ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by Hektorović Thu 18 Jun - 18:46

Kolinda Grabar-Kitarović pokazala srednji prst
Redakcija
I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Kolinda-srednji-prst1
I Kolinda Grabar-Kitarović je pokazala prst Miroslavu Škori (Jutarnji list.hr/Privatni album)

Bivša predsjednica Kolinda Grabar Kitarović reagirala je na nedavne izjave Miroslava Škore i Nine Raspudića i pobačaju u slučaju žena koje su silovane.
-Pridružujem se svim ženama koje ovim “nepristojnim” činom pokazuju svoj stav i dižu glas protiv onih koji nas pokušavaju vratiti stoljećima unazad. Prošlo je vrijeme kad je žena sjedila u ćošku i čekala što će “baja” reći.  Uvijek sam bila za život, ali i za život koji ima pravo na izbor. Bez pritiska, bez stigmatizacije i uvjetovanja, posebno u najosjetljivim životnim situacijama poput silovanja. Stoga i ja u znak potpore dižem srednji prst za nas žene i naša prava, ali i za muškarce koji nas podržavaju’, rekla je bivša predsjednica Kolinda Grabar – Kitarović ekskluzivno za “Jutarnji list” i poslala fotografiju sebe kako pokazuje srednji prst.
Miroslav Škoro izjavio je da bi se žena, ako zatrudni nakon silovanja, morala dogovoriti sa obitelji što će učiniti, a Raspudić je tijekom sučeljavanja sugerirao da pobačaj ne bi trebalo dozvoliti ni silovanim ženama. Nakon tih je izjava uslijedila lavina reakcija na društvenim mrežama, a danas se o tome putem Facebooka oglasila i ministrica obrazovanja Blaženka Divjak. Ona je rekla da je zgrožena takvim izjavama.
– Treba biti potpuno jasan – radi se o sadističkom ponižavanju žena, kao i njihovih prava te nedopustivom iskorištavanju bolnih osobnih trauma u političke svrhe. Otkud im obraz da, kao muškarci, uopće zamišljaju nametati ženama kako bi se trebale osjećati ili kako bi trebale razmišljati ili čije bi mišljenje trebale tražiti u bilo kojoj situaciji vezanoj za njihov život. Valjda je sljedeće na dnevnom redu da žene mogu glasati uz konzultacije s (muškim?!) članovima obitelji. To nije poruka koju mladi trebaju slušati u 2020. godini. Hrvatska kakvu ja vidim je otvorena,  suosjećajna i tolerantna Hrvatska, a ne Hrvatska u kojoj se propituje mogu li žene racionalno rasuđivati, napisala je Divjak na svom Facebooku.
Reagirala je i zamjenica gradonačelnika Osijeka Žana Gamoš (HNS), koja je objavila fotografiju na kojoj pokazuje Škori srednji prst te je pozvala i druge žene da učine isto.
– Milo moje, evo damski odgovor na džentlmensko razmišljanje genijalaca koji imaju savjete što silovana žena treba napraviti. Pa se posavjetuj!, poručila je Gamoš.

Na Facebooku se oglasila i novinarka Danka Derifaj.

-Cijeli dan sam iskopčana i sad vidim da je glavna tema imaju li silovane žene pravo glasa. Muškarci nas uzeli u usta i ne puštaju. Popi*dila sam. Odje*ite više od moje maternice i moje pi*ke, isto tako i od onih moje prijateljice, kolegice, majke, kćeri ili bilo koje druge žene. Ima da nas pustite na miru i poštujete. A za sve koji će se zgroziti nad mojim rječnikom nek’ usmjere svoje zgražanje prema onima što bi gospodarili tuđim tijelom. Moja maternica, moja stvar, moje tijelo moja stvar, moja pi*ka, moja stvar i nema te sile koja će njom gospodariti –  napisala je Derifaj, prenosi Jutarnji.hr
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by Hektorović Thu 18 Jun - 18:48

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/bivsa-predsjednica-samo-za-jutarnji-proslo-je-vrijeme-kad-je-zena-cekala-sto-ce-baja-reci-15003295
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by n_razbojnik Thu 18 Jun - 18:57

Koly ova ikona feminizma, spavas li mirno Veljačoo

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by vili40 Thu 18 Jun - 18:57

e jebi ga sad :popcorn
vili40
vili40

Male
Posts : 10729
2015-08-02


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by crvenkasti Thu 18 Jun - 19:02

Kapnuo mi je eurokrem iz palačinke na hlače.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28762
2014-04-17


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by crvenkasti Thu 18 Jun - 19:03

Sreća pa su to upravo moje nove kaki hlačice.

Uopće se ne vidi, skoro.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28762
2014-04-17


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by jastreb Thu 18 Jun - 19:03

Kraljica
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by melkior Thu 18 Jun - 19:04

Emančipacija  Basketball 

Tako je to kad se ulizuješ biskupima i Kaptolu.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by jastreb Thu 18 Jun - 19:06

Krajnje je vrijeme da se Hrvatska rijesi rimskoga jarma.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by melkior Thu 18 Jun - 19:08

Komunisti i masoni, ovi, oni  :megaman-headbang
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by melkior Thu 18 Jun - 19:10

A ja se pitam, ima li kakva emančipirana (može i Kolinda) da mi srednjim prstom izmasira prostatu  farao
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by melkior Thu 18 Jun - 19:16

Pa da zapjevamo:

avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by vuksadinare Thu 18 Jun - 19:16

helou ero :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99082
2015-09-08


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by veber Thu 18 Jun - 19:17

melkior wrote:A ja se pitam, ima li kakva emančipirana (može i Kolinda) da mi srednjim prstom izmasira prostatu  farao
mislim onak, skromno da je tu longi više u nadležnosti.
pitaj, ne košta te nikaj.
možda otkrijete ljubav.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by darth_vader Thu 18 Jun - 19:29

crvenkasti wrote:Kapnuo mi je eurokrem iz palačinke na hlače.


Kurca vam više ne valja taj eurokrem. Eli uopće više to isti namaz?
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by darth_vader Thu 18 Jun - 19:30

jastreb wrote:Krajnje je vrijeme da se Hrvatska rijesi rimskoga jarma.

Mir čedo.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by vili40 Thu 18 Jun - 19:34

treba li nas bilo što u našoj zemlji iznenaditi?Kako to da nitko ni jednom riječju ne spomene pravosuđe i dorh?


Trojica silovala djevojku, sud u Čakovcu ih oslobodio, jer žrtva nije bila 'dovoljno nemoćna'
Djevojka je silovana iako se pokušala obraniti, i sam sud je potvrdio da je djevojka silovana, ali silovatelji su oslobođeni jer je Državno odvjetništvo napravilo grešku u sastavljanju optužnice

Od listopada 2000. do ožujka 2020., trajalo je suđenje trojici muškaraca za silovanje djevojke. Nakon dva desetljeća suđenja zatvorenog za javnost oslobođeni su iako je sud utvrdio da su djevojku silovali, ali ih je državno odvjetništvo optužilo po pogrešnoj točki Kaznenog zakona. Odvjetništvo ih je optužilo da su "počinili kazneno djelo protiv spolne slobode nad nemoćnom osobom", ali tijekom suđenja je utvrđeno da djevojka ne zadovoljava sve uvjete da bi bila smatrana nemoćnom i muškarci su oslobođeni

Sve je počelo s nekoliko pića u kafiću 20. listopada 2000. godine u Čakovcu. Djevojka je popila nekoliko bambusa, nakon čega se osjećala ošamućeno, tijelo joj postalo teško i izgubila je doticaj s realnošću. Ona ne zna je li joj netko možda ubacio kakvu drogu.

"Čudno su je gledali zato što se od jednog 'bambusa' tako osjećala. Govorili su joj da se napila, jedan od optuženih rekao joj je da će joj njegova mama skuhati juhicu. Pristala je jer se osjećala loše, pa se nije usudila ići kući", opisao je sud trenutke koji su prethodili silovanju.

Kako je na sudu ispričala žrtva, kad su došli u kuću, djevojka i jedan od muškaraca su se počeli ljubiti i maziti, a onda su u sobu ušla dvojica i nasrnuli na nju.
U spisu na 12 stranica detaljan je skaz žrtve koja je opisala što se točno dogodilo tog dana u kući jednog od optuženih i kako su je silovali.
Djevojka je opisala kako je pružala otpor, protivila se spolnom odnosu i pokušala je učiniti sve da spriječi muškarce da je siluju. Tjedan dana kasnije žrtva se obratila savjetovalištu Zavoda za javno zdravstvo te prijavila muškarce za silovanje.
Sud je njezin iskaz prihvatio kao istinit, a obranu optuženih je odbacio kao pokušaj izbjegavanja odgovornosti, ali oni su na kraju ipak oslobođeni.
Žrtva silovanja preboljela je cerebralnu paralizu zbog koje su joj djelomično oduzete noge, što je Državno odvjetništvo uvrstilo u optužnicu.
Kazna za silovanje nemoćne osobe nešto je teža jer je i samo djelo gnjusnije, no upravo zbog takve kvalifikacije proces je otišao u korist optuženih.
Naime, sud je zaključio da se nemoćna osoba ne može ni braniti ni protiviti, a djevojka se i protivila i branila od silovanja pa nije bila nemoćna.
"Nema sumnje da se žrtva, unatoč svom stanju, kritične zgode mogla i da se opirala spolnim odnosima, i to ne samo plačem i verbalnim protivljenjem postupcima 1., 2. i 3. optuženika, već i fizički, odguravanjem 3. optuženog od sebe, zatvaranjem usta i okretanjem glave lijevo-desno, te odupiranjem u ormar u cilju odguravanja 2. optuženika", opisao je sud kako se djevojka branila od silovanja i tako zaključio da je se zbog toga ne može proglasiti nemoćnom osobom.
"Unatoč tome što ih svojim postupanjem nije uspjela spriječiti da nad njom izvrše spolne odnose i što u fizičkom smislu pruženi otpor nije imao kvalitetu otpora osobe koja nema tjelesnih mana i nije u alkoholiziranom stanju, on je bio ozbiljan, jer se takvim ima smatrati svaki otpor koji u konkretnim uvjetima u dovoljnoj mjeri izražava stav žrtve protivljenju obljubi, a njen otpor je bio upravo takav, jer su optuženici na temelju tog otpora nedvosmisleno mogli shvatiti da žrtva s njima ne želi imati spolni odnos, odnosno da se protivi obljubi", stoji u obrazloženju oslobađajuće presude.
Da skratimo - djevojka je silovana iako se pokušala obraniti, i sam sud je potvrdio da je djevojka silovana, ali nakon 20 godina sudskog procesa silovatelji su oslobođeni jer je Državno odvjetništvo napravilo grešku u sastavljanju optužnice, odnosno žrtva nije, prema sudu, bila dovoljno nemoćna.
vili40
vili40

Male
Posts : 10729
2015-08-02


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by veber Thu 18 Jun - 19:38

jasambrend wrote:
crvenkasti wrote:Kapnuo mi je eurokrem iz palačinke na hlače.


Kurca vam više ne valja taj eurokrem. Eli uopće više to isti namaz?
popustila korona, ovi ko zombiji u RE IV

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by michaellcmacha Thu 18 Jun - 19:59

vili40 wrote:treba li nas bilo što u našoj zemlji iznenaditi?Kako to da nitko ni jednom riječju ne spomene pravosuđe i dorh?


Trojica silovala djevojku, sud u Čakovcu ih oslobodio, jer žrtva nije bila 'dovoljno nemoćna'
Djevojka je silovana iako se pokušala obraniti, i sam sud je potvrdio da je djevojka silovana, ali silovatelji su oslobođeni jer je Državno odvjetništvo napravilo grešku u sastavljanju optužnice

Od listopada 2000. do ožujka 2020., trajalo je suđenje trojici muškaraca za silovanje djevojke. Nakon dva desetljeća suđenja zatvorenog za javnost oslobođeni su iako je sud utvrdio da su djevojku silovali, ali ih je državno odvjetništvo optužilo po pogrešnoj točki Kaznenog zakona. Odvjetništvo ih je optužilo da su "počinili kazneno djelo protiv spolne slobode nad nemoćnom osobom", ali tijekom suđenja je utvrđeno da djevojka ne zadovoljava sve uvjete da bi bila smatrana nemoćnom i muškarci su oslobođeni

Sve je počelo s nekoliko pića u kafiću 20. listopada 2000. godine u Čakovcu. Djevojka je popila nekoliko bambusa, nakon čega se osjećala ošamućeno, tijelo joj postalo teško i izgubila je doticaj s realnošću. Ona ne zna je li joj netko možda ubacio kakvu drogu.

"Čudno su je gledali zato što se od jednog 'bambusa' tako osjećala. Govorili su joj da se napila, jedan od optuženih rekao joj je da će joj njegova mama skuhati juhicu. Pristala je jer se osjećala loše, pa se nije usudila ići kući", opisao je sud trenutke koji su prethodili silovanju.

Kako je na sudu ispričala žrtva, kad su došli u kuću, djevojka i jedan od muškaraca su se počeli ljubiti i maziti, a onda su u sobu ušla dvojica i nasrnuli na nju.
U spisu na 12 stranica detaljan je skaz žrtve koja je opisala što se točno dogodilo tog dana u kući jednog od optuženih i kako su je silovali.
Djevojka je opisala kako je pružala otpor, protivila se spolnom odnosu i pokušala je učiniti sve da spriječi muškarce da je siluju. Tjedan dana kasnije žrtva se obratila savjetovalištu Zavoda za javno zdravstvo te prijavila muškarce za silovanje.
Sud je njezin iskaz prihvatio kao istinit, a obranu optuženih je odbacio kao pokušaj izbjegavanja odgovornosti, ali oni su na kraju ipak oslobođeni.
Žrtva silovanja preboljela je cerebralnu paralizu zbog koje su joj djelomično oduzete noge, što je Državno odvjetništvo uvrstilo u optužnicu.
Kazna za silovanje nemoćne osobe nešto je teža jer je i samo djelo gnjusnije, no upravo zbog takve kvalifikacije proces je otišao u korist optuženih.
Naime, sud je zaključio da se nemoćna osoba ne može ni braniti ni protiviti, a djevojka se i protivila i branila od silovanja pa nije bila nemoćna.
"Nema sumnje da se žrtva, unatoč svom stanju, kritične zgode mogla i da se opirala spolnim odnosima, i to ne samo plačem i verbalnim protivljenjem postupcima 1., 2. i 3. optuženika, već i fizički, odguravanjem 3. optuženog od sebe, zatvaranjem usta i okretanjem glave lijevo-desno, te odupiranjem u ormar u cilju odguravanja 2. optuženika", opisao je sud kako se djevojka branila od silovanja i tako zaključio da je se zbog toga ne može proglasiti nemoćnom osobom.
"Unatoč tome što ih svojim postupanjem nije uspjela spriječiti da nad njom izvrše spolne odnose i što u fizičkom smislu pruženi otpor nije imao kvalitetu otpora osobe koja nema tjelesnih mana i nije u alkoholiziranom stanju, on je bio ozbiljan, jer se takvim ima smatrati svaki otpor koji u konkretnim uvjetima u dovoljnoj mjeri izražava stav žrtve protivljenju obljubi, a njen otpor je bio upravo takav, jer su optuženici na temelju tog otpora nedvosmisleno mogli shvatiti da žrtva s njima ne želi imati spolni odnos, odnosno da se protivi obljubi", stoji u obrazloženju oslobađajuće presude.
Da skratimo - djevojka je silovana iako se pokušala obraniti, i sam sud je potvrdio da je djevojka silovana, ali nakon 20 godina sudskog procesa silovatelji su oslobođeni jer je Državno odvjetništvo napravilo grešku u sastavljanju optužnice, odnosno žrtva nije, prema sudu, bila dovoljno nemoćna.
zbog ovakvih presuda pravosuđe mora biti također konstituirano kroz izborni proces, jer sudac ili sudsko vijeće koje donese takvu presudu mora izgubiti mogućnost da i nadalje sudi i donosi presude... isto vrijedi i za tužitelje... ako ne znaš sastaviti optužni prijedlog, optužnicu, i na sudu istu kvalitetno zastupati, na slijedećim izborima vozi u privatne odvjetnike ili na bauštelu sa Robertom Svetozarevićem....
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by RayMabus Thu 18 Jun - 20:39

Gospođa Bandić je otišla a uskoro će i gospodin Bandić.

Pa pa
RayMabus
RayMabus

Posts : 175862
2014-04-11


Back to top Go down

I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću Empty Re: I Kolinda pokazala srednji prst Škori i Raspudiću

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum