ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by AssadNaPodmornici 17/5/2020, 19:41

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:meni je jedino zanimljivo

1) da li je taj broj sagrađen sa profitom - dakle radnici zaradili plaću, država dobila puste poreze, i vlasnik dobio dividendu  - kapitalizam

2)ili je brod sagrađen sa ogromnim gubicima kao 95% naše brodogradnje- socijalizam -- - onda je bolje da su ležali doma i nisu ništa radili, -čardak


samo to je bitno.

Ima i 3 opcija, ali nema nije dostupna, a to je nacionalna sigurnost


Talijani, Francuzi, Nijemci, Amerikanci, Britanci, Rusi održavaju brodogradilišta preko potreba vojne mornarice i ključne logistike. Uz to subvencioniraju određenu brodogradnju kako bi održali industrijsku bazu jer nemožeš nonstop graditi samo vojne brodove punim kapacitetom.

to stoji, ali onda nema smisla imati i brodosplit i uljanik i treći maj i kraljevicu itd. ako su svi ogromni gubitaši - onda ostavi jednog.

Jugoslavija je sa druge strane radila i podrmonice i razarače kao i AUstro Ugarska radila battle shipove u našim brodogradiliuštima i izumili torpedo itd, a mi od strateške vojne brodogradnje, ophodne glisere .. no point.

iako prije nego bi rezao brodogradilištima, prvo mi maka 200 000 -300 000 ljudi sa državne sise, a onda nakon toga bi mogli pričati o brodogradnji

AssadNaPodmornici

Posts : 21061
2018-06-14


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by Guest 17/5/2020, 19:46

marcellus wrote:gubitak na tom poslu nije veći od stotinjak milijuna kuna, dakle nije veći od planiranog

Daj link.

Još jedna od boljki u Hrvata - čaša je uvijek poluprazna te zašto bi se mučili nizašto. Defetizam u startu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by Guest 17/5/2020, 19:46

AssadNaPodmornici wrote:
ako je sa profitom to je još jedan razlog -- zašto treba privatizirati cijelu RH državu, sve dati privatnim kapitalistima u ruke. INU, HEP,  - i de-regulirati i liberalizirati tržište, kao u Americi da mogu doći strane firme otvarati rafinerije, ili čak graditi elektrane i prodavati jeftino struju RH ekonomiji i industriji. zato amerikanci u odnosu na plaće plaćaju 5-6 puta jeftiniju struju nego mi

znam da su svi kukali kada je privatiziran BrodoSplit, od živog zida, do HDZa (ovaj debeljak je SDPovac) , itd, ali eto, nije toliko očajno ispalo , da je firma ostala državna već bi propala do sada 100 puta
pa ako je država bila jamac onda je to mogla i sama napravit.. iebem i tebi i debeljaku i todoriću i vašem "kapitalizmu" mater.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by AssadNaPodmornici 17/5/2020, 19:54

država ne može to sama napraviti , jer da država krene nešto raditi, hrpa HDZovaca pokrade, popljačka, nabiju cijene, uhljebljuju ekipu sa diplomama iz bosne, onda bi brod imao 10milijardi kn gubitaka.
ovako ima "samo 100milijuna" jer i taj debeljak je isto radio hrpu grešaka znam po pričama iz splita, ali ne toliko koliko bi HDZovci na čelu brodogradilišta pokraili

zato je ovo manje zlo, ali i dalje zlo čim država mora davati jamstva a ovaj as i dalje ima neke gubitke

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21061
2018-06-14


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by Guest 17/5/2020, 19:56

AssadNaPodmornici wrote:država ne može to sama napraviti , jer da država krene nešto raditi, hrpa HDZovaca pokrade, popljačka, nabiju cijene, uhljebljuju ekipu sa diplomama iz bosne, onda bi brod imao 10milijardi kn gubitaka.
ovako ima "samo 100milijuna" jer i taj debeljak je isto radio hrpu grešaka znam po pričama iz splita, ali ne toliko koliko bi HDZovci na čelu brodogradilišta pokraili

zato je ovo manje zlo, ali i dalje zlo čim država mora davati jamstva a ovaj as i dalje ima neke gubitke


Eto na. Daj i ti link na tih 100 milijuna..di to pobogu piše?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by Guest 17/5/2020, 19:57

AssadNaPodmornici wrote:država ne može to sama napraviti , jer da država krene nešto raditi, hrpa HDZovaca pokrade, popljačka, nabiju cijene, uhljebljuju ekipu sa diplomama iz bosne, onda bi brod imao 10milijardi kn gubitaka.
ovako ima "samo 100milijuna" jer i taj debeljak je isto radio hrpu grešaka znam po pričama iz splita, ali ne toliko koliko bi HDZovci na čelu brodogradilišta pokraili

zato je ovo manje zlo, ali i dalje zlo čim država mora davati jamstva a ovaj as i dalje ima neke gubitke
pa pizda ti materina zakai se to ne događa u njemačkoj? zakai se ne događa u švedskoj? zakai ne nestanu društveni novci u tim državama? zato kaj tam ako fali iz pričuve neke zgrade ideš u zatvor.
iebemti mater tebi i kapitalizmu. to sranje ne postoji!! kad zagusti trči se državi, 25 miliona maeirkanaca se prijavilo na burzu u koroni, kakva mrtva usrana burza u kapitalizmu? nek te poslodavac spašava, to je kapitalizam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by AssadNaPodmornici 17/5/2020, 19:58

venus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:država ne može to sama napraviti , jer da država krene nešto raditi, hrpa HDZovaca pokrade, popljačka, nabiju cijene, uhljebljuju ekipu sa diplomama iz bosne, onda bi brod imao 10milijardi kn gubitaka.
ovako ima "samo 100milijuna" jer i taj debeljak je isto radio hrpu grešaka znam po pričama iz splita, ali ne toliko koliko bi HDZovci na čelu brodogradilišta pokraili

zato je ovo manje zlo, ali i dalje zlo čim država mora davati jamstva a ovaj as i dalje ima neke gubitke


Eto na. Daj i ti link na tih 100 milijuna..di to pobogu piše?


ne znam, to je marc izjavio. ja govorim više o hipotetskoj situaciji.

ako brodogradilište radi sa plusom - svaka čast
ako brodogradilište radi sa velikim minusom kao što su do sada spržili i stotine milijardi kuna, onda ga treba minirati i dignuti u vazduh

i treća opcija što je hektorović spomenuo, isplativo je manje financiranje gubitaka od strane države, tipa za strateške industrije, očuvanja znanja i tehnološke baze te proizvodnja oružja. ali to samo jako pažljivo i jako ograničeno..

AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21061
2018-06-14


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by Guest 17/5/2020, 19:59

SVE strateske industrije imaju podrsku svojih drzava i drzave im omoguciju olaksano poslovanje..autoindustrije,brodogradnja,sve zahtjevne visokotehnoloske razine...
Zasto drzava subvencionira?normalno,jer te industrije povlace zilijun malih obrta i vezanih industrija,a ako su ti obrti i industrije domaci,znaci da svi profitiraju..ZATO je bitno imate industrijske mastodonte,jerbo je to dobro..no,treba drzava biti pravosudno,financijski i svakako drugo ispravna i sredjena...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by AssadNaPodmornici 17/5/2020, 20:02

ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:država ne može to sama napraviti , jer da država krene nešto raditi, hrpa HDZovaca pokrade, popljačka, nabiju cijene, uhljebljuju ekipu sa diplomama iz bosne, onda bi brod imao 10milijardi kn gubitaka.
ovako ima "samo 100milijuna" jer i taj debeljak je isto radio hrpu grešaka znam po pričama iz splita, ali ne toliko koliko bi HDZovci na čelu brodogradilišta pokraili

zato je ovo manje zlo, ali i dalje zlo čim država mora davati jamstva a ovaj as i dalje ima neke gubitke
pa pizda ti materina zakai se to ne događa u njemačkoj? zakai se ne događa u švedskoj? zakai ne nestanu društveni novci u tim državama? zato kaj tam ako fali iz pričuve neke zgrade ideš u zatvor.
iebemti mater tebi i kapitalizmu. to sranje ne postoji!! kad zagusti trči se državi, 25 miliona maeirkanaca se prijavilo na burzu u koroni, kakva mrtva usrana burza u kapitalizmu? nek te poslodavac spašava, to je kapitalizam.

pa zato jer

1)mi nismo šveđani i njemci , oni su pošteni ljudi koji ne kradu, znaš i sam da smo mi većinom nacija prevaranata. pogotovo što ideš južnije i istočnije prema kamenjaru ili bosni to je žešća prevara. ljudi sa tih područja su sposobni, ali su evolucijski morali varati turke, komuniste i ostale da bi preživjeli i prenjeli gene. ali takvi danas vladaju državom i nemožeš sa njima na čelu graditi ekonomiju

2)čak i u njemačkoj i švedskoj je puno više toga privatizirano, jer imali smo primjer istočne njemačke ,dakle švabe protestanti - komunizam i eto sirotinja- ok bili su "najbogatija sirotinja" ali i dalje sirotinja , i doslovno u roku 45godina postali i istočne švabe prevaranti skoro kao balkanci jer to je bila evolucijska prednost za preživjeti u komunizmu.

kužiš

to nije kapitalizam. kapitalizam je kada privatno brodogradilšte radi brodove, bez da im se politika upliće u posao , niti da ih država toliko pljačka, nadzire, niti subvencionira. što manje države = jači kapitalizam

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21061
2018-06-14


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by Guest 17/5/2020, 20:03

uz to,u ekonomskoj strategiji,je cak dopusteno da neki budu gubitasi,ako ostali profitiraju..tak gubitak onda kompenzira drzava..i ne,uopce nije potrebno da recimo brodogradnja generira neke enormne profite,dovoljno je da je sposobna place isplacivati,materijal i dobavljace isplatiti,i nek ostane parstomiljuna na kontu za razvojne programe..i to je oke..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by Guest 17/5/2020, 20:04

AssadNaPodmornici wrote:
ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:država ne može to sama napraviti , jer da država krene nešto raditi, hrpa HDZovaca pokrade, popljačka, nabiju cijene, uhljebljuju ekipu sa diplomama iz bosne, onda bi brod imao 10milijardi kn gubitaka.
ovako ima "samo 100milijuna" jer i taj debeljak je isto radio hrpu grešaka znam po pričama iz splita, ali ne toliko koliko bi HDZovci na čelu brodogradilišta pokraili

zato je ovo manje zlo, ali i dalje zlo čim država mora davati jamstva a ovaj as i dalje ima neke gubitke
pa pizda ti materina zakai se to ne događa u njemačkoj? zakai se ne događa u švedskoj? zakai ne nestanu društveni novci u tim državama? zato kaj tam ako fali iz pričuve neke zgrade ideš u zatvor.
iebemti mater tebi i kapitalizmu. to sranje ne postoji!! kad zagusti trči se državi, 25 miliona maeirkanaca se prijavilo na burzu u koroni, kakva mrtva usrana burza u kapitalizmu? nek te poslodavac spašava, to je kapitalizam.

pa zato jer

1)mi nismo šveđani i njemci , oni su pošteni ljudi koji ne kradu, znaš i sam da smo mi većinom nacija prevaranata. pogotovo što ideš južnije i istočnije prema kamenjaru ili bosni to je žešća prevara. ljudi sa tih područja su sposobni, ali su evolucijski morali varati turke, komuniste i ostale da bi preživjeli i prenjeli gene. ali takvi danas vladaju državom i nemožeš sa njima na čelu graditi ekonomiju

2)čak i u njemačkoj i švedskoj je puno više toga privatizirano, jer imali smo primjer istočne njemačke ,dakle švabe protestanti - komunizam i eto sirotinja- ok bili su "najbogatija sirotinja" ali i dalje sirotinja , i doslovno u roku 45godina postali i istočne švabe prevaranti skoro kao balkanci jer to je bila evolucijska prednost za preživjeti u komunizmu.

kužiš

to nije kapitalizam. kapitalizam je kada privatno brodogradilšte radi brodove, bez da im se politika upliće u posao , niti da ih država toliko pljačka, nadzire, niti subvencionira.  što manje države = jači kapitalizam
ne ne kužim kretenoidu, ne kužiš ni ti kurtza, ponavljaš sranje koje nigdje ne postoji jer si to negdje čuo a preglup si da skužiš da je to sranje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by Guest 17/5/2020, 20:05

Legendovich wrote:SVE strateske industrije imaju podrsku svojih drzava i drzave im omoguciju olaksano poslovanje..autoindustrije,brodogradnja,sve zahtjevne visokotehnoloske razine...
Zasto drzava subvencionira?normalno,jer te industrije povlace zilijun malih obrta i vezanih industrija,a ako su ti obrti i industrije domaci,znaci da svi profitiraju..ZATO je bitno imate industrijske mastodonte,jerbo je to dobro..no,treba drzava biti pravosudno,financijski i svakako drugo ispravna i sredjena...


Slažem se.

Za početak bismo kao nacija trebali više cijenit svoje resurse.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by AssadNaPodmornici 17/5/2020, 20:07

Legendovich wrote:uz to,u ekonomskoj strategiji,je cak dopusteno da neki budu gubitasi,ako ostali profitiraju..tak gubitak onda kompenzira drzava..i ne,uopce nije potrebno da recimo brodogradnja generira neke enormne profite,dovoljno je da je sposobna place isplacivati,materijal i dobavljace isplatiti,i nek ostane parstomiljuna na kontu za razvojne programe..i to je oke..
naši nisu niti to bili sposobni

recimo naša brodogradilišta su izravno koštali koliko ono? 40-50milijardi kuna, alo.. 50milijardi kuna, je 1000 puta više od 50milijuna

a indirektno - su koštali i možda sto - dvjesto milijardi kuna.. dakle nekom logikom oni su sami grad veličine zadra ili osijeka poslali u irsku i njemačku

usput čitao sam neke analize, kod nas imaš hrpu malih privatnih brodogradilišta ,koji su tamo prije 15-20godina krenuli u proizvodnju jahti -- hrpa njih je uništena kada je država uvela dodatne poreze , da bi spašavala gubitke.

a jedan nam je pričao na faksu, da nije bilo tih rasta poreza da bi hrvatska bila jedna od većih zemalja u svijetu po proizvodnji jahti, jer smo imali sve preduvjete za to.. tradiciju, znanje, stručno ljude, jeftinu radnu snagu, more , - lokalno tržište za plasirati proizvod.

i onda HDZovci su ih doslovno satrali sa porezima i inspekcijama, tako da je samo nekolicina njih preživjela.

tako da se mene pitalo, 91 je trebalo opasati brodogradilišta dinamitom i dignuti ih u vazduh. ... to je puno manja šteta nego da su "nastavili proizvoditi". ili jednostavno dovući švabe i korejce i japance - i reći im - -- evo vam cijela tvornica , besplatno, radite šta hoćete sa njom

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21061
2018-06-14


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by AssadNaPodmornici 17/5/2020, 20:08

ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:država ne može to sama napraviti , jer da država krene nešto raditi, hrpa HDZovaca pokrade, popljačka, nabiju cijene, uhljebljuju ekipu sa diplomama iz bosne, onda bi brod imao 10milijardi kn gubitaka.
ovako ima "samo 100milijuna" jer i taj debeljak je isto radio hrpu grešaka znam po pričama iz splita, ali ne toliko koliko bi HDZovci na čelu brodogradilišta pokraili

zato je ovo manje zlo, ali i dalje zlo čim država mora davati jamstva a ovaj as i dalje ima neke gubitke
pa pizda ti materina zakai se to ne događa u njemačkoj? zakai se ne događa u švedskoj? zakai ne nestanu društveni novci u tim državama? zato kaj tam ako fali iz pričuve neke zgrade ideš u zatvor.
iebemti mater tebi i kapitalizmu. to sranje ne postoji!! kad zagusti trči se državi, 25 miliona maeirkanaca se prijavilo na burzu u koroni, kakva mrtva usrana burza u kapitalizmu? nek te poslodavac spašava, to je kapitalizam.

pa zato jer

1)mi nismo šveđani i njemci , oni su pošteni ljudi koji ne kradu, znaš i sam da smo mi većinom nacija prevaranata. pogotovo što ideš južnije i istočnije prema kamenjaru ili bosni to je žešća prevara. ljudi sa tih područja su sposobni, ali su evolucijski morali varati turke, komuniste i ostale da bi preživjeli i prenjeli gene. ali takvi danas vladaju državom i nemožeš sa njima na čelu graditi ekonomiju

2)čak i u njemačkoj i švedskoj je puno više toga privatizirano, jer imali smo primjer istočne njemačke ,dakle švabe protestanti - komunizam i eto sirotinja- ok bili su "najbogatija sirotinja" ali i dalje sirotinja , i doslovno u roku 45godina postali i istočne švabe prevaranti skoro kao balkanci jer to je bila evolucijska prednost za preživjeti u komunizmu.

kužiš

to nije kapitalizam. kapitalizam je kada privatno brodogradilšte radi brodove, bez da im se politika upliće u posao , niti da ih država toliko pljačka, nadzire, niti subvencionira.  što manje države = jači kapitalizam
ne ne kužim kretenoidu, ne kužiš ni ti kurtza, ponavljaš sranje koje nigdje ne postoji jer si to negdje čuo a preglup si da skužiš da je to sranje.
rekao sam istinu a ti se pjeni
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21061
2018-06-14


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by Guest 17/5/2020, 20:12

venus wrote:
Legendovich wrote:SVE strateske industrije imaju podrsku svojih drzava i drzave im omoguciju olaksano poslovanje..autoindustrije,brodogradnja,sve zahtjevne visokotehnoloske razine...
Zasto drzava subvencionira?normalno,jer te industrije povlace zilijun malih obrta i vezanih industrija,a ako su ti obrti i industrije domaci,znaci da svi profitiraju..ZATO je bitno imate industrijske mastodonte,jerbo je to dobro..no,treba drzava biti pravosudno,financijski i svakako drugo ispravna i sredjena...


Slažem se.

Za početak bismo kao nacija trebali više cijenit svoje resurse.

tek kad covjek dojde u neku drzavu,gdje je pravosudje ostro ali pravedno,shvati da NE POSTOJI brzo bogaćenje..a kamoli stvaranje industrijskih resursa..TO jebeno skupo koshta..doli na Balkanu,svakih 40-50 godina rat,a onda slijedi pljacka..privatizacija,mislim,pizdamaterlopovska..
da mi je samo vidjeti kako je AS u 5 godina "zaradio" 20 miljuna eura ,za recimo tvornicu secera..i "kupio je"..ma bljuje mi se..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by Guest 17/5/2020, 20:15

AssadNaPodmornici wrote:
Legendovich wrote:uz to,u ekonomskoj strategiji,je cak dopusteno da neki budu gubitasi,ako ostali profitiraju..tak gubitak onda kompenzira drzava..i ne,uopce nije potrebno da recimo brodogradnja generira neke enormne profite,dovoljno je da je sposobna place isplacivati,materijal i dobavljace isplatiti,i nek ostane parstomiljuna na kontu za razvojne programe..i to je oke..
naši nisu niti to bili sposobni

recimo naša brodogradilišta su izravno koštali koliko ono? 40-50milijardi kuna, alo.. 50milijardi kuna, je 1000 puta više od 50milijuna

a indirektno - su koštali i možda sto - dvjesto milijardi kuna..  dakle nekom logikom oni su sami grad veličine zadra ili osijeka poslali u irsku i njemačku

usput čitao sam neke analize, kod nas imaš hrpu malih privatnih brodogradilišta ,koji su tamo prije 15-20godina krenuli u proizvodnju jahti -- hrpa njih je uništena kada je država uvela dodatne poreze , da bi spašavala gubitke.

a jedan nam je pričao na faksu, da nije bilo tih rasta poreza da bi hrvatska bila jedna od većih zemalja u svijetu po proizvodnji jahti, jer smo imali sve preduvjete za to.. tradiciju, znanje, stručno ljude, jeftinu radnu snagu, more , - lokalno tržište za plasirati proizvod.

i onda HDZovci su ih doslovno satrali sa porezima i inspekcijama, tako da je samo nekolicina njih preživjela.

tako da se mene pitalo, 91 je trebalo opasati brodogradilišta dinamitom i dignuti ih u vazduh. ... to je puno manja šteta nego da su "nastavili proizvoditi". ili jednostavno dovući švabe i korejce i japance - i reći im - -- evo vam cijela tvornica  , besplatno, radite šta hoćete sa njom
da..frend imao proizvodnju ultralakih,cijelu produkciju prodavao talijanima,.cisti kesh,i opet ga vlas ,citaj:HDZ unistili..ma mafija..
iskreno,ne vidim nikakvu perspektivu da imate..bjez vanka dok si mlad,jerbo ces prije ili poslije morati,a tada bude znatno TEŽE
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by Guest 17/5/2020, 20:19

AssadNaPodmornici wrote:, jeftinu radnu snagu,
pa pizda ti materina više tebi i svima koji ostale hrvate gledaju kao roblje....zato su se hrvatska sela jedva makla od zemljanih podova a austrijska izgledaju kao slikovnice jer niti jednom austrijancu ili njemcu ne pada privlačit kapital sa riječima "mi smo jeftina radna snaga" k'o da jebenog kurtza ne vrijede.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by AssadNaPodmornici 17/5/2020, 20:41

ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:, jeftinu radnu snagu,
pa pizda ti materina više tebi i svima koji ostale hrvate gledaju kao roblje....zato su se hrvatska sela jedva makla od zemljanih podova a austrijska izgledaju kao slikovnice jer niti jednom austrijancu ili njemcu ne pada privlačit kapital sa riječima "mi smo jeftina radna snaga" k'o da jebenog kurtza ne vrijede.

njemci su bili jeftina radna snaga 1945-1960tih i austrijanci. bili su jeftiniji nego  ukrainci i bjelorusi.


usput Hrvatski radnik je u nekim levelima skuplji nego Njemački.

U Njemačkoj na radničku plaću od 2000€ , kapitalist mora dati državi oko 700€ poreza (čak i dosta manje ako ovaj ima familiju , djecu, itd)
u Hrvatskoj na radničku plaću od 2000€ kapitalist mora državi dati oko 2000€ poreza.

dakle njemac košta kapitalistu 2700€
dakle hrvat košta kapitalistu 4000€

vidiš da nismo jeftina radna snaga, mi smo skuplji radnici od njemaca.
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21061
2018-06-14


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by crvenkasti 17/5/2020, 20:43

AssadNaPodmornici wrote:
crvenkasti wrote:
marcellus wrote:gubitak na tom poslu nije veći od stotinjak milijuna kuna, dakle nije veći od planiranog

bolje je ne raditi ništa nego raditi s gubitkom
točno

Što misliš, zašto Nijemci pomažu svoje poljoprivrednike subvencijama? Južna Amerika npr. ima jeftiniji krumpir i paradajz.

Mogli bi uvoziti krumpir i pustiti svoje seljake da propadnu i ne rade ništa.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by marcellus 17/5/2020, 20:46

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:meni je jedino zanimljivo

1) da li je taj broj sagrađen sa profitom - dakle radnici zaradili plaću, država dobila puste poreze, i vlasnik dobio dividendu  - kapitalizam

2)ili je brod sagrađen sa ogromnim gubicima kao 95% naše brodogradnje- socijalizam -- - onda je bolje da su ležali doma i nisu ništa radili, -čardak


samo to je bitno.

Ima i 3 opcija, ali nema nije dostupna, a to je nacionalna sigurnost


Talijani, Francuzi, Nijemci, Amerikanci, Britanci, Rusi održavaju brodogradilišta preko potreba vojne mornarice i ključne logistike. Uz to subvencioniraju određenu brodogradnju kako bi održali industrijsku bazu jer nemožeš nonstop graditi samo vojne brodove punim kapacitetom.

nije baš točno. Amerikanci su odustali od komercijalne brodogradnje, imaju samo vojna brodogradilišta još od Reagana, a u biti i njih gase. Reagan je bio pametan čovjek, znao je da brodogradnja nema budućnost na zapadu i da je nesiplativo, obećao je škverovima da će im vojne narudžbe kompenzirati prestanak komercijalne brodogradnje, ali to je trajalo neko vrijeme i sad je gotovo. Briti praktički ni to, naručuju vojne brodove u koreji, podmornice rade sami i razarače i nosače aviona. Komercijalna brodogradilišta su pozatvarali osamdesetih, zadnje su ugasili prije jedno 10 godina. Rusi nikad nisu ni imali spomena vrijednu komercijalnu brodogradnju. Talijani grade kruzere i jahte, ostalo ne, ne isplati im se. Koreanci se lagano povlače iz posla, čak i kinezi sele škverove u Vijetnam i takve zemlje. Francuzi inače odavno nemaju spomena vrijednu brodogradnju. Španjolska i Švedska su također pogasili sve pogone za komercijalne brodove. Sve su to nekad bile pomorske velesile. A koji kurac mi da održavamo, brodogradnju za pet jebenih patrolnih brodova? Pa Hrvatska nema niti razarač, kamoli nešto veće, a ni ne treba nam.

_________________
Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by AssadNaPodmornici 17/5/2020, 20:46

crvenkasti wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
crvenkasti wrote:
marcellus wrote:gubitak na tom poslu nije veći od stotinjak milijuna kuna, dakle nije veći od planiranog

bolje je ne raditi ništa nego raditi s gubitkom
točno

Što misliš, zašto Nijemci pomažu svoje poljoprivrednike subvencijama? Južna Amerika npr. ima jeftiniji krumpir i paradajz.

Mogli bi uvoziti krumpir i pustiti svoje seljake da propadnu i ne rade ništa.
njemci rade grešku.

prvo ti seljaci nebi "neradili ništa", jer u njemačkoj očajno fali radne snage, moraju uvoziti i ove talibane. dakle prestanu podržavati seljake... država uštedi lovu. seljak izgubi posao na farmi, ali zato sutra odmah nađe novi posao u tvornici ili gradilištu ili šoping centru.

njemačka postaje bogatija, a južna amerika postaje izvozom u njemačku bogatija, pa onda taj seljak sada zaposlen u tvornici napravi auto i proda ga u južnu ameriku.

kapitalizam



_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21061
2018-06-14


Back to top Go down

Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna € - Page 2 Empty Re: Usred pandemije završili brod za polarne ekspedicije vrijedan 106 milijuna €

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum