ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Page 15 of 17 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next

Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by vuksadinare 24/9/2020, 10:02

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:vjerojatno je cijena ipak bliža 2 milijarde jer je to realno i toliko plaćaju i drugi

Najmanje 2 milijarde, ako u tu cijenu uračunamo i troškove polovnih F-16 od američke nacionalne garde kako bi popunili rupu u air policing, obuci i prelasku na zapadne standarde općenito do dolaska bloka 70/72.
Najmanje 2 milijarde.
E, ako to uzmemo u obzir, onda i cijena nabavke Rafalea izgleda malo drugačije.

ne nužno, jer neće ni francuzi tražit manje za 12 aviona - rafale je vrlo, vrlo skup avion, puno skuplji od f-16 u startu. Indija je platila svojih 36 aviona 8 milijardi eura - ako se ne varam oko 10 milijardi dolara, ne znam kako je sad tečaj.

to je debelo preko 3 milijarde za 12 komada, znači cca duplo od navodne cijene koju ameri traže - doduše za nove avione, ali indija je imala popust na količinu (i na sukob s pakistanom, frenčiji imaju svoje interese tamo)

dakle definitivno židi... :)

vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by Guest 24/9/2020, 10:06

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:vjerojatno je cijena ipak bliža 2 milijarde jer je to realno i toliko plaćaju i drugi

Najmanje 2 milijarde, ako u tu cijenu uračunamo i troškove polovnih F-16 od američke nacionalne garde kako bi popunili rupu u air policing, obuci i prelasku na zapadne standarde općenito do dolaska bloka 70/72.
Najmanje 2 milijarde.
E, ako to uzmemo u obzir, onda i cijena nabavke Rafalea izgleda malo drugačije.

ne nužno, jer neće ni francuzi tražit manje za 12 aviona - rafale je vrlo, vrlo skup avion, puno skuplji od f-16 u startu. Indija je platila svojih 36 aviona 8 milijardi eura - ako se ne varam oko 10 milijardi dolara, ne znam kako je sad tečaj.

to je debelo preko 3 milijarde za 12 komada, znači cca duplo od navodne cijene koju ameri traže - doduše za nove avione, ali indija je imala popust na količinu (i na sukob s pakistanom, frenčiji imaju svoje interese tamo)


Mi imamo ponudu za polovne, a ne nove Rafalee pa je zato cijena ne veća od milijardu dolara za 10 jednosjeda i 2 dvosjeda i svakako povoljnija od milijardu i 400 milijuna koliko bi navodno trebali koštati F-16 blok 70/72.
Sad ćeš ti reći, ali oni su novi!
Pa jesu, ali pitanje je s obzirom na očekivani rok upotrebe trebaju li nam uopće novi i to sam već ranije obrazložio.
Osim toga ćemo morati premostiti onaj jaz do dolaska tih novih pa ćemo morati kupiti najmanje 6 polovnih i to vjerojatno blok 30 od američke nacionalne garde što će povisiti cijenu i staviti u nas brigu što sa tim avionima kada dođu novi.
Ali i to sam već obrazložio.
I da, i mi ćemo imati popust jer je Dassault u financijskim problemima.
Ali i to sam već obrazložio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by Guest 24/9/2020, 10:09

michaellcmacha wrote:

ja nekako više vjerujem amerima nego francuzima...

S obzirom na dosadašnju politiku obje strane prema nama, svatko razuman će zauzeti takav stav.
Međutim, ostavimo otvorenom mogućnost neke pozitivne promjene prema nama s francuske strane i negativne s američke.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by Guest 24/9/2020, 10:11

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:

ja nekako više vjerujem amerima nego francuzima...

S obzirom na dosadašnju politiku obje strane prema nama, svatko razuman će zauzeti takav stav.
Međutim, ostavimo otvorenom mogućnost neke pozitivne promjene prema nama s francuske strane i negativne s američke.

Ali kada se sve uzme u obzir, Rafale je makar polovni ipak bolji avion, ali ćemo vjerojatno u skladu sa onim što je rekao Milanović biti prisiljeni kupiti 12 novih F-16 blok 70/72 i još najmanje 6 polovnih blok 30 kako bi premostili jaz do dolaska novih.
To je vjerojatno ne samo moj konačni zaključak u vezi ove teme.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by marcellus 24/9/2020, 10:12

znači, o cijenama spekuliramo, kao i o starosti aviona koje francuzi nude, ali malo je vjerojatno da bi ih dali za manje od onog što ameri traže za nove F-16. Isto tako malo je vjerojatno da bi ti avioni bili noviji od dvadesetak godina. Pod pretpostavkom da američka i francuska ponuda imaju sličnu cijenu, prednosti i mane stoje ovako:

Rafale pros - superioran avion, vezanje na francusku / eu, vjerojatno razmjerno kratak rok isporuke (ipak, s obukom pilota sigurno ne ispod dvije godine)
Rafale cons - rabljena roba, puno skuplje održavanje i sat leta (jer dolazi i generalka!), ograničeno trajanje resursa, neispitan u borbi, mali broj proizvedenih i malo država ga koristi.

F-16 pros - velikoserijski proizvod, napravljeno ih preko 5.000, dokazan u borbi, posve novi avion, razumna cijena sata leta, vezanje na Amere (to netko, kao i kod Rafalea vezanje na francusku, slobodno može smatrati i manom - to je političko pitanje)
F-16 cons - rok isporuke dulji nego kod rafalea, inferiorna avionika i aiframe u odnosu na rafale.

_________________
Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by marcellus 24/9/2020, 10:14

Speare Shaker wrote:
Mi imamo ponudu za polovne, a ne nove Rafalee pa je zato cijena ne veća od milijardu dolara za 10 jednosjeda i 2 dvosjeda i svakako povoljnija od milijardu i 400 milijuna koliko bi navodno trebali koštati F-16 blok 70/72.

ne znamo ni za jedne ni druge koliko traže.

Ne vjerujem da bi francuzi nudili rafale za manje od 1,4 milijardi koliko ameri traže za F-16. I kako rekoh, vjerojatno su to avioni pred istekom resursa.

_________________
Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by vuksadinare 24/9/2020, 10:16

dajte ljudi..nekidan sam procitao jedan komntar...kad bi nasi uzimali zrakoplove po zeljama pilota i strucnjaka-nikad ne bi kupili...dakle sve se svodi na onu...'evo kupili smo vam a sad iz kljuseta izvucite najbolje' :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by Guest 24/9/2020, 10:18

vuksadinare wrote:

dakle definitivno židi... :)

Teško, jer je njihova ponuda čisto tehnički inferiorna američkoj i francuskoj, a preko toga ne može preći samo tako.
Nebitno što je financijski povoljnija, jer mislim da se sad skupila kritična masa onih u društvu koju su spremni prihvatiti trošak američke ili francuske ponude s obzirom na tehničku odnosno borbenu superiornost aviona koje nude, pa da jednom konačno riješimo i taj problem za rok od najmanje 20 ili čak 30 godina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by marcellus 24/9/2020, 10:19

https://www.defensenews.com/air/2015/06/06/indian-rafale-cost-criticism-raises-doubts-on-mmrca/

zanimljivo čak i indijci brane odluku o nabavi (pre)skupih rafalea time da "nisu skuplji od eurofightera" (koji je besmisleno skup!) i "jedino su F-16 i superhorneti jeftiniji!"


_________________
Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by vuksadinare 24/9/2020, 10:21

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:

dakle definitivno židi... :)

Teško, jer je njihova ponuda čisto tehnički inferiorna američkoj i francuskoj, a preko toga ne može preći samo tako.
Nebitno što je financijski povoljnija, jer mislim da se sad skupila kritična masa onih u društvu koju su spremni prihvatiti trošak američke ili francuske ponude s obzirom na tehničku odnosno borbenu superiornost aviona koje nude, pa da jednom konačno riješimo i taj problem za rok od najmanje 20 ili čak 30 godina.
ma ne znas ti nas jebote :) ...odem sa zeljom i podrskom na sajam da kupim golf sesticu a vratim se sa golfom trojkom ili cetvorkom sa opravdanjem...'puno trazili' :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by marcellus 24/9/2020, 10:27

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:

ja nekako više vjerujem amerima nego francuzima...

S obzirom na dosadašnju politiku obje strane prema nama, svatko razuman će zauzeti takav stav.
Međutim, ostavimo otvorenom mogućnost neke pozitivne promjene prema nama s francuske strane i negativne s američke.

Ali kada se sve uzme u obzir, Rafale je makar polovni ipak bolji avion, ali ćemo vjerojatno u skladu sa onim što je rekao Milanović biti prisiljeni kupiti 12 novih F-16 blok 70/72 i još najmanje 6 polovnih blok 30 kako bi premostili jaz do dolaska novih.
To je vjerojatno ne samo moj konačni zaključak u vezi ove teme.

polovni bi išli na posudbu, ne bi se kupovali. dok dođu novi

_________________
Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by Guest 24/9/2020, 11:07

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:

S obzirom na dosadašnju politiku obje strane prema nama, svatko razuman će zauzeti takav stav.
Međutim, ostavimo otvorenom mogućnost neke pozitivne promjene prema nama s francuske strane i negativne s američke.

Ali kada se sve uzme u obzir, Rafale je makar polovni ipak bolji avion, ali ćemo vjerojatno u skladu sa onim što je rekao Milanović biti prisiljeni kupiti 12 novih F-16 blok 70/72 i još najmanje 6 polovnih blok 30 kako bi premostili jaz do dolaska novih.
To je vjerojatno ne samo moj konačni zaključak u vezi ove teme.

polovni bi išli na posudbu, ne bi se kupovali. dok dođu novi

Dobro, i to je lako moguće. I to bi smanjilo ukupne troškove nabave novih F-16.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by Guest 24/9/2020, 11:12

vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:

dakle definitivno židi... :)

Teško, jer je njihova ponuda čisto tehnički inferiorna američkoj i francuskoj, a preko toga ne može preći samo tako.
Nebitno što je financijski povoljnija, jer mislim da se sad skupila kritična masa onih u društvu koju su spremni prihvatiti trošak američke ili francuske ponude s obzirom na tehničku odnosno borbenu superiornost aviona koje nude, pa da jednom konačno riješimo i taj problem za rok od najmanje 20 ili čak 30 godina.
ma ne znas ti nas jebote :) ...odem sa zeljom i podrskom na sajam da kupim golf sesticu a vratim se sa golfom trojkom ili cetvorkom sa opravdanjem...'puno trazili' :)

Je, to stoji, ali kada odeš kupovati auto vlastitim novcem. Druga je priča kada kupuješ državnim.  :D
Šalu na stranu, ipak je riječ o nabavci za sigurnost države i društva strateški važnih proizvoda pa je jasno da se ne smije baš u tolikoj mjeri gledati na svaki dolar i euro (kunu ne spominjem, jer ćemo ionako za najviše 4 godine ući u eurozonu), jer se to kasnije može pokazati kao višestruki trošak.
Nitko osim kockara, lihvara i prevaranata ne ulaže u nesigurna područja, a da Izrael nema tako jak sigurnosni aparat, nitko ni tamo ne bi uložio niti dolara. Osim možda židovskih nacionalnih i religioznih fanatika, ali to se ne računa i riječ je o minornim iznosima u odnosu na potrebe države i društva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by marcellus 24/9/2020, 11:27

zaključak? Mi tu raspravljamo o tome koji je avion tehnološki i vojno superioran, što nitko ne spori.

Moj je stav da uvijek treba koristiti najbolji alat za posao - ne najveći. Neš macolom zakucavat čavao u zid. Pitanje nije je li Rafale superioran F-16 - kao što nije pitanje ni da li je bolje, ako kaniš avione zadržat bar 30 godina, uzeti nove ili rabljene.

Pitanje je kakav nama stvarno avion treba: Višenamjenski ekonomični s prilično jasnom računicom, ili air superiority fighter kojim bi bili jači od svega u okruženju - što ima svoje prednosti u pogledu privlačenja stranog kapitala, ali isto tako je jako skupo. Nekako mislim da ako ćemo ratovat u dogledno vrijeme, osim slovenije za koju nam je dosta šmrk, kao kandidati dolaze susjedi na prvo mjesto. A za pijane četnike i tulave mujage ti ne treba millenium falcon iz ratova zvijezda, ni NCC 1701, neš ih tuć ni s nečim tipa F-22. Šteta ga je i riskirat. Već je i F16 jači od onog što imaju česi i mađari, iako ne vidim kako bi s njima ratovali osim da ih rusi okupiraju i osnuju novi istočni blok. Italija pak nabavlja F-35 i uostalom to je ogromna država, kad bi s njima i ratovali tu nema govora o odnosu snaga. Austrija je neutralna. I tako dalje. NATO akcije - F-16 je ok


Last edited by marcellus on 24/9/2020, 11:31; edited 1 time in total

_________________
Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by vuksadinare 24/9/2020, 11:31

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:

Teško, jer je njihova ponuda čisto tehnički inferiorna američkoj i francuskoj, a preko toga ne može preći samo tako.
Nebitno što je financijski povoljnija, jer mislim da se sad skupila kritična masa onih u društvu koju su spremni prihvatiti trošak američke ili francuske ponude s obzirom na tehničku odnosno borbenu superiornost aviona koje nude, pa da jednom konačno riješimo i taj problem za rok od najmanje 20 ili čak 30 godina.
ma ne znas ti nas jebote :) ...odem sa zeljom i podrskom na sajam da kupim golf sesticu a vratim se sa golfom trojkom ili cetvorkom sa opravdanjem...'puno trazili' :)

Je, to stoji, ali kada odeš kupovati auto vlastitim novcem. Druga je priča kada kupuješ državnim.  :D
Šalu na stranu, ipak je riječ o nabavci za sigurnost države i društva strateški važnih proizvoda pa je jasno da se ne smije baš u tolikoj mjeri gledati na svaki dolar i euro (kunu ne spominjem, jer ćemo ionako za najviše 4 godine ući u eurozonu), jer se to kasnije može pokazati kao višestruki trošak.
Nitko osim kockara, lihvara i prevaranata ne ulaže u nesigurna područja, a da Izrael nema tako jak sigurnosni aparat, nitko ni tamo ne bi uložio niti dolara. Osim možda židovskih nacionalnih i religioznih fanatika, ali to se ne računa i riječ je o minornim iznosima u odnosu na potrebe države i društva.
ma pusti ti nas...svasta smo mi u stanju izmisliti ali zajebati kod nas prvobitno se gleda privatni interes pa onda sve ostalo...zrakoplove cemo nabaviti cak ne nuzno na ovom natjecaju(sto imam predosjecaj)...jer se kriza zakuhava gladna usta sve vise zjape...a i ulaganja u infrastrukturne i gspodarske psolove su sve veca....pa kako isictavam iz izjava plenkovica pa nadalje najvsie se tome daje sad fokus raspodjele novca br ovog sto sad trenutno imamo...kad bude veci priliv novca iz eu-a sto smo dogovorili tada cemo najvjerojatnije uzeti zrakoplov...a to je sljedeci natjecaj ako ovaj propadne...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by Guest 24/9/2020, 11:33

vuksadinare wrote:

kad bude veci priliv novca iz eu-a sto smo dogovorili tada cemo najvjerojatnije uzeti zrakoplov...a to je sljedeci natjecaj ako ovaj propadne...

Kupit ćemo danas, a platiti kasnije kada novci počnu pristizati. Svejedno opet ne po đemdo logici.  :D
Mislim da smo sad ipak konačno prelomili i da je nabavka borbenih aviona u ovom natječaju gotova stvar.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by vuksadinare 24/9/2020, 11:35

....jer ti ako sad uzmes zrakoplov na ovom natjecaju koji je otvoren za ovu 2020 ti prvu ratu ili dio novca moras uplatiti vec 2021...odnosno tu stavku imati u proracunu za 2021...koji je vec u izradi ili je vec gotov..a ako s ene varam prva lova od brisela stize 2022...tako da sumnjam da cemo na ovom natjecaju uzeti zrakoplov..ovaj natjecaj je vise prijelazni po sistemu bi ne bi...jos malo vremena nam treba..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by marcellus 24/9/2020, 11:40

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:

kad bude veci priliv novca iz eu-a sto smo dogovorili tada cemo najvjerojatnije uzeti zrakoplov...a to je sljedeci natjecaj ako ovaj propadne...

Kupit ćemo danas, a platiti kasnije kada novci počnu pristizati. Svejedno opet ne po đemdo logici.  :D
Mislim da smo sad ipak konačno prelomili i da je nabavka borbenih aviona u ovom natječaju gotova stvar.

bitno je da se nabave avioni, nije toliko bitno f-16 ili rafale, makar smatram da je f-16 bolji deal, ali to ćemo znati kad se objavi koliko tko traži. Rafali bi bili dobar deal ako ih francuzi ponude za ispod milijarde - u što ne vjerujem, ili ako ameri traže dvije za falcone.

gripen isto ne bi bio loš deal ako ga nude jeftino, iako nije na razini ova dva (e jest, ali to nam ne nude). No navodno traže 900 milijuna za c/d što je čini se malo previše.

izraelski avioni - ameri su nabili cijenu zamjene opreme na njima u ponudi, navodno, tako da su ih u startu namjerno učinili neisplativima.


Last edited by marcellus on 24/9/2020, 11:41; edited 1 time in total

_________________
Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by Guest 24/9/2020, 11:40

vuksadinare wrote:....jer ti ako sad uzmes zrakoplov na ovom natjecaju koji je otvoren za ovu 2020 ti prvu ratu ili dio novca moras uplatiti vec 2021...odnosno tu stavku imati u proracunu za 2021...koji je vec u izradi ili je vec gotov..a ako s ene varam prva lova od brisela stize 2022...tako da sumnjam da cemo na ovom natjecaju uzeti zrakoplov..ovaj natjecaj je vise prijelazni po sistemu bi ne bi...jos malo vremena nam treba..

Postoji i odgoda plaćanja odnosno poček tako da nemaš razloga za brigu po tom pitanju.  :)
To je uobičajeno u svijetu kada je neka strateška nabava u pitanju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by vuksadinare 24/9/2020, 11:42

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:

kad bude veci priliv novca iz eu-a sto smo dogovorili tada cemo najvjerojatnije uzeti zrakoplov...a to je sljedeci natjecaj ako ovaj propadne...

Kupit ćemo danas, a platiti kasnije kada novci počnu pristizati. Svejedno opet ne po đemdo logici.  :D
Mislim da smo sad ipak konačno prelomili i da je nabavka borbenih aviona u ovom natječaju gotova stvar.
..je muda labudova...kriza je u avio u industriji narocit kod francuza pa i svede je zakacila...ameri su cicije po ptanju isplate 'kad mognes ili na đemdo'..a židi su nam ionako dalidaleko najjeftiniju ponudu  i to jos na vise rata
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by vuksadinare 24/9/2020, 11:44

...mozda bi to kod rusa upalilo...koji gledaju po pitanju trgovine prvo strateski interes a mi smo im tu itekako sad zanimljivi...pa bi nam vjerojatno dali na pocek..narocito sad da zapapre sulji zbog toga sto mulja sa amerima
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj - Page 15 Empty Re: Ameri nude 12 F-16 za 1,4 milijarde dolara Hrvatskoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 17 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum