ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by Guest 22/6/2020, 19:41

AssadNaPodmornici wrote:slušaj ti si kao obrazovan iz matematike ili fizike(ili oboje) i statistike

nemožeš u ekonomiji neke stvari predviđati zbog mali milijun varijabli. trude se što biti precizniji. sada već znaju koji su parametri finacijske krize, pa investitori se pripremaju na krize sukladno iskustvima iz 2008
iman frenda koji radi na burzama, pa mi često priča o tim raznim parametrima i kako se kreću i kako oni sukladno tome planiraju investiranja itd..

a što se tiče općenito ekonomije, možda nije savršena, ali -- bez fizičara doslovno možeš imati državu. evo makni sve fizičare u RH i država će biti sjebana ali se neće raspasti.



makni sve ekonomiste, i za 48h vi ćete se ubijati po ulicama . nema računovodstva firmi, nema plaća poreza, kontrola financija, raspadaju se banke, financijski sustavi, centralna banka, monetarni sustav, vraćaš se u srednji vijek kada su se počeli razvijati pojmovi poput računovodstva ili modernog novca

a što se tiče i fizike, dovoljno je vidjeti ovaj cirkus oko svemira, kako fizičari kopaju oči jedni drugima, gore nego u iti jednoj branši , dovoljno je bilo vidjeti na onoj temi kako ste se vrijeđali ti i crveni

Znači da se po tebi ekonomika zapravo svodi na računovodstvo.  cheers
I time si zapravo potvrdio ono što ja govorim cijelo vrijeme.
Reći ću ti još samo jedno: Black-Scholesova formula.
To je trebala biti znanost, a ispalo je to što je ispalo.
Nemam pojma odakle ti ideja da je crveni fizičar kada je evidentno da to ne samo da nije nego da nema blage veze sa fizikom.
Nije čak niti priučen spretnim guglanjem kao deda, a deda je imao problem da nije razumio temeljne stvari zato jer nije imao nekog temeljnog obrazovanja na tom polju. Zato nikada nije odgovorio niti na jedno jedino moje konkretno pitanje za koje sam znao da se odgovor neće moći pronaći guglanjem nego samo u pisanoj literaturi koju on u životu nije vidio svojim očima.

Guest
Guest


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by vili40 22/6/2020, 19:45

AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

moja osobna, 25% rekao sam radi love na crno

Nekako mislim da je ne samo po tom pitanju Zoki puno bolje informiran od tebe.
nije, Zoki nema vremena, ja pratim hrpu ekonomista preko fejsa

Ti misliš da on iznosi svoje osobno mišljenje po tom pitanju?
Ne, nego ga informiraju kompetentni ekonomisti, a on samo poentira u javnim nastupima kada dobije zgodnu priliku za to.
ma koji kompentetni ekonomisti. kao i kolindu njezini savjetnici radi kojih je i izgubila izbore.

imate vuka vukovića, po meni najbolji ekonomist u RH, jedini je jebote napravio model sa kojim je predvidio pobjedu Trumpa u USA, čak i osvajanje države pensilvanije, kada on objavi neku analizu, a objavi za index(besplatno)  ili prokomentira na svom fejsu , to vam više vrijedi nego cijeli državni sektor tih ekonomista uhljeba koji piju kavu i čekaju plaću

da,veliko DA
vili40
vili40

Male
Posts : 10789
2015-08-02


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by vili40 22/6/2020, 19:49

jasambrend wrote:Zapravo, da nema sive ekonomije ljudi bi kod nas doslovce bili kruha gladni. Sve bi kradezeovci zamračili...
većina "malih" da fiskalizira sve račune i da ne mute propali bi za dva mjeseca,doduše ima takvih još zelenih pa za kratko vrijeme vide da tako ne ide.
vili40
vili40

Male
Posts : 10789
2015-08-02


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by RayMabus 22/6/2020, 20:03

vili40 wrote:
jasambrend wrote:Zapravo, da nema sive ekonomije ljudi bi kod nas doslovce bili kruha gladni. Sve bi kradezeovci zamračili...
većina "malih" da fiskalizira sve račune i da ne mute propali bi za dva mjeseca,doduše ima takvih još zelenih pa za kratko vrijeme vide da tako ne ide.
Nek prne sezona i neka se zadužuju. Neće idućih deset godina izaći iz toga jer će morat vraćat dugove. Ode jedna sezona i odma su bankrot idućih deset godina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by RayMabus 22/6/2020, 20:11

Loš poslovni potez

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/u-zadru-zatvoren-restoran-u-kojem-su-festali-tenisaci-sve-nas-je-ovo-pogodilo-15003985

Ispa ja najpametniji , skinija se s posla , proda auto , kupija Playstation i sad imam love do kraja godine kad mi ističe porez i onda mi kapa 2500 kuna od podstanara i boli me kurac.

E a vi radite i strepite od korone dok oni pune svoje đepove porezima od vas.

A je mi drago jer meni udarili porez na nekretnine , mislili nešto će zaraditi a ono korona miljarde i miljarde kuna pojila.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by RayMabus 22/6/2020, 20:14

Sad ćemo iduće dvi godine igrat igrice. Nisan petnajst godina igra igrice. Iman igrat idućih deset godina.

Kes. A koji potop. Samo se smijen.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by RayMabus 22/6/2020, 20:22

Vidit ćeš ovu jesen i zimu rastava i pizdarija. Brak je ekonomija. A ovo su dame , naučilo živit na visokoj nozi a muški ugađali da vide pičke.

Imaš ulaz i izlaz i lakše je meni jer san jebivjetar koji je naučija živit s malo a ovi šta su naučili na puno il im je takva životna okolina .....vidit ćeš sad kad to počme kad ne bude para a nisu naučili da je ulaz mali a izlaz im je veliki.

Osnove ekonomije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by RayMabus 22/6/2020, 20:52

Dakle planovi za iduće razdoblje

7,8 i 9 mjesec , kupanje , pivca tu i tamo , zgubidangubljenje

10, 11 i 12 , Playstation , spavanje , tv i zgubidangunbljenje

Početak godine kapa 2500 kuna više u kućni proračun , napravit novi plan , štednja i laganini čekamo iduće lito.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by RayMabus 22/6/2020, 20:54

RayMabus wrote:Dakle planovi za iduće razdoblje

7,8 i 9 mjesec , kupanje , pivca tu i tamo , zgubidangubljenje

10, 11 i 12 , Playstation , spavanje , tv i zgubidangunbljenje

Početak godine kapa 2500 kuna više u kućni proračun , napravit novi plan , štednja i laganini čekamo iduće lito.

Ovo je moj ekonomski plan.

Sad ću vam pokazati plan svih onih koji su ekonomiju bazirali na turizmu. Jedna slika tisuću rječi :

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 3
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by catabbath 23/6/2020, 00:04

AssadNaPodmornici wrote:
tu noć napravljeno 50 000kn prometa, gazda fiskalizirao 10 000kn prometa u restoranu, ostalih 40 000kn izbačeno preko lažnih računa :D to samo za restoran..

Baš sam jučer komentirao onom hipsterskom kuharu Jankoviću da šta ste stalno ugostitelji bune kako im je teško kad sav promet u kešu im ide na crnjaka a on se uvrijedio, kaže pišem gluposti :)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by AssadNaPodmornici 23/6/2020, 00:05

catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
tu noć napravljeno 50 000kn prometa, gazda fiskalizirao 10 000kn prometa u restoranu, ostalih 40 000kn izbačeno preko lažnih računa :D to samo za restoran..

Baš sam jučer komentirao onom hipsterskom kuharu Jankoviću da šta ste stalno ugostitelji bune kako im je teško kad sav promet u kešu im ide na crnjaka a on se uvrijedio, kaže pišem gluposti :)
iako imaš stvarno poduzetnika --- koji ne znaju zamračiti pare, dakle likovi se tresu iti kunu uzeti sa strane u kešu bez da prijave sve državi.. i takvi posluju cijelo vrijeme na rubu opstanka, imaju firme po 15-20ljudi i sve skupa im na kraju mjeseca ostane manje od radnika

a ovaj as, nemoran ti i govoriti , širi se i širi , kupuje zemljišta , gradi itd...
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21130
2018-06-14


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by epikur37 23/6/2020, 00:10

samo se treba uštekati na poticaje, porezne olakšice, lupati dobre cijene, pomalo dugovati državi ali nikad previše, vrtiti lovicu i dobro.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by catabbath 23/6/2020, 00:20

AssadNaPodmornici wrote:
catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
tu noć napravljeno 50 000kn prometa, gazda fiskalizirao 10 000kn prometa u restoranu, ostalih 40 000kn izbačeno preko lažnih računa :D to samo za restoran..

Baš sam jučer komentirao onom hipsterskom kuharu Jankoviću da šta ste stalno ugostitelji bune kako im je teško kad sav promet u kešu im ide na crnjaka a on se uvrijedio, kaže pišem gluposti :)
iako imaš stvarno poduzetnika --- koji ne znaju zamračiti pare, dakle likovi se tresu iti kunu uzeti sa strane u kešu bez da prijave sve državi.. i takvi posluju cijelo vrijeme  na rubu opstanka, imaju firme po 15-20ljudi i sve skupa im na kraju mjeseca ostane manje od radnika

a ovaj as, nemoran ti i govoriti , širi se i širi , kupuje zemljišta , gradi itd...

Bio sam radio na nekim kasama (software) i sad država odlučila da se i predračuni trebaju fiskalizirati. Da vidiš koja panika, zovu, joj moramo nekako tome doskočiti... :D
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by RayMabus 23/6/2020, 00:21

Mediteran kakav je nekoć bio. Nima pasa. Pustinja.

Nakesalo se to para. Tko se bavi turizmom a ne može jednu lošu sezonu izgurat .....jebeš takve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by catabbath 23/6/2020, 00:29

RayMabus wrote:Mediteran kakav je nekoć bio. Nima pasa. Pustinja.

Pa ima nešto turista ali nije mravinjak kao prošlih godina. Rekao bi da je sad taman.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by RayMabus 23/6/2020, 00:32

catabbath wrote:
RayMabus wrote:Mediteran kakav je nekoć bio. Nima pasa. Pustinja.

Pa ima nešto turista ali nije mravinjak kao prošlih godina. Rekao bi da je sad taman.

Da odmorimo malo od sprege turizma i države. Dalmaciju ujebalo s ovim. Gladna godina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by epikur37 23/6/2020, 00:33

RayMabus wrote:
catabbath wrote:
RayMabus wrote:Mediteran kakav je nekoć bio. Nima pasa. Pustinja.

Pa ima nešto turista ali nije mravinjak kao prošlih godina. Rekao bi da je sad taman.

Da odmorimo malo od sprege turizma i države. Dalmaciju ujebalo s ovim. Gladna godina.

ade ajde ...ako nema kruha jedite kolače :d
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by RayMabus 23/6/2020, 00:36

Ako nema kruha hranite se u ćaće i matere. Basketball
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by AssadNaPodmornici 23/6/2020, 00:36

Učite raditi nešto drugo, ima milijun poslova, većina ljudi će se prilagoditi

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21130
2018-06-14


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by marcellus 23/6/2020, 00:36

catabbath wrote:
RayMabus wrote:Mediteran kakav je nekoć bio. Nima pasa. Pustinja.

Pa ima nešto turista ali nije mravinjak kao prošlih godina. Rekao bi da je sad taman.

to ko ono kad su muju pitali "mujo, jesi pijan?"
"Nisam"
"Pa jesi onda trijezan?"
"Nisam"
"Pa šta si onda?"
"Taman."

_________________
Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by RayMabus 23/6/2020, 00:38

AssadNaPodmornici wrote:Učite raditi nešto drugo, ima milijun poslova, većina ljudi će se prilagoditi
Pa nisan blesav radit. Sad će Playstation i igrat igrice do sredine 2022. Ma vidin ja po broju zaraženih da je ovo tek počelo. Nema smisla ovo uopće pratit cilu ovu godinu jer ovo je tek počelo. 9 miljona zaraženih a ima deset miljardi ljudi na planeti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 4 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum