZ=SDP. 
međutim razlika je sada ogromna , 

iako recimo da sam USA ja bi bio baš Trump hard core Republikanac koji je po meni ideal.. ja sa takvim stavovima recimo nebi mogao naći rijetko kojeg normalnog demokrata. iznimka mi je Andrew Yang ili Tulsi Galibard, eto nitko više.. kakve ja veze iman sa Kamalom Harris, AOC, Squad, Bernijem.. nikakve.. 


ali i demokrati često gledaju tako, 

demokrati su postali nešto što je kod nas kombinacija Možemo! i Radnička Fronta , doslovno,
Republikanci jednostavno nemaju u RH nikoga tko dijeli Republikanske vrijednosti, jer naši desničari su ubiti neka bolesna mješavina konzervativnih socijalista, što u USA teško prolazi 

recimo Republikanac Desničar Ronald Regan je davao ovakve izjave
"država nije rješenje problema država je uzrok problema"
"najgore izjave su ti - ja sam iz državne administarcije i ovdje sam vam da vam pomognem"

eto takva je ideologija njihove desnice i to i jest normalna desnica, a takve kod nas nema, tek u naznakama preko recimo Fokusa, HSLSa, nekih članova HDZa, Mosta, Domovinskog pokreta se tek sramežljivo pojavljuje nešto tako.. zato Republikansku stranku nemogu staviti nigdje u RH

ali isto tako kao HardCore Republikanac Trump , teško bi ja mogao glasovati za neokonzervativce (koji na sreću izumiru) tipa Bush familiju, Mit Romneya i John MaCaina.. teško.. to je baš biranje manje od dva zla, a u takvim situacijama ja jednostavno ne glasam.. tako sam većinu izbora u RH zadnje vrijeme poništava listič

Zadnjih godina se dogodila ogromna polarizacija.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by Guest Sun 1 Nov - 16:17

RayMabus wrote:Ja sam za Bidena jer tko će još četiri godine izdržat s onim luđakom Trumpom.

Mislim da za nas ko takve neće to imati ne znam kakvu ulogu tko god bio tamo. Uzevši u obzir što se sve događa svima njima zajedno puca qrac za ovim tu. No ajd  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

BATTLEGROUND:AMERICA Empty Re: BATTLEGROUND:AMERICA

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum