ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by AssadNaPodmornici 22/6/2020, 19:14

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

moja osobna, 25% rekao sam radi love na crno

Nekako mislim da je ne samo po tom pitanju Zoki puno bolje informiran od tebe.
nije, Zoki nema vremena, ja pratim hrpu ekonomista preko fejsa, sam čitam, plus radio sam u turističkoj branši u različitim djelatnostima..

evo moj zadnji turistički posao, nije bitno koji, tjedan dana je trajao, završio je 18.10, dobio sam plaću za tih tjedan dana 4200 kn, koja je uredno prijavljena na moj tada obrt, i plaćeni porez i isplaćena, i ... 2500kn manču(napojnicu).. ta 2500kn se ne registrira nigdje

a sa njom sam trošio u trgovini, plaćao PDV, druge gluposti, a onda osoba u trgovini je dobila plaću, a onda je recimo podravka proizvela teglu lino lade, a onda sam dio love odvojio na plaćanje vodo-instalatera na crno u stanu... uh koliko se love od turizma vrti na crno, i troši na crno i bijelo.. ajme majko.. 25% garant

AssadNaPodmornici

Posts : 21130
2018-06-14


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by marcellus 22/6/2020, 19:15

bio na moru tjedan dana. Ovog vikenda, unatoč razmjerno šugavom vremenu, plaža puna, u popularnim restoranima (probao u dva koja inače pohađam) nigdje slobodnog stola (ima ih puno).

ne, nije gužva kakva inače bude, ručnik na ručniku, ali je jako, jako daleko od toga da nema turista. Ljudi imaju ovdje kuće, vikendice, stranci, gastarbajteri, svašta nešto. Hoteli još nisu ni otvorili ali ljudi je bilo prilično.

_________________
Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by darth_vader 22/6/2020, 19:18

AssadNaPodmornici wrote:
catabbath wrote:
Speare Shaker wrote:
Diplomski rad na splitskom sveučilištu?
Dajme najme...

Po čemu je Zoki mjerodavniji od diplomskog rada  iz ekonomije?
nije diplomski nego bakalarski rad.
pogledao sam rad, to je kompilacija podataka od javnih instititucija ništa novoga. diplomski rad bi bio gdje bi autor rada, pokušao izračunati pomoću svoga ili tuđeg modela pravi efekat turizma.

ovdje je kompiliranio na 20%.. ja iskreno mislim da smo na 25% čisto radi toga jer hrpa love u turizmu je na crno


U Dalmaciji 80%, a na razini države i do 50%...sva naša ekonomska aktivnost je multiplikatorski navezana na devizni priljev od turizma...nema priljeva, nema ekonomije...nema nas. Nigdje. Hvala kradeze, hvala eserepe...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by Guest 22/6/2020, 19:19

AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

moja osobna, 25% rekao sam radi love na crno

Nekako mislim da je ne samo po tom pitanju Zoki puno bolje informiran od tebe.
nije, Zoki nema vremena, ja pratim hrpu ekonomista preko fejsa

Ti misliš da on iznosi svoje osobno mišljenje po tom pitanju?
Ne, nego ga informiraju kompetentni ekonomisti, a on samo poentira u javnim nastupima kada dobije zgodnu priliku za to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by Guest 22/6/2020, 19:20

jasambrend wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
catabbath wrote:
Speare Shaker wrote:
Diplomski rad na splitskom sveučilištu?
Dajme najme...

Po čemu je Zoki mjerodavniji od diplomskog rada  iz ekonomije?
nije diplomski nego bakalarski rad.
pogledao sam rad, to je kompilacija podataka od javnih instititucija ništa novoga. diplomski rad bi bio gdje bi autor rada, pokušao izračunati pomoću svoga ili tuđeg modela pravi efekat turizma.

ovdje je kompiliranio na 20%.. ja iskreno mislim da smo na 25% čisto radi toga jer hrpa love u turizmu je na crno


U Dalmaciji 80%, a na razini države i do 50%...sva naša ekonomska aktivnost je multiplikatorski navezana na devizni priljev od turizma...nema priljeva, nema ekonomije...nema nas. Nigdje. Hvala kradeze, hvala eserepe...

Ma 104%, garant. Ne mere da bidne manje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by RayMabus 22/6/2020, 19:20

jasambrend wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
catabbath wrote:
Speare Shaker wrote:
Diplomski rad na splitskom sveučilištu?
Dajme najme...

Po čemu je Zoki mjerodavniji od diplomskog rada  iz ekonomije?
nije diplomski nego bakalarski rad.
pogledao sam rad, to je kompilacija podataka od javnih instititucija ništa novoga. diplomski rad bi bio gdje bi autor rada, pokušao izračunati pomoću svoga ili tuđeg modela pravi efekat turizma.

ovdje je kompiliranio na 20%.. ja iskreno mislim da smo na 25% čisto radi toga jer hrpa love u turizmu je na crno


U Dalmaciji 80%, a na razini države i do 50%...sva naša ekonomska aktivnost je multiplikatorski navezana na devizni priljev od turizma...nema priljeva, nema ekonomije...nema nas. Nigdje. Hvala kradeze, hvala eserepe...
Fala kurcu. cheers

Sad kad presuše i devize ovih naših vanka jer je i njima kriza eto potopa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by AssadNaPodmornici 22/6/2020, 19:22

jbt kada sam radio u hotelima , pa kada bi nakon konobarske smjene išli provjeravati račune..

tu noć napravljeno 50 000kn prometa, gazda fiskalizirao 10 000kn prometa u restoranu, ostalih 40 000kn izbačeno preko lažnih računa :D to samo za restoran..

a gdje su bile plaćanja sobi itd.. nemate pojma .. a onda lova se vrti na ruke, napojnice konobarima, pa gazda naravno prijavi sve na minimalac, a plaću na ruke dobijaš..

sva ta lova se pomoću multiplikativnih efekata zavrtila u RH, išla frizerima, autokućama, građevini , legalno ili na crno, restoranima , na kraju i lova na crno završi preko poreza u proračunu..

pa onda od te love u proračunu se isplaćuju uhljebi u ZGu, koji idu i kupuju auta, računala..

evo vam jedan efekat turizma. Hrvatska platna bilanaca. Iz glave .
Turizam je činio CCA 40% izvoza. Hrvatska je mislim prošle godine imala razliku uvoza i izvoza --- plus 2milijarde € :D dakle mi smo 2milijarde € imali već izvoz usluga, roba (i druge stavke da ne kompliciram) , nego što smo uvezli. jebeni suficit.

za vrijeme sanadera deficit je bio skoro 30milijardi kn jedno vrijeme :D (mislim 2008)

Grad Zagreb i Županija ZG, gledao sam -- 2014 zajedno su imali jebeni deficit od minus 50milijardi kuna :D tipa izvoz industrije im bio nekih cca 20ak milijardi kn, a uvoz industrijske robe 70milijardi kn (tako nešto )

sve ostale županije u RH(velika većina) u velikom plusu. Šta mislite odakle Zagrebu love za pokriti razliku uvoza i izvoza koja skoro 1:3.5???
industrije nemamo toliko za prehraniti toliko uhljeba --- naravno od turističkih deviza

sada kada nebude turističkih deviza, država će se zadužiti doslovno za nekoliko desetaka milijardi kn, da bi u ZGu ostao zadržan standard

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21130
2018-06-14


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by darth_vader 22/6/2020, 19:24

Speare Shaker wrote:
jasambrend wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
catabbath wrote:
Speare Shaker wrote:
Diplomski rad na splitskom sveučilištu?
Dajme najme...

Po čemu je Zoki mjerodavniji od diplomskog rada  iz ekonomije?
nije diplomski nego bakalarski rad.
pogledao sam rad, to je kompilacija podataka od javnih instititucija ništa novoga. diplomski rad bi bio gdje bi autor rada, pokušao izračunati pomoću svoga ili tuđeg modela pravi efekat turizma.

ovdje je kompiliranio na 20%.. ja iskreno mislim da smo na 25% čisto radi toga jer hrpa love u turizmu je na crno


U Dalmaciji 80%, a na razini države i do 50%...sva naša ekonomska aktivnost je multiplikatorski navezana na devizni priljev od turizma...nema priljeva, nema ekonomije...nema nas. Nigdje. Hvala kradeze, hvala eserepe...

Ma 104%, garant. Ne mere da bidne manje.


Moguće...ne treba zanemarit kao što kaže Yoda, ni učinak sive ekonomije...treba netko hraniti i tzv. realni sektor...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by AssadNaPodmornici 22/6/2020, 19:25

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

moja osobna, 25% rekao sam radi love na crno

Nekako mislim da je ne samo po tom pitanju Zoki puno bolje informiran od tebe.
nije, Zoki nema vremena, ja pratim hrpu ekonomista preko fejsa

Ti misliš da on iznosi svoje osobno mišljenje po tom pitanju?
Ne, nego ga informiraju kompetentni ekonomisti, a on samo poentira u javnim nastupima kada dobije zgodnu priliku za to.
ma koji kompentetni ekonomisti. kao i kolindu njezini savjetnici radi kojih je i izgubila izbore.

imate vuka vukovića, po meni najbolji ekonomist u RH, jedini je jebote napravio model sa kojim je predvidio pobjedu Trumpa u USA, čak i osvajanje države pensilvanije, kada on objavi neku analizu, a objavi za index(besplatno) ili prokomentira na svom fejsu , to vam više vrijedi nego cijeli državni sektor tih ekonomista uhljeba koji piju kavu i čekaju plaću


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21130
2018-06-14


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by RayMabus 22/6/2020, 19:26

Nek propada. Ako Bog da pa se sad raspojasa pa Merkel zatvori granice ja san na konju. Kupija san Playstation al ne iđe na ovu staru televiziju pa sad plazmu moran negdi nabaviti al sad je lito do jeseni će im past cjena i onda u kuću i igrice i nema izlazit iz bunkera do sredine 2022 godine.


Last edited by RayMabus on 22/6/2020, 19:26; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by darth_vader 22/6/2020, 19:26

Zapravo, da nema sive ekonomije ljudi bi kod nas doslovce bili kruha gladni. Sve bi kradezeovci zamračili...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by AssadNaPodmornici 22/6/2020, 19:27

jasambrend wrote:Zapravo, da nema sive ekonomije ljudi bi kod nas doslovce bili kruha gladni. Sve bi kradezeovci zamračili...
pa realno mi živimo dosta bolje nego što pišu službeni podaci. radi sive ekonomije.
a sivu ekonomiju najviše guraju turističke devize, efekt je naravno najjači na obali, ali doslovno se osjeti i u Iloku u Slavoniji.
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21130
2018-06-14


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by RayMabus 22/6/2020, 19:29

jasambrend wrote:Zapravo, da nema sive ekonomije ljudi bi kod nas doslovce bili kruha gladni. Sve bi kradezeovci zamračili...
Pa normalno. Ja kad san radija na pumpi plaća 4000 kuna a sa strane zaradim još pet tisuća najmanje a zimi dvi tri al cilu godinu a ne ko ovi tri miseca i onda kad je to ukinilo pa nismo mogli više peglat iša ća. Jebi se ti i sa ženama na pumpi i imigrantima i evo sad koronom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by Guest 22/6/2020, 19:31

AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

moja osobna, 25% rekao sam radi love na crno

Nekako mislim da je ne samo po tom pitanju Zoki puno bolje informiran od tebe.
nije, Zoki nema vremena, ja pratim hrpu ekonomista preko fejsa

Ti misliš da on iznosi svoje osobno mišljenje po tom pitanju?
Ne, nego ga informiraju kompetentni ekonomisti, a on samo poentira u javnim nastupima kada dobije zgodnu priliku za to.
ma koji kompentetni ekonomisti. kao i kolindu njezini savjetnici radi kojih je i izgubila izbore.

imate vuka vukovića, po meni najbolji ekonomist u RH, jedini je jebote napravio model sa kojim je predvidio pobjedu Trumpa u USA, čak i osvajanje države pensilvanije, kada on objavi neku analizu, a objavi za index(besplatno)  ili prokomentira na svom fejsu , to vam više vrijedi nego cijeli državni sektor tih ekonomista uhljeba koji piju kavu i čekaju plaću

Njeni savjetnici zbog kojih je izgubila izbore nisu ekonomski nego politički.
I samo ti nabrajaj koje ekonomiste smatraš kompetentnima, ali ja ti kažem, tako nešto kao što su znanstveno kompetentni ekonomisti ne postoji u cijelom svijetu, a kamoli kod nas.
Ekonomisti su idioti koji cijeli život ponavljaju jedne te iste prazna fraze i koji nikada nisu predvidjeli niti jednu od velikih svjetskih ekonomskih kriza. Kasnije su ih objašnjavali po principu naknadne pameti, ali to se ne računa pod znanost što ekonomika realno i nije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by Guest 22/6/2020, 19:34

AssadNaPodmornici wrote:
jasambrend wrote:Zapravo, da nema sive ekonomije ljudi bi kod nas doslovce bili kruha gladni. Sve bi kradezeovci zamračili...
pa realno mi živimo dosta bolje nego što pišu službeni podaci. radi sive ekonomije.
a sivu ekonomiju najviše guraju turističke devize, efekt je naravno najjači na obali, ali doslovno se osjeti i u Iloku u Slavoniji.

Sve pet. Ali ne živimo samo mi od sive ekonomije, to čine čak i famozni Nijemci i to po priznanju i njihovih ekonomista i političara.
Imaju i oni svoje hadezenjare i esdepenjare.
Njemačka ipak nije Finska.
Osim toga, ipak je realne domete sive ekonomije kada sve kumulativne efekte i uzmeš u obzir realno nemoguće točno izračunati, zato se u tom smislu može baratati jedino sa grubim procjenama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by darth_vader 22/6/2020, 19:35

AssadNaPodmornici wrote:
jasambrend wrote:Zapravo, da nema sive ekonomije ljudi bi kod nas doslovce bili kruha gladni. Sve bi kradezeovci zamračili...
pa realno mi živimo dosta bolje nego što pišu službeni podaci. radi sive ekonomije.
a sivu ekonomiju najviše guraju turističke devize, efekt je naravno najjači na obali, ali doslovno se osjeti i u Iloku u Slavoniji.


Bolje siva ekonomija, nego dat' nepismenom kradeze krkanu za kurve, kokain i janjetinu...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by AssadNaPodmornici 22/6/2020, 19:36

slušaj ti si kao obrazovan iz matematike ili fizike(ili oboje) i statistike

nemožeš u ekonomiji neke stvari predviđati zbog mali milijun varijabli. trude se što biti precizniji. sada već znaju koji su parametri finacijske krize, pa investitori se pripremaju na krize sukladno iskustvima iz 2008
iman frenda koji radi na burzama, pa mi često priča o tim raznim parametrima i kako se kreću i kako oni sukladno tome planiraju investiranja itd..

a što se tiče općenito ekonomije, možda nije savršena, ali -- bez fizičara doslovno možeš imati državu. evo makni sve fizičare u RH i država će biti sjebana ali se neće raspasti.



makni sve ekonomiste, i za 48h vi ćete se ubijati po ulicama . nema računovodstva firmi, nema plaća poreza, kontrola financija, raspadaju se banke, financijski sustavi, centralna banka, monetarni sustav, vraćaš se u srednji vijek kada su se počeli razvijati pojmovi poput računovodstva ili modernog novca

a što se tiče i fizike, dovoljno je vidjeti ovaj cirkus oko svemira, kako fizičari kopaju oči jedni drugima, gore nego u iti jednoj branši , dovoljno je bilo vidjeti na onoj temi kako ste se vrijeđali ti i crveni
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21130
2018-06-14


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by darth_vader 22/6/2020, 19:38

jasambrend wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
jasambrend wrote:Zapravo, da nema sive ekonomije ljudi bi kod nas doslovce bili kruha gladni. Sve bi kradezeovci zamračili...
pa realno mi živimo dosta bolje nego što pišu službeni podaci. radi sive ekonomije.
a sivu ekonomiju najviše guraju turističke devize, efekt je naravno najjači na obali, ali doslovno se osjeti i u Iloku u Slavoniji.


Bolje siva ekonomija, nego dat' nepismenom kradeze krkanu za kurve, kokain i janjetinu...


Ili retardiranom rođi koji uz pomoć bagera tucanikom u sred sezone "dohranjuje" plaže...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by RayMabus 22/6/2020, 19:38

Igrat ćemo igrice do sredine 2022. Nabavlja Playstation sad još plazmu i šta.vanka gora situacija meni bolje.

Kuća , kuća , kuća i ne izlazi.

Bunker , bunker , bunker.

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Gordon-kaye
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by AssadNaPodmornici 22/6/2020, 19:40

u ostalom ekonomija se dijeli na milijun malih podznanosti..
to što recimo nemogu predvidjeti precizno krize, ne znači da sve nevalja. a i tu se popravljaju.

u računovodstvu u ekonomskoj znanosti -- nema jebenog odstupanja. kada inžinjer gradi zgradu nikada svi zidovi nisu u livelu savršenom. nikada. i opet zgrada je OK.

kada je u računovodstvu ostupanje 1jebenu lipu od x milijardi kuna, to znači da bilanca nevalja i traži se gdje je to odstupanje.  malo drugih znanosti ili šta već mora imati takvu preciznost da bi sustav funkcionira.

ili monetarna ekonomija, HNB. šta misliš da tamo ima zajebancije? ili funkcioniranje u bankama i stvaranje novca. pa mora sve štimati isto u jednu jebenu lipu, inače ti jebeni novac u novčaniku neće vrijediti niti za oprati dupe.

zato makni ekonomiste iz države, i za tjedan dana si gladni. makni fizičare, i aj možemo.
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21130
2018-06-14


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by Guest 22/6/2020, 19:41

AssadNaPodmornici wrote:slušaj ti si kao obrazovan iz matematike ili fizike(ili oboje) i statistike

nemožeš u ekonomiji neke stvari predviđati zbog mali milijun varijabli. trude se što biti precizniji. sada već znaju koji su parametri finacijske krize, pa investitori se pripremaju na krize sukladno iskustvima iz 2008
iman frenda koji radi na burzama, pa mi često priča o tim raznim parametrima i kako se kreću i kako oni sukladno tome planiraju investiranja itd..

a što se tiče općenito ekonomije, možda nije savršena, ali -- bez fizičara doslovno možeš imati državu. evo makni sve fizičare u RH i država će biti sjebana ali se neće raspasti.



makni sve ekonomiste, i za 48h vi ćete se ubijati po ulicama . nema računovodstva firmi, nema plaća poreza, kontrola financija, raspadaju se banke, financijski sustavi, centralna banka, monetarni sustav, vraćaš se u srednji vijek kada su se počeli razvijati pojmovi poput računovodstva ili modernog novca

a što se tiče i fizike, dovoljno je vidjeti ovaj cirkus oko svemira, kako fizičari kopaju oči jedni drugima, gore nego u iti jednoj branši , dovoljno je bilo vidjeti na onoj temi kako ste se vrijeđali ti i crveni

Znači da se po tebi ekonomika zapravo svodi na računovodstvo.  cheers
I time si zapravo potvrdio ono što ja govorim cijelo vrijeme.
Reći ću ti još samo jedno: Black-Scholesova formula.
To je trebala biti znanost, a ispalo je to što je ispalo.
Nemam pojma odakle ti ideja da je crveni fizičar kada je evidentno da to ne samo da nije nego da nema blage veze sa fizikom.
Nije čak niti priučen spretnim guglanjem kao deda, a deda je imao problem da nije razumio temeljne stvari zato jer nije imao nekog temeljnog obrazovanja na tom polju. Zato nikada nije odgovorio niti na jedno jedino moje konkretno pitanje za koje sam znao da se odgovor neće moći pronaći guglanjem nego samo u pisanoj literaturi koju on u životu nije vidio svojim očima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine - Page 3 Empty Re: Mediteran nema niti 10% turističkog prometa uobičajen za ovo doba godine

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum