ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Page 13 of 17 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next

Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by marcellus 24/9/2020, 09:07

Speare Shaker wrote:
I to je činjenica koju nitko ne bi smio zanemariti, isto kao što niti jedna oružana sila ne bi smjela zanemariti činjenicu da je F-16 puno bolji od Gripena.
Da ne spominjem borbenu odnosno povijest dog fighta koja je kod Gripena rano NULA!

kao i kod rafalea.

a zašto piliš o gripenu kad o njemu nitko ne priča, ovo je rafale vs f-16, ne vidim da netko ozbiljno razmišlja o gripenu, da je e moglo bi se pričat, ili budući j

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by vuksadinare 24/9/2020, 09:08

marcellus wrote:dakle, kad računaš da Rafale ima vrlo nizak stupanj operativne dostupnosti, 55-60 posto, ispada da je prilično skup - puno skuplji za rok od 30 godina. A da, usto, to su polovni avioni. Ameri nude nove.
ameri ne nude nove..nego nesto mlađe sa kraja devdesetih
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by marcellus 24/9/2020, 09:10

marcellus wrote:"Saab Gripen and Lockheed Martin F-16 to offer the lowest CPFH which suggests that –
everything else being equal – both types will therefore offer the highest serviceability and
most economical cost per mission. While the larger Rafale, EuroFighter and F-18 E / Fs are
generally considered to offer high performance and capability (to say nothing of the 5th
generation F-35), the types of operations flown by Western nations over the last decade
have not shown the smaller F-16 or Gripen to be at a significant disadvantage compared to
the larger, twin-engined types. This does not mean that a larger, more sophisticated aircraft
does not have their uses, but it does show that marginal superiority in performance may not
be required for many military operations"

dakle ovdje jane's piše što ja tvrdim - razlika u cijeni održavanja, da ne govorimo o mogućim problemima s nabavom dijelova i politička komponenta vezanja na Francusku vjerojatno nisu vrijedni marginalne razlike u performansama. Ni za puno veće države od naših. U praksi malo kome malo kad treba cutting edge avion, čak i amerima. Treba ti nešto peri-deri, ne preskupo i upotrebljivo za svaki dan. Golf, ne Ferrari.

_________________
Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by michaellcmacha 24/9/2020, 09:10

ako ćemo gledati startnu cijenu novog zrakoplova i ukupnu ocjenu rafalea u odnosu na f16... onda je bez ikakve dvojbe f16 favorit, jer bi po toj logici mogli kupiti 3 eskadrile f16 za cijenu jedne eskadrile rafalea... nakon 15 godina eksploatacije za razliku u cijeni naleta mogli bi kupiti još jednu eskadrilu novih f16...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by Guest 24/9/2020, 09:10

michaellcmacha wrote:Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Rafale10
mislim čak da si ti tu nešto i pobrkao... nije da ti zamjeram, moguće si iz noćne...

Koji je izvor? Svatko može lijepiti grafove i druge sličice po volji ne navodeći izvor.
Mislim, ti sigurno nisi iz noćne pa koji je razlog tvog forumskog buncanja?
Inače, nisam ni ja iz noćne, ali to nema veze s temom.
Inače, kao mšto sam rekao, razni izvori, razni podaci.
Zanimljivo kako se prvo poteže argument kako je Rafale proizveden u malom broju primjeraka pa nema pouzdanih podataka, ali se isti argument ne primjenjuje na Gripena i još se navode kakti pouzdani podaci za Rafale.
Inače, Ivanjek je podatke o Rafaleu dobio direktno od Francuza i to brojčno potkrijepljene pa sigurno zna o čemu govori, za razliku od nekih ovdje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by marcellus 24/9/2020, 09:12

vuksadinare wrote:
marcellus wrote:dakle, kad računaš da Rafale ima vrlo nizak stupanj operativne dostupnosti, 55-60 posto, ispada da je prilično skup - puno skuplji za rok od 30 godina. A da, usto, to su polovni avioni. Ameri nude nove.
ameri ne nude nove..nego nesto mlađe sa kraja devdesetih

ne, ameri ovaj put nude nove 70/72 (razlika između 70 i 72 je samo tip motora, general electric ili pratt whitney)

novo je novo, jebiga. Puno niži trošak održavanja kroz 30 godina, jer će Rafali puno prije na generalku

_________________
Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by vuksadinare 24/9/2020, 09:13

..i ministar obrane banozic je prije koji dan rekao...da americka ponuda nije u prednosti pred drugima...izrazloga sto plenki preferira vise francusku ponudu...zbog nekih eu interesa...dok zoki vise navija za amere...dok maric navija za ponudu koja je vjerojatno najjeftinija...u svakom slucaju jedino je sigurno da grippen najslabije stoje...a kod ovih drugih pobjedit ce onaj tko za njih najvise izlobira i naravno povoljni financijski uvjeti ne samo cijena vec i rok otplate te za sto povoljniju cjenu dobis sto vise i nekih drugih stvari...a tu realno žid imaju najpovoljnije uvjete
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by Guest 24/9/2020, 09:13

marcellus wrote:

Treba ti nešto peri-deri, ne preskupo i upotrebljivo za svaki dan. Golf, ne Ferrari.

Što tebi treba, ja ne znam i neću o tome špekulirati.
Što nama u ovom pogledu treba, odlučit će puno kompetentniji ljudi od tebe i to prije svega u skladu sa parametrima borbene prednosti koje će nam donijeti nabavka određenih borbenih sustava nego u vezi sa cijenom nabavke i održavanja. Došlo je i to vrijeme u RH.
Pa ne kupujemo avione samo za air policing zaboga!
Za to su nam dovoljno dobri i Migovi-21.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by marcellus 24/9/2020, 09:14

Speare Shaker wrote:Zanimljivo kako se prvo poteže argument kako je Rafale proizveden u malom broju primjeraka pa nema pouzdanih podataka, ali se isti argument ne primjenjuje na Gripena i još se navode kakti pouzdani podaci za Rafale.

navedeno je u tekstu od jane's zašto su koji podaci pouzdaniji, iako je to tekst koji vuče na gripena i vjerojatno sponzoriran. Što je opet nebitno za usporedbu f-16 i Rafalea. Sasvim je sigurno da je potonji osjetno skuplji na dugi rok, i da su frenčiji manje poželjna varijanta od amera u danim okolnostima

_________________
Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by Guest 24/9/2020, 09:17

marcellus wrote:
vuksadinare wrote:
marcellus wrote:dakle, kad računaš da Rafale ima vrlo nizak stupanj operativne dostupnosti, 55-60 posto, ispada da je prilično skup - puno skuplji za rok od 30 godina. A da, usto, to su polovni avioni. Ameri nude nove.
ameri ne nude nove..nego nesto mlađe sa kraja devdesetih

ne, ameri ovaj put nude nove 70/72 (razlika između 70 i 72 je samo tip motora, general electric ili pratt whitney)

novo je novo, jebiga. Puno niži trošak održavanja kroz 30 godina, jer će Rafali puno prije na generalku

Da, nove koje ćemo dobiti za nekih 5 godina, jer za njih postoji popriličan red čekanja, a mi smo trenutno posljednji u tom redu.
U međuvremenu ćemo morati nabaviti za air policing i obuku najmanje 6 komada polovnih F-16 blok 30 (najjeftinija varijanta) od američke nacionalne garde da bi premostili rupu u prelazu na zapadne standarde jer će Migovima isteći rok trajanja.
Ali te dodatne troškove nećemo prikazati, jelda!  :P
Niti smo dovoljno pametni, niti dovoljno informirani, a da o poštenju i ostalim moralnim vrednotama i ne govorimo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by michaellcmacha 24/9/2020, 09:19

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Rafale10
mislim čak da si ti tu nešto i pobrkao... nije da ti zamjeram, moguće si iz noćne...

Koji je izvor? Svatko može lijepiti grafove i druge sličice po volji ne navodeći izvor.
Mislim, ti sigurno nisi iz noćne pa koji je razlog tvog forumskog buncanja?
Inače, nisam ni ja iz noćne, ali to nema veze s temom.
Inače, kao mšto sam rekao, razni izvori, razni podaci.
Zanimljivo kako se prvo poteže argument kako je Rafale proizveden u malom broju primjeraka pa nema pouzdanih podataka, ali se isti argument ne primjenjuje na Gripena i još se navode kakti pouzdani podaci za Rafale.
Inače, Ivanjek je podatke o Rafaleu dobio direktno od Francuza i to brojčno potkrijepljene pa sigurno zna o čemu govori, za razliku od nekih ovdje.
https://aviatia.net/dassault-rafale-vs-f-16-fighting-falcon/
ti tražiš da se stavi izvor i evo stavio sam, aj sad i ti stavi svoj izvor, a nemoj palamuditi s visine... čim ti se epikurac uvlači u šupak (to ti ne bi trebalo imponirati jer se uvlači svima, pa da ti nešto ne prenese) trebao bi se zapitati kud te tvoja samoživost odvodi... al da ne zaboravimo stavi ti svoj izvor... gdje je sat naleta rafalea jeftiniji od sata naleta f16... što se tiče Block 60 ili ovog koji se nudi, odi pa pogledaj da se radi o nadogradnji jednoj do druge u nizu... tak da je usporedba adekvatna...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by vuksadinare 24/9/2020, 09:20

a americki zrakoplov mozemo uzeti jedino ako se amer u lobiranju posluzi ucjenama i prijetnjama...jer njihova financijska ponuda moze zvucati nesto povoljnija..ali onima koji imaju lovu...mi danas u toj poziciji nismo...i nama je 1,4 milijarde dolara puno...sa tim sto s eamer ne voli puno cjenkati...pogotovo ako oni smatraju da je ta ponuda tj cijena povoljna bar za njih...nama žid nudi zrakoplove za 500 d0 600 milijuna dolara na cetri rate..a amer nudi cijenu 1,4 milijarde dolara gdje nece sigurno pristati na viseobrocno placanje...ono dvije rate uvrh glave...za njih je ta lova mala...da bi se sad cjenkalo ko oko glofa trojke
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by marcellus 24/9/2020, 09:22

michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Rafale10
mislim čak da si ti tu nešto i pobrkao... nije da ti zamjeram, moguće si iz noćne...

Koji je izvor? Svatko može lijepiti grafove i druge sličice po volji ne navodeći izvor.
Mislim, ti sigurno nisi iz noćne pa koji je razlog tvog forumskog buncanja?
Inače, nisam ni ja iz noćne, ali to nema veze s temom.
Inače, kao mšto sam rekao, razni izvori, razni podaci.
Zanimljivo kako se prvo poteže argument kako je Rafale proizveden u malom broju primjeraka pa nema pouzdanih podataka, ali se isti argument ne primjenjuje na Gripena i još se navode kakti pouzdani podaci za Rafale.
Inače, Ivanjek je podatke o Rafaleu dobio direktno od Francuza i to brojčno potkrijepljene pa sigurno zna o čemu govori, za razliku od nekih ovdje.
https://aviatia.net/dassault-rafale-vs-f-16-fighting-falcon/
ti tražiš da se stavi izvor i evo stavio sam, aj sad i ti stavi svoj izvor, a nemoj palamuditi s visine... čim ti se epikurac uvlači u šupak (to ti ne bi trebalo imponirati jer se uvlači svima, pa da ti nešto ne prenese) trebao bi se zapitati kud te tvoja samoživost odvodi... al da ne zaboravimo stavi ti svoj izvor... gdje je sat naleta rafalea jeftiniji od sata naleta f16... što se tiče Block 60 ili ovog koji se nudi, odi pa pogledaj da se radi o nadogradnji jednoj do druge u nizu... tak da je usporedba adekvatna...

najveća razlika su radari i elektronika, ok mislim da su i motori malo drukčiji ali nisu ni po čemu bitno različiti od starih

_________________
Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by marcellus 24/9/2020, 09:23

vuksadinare wrote:a americki zrakoplov mozemo uzeti jedino ako se amer u lobiranju posluzi ucjenama i prijetnjama...jer njihova financijska ponuda moze zvucati nesto povoljnija..ali onima koji imaju lovu...mi danas u toj poziciji nismo...i nama je 1,4 milijarde dolara puno...sa tim sto s eamer ne voli puno cjenkati...pogotovo ako oni smatraju da je ta ponuda tj cijena povoljna bar za njih...nama žid nudi zrakoplove za 500 d0 600 milijuna dolara na cetri rate..a amer nudi cijenu 1,4 milijarde dolara gdje nece sigurno pristati na viseobrocno placanje...ono dvije rate uvrh glave...za njih je ta lova mala...da bi se sad cjenkalo ko oko glofa trojke

američka ponuda je nevjerojatno povoljna, jer su bugarima prodali 8 aviona za lovu koju nama traže za 12... koliko frenčiji traže ne znamo, ali svakako ne manje od toga, a moguće i više.

_________________
Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by michaellcmacha 24/9/2020, 09:24

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

Treba ti nešto peri-deri, ne preskupo i upotrebljivo za svaki dan. Golf, ne Ferrari.

Što tebi treba, ja ne znam i neću o tome špekulirati.
Što nama u ovom pogledu treba, odlučit će puno kompetentniji ljudi od tebe i to prije svega u skladu sa parametrima borbene prednosti koje će nam donijeti nabavka određenih borbenih sustava nego u vezi sa cijenom nabavke i održavanja. Došlo je i to vrijeme u RH.
Pa ne kupujemo avione samo za air policing zaboga!
Za to su nam dovoljno dobri i Migovi-21.
kojom logikom, ako nije umor od noćne, ideš u isti koš staviti f16 block70 sa migom21... takva poredba uopće ne postoji...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by Guest 24/9/2020, 09:25

marcellus wrote:

Sasvim je sigurno da je potonji osjetno skuplji na dugi rok, i da su frenčiji manje poželjna varijanta od amera u danim okolnostima

Za koji rok?
Ti tvrdiš kako su polovni Rafalei naš konačni izbor?
Vidiš, ja tvrdim da nisu, ali bi nabavkom bilo njih bilo blok 70/72 dobili najmanje 20 godina vremena do nabavke još boljih borbenih sustava, moguće i F-22, ako Amerikanci skinu emabrgo na njihov izvoz.
Inače je glavni razlog embargu stealth sposobnost, ali ona ionako brzo zastarjeva, da ne spominjem kako ionako dobrim dijelom pada u vodu kada se okači naoružanje na podvjesne točke ili dodatni tankovi goriva, ciljnički kontejneri, sustavi za elektroničko ratovanje itd.
Dakle, izvjesno je da će za 20 godina embargo biti skinut, a onda se možemo zaigrati sa tim dodatnim mogućnostima (uključujući tu i moguću novu francusku verziju F-22, ako se Dassault financijski oporavi, a hoće ako mi kupimo Rafale, jer će im to donijeto dodatni zamah).
Dakle, ako računamo da ćemo avion koristiti ne više od 20 godina, tu prednost ima Rafale. Ako ga želimo za najmenje 30 godina, prednost je na strani bloka 70/72.
Ja osobno mislim da je 20 godina prije nove modernizacije bolje riješenje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by michaellcmacha 24/9/2020, 09:26

marcellus wrote:
vuksadinare wrote:a americki zrakoplov mozemo uzeti jedino ako se amer u lobiranju posluzi ucjenama i prijetnjama...jer njihova financijska ponuda moze zvucati nesto povoljnija..ali onima koji imaju lovu...mi danas u toj poziciji nismo...i nama je 1,4 milijarde dolara puno...sa tim sto s eamer ne voli puno cjenkati...pogotovo ako oni smatraju da je ta ponuda tj cijena povoljna bar za njih...nama žid nudi zrakoplove za 500 d0 600 milijuna dolara na cetri rate..a amer nudi cijenu 1,4 milijarde dolara gdje nece sigurno pristati na viseobrocno placanje...ono dvije rate uvrh glave...za njih je ta lova mala...da bi se sad cjenkalo ko oko glofa trojke

američka ponuda je nevjerojatno povoljna, jer su bugarima prodali 8 aviona za lovu koju nama traže za 12... koliko frenčiji traže ne znamo, ali svakako ne manje od toga, a moguće i više.
zasigurno više... cijena jednog rafalea odgovara cijeni 3 f16

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by vuksadinare 24/9/2020, 09:26

marcellus wrote:
michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:

Koji je izvor? Svatko može lijepiti grafove i druge sličice po volji ne navodeći izvor.
Mislim, ti sigurno nisi iz noćne pa koji je razlog tvog forumskog buncanja?
Inače, nisam ni ja iz noćne, ali to nema veze s temom.
Inače, kao mšto sam rekao, razni izvori, razni podaci.
Zanimljivo kako se prvo poteže argument kako je Rafale proizveden u malom broju primjeraka pa nema pouzdanih podataka, ali se isti argument ne primjenjuje na Gripena i još se navode kakti pouzdani podaci za Rafale.
Inače, Ivanjek je podatke o Rafaleu dobio direktno od Francuza i to brojčno potkrijepljene pa sigurno zna o čemu govori, za razliku od nekih ovdje.
https://aviatia.net/dassault-rafale-vs-f-16-fighting-falcon/
ti tražiš da se stavi izvor i evo stavio sam, aj sad i ti stavi svoj izvor, a nemoj palamuditi s visine... čim ti se epikurac uvlači u šupak (to ti ne bi trebalo imponirati jer se uvlači svima, pa da ti nešto ne prenese) trebao bi se zapitati kud te tvoja samoživost odvodi... al da ne zaboravimo stavi ti svoj izvor... gdje je sat naleta rafalea jeftiniji od sata naleta f16... što se tiče Block 60 ili ovog koji se nudi, odi pa pogledaj da se radi o nadogradnji jednoj do druge u nizu... tak da je usporedba adekvatna...

najveća razlika su radari i elektronika, ok mislim da su i motori malo drukčiji ali nisu ni po čemu bitno različiti od starih
marčelo pustimo sad elektroniku i mehanicke preformance zarkoplova..u nasem slucaju kupnju zrakoplova ce prvo odrediti cijena,pa politika i lobiranje...znas i sam da plenki s obzirom na svoj politicki stav ne gotivi bas danasnju americku vlast na celu sa trumpom jer +im s epolitike ne poklapaju..tipa sto je trumpu eu fuj a plenkiju in...jasno je ko dan da su kod plenkija prvi favoriti francuzi i židi...to i ti znas...tako da cisto sumnjam da cemo prihvatiti americku ponudu osim ako ovi ne naprave jeben pritisak na nas tipa ucjenama...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by vuksadinare 24/9/2020, 09:28

marcellus wrote:
vuksadinare wrote:a americki zrakoplov mozemo uzeti jedino ako se amer u lobiranju posluzi ucjenama i prijetnjama...jer njihova financijska ponuda moze zvucati nesto povoljnija..ali onima koji imaju lovu...mi danas u toj poziciji nismo...i nama je 1,4 milijarde dolara puno...sa tim sto s eamer ne voli puno cjenkati...pogotovo ako oni smatraju da je ta ponuda tj cijena povoljna bar za njih...nama žid nudi zrakoplove za 500 d0 600 milijuna dolara na cetri rate..a amer nudi cijenu 1,4 milijarde dolara gdje nece sigurno pristati na viseobrocno placanje...ono dvije rate uvrh glave...za njih je ta lova mala...da bi se sad cjenkalo ko oko glofa trojke

američka ponuda je nevjerojatno povoljna, jer su bugarima prodali 8 aviona za lovu koju nama traže za 12... koliko frenčiji traže ne znamo, ali svakako ne manje od toga, a moguće i više.
francuzi traze od 800 milijuna dolara do milijardu..svedska prvobitna ponuda je bila oko milijardu dolara ali sad su spustili cijenu na 900..sa tenecijom kako sam citao da bi mogli jos nesto spustiti ili van cijene nam ponuditi nesto
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by Guest 24/9/2020, 09:29

michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

Treba ti nešto peri-deri, ne preskupo i upotrebljivo za svaki dan. Golf, ne Ferrari.

Što tebi treba, ja ne znam i neću o tome špekulirati.
Što nama u ovom pogledu treba, odlučit će puno kompetentniji ljudi od tebe i to prije svega u skladu sa parametrima borbene prednosti koje će nam donijeti nabavka određenih borbenih sustava nego u vezi sa cijenom nabavke i održavanja. Došlo je i to vrijeme u RH.
Pa ne kupujemo avione samo za air policing zaboga!
Za to su nam dovoljno dobri i Migovi-21.
kojom logikom, ako nije umor od noćne, ideš u isti koš staviti f16 block70 sa migom21... takva poredba uopće ne postoji...

I jedan i drugi obavljaju air policing. Druga je priča što je F-16 neusporedivo bolji i u tom smislu, ali Mig-21 ipak obavlja air policing.
Za razliku od S-400 kako je to predlagao jedan od forumskih ciganskih, pardon, plemenskih lumena. Rušenje aviona ipak ne spada u air policing, premda i to postoji kao mogućnost ako zagusti (teroristički napad civilnim avionom i slično).
I prestani blebetati o noćnoj, a ako te baš zanima, uopće ne radim noćne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by Guest 24/9/2020, 09:31

michaellcmacha wrote:
https://aviatia.net/dassault-rafale-vs-f-16-fighting-falcon/
ti tražiš da se stavi izvor i evo stavio sam, aj sad i ti stavi svoj izvor,

Naveo sam ti izvor. Jan Ivanjek.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 13 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 17 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum