ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 49 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 17/6/2020, 07:32

Rekordnih 34.918 zaraženih u Brazilu u jednom danu
Da remiziramo... - Page 49 Bcd5d24c-df6c-4289-a7d7-017ec310edcb

BRAZIL je postavio neslavni rekord u utorak kada je potvrđeno 34.918 zaraženih novim koronavirusom u jednom danu, tako da ih je sada ukupno 923.189.
Brazil je također zabilježio 1282 slučaja smrti od posljedica covida-19, priopćilo je ministarstvo zdravstva. Ukupan broj mrtvih je 45.241.
Rekordni novi dnevni porast broja zaraženih dolazi u vrijeme dok pandemija nastavlja ubrzavati u Latinskoj Americi, rekao je regionalni direktor Svjetske zdravstvene organizacije (WHO).
Direktorica Panameričke zdravstvene organizacije (PAHO) Carissa Etienne kazala je na videobrifingu iz Washingtona da Brazil izaziva veliku zabrinutost.
"Ne vidimo da transmisija usporava u Brazilu", kazala je Etienne.
PAHO savjetuje da Brazil i druge zemlje u regiji nastave jačati mjere fizičkog distancirala te da se gospodarstvo ponovno otvara polako i pažljivo.
Brazilski predsjednik Jair Bolsonaro dugo se protivio mjerama socijalnog distanciranja i mnoge brazilske države se ponovno otvaraju unatoč tome što je epidemija i dalje teška.

vili40

Posts : 10726
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 17/6/2020, 07:56

Previše se naglašava pojava  drugog vala kao neminovnost.  Naširoko otvaranje granica bez ograničenja je glupost, koja može skupo koštati. U ovom trenutku je najvažnija samoodrživost u proizvodnji hrane, a ostalo koliko se može pod sigurnim uvjetima. 
Ne treba srljati.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74679
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 17/6/2020, 08:12

Eroo wrote:Previše se naglašava pojava  drugog vala kao neminovnost.  Naširoko otvaranje granica bez ograničenja je glupost, koja može skupo koštati. U ovom trenutku je najvažnija samoodrživost u proizvodnji hrane, a ostalo koliko se može pod sigurnim uvjetima. 
Ne treba srljati.
turizam će potrajati do 10.mjeseca pa se pitam kako će to završiti?
vili40
vili40

Male
Posts : 10726
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by mutava baštarda 17/6/2020, 08:13

vili40 wrote:
Eroo wrote:Previše se naglašava pojava  drugog vala kao neminovnost.  Naširoko otvaranje granica bez ograničenja je glupost, koja može skupo koštati. U ovom trenutku je najvažnija samoodrživost u proizvodnji hrane, a ostalo koliko se može pod sigurnim uvjetima. 
Ne treba srljati.
turizam će potrajati do 10.mjeseca pa se pitam kako će to završiti?
bake i djedovi će plutati s trbusima prema gore.... Bitno je da glasaju, a poslije šta bog da...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 17/6/2020, 08:15

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/hrvat-na-celu-un-ova-stozera-protiv-koronavirusa-drugog-vala-ce-vjerojatno-ipak-biti-15002928

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74679
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 17/6/2020, 08:21

mutava baštarda wrote:
vili40 wrote:
Eroo wrote:Previše se naglašava pojava  drugog vala kao neminovnost.  Naširoko otvaranje granica bez ograničenja je glupost, koja može skupo koštati. U ovom trenutku je najvažnija samoodrživost u proizvodnji hrane, a ostalo koliko se može pod sigurnim uvjetima. 
Ne treba srljati.
turizam će potrajati do 10.mjeseca pa se pitam kako će to završiti?
bake i djedovi će plutati s trbusima prema gore.... Bitno je da glasaju, a poslije šta bog da...
ja nisam u panici,perem ruke sto na sat ali ne mogu se naviknuti na masku.Jučer sam išao doktorici na treći tetanus sa maskom i pitao doktoricu dal mogu skinuti ovo sranje jer ne mogu govoriti
vili40
vili40

Male
Posts : 10726
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare 17/6/2020, 08:30

mutava baštarda wrote:
vili40 wrote:
Eroo wrote:Previše se naglašava pojava  drugog vala kao neminovnost.  Naširoko otvaranje granica bez ograničenja je glupost, koja može skupo koštati. U ovom trenutku je najvažnija samoodrživost u proizvodnji hrane, a ostalo koliko se može pod sigurnim uvjetima. 
Ne treba srljati.
turizam će potrajati do 10.mjeseca pa se pitam kako će to završiti?
bake i djedovi će plutati s trbusima prema gore.... Bitno je da glasaju, a poslije šta bog da...
...potrosna roba...a i manje pijavica na drzavnom proracunu pirat
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99078
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 17/6/2020, 10:20

vili40 wrote:
Eroo wrote:Previše se naglašava pojava  drugog vala kao neminovnost.  Naširoko otvaranje granica bez ograničenja je glupost, koja može skupo koštati. U ovom trenutku je najvažnija samoodrživost u proizvodnji hrane, a ostalo koliko se može pod sigurnim uvjetima. 
Ne treba srljati.
turizam će potrajati do 10.mjeseca pa se pitam kako će to završiti?
Imate ga do Nove godine, ustvari.
Veći vam je problem ako budete u tom vremenu funnkcionirali s tehničnom Vladom.
Ili s Berom kao premijerom,, na primjer. :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74679
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 17/6/2020, 21:41

Izbori ga dođu kao cjepivo za virus. Mislim, širenje virusa. Danas 96 novozaraženih...
Da remiziramo... - Page 49 1-1

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74679
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 18/6/2020, 01:08

Da remiziramo... - Page 49 1-14

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74679
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 18/6/2020, 10:37

vežite se,polijećemo:
Najmanje 6 novozaraženih, četiri u Institutu Hrvoje Požar: "Imamo novo žarište"
KAKO doznajemo, u Zagrebu su od jučer potvrđena četiri nova slučaja koronavirusa.
Uz to su još dva slučaja potvrđena u Istri. 
Novo je žarište Energetski institut Hrvoje Požar u Zagrebu, u kojem je u utorak test potvrdio da je jedan zaposlenik zaražen. 
Novi testovi pokazali su da je zaraženo još osoba s Instituta koje su s njim bile u kontaktu. Testirano je najmanje desetak zaposlenika, a neki od njih su imali temperaturu.
"Imamo novo žarište"
"Imamo novo žarište, u Institutu Hrvoje Požar. Četiri su nova slučaja, svi s Instituta. 16 ljudi je stavljeno u samoizolaciju. Epidemiolozi su sve pokrili, rade i tragaju za svim kontaktima", rekao je Indexu Vjekoslav Jeleč, pročelnik gradskog ureda za zdravstvo. 
Kaže kako je ovo upozorenje da je oprez itekako potreban i dalje.
"Sada je otvoreno sve i teško je to kontrolirati. Ljudi i dalje moraju shvatiti da je oprez nužno potreban", rekao je Jeleč
Dvoje novozaraženih u Puli, istarski Stožer izdao izvanredno priopćenje
U srijedu poslijepodne u pulskoj Općoj bolnici hospitalizirano je dvoje pacijenata pozitivnih na koronavirus, potvrdio je Glasu Istre ravnatelj pulskog Zavoda za javno zdravstvo Aleksandar Stojanović.
Oboje su ovih dana bili u Bosni i Hercegovini, koja je trenutno najaktivnije žarište novog koronavirusa u našem susjedstvu. Tako se i Pula, nažalost, nakon više od 70 dana bez ijednog novooboljelog ponovno suočila s borbom protiv epidemije i pridružila se drugim gradovima u Hrvatskoj koji su u posljednjih tjedan dana upravo s bosanskog područja uvezli nove slučajeve oboljenja.
Nakon što se korona vratila u Istru, u samoizolaciji je 7 osoba. Dvoje pozitivnih ustanovljeno je među 19 pacijenata koji su testirani. Boravili su u BiH na području Sanskog mosta. Stožer civilne zaštite Istarske županije zbog novonastale situacije izdao je izvanredno priopćenje. 
"Molimo sve građane da bez prijeke potrebe ne putuju u države i područja s pogoršanom epidemiološkom situacijom, da se pridržavaju protuepidemijskih mjera kako bi sačuvali svoje zdravlje, te kako prilikom povratka ne bi predstavljali mogući izvor zaraze u mjestima svog stanovanja i rada. Također, molimo sve građane da se i dalje pridržavaju svih zadanih preporuka u cilju očuvanja povoljne epidemiološke situacije u Istri. Predlaže se svim gradskim stožerima civilne zaštite pojačani nadzor primjena donesenih preporuka, čime će se sačuvati povoljna epidemiološka situacija i dokazati odgovorno ponašanje na području Istre", stoji u priopćenju istarskog Stožera.
Kaić potvrdio da ponovno imamo lokalnu transmisiju
Da je u Hrvatskoj ponovno zabilježena lokalna transmisija potvrdio je jutros epidemiolog Bernard Kaić iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo u Studiju 4 HRT-a.
Kazao je kako je većina novih slučajeva u Hrvatskoj uvezena iz inozemstva, ali jedan zagrebački slučaj nije. 
"Vjerojatno se zarazio od nekog tko je došao iz inozemstva i to već prije dva tjedna. Virus već dva tjedna cirkulira, ali smo tek sad saznali", rekao je Kaić.
"Mislim da smo se prerano opustili, ljudi se ne pridržavaju niti fizičke distance, a maske više nigdje ne nose. U javnom bi prijevozu trebalo nositi maske, imati distancu. Koliko ljudi peru i dezinficiraju ruke, to ne mogu reći. Općenito sam dojma da se ljudi ponašaju kao da korone nema, a zadnjih dana imamo unose iz inozemstva svakodnevno", rekao je Kaić.
Potvrdio je kako je trenutno više ljudi u samoizolaciji, a dio njih je zaražen i to će danas biti službeno objavljeno.
"U samoizolaciji je puno ljudi, radi se o nekoliko desetaka, ne znam točan broj. Dio je testiran i pozitivan je. To će danas biti objavljeno", rekao je.
Komentirao je promet s drugim državama zbog turističke sezone i prelazak ljudi koji rade s druge strane granice.
"To je rizično za unos koronavirusne infekcije. Ljudi bi se tijekom putovanja trebali pridržavati ovih osnovnih i jednostavnih stvari poput nošenja maski, pranja ruku i fizičke distance", rekao je Kaić.
vili40
vili40

Male
Posts : 10726
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 18/6/2020, 11:13

U HR se danas očekuje nekih 10 novozaraženih.
U SLO jučer 8 novih, uglavnom uvoženi. U CG (corona free) jučer 7 , po prvi put nakon više od 2 mjeseca.
U zemljama z. Balkana je u tijeku drugi val.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74679
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 18/6/2020, 12:45

Eroo wrote:U HR se danas očekuje nekih 10 novozaraženih.
U SLO jučer 8 novih, uglavnom uvoženi. U CG (corona free) jučer 7 , po prvi put nakon više od 2 mjeseca.
U zemljama z. Balkana je u tijeku drugi val.
po mojem skromnom mišljenju ovo sad će sve više eskalirati,imamo sve uvjete za to.Turizam i situacija u BiH će napraviti svoje,ne može se pobjeći od toga.Nije da sam previše zabrinut jer vjerojatno za deset dana idem gore gdje je situacija gora,samo sam realan.
vili40
vili40

Male
Posts : 10726
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 18/6/2020, 14:29

vili40 wrote:
Eroo wrote:U HR se danas očekuje nekih 10 novozaraženih.
U SLO jučer 8 novih, uglavnom uvoženi. U CG (corona free) jučer 7 , po prvi put nakon više od 2 mjeseca.
U zemljama z. Balkana je u tijeku drugi val.
po mojem skromnom mišljenju ovo sad će sve više eskalirati,imamo sve uvjete za to.Turizam i situacija u BiH će napraviti svoje,ne može se pobjeći od toga.Nije da sam previše zabrinut jer vjerojatno za deset dana idem gore gdje je situacija gora,samo sam realan.
Sistem kontrole imate dobar, bolji bi bilo teško smisliti.
Problem su ovi šta rade napr. u Istri pa odu uBosnu za vjerske praznike ili jednostavno u posjetu rodbini.
Tamo se trenutno uopće ne zna što se događa...Inače, koliko ja vidim, u svim zemljama Balkana (osim CG)
je već nastupio drugi val. E, sad, ako si otvorio granicu s Mađarskom, a ona s nekom od tih država, onda si u problemu.
Slovenska Vlada upravo zasjeda i donosi nove mjere oko kontrole ulaza za zemlje gdje virus ne kontoliraju.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74679
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 18/6/2020, 14:40

https://www.endcoronavirus.org/countries

PS: 
Ne treba izmišljati toplu vodu. Glede uspješnosti ovladavanja virusa zemlje su podjeljene u tri kategorije: one koje su uspješne (zeleni dijagrami) , one koje su blizu toga da budu uspješne (žuti dijagrami) i one koije se oko toga trebaju itekako potruditi(crveni dijagrami). Update je svakodnevni.
Kontrole na granicama treba uskladiti sa epidemiološkim slikama u pojedinim državama.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74679
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 18/6/2020, 16:25

vili40 wrote:
Eroo wrote:U HR se danas očekuje nekih 10 novozaraženih.
U SLO jučer 8 novih, uglavnom uvoženi. U CG (corona free) jučer 7 , po prvi put nakon više od 2 mjeseca.
U zemljama z. Balkana je u tijeku drugi val.
po mojem skromnom mišljenju ovo sad će sve više eskalirati,imamo sve uvjete za to.Turizam i situacija u BiH će napraviti svoje,ne može se pobjeći od toga.Nije da sam previše zabrinut jer vjerojatno za deset dana idem gore gdje je situacija gora,samo sam realan.

Nisi realan, nego samo uplašen.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 18/6/2020, 16:31

Speare Shaker wrote:
vili40 wrote:
Eroo wrote:U HR se danas očekuje nekih 10 novozaraženih.
U SLO jučer 8 novih, uglavnom uvoženi. U CG (corona free) jučer 7 , po prvi put nakon više od 2 mjeseca.
U zemljama z. Balkana je u tijeku drugi val.
po mojem skromnom mišljenju ovo sad će sve više eskalirati,imamo sve uvjete za to.Turizam i situacija u BiH će napraviti svoje,ne može se pobjeći od toga.Nije da sam previše zabrinut jer vjerojatno za deset dana idem gore gdje je situacija gora,samo sam realan.

Nisi realan, nego samo uplašen.
zabrinut da,uplašen ne,da sam uplašen ne bih se sad polako pakirao za njemačku i nizozemsku a gore je problem sa koronom veći.Točno za deset dana ujutro gibam ja pa kak bude,jedino mi žao što neću na glasanje. :P
vili40
vili40

Male
Posts : 10726
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 18/6/2020, 17:55

Slovenija odmah postrožila mjere, tko dolazi iz BiH i Srbije mora u karantenu
Da remiziramo... - Page 49 81b572b4-509d-46e6-bae2-910198b913f1

SLOVENSKA vlada postrožila je danas uvjete za ulazak putnika iz "trećih" država izvan EU-a, pa se od ponoći neće moći ulaziti iz BiH, Srbije i Kosova bez obvezne 14-dnevne karantene ili negativnog testa na Covid-19.
Te su zemlje u kojima se bilježi veći dnevni prirast oboljelih od koronavirusa stavljene na tzv. "crvenu listu" epidemiološki nesigurnih država na kojoj je već Sjeverna Makedonija.
Bugarska koja je dosad bila na "zelenoj listi" spuštena je u nižu "žutu listu" na kojoj se nalazi i nekoliko drugih država EU-a s lošijom epidemiološkom situacijom, odlučila je vlada.
Svi koji u Sloveniju žele ući iz država s "crvene liste", bilo da su slovenski državljani ili stranci morat će u obveznu karantenu ili imati negativan test ne stariji od tri dana i obvezno obavljen u nekoj od članica EU-a.
Strah od drugog vala
U pogledu ulazaka iz tih država od ponoći više ne vrijede niti prijašnji izuzeci po kojima se je iz njih moglo ulaziti bez karantene i epidemiološke potvrde ako se radilo o vlasniku nekretnine ili plovila u Sloveniji, a rok za tranzit kroz Sloveniju iz tih država skraćuje se sa dosadašnjih 24 sata na 12 sati.
Ministar za unutarnje poslove Aleš Hojs kazao je tumačeći današnju odluku da je to učinjeno zbog rizika unosa koronavirusa u Sloveniju i opasnosti mogućeg drugog vala epidemije.
Zasad se restrikcije unutar Slovenije neće pooštravati, no ako se broj dnevnih novih zaraza ne bude smanjivao moguće je vrlo brzo ponovo smanjiti maksimalni dopušteni broj ljudi na javnim mjestima sa sadašnjih 500 na 200, upozorili su ministar Hojs, ministar zdravstva Tomaž Gantar i vladin glasnogovornik Jelko Kacin.
Što se tiče režima na granici s Hrvatskom, on se ne mijenja i ostaje isti, uključujući i dnevne prijelaze radnih migranata.
Prema podacima slovenskih epideemiologa, od 34 nova slučaja u zadnjih desetak dana veći dio je "uvezen" iz inozemstva, dok je sekundarnih infekcija u Sloveniji bilo 14.
Dva unosa su iz Rusije, devet iz BiH, tri iz Srbije te po jedan iz Švedske i SAD-a.
Hojs je upozorio da su oni koji unesu virus u Sloveniju kazneno odgovorni ako su policiji prilikom ulaska dali krive podatke o tome gdje su boravili i tako riskirali prijenos zaraze na druge ljude.
vili40
vili40

Male
Posts : 10726
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 19/6/2020, 07:35

Da se mene slušalo ovo bi se napravilo već prije više od tjedan dana. 
Možete pogledati nekoliko stranica unazad, kad sam objavljivao dijagrame
država koje se spominju u članku iznad i kad sam govorio o znakovima drugog vala. 
Ovaj virus je globalni i ne samo  lokalni problem. Pratit treba sve države i ne samo svoju.
Države u kojima se dogodi da im virus pobjegne ispod kontrole bi same morale obavijestiti
najmanje države u okruženju da nemaju kontrole. Reći javno da si "pobedio virus" , dok se taj
i dalje širi, je milo rečeno neodgovorno. Do sebe i do drugih. Hoće li sad SLO biti kriva što im
građani ne mogu putovati u SLO?
Nije sramota biti u problemima kad ovaj virus u pitanju, niti je u pitanju zloba kad se kaže
da netko ne kontrolira širenje virusa.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74679
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici 19/6/2020, 08:12

Da remiziramo... - Page 49 Fb_img19

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20918
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 19/6/2020, 08:42

Da remiziramo... - Page 49 1-1

https://www.endcoronavirus.org/countries


Yoda, odi gledat crtiće! :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74679
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 49 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 49 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum