ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rimac automobili preuzima Bugatti

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by marcellus 20/9/2020, 14:59

a poznato je da veliki koncerni u pravilu ne razvijaju svoje core tehnologije, nego jednostavno kupe manje startupe koji se pokažu dobrima u tome. Naime razvoj takvih tehnologija je strašan rizik, a odvlači resurse od onog što trenutno nosi novac. Ako upali, zaradio si milijarde, kao rimac. ako ne upali, bankrotirao si. U 99,99 posto slučajeva ne upali.

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by marcellus 20/9/2020, 15:04

veber wrote:ti najbolje znaš. bio si u pogonu i vidio si svemirsku tehnologiju.

autoklav za koji si se zalijepio ko mutav imaju svi koji rade brodice na obali i onaj u zagorju isto kao i kevlarsku infuziju i vakumsku tehniku.

nemaju, autoklav je samo za karbon.

veber wrote:

rimac je unutrašnjost radio na 3D printerima u segmentima i onda ih spajao.

a, moja bivša firma je kod njih u trgovištu instalirala robote KUKA.
a kaj je trebal sam proizvest robote i instalirat ih?

veber wrote:
nema tu nikaj svemirskog niti nepoznatog.

ali ti si stručnjak u svemu pa i u tome, da nema strojne obrade tanko bi srao.
provozaj se do trgovišta budeš vidio svemirsku tehnologiju. i doktore i magistre, pogotovo sada kada krenu berbe.

All wheel torque vectoring nije ništ svemirskog? Košta jebene novce ako imaš razvijen najbolji na svijetu. A Rimac ima. C1 je napravljen prvenstveno kao demonstracija te tehnologije.

Kontroler baterija nije ništ svemirskog? Ako radiš najbolje na svijetu, koje ugrađuju Aston Martin i Koenigsegg u svoje top modele, onda je.

Baterije za elektroautomobile nisu niš svemirskog? Ako imaš tehnologiju baterija veće gustoće i manje težine od konkurencije, onda jesu

(i ne, ne proizvode se u hrvatskoj, to nema smisla, proizvodi ih camel u kini, ali po rimčevoj tehnologiji)

_________________
Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by marcellus 20/9/2020, 15:12

p.s. rimac nije radio unutrašnjost svoje prve serije auta - radili su je bugari, firma koja je inače specijalizirana za to. Samo osnovnu karbonsku "kadu". To nije posao kojim se rimac bavi, ušminkavanje tepiha i siceva.

Ali se bavi softverom za autonomnu vožnju, recimo.

_________________
Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by veber 20/9/2020, 15:17

nikad nisi čuo za E-tronic, naravno da nisi jer ga je bmw usisao i danas je jedino što podsjeća na njega E plavo slovo.

i daj mi biseru sinjeg mora objasni jednu stvar.
što 1000 ljudi radi kod rimca? 

svojim riječima.

recimo bmw u minhenu na površini većoj od jednog kvadratnog km gdje se proizvodi trojka i petica zapošljava 5000 radnika u tri smjene.

(znaš, za serijsku proizvodnju moraš imati puno radnika)

od čega žive ti ljudi?
trebaš isplatiti plaće svaki mjesec, doprinose, poreze.
neka je prosjek brutto 1100€ moraš svaki mjesec samo za plaće izdvojit 1.100.000,€ kada dodaš energente, vozila i sl.

od kuda lova?

ili ipak ima strojnu obradu?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by veber 20/9/2020, 16:19

ovdje rimac skriva doktore i magistre.
najmodeli izlaze odavdje.
bivša textilna tvornica u velikom trgovištu.

a, možda ipak radi strojnu obradu aluminijskih otpresaka.


Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Rim_po11

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by marcellus 20/9/2020, 16:20

što radi 1000 ljudi kod rimca? Uglavnom softver, razvoj elektronike, razvoj ovjesa, razvoj baterija, razvoj autonomnih sustava. Nešto malo radi u računovodstvu i marketingu. Ima dosta pravnika koji sklapaju ugovore, ima svega.

sigurno ne zapošljava vkv zavarivače i glodače metala u većem broju - onoliko koliko mu treba za napravit auto, otprilike, što vjerojatno nije više od pedesetak ljudi jer ni bugatti nema više od toga u proizvodnji.

_________________
Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by marcellus 20/9/2020, 16:22

što se plaće tiče - prosječna plaća nije 5.000 kuna nego 13.000 kuna (fina ne računa plaće u R&D-u što je gro rimčevog posla.

"- Svi izdaci za razvoj se moraju knjižiti pod nematerijalnu imovinu, gdje se takvi izdaci akumuliraju dok ne kreće eksploatacija te investicije. Takav način knjiženja nije naš hir niti nam daje ikakve prednosti u operativnom poslovanju (i dalje plaćamo pune doprinose na te plaće itd.). To je jednostavno pravilo bilo gdje u svijetu, a kod nas je i propisano zakonom – tvrdi.

Stoga se svi troškovi za razvoj automobila ili drugih sustava koje Rimac Automobili razvijaju knjiže na nematerijalnu imovinu dok ne krenu prihodi od tih proizvoda, što, naglašava poduzetnik, u slučaju razvoja automobila može biti pet ili više godina.

- U slučaju C_Two će to biti oko 100 milijuna eura investicije (plaće, prototipovi, alati, testiranja…). Kad krene isporuka kupcima, kreće i amortizacija akumuliranih troškova. U te troškove spadaju i plaće ljudi koji rade na razvoju, što čini velik dio naših zaposlenih. Isplaćene plaće knjižene na taj način Fina ne uzima u obzir prilikom izračuna prosječne plaće u poduzeću, dok uzima u obzir broj ljudi (ne isključuje ih brojčano iz izračuna - dakle svaki zaposlenik koji radi na R&D doprinosi umjetnom smanjenju prosječne plaće u statistici) – pojasnio je Mate Rimac kako dolazi do greške u izračunu prosječne plaće u njegovoj kompaniji te je dodao kako “takva praksa praktički kažnjava ulaganje u R&D”.

- Meni je to suludo i za takvu praksu ne vidim nikakav logičan razlog. Čini se da je u pitanju greška sustava koju nitko nije primijetio. No ta greška nama, i drugim tvrtkama koje ulažu u R&D, izaziva štetu. Mi te plaće isplaćujemo na apsolutno isti način kao i sve druge i na njih plaćamo iste namete i doprinose državi – zaključio je Rimac i priložio dopis koji je poslao Fini prije dvije godine.

Detaljnije objašnjenje ovog problema se može pronaći u dopisu koji smo slali FINA-i prije 2 godine:"


_________________
Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by veber 20/9/2020, 16:42

znači plaća je u prosjeku 13000 netto što je oko 20000brutto.

prosjek.

znači samo na plaće izdvaja  200 000 000kn/god. bez energenata, opreme i sl.

neka je 500 ljudi to je 100 000 000kn/god za plaće.

malo se podaci ne poklapaju. broj radnika/prosječna plaća/brutto prihod po godini.

ali ti najbolje znaš.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by veber 20/9/2020, 16:46

a softver razvijaju u onom starom pogonu?

samo ne znam zakaj je moja firma za softver instalirala robotske ruke nosivosti 25kg.
očito razvijaju hardver.

ti ga sereš ko i tvoja partija, Kenwood Kenon i ostali biseri.

kao da je sramota biti prvi dobavljač za porš.
bulazniš o doktorima i magistrima godišnje ih desetak sa sfb, etf postane doktorom, a tko se doktorira takav poziv ne bavi se serijskom proizvodnjom već naučnim radom i jebe mu se za rimca ili nanobit.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by marcellus 20/9/2020, 17:01

dobavljač za porše? Da, softvera.

robotske ruke? Da, rimac gle kurca radi i aute, u malim serijama, kao izlog tehnologije. Ali sigurno ne zarađuje na tome. A zarađuje jako dobro.

koji jebeni potcjenjivački odnos, misliš da ga je forbes stavio na listu 30 najboljih mladih svjetskih poduzetnika jer štanca šerafe za porše? Nije.

_________________
Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by veber 20/9/2020, 17:19

fakat si glup. ko i onaj bosanac.
ne radi nikakve šarafe već strojnu obradu.

koji kurčev softver?

onaj koji radi softver sigurno neće raditi za 1800€ mjesečno, daj ne bulazni.

i di su ti auti u malim serijama?
nema ko ni bicikla jer giantov/ktm ili fenc košta 4000€.

koji će mu kurac onda obradni centri u trgovištu hermle i hass koji su isključivo za serijske proizvodnje? daj mi reci biseru?

naravno da vama to sve izgleda kao svemirska tehnologija.

ja imam doma dva 3D printera i meni to uopće ne izgleda kao svemirska tehnologija.
samo treba imat znanje za pokrenut, a prije toga iskonstruirat.
gumbe mogu stiskati doktori, magistri i novinari, neš ti mudrosti.

slijedeće godine ću uzeti najnoviji laserski 3D printer, krik IR4.0 i to sve samo zbog hobija.
jaka stvar, za neznalice.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by Eroo 20/9/2020, 18:04

veber wrote:fakat si glup. ko i onaj bosanac.
ne radi nikakve šarafe već strojnu obradu.

koji kurčev softver?

onaj koji radi softver sigurno neće raditi za 1800€ mjesečno, daj ne bulazni.

i di su ti auti u malim serijama?
nema ko ni bicikla jer giantov/ktm ili fenc košta 4000€.

koji će mu kurac onda obradni centri u trgovištu hermle i hass koji su isključivo za serijske proizvodnje? daj mi reci biseru?

naravno da vama to sve izgleda kao svemirska tehnologija.

ja imam doma dva 3D printera i meni to uopće ne izgleda kao svemirska tehnologija.
samo treba imat znanje za pokrenut, a prije toga iskonstruirat.
gumbe mogu stiskati doktori, magistri i novinari, neš ti mudrosti.

slijedeće godine ću uzeti najnoviji laserski 3D printer, krik IR4.0 i to sve samo zbog hobija.
jaka stvar, za neznalice.
Fakat se hvališ jer si ograničen svojom malenkošću. Jedan moj mlađi je skonstruirao i sastavio  3D printer 
i jedno vrijeme je printao razne figurice kao na primjer  sv. Ante, BDM, pa malog medvjedića, majmuna, slona itd...
A onda mu dosadilo s tim se igrati, pa se sad na njemu prašina skuplja.
Bolje uzmi švajs aparat i švajsaj...mogu ti sredit kod Rimca. Treba mu jedan koji puno ne priča i ne prosiplje se. :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75060
2016-07-22


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by catabbath 20/9/2020, 18:42

A Rimac je još uvijek vlasnik firme ili kinezi?

_________________
Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by marcellus 20/9/2020, 18:48

catabbath wrote:A Rimac je još uvijek vlasnik firme ili kinezi?

Rimac je rekao da uskoro više neće biti većinski vlasnik, jer to jednostavno nije bitno... nije ni Henry Ford nakon par godina bio većinski vlasnik Forda. Možeš dati ulagačima da ulažu u firmu, ili ih odjebati i probati razvijati firmu vlastitim snagama - i nećeš stići nigdje, jer nitko ne voli konkurenciju, a kad je mala lako je zgaze. Znači timski rad, ili si dio ekipe ili si jebi mater. Rimac je odlučio biti dio ekipe.

Usput, u svakoj varijanti Rimac ostaje na čelu firme.

ps. Elon Musk nije većinski vlasnik Tesle - ima manje od 20 posto udjela. Ipak, svi misle da je firma njegova privatna. Nije, on je samo vodi, i osnovao ju je. Ali netko je uložio u biznis, i morao mu je dati vlasnički udio. Odnosno, nije morao, ali onda nema love. Idi s bankama, pa gdje stigneš. Vjerojatno ne predaleko. Jer ako ne dozvoliš Porscheu da uzme udio, Porsche te neće za partnera. Radi za sebe. Ili za kragujevačku Zastavu.

_________________
Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by Eroo 20/9/2020, 18:49

catabbath wrote:A Rimac je još uvijek vlasnirazvoja i tehnologije.
Znaš li čiji ti je taj bućkuriš od kablova ispod stola? Iskra, SLO, vjerovao ili ne.
Razvoj je u SLO, a rade ih Kinezi. :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75060
2016-07-22


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by catabbath 20/9/2020, 18:57

marcellus wrote:
catabbath wrote:A Rimac je još uvijek vlasnik firme ili kinezi?

Rimac je rekao da uskoro više neće biti većinski vlasnik, jer to jednostavno nije bitno... nije ni Henry Ford nakon par godina bio većinski vlasnik Forda. Možeš dati ulagačima da ulažu u firmu, ili ih odjebati i probati razvijati firmu vlastitim snagama - i nećeš stići nigdje, jer nitko ne voli konkurenciju, a kad je mala lako je zgaze. Znači timski rad, ili si dio ekipe ili si jebi mater. Rimac je odlučio biti dio ekipe.

Usput, u svakoj varijanti Rimac ostaje na čelu firme.

ps. Elon Musk nije većinski vlasnik Tesle - ima manje od 20 posto udjela. Ipak, svi misle da je firma njegova privatna. Nije, on je samo vodi, i osnovao ju je. Ali netko je uložio u biznis, i morao mu je dati vlasnički udio. Odnosno, nije morao, ali onda nema love. Idi s bankama, pa gdje stigneš. Vjerojatno ne predaleko. Jer ako ne dozvoliš Porscheu da uzme udio, Porsche te neće za partnera. Radi za sebe. Ili za kragujevačku Zastavu.

Po naslovima ispada da on osobno kupuje, zato me zanimalo. Ok on je ustvari ukras za brand, još neko vrijeme kao i dvojac iz Nanobita.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by marcellus 20/9/2020, 19:08

Ne, on je steve jobs koji, usput, nije bio većinski vlasnik applea par godina nakon što ga je osnovao - čak su ga 80 i neke istjerali iz kompanije koju je stvori iz ničega

_________________
Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by marcellus 20/9/2020, 19:10

ukratko, mate je prije svega vizionar, s tim da se on kuži u tehnologiju, a jobs se uglavnom kùžio u marketing, za tehnički dio posla je imao woza

_________________
Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by veber 20/9/2020, 19:22

Eroo wrote:
veber wrote:fakat si glup. ko i onaj bosanac.
ne radi nikakve šarafe već strojnu obradu.

koji kurčev softver?

onaj koji radi softver sigurno neće raditi za 1800€ mjesečno, daj ne bulazni.

i di su ti auti u malim serijama?
nema ko ni bicikla jer giantov/ktm ili fenc košta 4000€.

koji će mu kurac onda obradni centri u trgovištu hermle i hass koji su isključivo za serijske proizvodnje? daj mi reci biseru?

naravno da vama to sve izgleda kao svemirska tehnologija.

ja imam doma dva 3D printera i meni to uopće ne izgleda kao svemirska tehnologija.
samo treba imat znanje za pokrenut, a prije toga iskonstruirat.
gumbe mogu stiskati doktori, magistri i novinari, neš ti mudrosti.

slijedeće godine ću uzeti najnoviji laserski 3D printer, krik IR4.0 i to sve samo zbog hobija.
jaka stvar, za neznalice.
Fakat se hvališ jer si ograničen svojom malenkošću. Jedan moj mlađi je skonstruirao i sastavio  3D printer 
i jedno vrijeme je printao razne figurice kao na primjer  sv. Ante, BDM, pa malog medvjedića, majmuna, slona itd...
A onda mu dosadilo s tim se igrati, pa se sad na njemu prašina skuplja.
Bolje uzmi švajs aparat i švajsaj...mogu ti sredit kod Rimca. Treba mu jedan koji puno ne priča i ne prosiplje se. :D
ti si debil nepismeni. na internetu imaš milijune gotovih modela, od majmuna pa do svetog kurca.
tvoj debilček je radio po gotovim modelima, a nije stvarao.
i ja kada djeci radim modele skinem s interneta, ali ozbiljnije modele moraš sam raditi.
a za to ti treba ipak jebeno znanje iz CAD-CAM tehnologije.
a, tvoj debilček nije sam napravio printer već je kupio bulk verziju i onda ga sam doma složio.

ajd mi dogovori razgovor sutra kod rimca, daj.
ja bum ti dao broj pa ga nazovi i reci da ga pozdravljam, daj ga sutra zvrcni.

prdonjo maloumni.
odi kuvertirat covid, opet si iskuvertirao kurčinu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by veber 20/9/2020, 19:37

catabbath wrote:A Rimac je još uvijek vlasnik firme ili kinezi?
vjerovatno će se desiti isto kaj i E-tronicu kada je sreo bmw.
onaj mali ružni električni bmw je njihov projekt, a s obzirom da je sve bilo gotovo bmw je pustio rugobu na tržište i zadržao plavo E koje postaje zaštitni znak cijele game.

lako moguće da će se porš koncentrirat na core odnosno preradu i izradu prototipova te će ugasiti concept two.
ovisi koliko su daleko otišli s testiranjima, ali malo je vjerovatno da će dozvoliti unutar kuće konkurenciju pogotovo jer su sami pokrenuli gamu električnih sportaša.

rimca u svakom slučaju boli kiki može u budućnosti kao i vlasnik E-tronica baviti se eko uzgojem voća i povrća.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by Eroo 20/9/2020, 19:57

veber wrote:ajd mi dogovori razgovor sutra kod rimca, daj.
ja bum ti dao broj pa ga nazovi i reci da ga pozdravljam, daj ga sutra zvrcni.
Pozdravio te i kaže da takvog kretena još nije sreo u životu.
Zato te je i odj. ko staru krpu. :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75060
2016-07-22


Back to top Go down

Rimac automobili preuzima Bugatti - Page 3 Empty Re: Rimac automobili preuzima Bugatti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum