ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by IL Risorto 26/6/2020, 16:59

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika 91974110

PROŠLE godine dvije kršćanske crkve u Njemačkoj napustio je rekordan broj vjernika, njih preko pola milijuna, priopćile su Katolička crkva i Protestantska crkva u petak.
„Katolička crkva u Njemačkoj broji 272.771 vjernika manje nego prethodne 2018. godine. To je 22 posto više izlazaka nego prethodne godine“, objavila je Njemačka biskupska konferencija u Bonnu.
Istodobno je Protestantska crkva u Njemačkoj u Hannoveru priopćila kako 2019. broji 270.000 članova manje nego prethodne godine.
Ukupno u Njemačkoj nekoj od dvije glavne kršćanske crkve trenutno pripada oko 43 milijuna građana, od 83 milijuna koliko Njemačka broji stanovnika. To je za oko pet milijuna manje nego 2012.
"Ove brojke nas tište"
Predstavnici obje crkve su izrazili željenje zbog masovnog odlaska vjernika iz redova crkve te kao jedan od razloga istaknuli potrebu promjena unutar crkve.
„Ove brojke nas tište. Crkva se mora promijeniti i to već sada čini“, rekao je predsjednik Vijeća njemačke Protestantske crkve Heinrich Bedford-Strohm.
Predsjednik Njemačke biskupske konferencije Georg Baetzing je rekao kako se odlazak vjernika iz redova crkve „ne da uljepšavati nikakvim riječima“ te da su potrebne „hrabre promjene“ kako bi se proces odlaska vjernika zaustavio.
"Katolička crkva gubi na privlačnosti čak i bez skandala“
Stručnjak za crkveno pravo Thomas Schueller je za Njemačku novinsku agenciju rekao kako se proces napuštanja crkve događa i u godinama u kojima nisu zabilježeni skandali sa seksualnim napastovanjem maloljetnika.
„Katolička crkva gubi na privlačnosti čak i bez skandala“, rekao je Schoeller. On je naglasio kako posebice žene napuštaju crkvu razočarane „nespremnošću na promjene“.
Prema podacima Instituta za svjetonazore iz 2018., najveću skupinu s obzirom na pripadnost vjerskoj skupini činile su osobe bez vjeroispovijesti, njih 31 milijun, što čini 37 posto stanovništva.
Stručnjaci smatraju da je i crkveni porez jedan od razloga službenog istupanja iz redova crkve. Pripadnici dviju najvećih crkava, katoličke i protestantske, u Njemačkoj plaćaju crkveni porez koji iznosi devet posto od poreza na dohodak.
Njemačka Katolička crkva je od crkvenog poreza 2018. ubrala 6,7 milijardi eura, a Protestantska crkva 5,8 milijardi.
Baš me zanima,koliko li bi vjernika u Hrvatskoj napustilo crkvu,kad bi se i kod nas uveo takav porez.
Nadam se kako će na razini Europske Unije zaživit jedan sličan model,koji će bit nametnut svim članicama.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by vuksadinare 26/6/2020, 17:22

...ti si glup...tko je vjernik vjernik a ne biti 'vjernik' iz pomoditeta....jel ti vjerujes u isusovo poslanj0e kao vjernik ili ti je zelja da u crkvi imas shopping centar kakve ovi 'vjernici' traze u njemackoj...jebote traze da crkva ima u svom sklopu ducan..toliko o 'vjernicima'...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99376
2015-09-08


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by IL Risorto 26/6/2020, 17:27

Kad bi se vratila Komunistička partija,pola tih lizača oltara i velikih domoljuba,ponovno bi preko noći kao i 90tih.promjenili košulju,ponovno izvadili crvene knjižice a krunice bacili u smeće.
Eto toliko o ,,vjernosti'' R'vacke katolčadi,jer ako je igdje vjera pomodarstvo,onda je to u Hrvatskoj,jer kako biti veliki R'vat,ako nisi katolčić lizač oltara.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by vuksadinare 26/6/2020, 17:27

jebote prije nekoliko godina kad sam bio u nizozemskoj bila je na tu temu neka rasprava kakvu vjernici zele crkvu..i sto zamjeraju jedan od cestih odgovora je bio da 'nema dovoljno drugih sadrzaja poput ducana da mame mogu kupit pelene ili sok'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99376
2015-09-08


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by danni1 26/6/2020, 18:02

"Katolička crkva gubi na privlačnosti čak i bez skandala“


A u kurac. pa nije crkva tu da bi ti se svidjela svojom ponudom.


Sad ćemo mi tu nešto promijenit uvest nekakve zabavne sadržaje da privučemo vjernike. Mrš u pičku materinu. Ak hoćeš zabavu idi u Diznilend, pizda ti materina.


Nije crkva lunapark i zabavište. 


Ja bi uveo iskaznice, nekakve knjižice sa štambiljima. Dva neopravdana izostanka s mise...goni. Automatski si izbačen.

_________________
Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by IL Risorto 26/6/2020, 18:04

danni1 wrote:

Ja bi uveo iskaznice, nekakve knjižice sa štambiljima. Dva neopravdana izostanka s mise...goni. Automatski si izbačen.
:tu  svaka čast,odličan prijedlog,podržajem. :rasta
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by jastreb 26/6/2020, 18:15

סמאל wrote:
danni1 wrote:

Ja bi uveo iskaznice, nekakve knjižice sa štambiljima. Dva neopravdana izostanka s mise...goni. Automatski si izbačen.
:tu  svaka čast,odličan prijedlog,podržajem. :rasta
RKC pretjeruje u nekim stvarima,a od kojih čak i neke ortodoksne struje poput pravoslavaca ili protestantskih fundamentalista posebno ne prave probleme vjernicima.

Primjerice nerazriješivost ženidbe.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by michaellcmacha 26/6/2020, 18:18

סמאל wrote:Kad bi se vratila Komunistička partija,pola tih lizača oltara i velikih domoljuba,ponovno bi preko noći kao i 90tih.promjenili košulju,ponovno izvadili crvene knjižice a krunice bacili u smeće.
Eto toliko o ,,vjernosti'' R'vacke katolčadi,jer ako je igdje vjera pomodarstvo,onda je to u Hrvatskoj,jer kako biti veliki R'vat,ako nisi katolčić lizač oltara.
tu ti je percepcija malo naherena, hrvatska je najviše zabilježenih članova komunista imala 1981. godine i to je bilo oko 380 000 što bi značilo da je u partiji bilo manje od 10% stanovništva hrvatske, s tim da treba uzeti u obzir da su mnogi od tih članova bili isključivo vođeni interesom... tipa zapošljavanje ili riješavanje stambenog pitanja... ogromna većina hrvata nije bila u partiji i sve vrijeme druge jugoslavije je bila okrenuta katoličkoj crkvi... upravo od 1980 na ovamo i mnogi članovi partije su ponovo počinjali djecu slati i na vjeronauk a i krstiti djecu, s početka su pazili da se ne talasa po tom pitanju, a poslije 1985. su prestajali i paziti i u sve većem broju napuštali Partiju... tak da je ovih preostalih 220 000 1990. godine bilo i hrvata ali u velikom broju srba i tada je došlo do potpune erozije saveza komunista... u osnovi lizači oltara koje ti percipiraš kao masovne prebjege iz partije u druge novonastale stranke su bili u vrlo malom broju, što upravo pokazuje presjek danas hrvatskih birača... većina tih starih komunista su danas sdpova starčad koji nisu nikad išli u crkvu ili kako rekoh tek reda radi da pokrste djcu jer se i oni većina njih boje Boga ko i onaj predrag što je pljuvao po crkvi dok nije skužio da mu je došlo vrijeme dolinom smrti poći... e onda je pozvao svećenika da se ispovjedi... ;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by michaellcmacha 26/6/2020, 18:20

jastreb wrote:
סמאל wrote:
danni1 wrote:

Ja bi uveo iskaznice, nekakve knjižice sa štambiljima. Dva neopravdana izostanka s mise...goni. Automatski si izbačen.
:tu  svaka čast,odličan prijedlog,podržajem. :rasta
RKC pretjeruje u nekim stvarima,a od kojih čak i neke ortodoksne struje poput pravoslavaca ili protestantskih fundamentalista posebno ne prave probleme vjernicima.

Primjerice nerazriješivost ženidbe.
nemoj se ženit u Crkvi i rastaj se koliko hoćeš...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by jastreb 26/6/2020, 18:27

michaellcmacha wrote:
jastreb wrote:
סמאל wrote:
danni1 wrote:

Ja bi uveo iskaznice, nekakve knjižice sa štambiljima. Dva neopravdana izostanka s mise...goni. Automatski si izbačen.
:tu  svaka čast,odličan prijedlog,podržajem. :rasta
RKC pretjeruje u nekim stvarima,a od kojih čak i neke ortodoksne struje poput pravoslavaca ili protestantskih fundamentalista posebno ne prave probleme vjernicima.

Primjerice nerazriješivost ženidbe.
nemoj se ženit u Crkvi i rastaj se koliko hoćeš...
A,sad...

Zatim tu je svećenički celibat. Ja sam siguran da nema celibata,da bi interes mladih ljudi za svećenička zvanja u RKC bio duplo veći. 

Dobro,računam da će Crkva promijeniti neke stvari. Da je prije 500 g. netko prorekao 2.Vatikanski koncil bio bi izveden pred sud. Recimo neke tadašnje dogme su odbačene.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by veber 26/6/2020, 18:40

jastreb wrote:
michaellcmacha wrote:
jastreb wrote:
סמאל wrote:
danni1 wrote:

Ja bi uveo iskaznice, nekakve knjižice sa štambiljima. Dva neopravdana izostanka s mise...goni. Automatski si izbačen.
:tu  svaka čast,odličan prijedlog,podržajem. :rasta
RKC pretjeruje u nekim stvarima,a od kojih čak i neke ortodoksne struje poput pravoslavaca ili protestantskih fundamentalista posebno ne prave probleme vjernicima.

Primjerice nerazriješivost ženidbe.
nemoj se ženit u Crkvi i rastaj se koliko hoćeš...
A,sad...

Zatim tu je svećenički celibat. Ja sam siguran da nema celibata,da bi interes mladih ljudi za svećenička zvanja u RKC bio duplo veći. 

Dobro,računam da će Crkva promijeniti neke stvari. Da je prije 500 g. netko prorekao 2.Vatikanski koncil bio bi izveden pred sud. Recimo neke tadašnje dogme su odbačene.
ja sam ziher da ukinu lovostaj da bi propupalih bilo manje.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by immortal 26/6/2020, 18:45

danni1 wrote:"Katolička crkva gubi na privlačnosti čak i bez skandala“


A u kurac. pa nije crkva tu da bi ti se svidjela svojom ponudom.


Sad ćemo mi tu nešto promijenit uvest nekakve zabavne sadržaje da privučemo vjernike. Mrš u pičku materinu. Ak hoćeš zabavu idi u Diznilend, pizda ti materina.


Nije crkva lunapark i zabavište. 


Ja bi uveo iskaznice, nekakve knjižice sa štambiljima. Dva neopravdana izostanka s mise...goni. Automatski si izbačen.
koji bi zemaljski prijeki kurac vi takvi predstavljali

tko ima pravo u ime Boga nekoga iz Crkve tjerati 
crkva nije popovska ni farizejska nego Isusova


osim toga
svaki pop, vjernik, govno koje se crkvi posvetilo iza 91 a popi ih prihvatili jače i bolje nego one koji su crkvu od svog postanka svojim dolascima i izloženošću očuvali  te uz to još i visokopozicionirali neka se dobro napushe u slobodnom stilu govora moga

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by debotoijusto 26/6/2020, 19:36

lijepa vijest petkom
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by IL Risorto 26/6/2020, 19:39

debotoijusto wrote:lijepa vijest petkom
Pono ljepše bi bila nedjeljom,nakon sv.mise :rasta
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by debotoijusto 26/6/2020, 19:45

סמאל wrote:
debotoijusto wrote:lijepa vijest petkom
Pono ljepše bi bila nedjeljom,nakon sv.mise :rasta
stavim u nedjelju ponovo  :D
ovoj napacenoj zemlji treba optimizma  iron
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by IL Risorto 26/6/2020, 19:46

debotoijusto wrote:
סמאל wrote:
debotoijusto wrote:lijepa vijest petkom
Pono ljepše bi bila nedjeljom,nakon sv.mise :rasta
stavim u nedjelju ponovo 
ovoj napacenoj zemlji treba optimizma  iron
Jedni što me čudi,kako to da sam te i danas preduhitrio. :rasta
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by Ringo10 26/6/2020, 19:52

NAjsmješniji su ustaš ... pardon, hrvatski popovi...

Ne prestaju da vode rat protiv mrtvog komunizma a liberalizam im razvaljuje i razjebava i Crkvu i religiju i svu kršćansku filozofiju... ali boli njih kitomir

Badava je sve ... kad je to gomila ustaških kretena koji kurca ne kontaju... a možda i neće da kontaju
Ringo10
Ringo10

Posts : 21598
2015-09-24


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by debotoijusto 26/6/2020, 20:18

סמאל wrote:
debotoijusto wrote:
סמאל wrote:
debotoijusto wrote:lijepa vijest petkom
Pono ljepše bi bila nedjeljom,nakon sv.mise :rasta
stavim u nedjelju ponovo 
ovoj napacenoj zemlji treba optimizma  iron
Jedni što me čudi,kako to da sam te i danas preduhitrio. :rasta
promijenio mi se ritam zivota  
na mladima svijet ostaje    iron
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by veber 26/6/2020, 20:24

mortal wrote:
danni1 wrote:"Katolička crkva gubi na privlačnosti čak i bez skandala“


A u kurac. pa nije crkva tu da bi ti se svidjela svojom ponudom.


Sad ćemo mi tu nešto promijenit uvest nekakve zabavne sadržaje da privučemo vjernike. Mrš u pičku materinu. Ak hoćeš zabavu idi u Diznilend, pizda ti materina.


Nije crkva lunapark i zabavište. 


Ja bi uveo iskaznice, nekakve knjižice sa štambiljima. Dva neopravdana izostanka s mise...goni. Automatski si izbačen.
koji bi zemaljski prijeki kurac vi takvi predstavljali

tko ima pravo u ime Boga nekoga iz Crkve tjerati 
crkva nije popovska ni farizejska nego Isusova


osim toga
svaki pop, vjernik, govno koje se crkvi posvetilo iza 91 a popi ih prihvatili jače i bolje nego one koji su crkvu od svog postanka svojim dolascima i izloženošću očuvali  te uz to još i visokopozicionirali neka se dobro napushe u slobodnom stilu govora moga
neka vas u isusu kristu centrira.
tako i kod mene da je popo "prezgodan"
ili ideš jer imaš potrebu nekaj napisat nakon centriranja?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by RayMabus 26/6/2020, 20:31

Čekamo idući islamistički napad
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika Empty Re: Njemačke kršćanske crkve napustio rekordan broj vjernika

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum