ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber 5/24/2020, 00:11

Legendovich wrote:O INTERAKCIJI medju faktorima u proracunu jednadžbi,Ero je zaboravio..ono..skroz na skroz. :rasta :rasta :rasta .a GUSTOĆA je jedan od vrlo vaznih faktora u ukupnom rezultatu..
ero se malo pogubio.
kao i ti.
ti malo manje

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 5/24/2020, 00:15

michaellcmacha wrote:
Legendovich wrote:O INTERAKCIJI medju faktorima u proracunu jednadžbi,Ero je zaboravio..ono..skroz na skroz. :rasta :rasta :rasta .a GUSTOĆA je jedan od vrlo vaznih faktora u ukupnom rezultatu..
ja ne mrem vjerovat koje on nebuloze baca i to mrtav ozbiljan... ko i onaj luđo ringo...
jebiga...kad je lik zagavljen u dvi dimenzije i ne mrda dalje..mislim da ne bi znao cak niti nabrojati sVE faktore koje mora ukljuciti u proracun..a njih je pun kurac,doslovno..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 5/24/2020, 00:19

veber wrote:
Legendovich wrote:O INTERAKCIJI medju faktorima u proracunu jednadžbi,Ero je zaboravio..ono..skroz na skroz. :rasta :rasta :rasta .a GUSTOĆA je jedan od vrlo vaznih faktora u ukupnom rezultatu..
ero se malo pogubio.
kao i ti.
ti malo manje
zelis reci da nije bitno koliko je gusto posijano ljuctvo,na ovakvom ili onakvom prostoru,i interakcija izmedju njih,sto stvara podlogu za sirenje virusa?njihova brzina kretanja,na koju opet utice gustoca ,kao i faktor bronosti u direktnom kontaktu..
NARAVNO DA SAM SE POGUBIO..yebate..onu formulu kad pogledam gori,guzica mi se sledi..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 5/24/2020, 00:20

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
Legendovich wrote:
Eroo wrote:
Legendovich wrote:
Lako je Ero organizirati smijuriju od drzave,koja je tek malo veca od Tokya,koju preletim autom u kratkom potezu..reci.,.kako bi ti organizirao karantene u velikm drzavama poput Juise i rusije,gdje je ipak narod prilicno tvrdovrat na naredbe drzave,po vaski -kučevit..sanjaj samo..

Sve se mjeri "na 1 milijun" ili na "100,000" stanovnika, pa tako i broj zaraženih, kao i broj umrlih.
Slično je i sa zdravstvom. Nema Slovenija više liječnika na 100,000 stanovnika od NY.
U SLO (i HR) samo imamo ljude kojima se da objasniti opasnost i kako se nositi s njom.
E sad,josh da pojmis kako nije isto kontrolirati 300 ili 170 miljuna stanovnika,kao 3-4 miljuna,i povrsine koje hvataju do 11 vremenskih zonija..
Postoje u USA savezne države koje imaju čak manje stanovnika od HR.
Italija ima provincije, kao i Brazil, Njemačka savezne "države" itd. Nepojmljivo, jelda?
Kad netko voli prostoručno konstruirat...
pa onda uspoređuj tu manju državu sa hrvatskom a ne prostoručno raditi konstrukcije u kojoj povlačiš paralelu hrvatske sa new yorkom
Može, samo reci.
Ako bi smrtnost u HR bila kao u Belgiji onda bi HR do sada pokopala cca 6000 žrtava, a pokopala ih je samo 99.
A sad napiši i ti neke svoje proračune i podatke, da ne sjeckaš stalno moje. Red bi biuo da i ja štošta tebe priupitam. Jel može?

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75017
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 5/24/2020, 00:26

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
Legendovich wrote:
evo ti jedan primjer izracunavanja dinamicke jednadžbe ta izzracun sirenja virusa
Samo ti izračunaj, možeš i na prste...
Kad sam 14 dana prije predvidio rast pozitivnih u Rusiji na 300,000, i kad se to ostvari, to nije bilo na prste.
Analitičar i istraživač sam po prirodi, ali i u praksi. To mi je životna i profesionalna sudbina.
Za procjenu širenja coronavirusa se bolje pokazala deterministička metoda, uz zrno logike, od svih
preseravanja s diferencijalnim jednadžama. Posebno ako su, matematički gledano, nužno "otvorenog tipa".
Ne možemo nas dvojica o ovome raspravljat.
de nam pokaži gdje si to napisao prije 14 dana da će rusi danas biti na 300 000 oboljelih...ja sam prelistao tvoje upise i nigdje ne naiđoh na tako nešto, niti si ti to uopće za bilo koju državu a niti globalno ikad iznosio bilo kakve projekcije brojeva... ti si samo stavljao grafove i povremeno nešto trkeljao u vezi hrvatske i tu i tamo slovenije i tako u krug... i nešto kratko i uopćeno o stanju u usa i fertih... ali ajde čekamo da nam pokažeš kad i gdje si isao o projekcijama za 14 dana za rusiju...
Pa evo, zabilježi ovo, sad ću ti napisat sljedeću prognozu, pod uvjetom da u Moskvi i dalje ne budu poduzimali oštrije mjere:
Kroz 7 dana će imati preko 400,000 a kroz 14 dana preko 700,000.
Je li te zanima za Brazil? Vrati se nazad par stranica i to sam napisao.
No, sad očekujem i od tebe nekakve dokaze s podacima, tako da i ja nešto naučim ovako neuk. :)
PS:
Za Rusijum sam napisao dok su još bili, čini mi se, na 232,000 zaraženih . Potraži po datumima.
Pomoć: Odeš na Worldometer i vidiš kad su bili na tom broju +/-, a onda ideš po ovim temama koje
se odnose na coronavirus na isti datum +/-. Nisam ja nikome ni tata ni mama.
No, kad će tvoji proračuni i brojke pa da ih malo seciramo? :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75017
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 5/24/2020, 00:41

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:Samo ako apliciramo situaciju New Yorka na HR:

NY ima sve mjere slične onima koje je provodila HR, ali u početku nije prepoznao opasnost,
tako da je virus u startu ušao u mase i širio se bez mogućnosti učinkovite kontrole. 
U sličnoj situaciji bi HR samo do danas(!!!) imala 75,000 zaraženih i 6,200 mrtvih. 
U "špici" bi pokopavala 200 mrtvih na dan. 
Potsjetimo se da je HR pokopavala samo 1x8, 2x6, 4x4 , 6x3 i ostalo 2, 1 ili 0. 
I pored toga ste zamijenili dvoje umrlih i osobu s krivim imenom pokopali u Grudama.
Zamislite što bi se dešavalo da ste pokopavali 200/dan. Ja si to ne prestavljam. 
I kud bi sa 75,000 zaraženih, odnosno minimum 15,000 oboljelih?
Na taj način bi se ušlo u kaotičnu situaciju: nemate više doktora, stručnjaka ni radnika.
Sve se ustavi, nema hrane jer nema ni uvoza. Nema pomoći jer sve države brinu same o sebi.
S jedno riječju: apokalipsa!
pa jel ti čitaš nebuloze koje pišeš, ili ajde daj nekom od ukućana da pročitaju pa da ti objasne lagano pa polako da ti nije dobro... new york i hrvatska se NIKAKO NE MOGU USPOREĐIVATI...gle ero sory ali ti nisi dobro i ne bi bilo zgorega da napraviš nekakav reset ako je ikako moguće... jebote ići uspoređivati jabuku sa hrvatskom... stvarno te satraše godine
Jel može Belgija ili barem Lombardija? New Jersey?
Samo ti reci.
Pa pogledajmo New Jersey u poređenju sa HR.
New Jersey ima do sada (nije završeno, još drama traje):
Ako New Jersey u tom trenutku ima 154,771 zaraženih i 11,082 umrlih
onda bi po svemu mogli i u HR očekivati 72,000 zaraženih i 5,200 umrlih.
S tim da je NJ u jedno vrijeme pokopavao cca 480 umrlih na dan.
Još uvijek ti nije jasno o čemu pričam?
jebote ti definitivno nisi ni na Vi sam sa sobom... pa čovječe jel si ti uzeo bar na trenutak u obzir mogučnost da bi trebalo vidjeti koja je gustoća naseljenosti u new yorku (tebi za info. 10630/km² ) Gustoća naseljenosti u hrvatskoj je 75,8/km²)... jel tebi jasno jebo te još i ti reci da ljudi nisu bili na mjesecu pa bi uz pizzona vas trojica mogli napraviti klub
Pa eto, uzmi ti neku primjerljivu pa nam daj tvoju analizu.
Možeš Rusiju sa poseljenošću 8,3/km², Hrvatska 75,8/km².
Zaraženost u Hrvatskoj bi po ruskim mjerilima trebala biti barem 9,700, a nije, bila je do sada 2243

Znaš li razlog? Sad ti vjerojatno ni ovo iz nekih razloga nije u redu. :D


Last edited by Eroo on 5/24/2020, 00:50; edited 2 times in total

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75017
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 5/24/2020, 00:48

michaellcmacha wrote:nego pusti ti jersey i de screenaj nam gdje si ti to prije 14 dana predvidio da će rusija imati 300 000 oboljelih...
Već sam ti objasnio. Znaju i oni koji su pratili moje upise, njih pitaj.
Eto Sveto i Levi, mislim da sam njima replicirao.
Prije će biti da Leviju. Poslije je otišao s teme tako da smo ostali na tome.
Ispravno: radilo se o brojci 295,000...ne držim baš sve podatke u glavi...možda imam zapisano,
ali ne vidim nikakvog smisla sad to pretraživat.
Eto sam ti dao novu prognozu pa provjeri kroz tjedan dana.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75017
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 5/24/2020, 00:58

Legendovich wrote:O INTERAKCIJI medju faktorima u proracunu jednadžbi,Ero je zaboravio..ono..skroz na skroz. :rasta :rasta :rasta .a GUSTOĆA je jedan od vrlo vaznih faktora u ukupnom rezultatu..
Da ujedno odgovorim i Mihi:
Hrvatska je država polisa.
Virus se u polisima jednako širi kao u NY. Nema nikakve razlike.
Uobičajeno da se zaraženi i umrli prikazuju na 1 milijun ili 100,000 stanovnika.
Ma...bez veze se trudim.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75017
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 5/24/2020, 01:08

Evo još nešto za Mihu, glede gustoće stanovništva. :^0

Da remiziramo... - Page 26 1-2

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75017
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 5/24/2020, 01:10

PS: Neću više odgovarati na prazne kritike i komentare.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75017
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 5/24/2020, 02:01

Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
Legendovich wrote:
Eroo wrote:

Sve se mjeri "na 1 milijun" ili na "100,000" stanovnika, pa tako i broj zaraženih, kao i broj umrlih.
Slično je i sa zdravstvom. Nema Slovenija više liječnika na 100,000 stanovnika od NY.
U SLO (i HR) samo imamo ljude kojima se da objasniti opasnost i kako se nositi s njom.
E sad,josh da pojmis kako nije isto kontrolirati 300 ili 170 miljuna stanovnika,kao 3-4 miljuna,i povrsine koje hvataju do 11 vremenskih zonija..
Postoje u USA savezne države koje imaju čak manje stanovnika od HR.
Italija ima provincije, kao i Brazil, Njemačka savezne "države" itd. Nepojmljivo, jelda?
Kad netko voli prostoručno konstruirat...
pa onda uspoređuj tu manju državu sa hrvatskom a ne prostoručno raditi konstrukcije u kojoj povlačiš paralelu hrvatske sa new yorkom
Može, samo reci.
Ako bi smrtnost u HR bila kao u Belgiji onda bi HR do sada pokopala cca 6000 žrtava, a pokopala ih je samo 99.
A sad napiši i ti neke svoje proračune i podatke, da ne sjeckaš stalno moje. Red bi biuo da i ja štošta tebe priupitam. Jel može?
postaješ naporan... belgija ima 6 puta veču gustoću naseljenosti od hrvatske... prometno ječvorište , i izvozno iznimno ovisno gospodarstvo, i institucionalno sjedište sa vrlo starom populacijom koja ima sve presađeno osim valjda umjetnih trepavica... baš si našaos kim ćeš nas uspoređivati... gle ero ne mreš ti više voljet ovaj moj apsurdistan od mene tak da nema potrebe da ih meni hvališ... evo baš danas da je moj župan posao na Novom mostu dao jednom početniku koji se 1993vratio iz srbije i od onda stalno je u kombinacijama... inače to je lik koji je rastavio prugu do karlovca i uložio dio te love u autopraone pokojnog kreše... jedno vrijeme je bio i prekupac jabuka za državu, pa je i pize iz kuhinjskog rola prodavao, sad pod zadnje kako je rasprodao šine i šlipere, barunici kupio neku nekretninicu u slobodarskom lovranu i opatiji bacio se u bravariju... a masla, čekića, kutnika i stroja za zavarivanje u životu nije vidio... vidiš da nije do njih nego do nas, jebo ti te koje hvališ.........
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 5/24/2020, 02:15

Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
Legendovich wrote:
evo ti jedan primjer izracunavanja dinamicke jednadžbe ta izzracun sirenja virusa
Samo ti izračunaj, možeš i na prste...
Kad sam 14 dana prije predvidio rast pozitivnih u Rusiji na 300,000, i kad se to ostvari, to nije bilo na prste.
Analitičar i istraživač sam po prirodi, ali i u praksi. To mi je životna i profesionalna sudbina.
Za procjenu širenja coronavirusa se bolje pokazala deterministička metoda, uz zrno logike, od svih
preseravanja s diferencijalnim jednadžama. Posebno ako su, matematički gledano, nužno "otvorenog tipa".
Ne možemo nas dvojica o ovome raspravljat.
de nam pokaži gdje si to napisao prije 14 dana da će rusi danas biti na 300 000 oboljelih...ja sam prelistao tvoje upise i nigdje ne naiđoh na tako nešto, niti si ti to uopće za bilo koju državu a niti globalno ikad iznosio bilo kakve projekcije brojeva... ti si samo stavljao grafove i povremeno nešto trkeljao u vezi hrvatske i tu i tamo slovenije i tako u krug... i nešto kratko i uopćeno o stanju u usa i fertih... ali ajde čekamo da nam pokažeš kad i gdje si isao o projekcijama za 14 dana za rusiju...
Pa evo, zabilježi ovo, sad ću ti napisat sljedeću prognozu, pod uvjetom da u Moskvi i dalje ne budu poduzimali oštrije mjere:
Kroz 7 dana će imati preko 400,000 a kroz 14 dana preko 700,000.
Je li te zanima za Brazil? Vrati se nazad par stranica i to sam napisao.
No, sad očekujem i od tebe nekakve dokaze s podacima, tako da i ja nešto naučim ovako neuk. :)
PS:
Za Rusijum sam napisao dok su još bili, čini mi se, na 232,000 zaraženih . Potraži po datumima.
Pomoć: Odeš na Worldometer i vidiš kad su bili na tom broju +/-, a onda ideš po ovim temama koje
se odnose na coronavirus na isti datum +/-. Nisam ja nikome ni tata ni mama.
No, kad će tvoji proračuni i brojke pa da ih malo seciramo? :)
de nemoj slijedeču... de onu koju si izmislio.... a sory nemaš ju... pa mislim da ovdje ima par forumaša koji su vidjeli što sam pisao i mislim da nema potrebe da se ponavljam... ja ne igram u rukavicama i ne pokušavam ovdje stei neku korist u sačekuši neg ono što imam za napisati to i napišem... moje su projekcije bile 5 milijuna oboljelih i oko 400 000 mrtvih do početka lipnja... evo to nek ti potvrdi tvoj pajdo villi koji me baš i ne gotivi... a može i gnječ ili svetozar... inače to je bilo zabilježeno ali je kic iz nekog razloga pobrisao...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 5/24/2020, 02:20

ja dok sam govorio da če rusija naknadno rasti zajedno sa ovim mnogoljudnima vi ste trkeljali o smirivanju situacije... kad je konobar koji uči programirati brslao o lijeku protiv tbc-a rusija je imala par tisuća oboljelih i okolo slala špijune da raznašaju pomoć ja sam upozorio da će oni također gadno fasovati... i to sam iščitao ne iz podataka jer podataka nije ni bilo... nego iz putinove šutnje iako je imao štošta za reći tih dana ali je mudro šutio jer je već imao projekcije iz kojih je mogao iščitati da su u narednom (čitaj ovom) razdoblju najebali, a lijek niti cjepivo vrlo vjerojatno nisu u stanju proizvesti...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 5/24/2020, 02:25

a vrlo vjerojatno je usa iste te ruse, neovisno o javnim prepucavanjima, u 4 oka upozorila da je sranje pušteno iz kineskog laboratorija vrlo veliko sranje za koje će potrajati da izmisle učinkovito cjepivo ili lijek...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 5/24/2020, 02:38

evo da vidimo što sam ja to napisao prije mjesec danaDa remiziramo... - Page 26 Projek10

Da remiziramo... - Page 26 Projek11

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 5/24/2020, 02:39

a gle ovog tulipanaDa remiziramo... - Page 26 Sokrat10

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 5/24/2020, 03:22

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
Legendovich wrote:
E sad,josh da pojmis kako nije isto kontrolirati 300 ili 170 miljuna stanovnika,kao 3-4 miljuna,i povrsine koje hvataju do 11 vremenskih zonija..
Postoje u USA savezne države koje imaju čak manje stanovnika od HR.
Italija ima provincije, kao i Brazil, Njemačka savezne "države" itd. Nepojmljivo, jelda?
Kad netko voli prostoručno konstruirat...
pa onda uspoređuj tu manju državu sa hrvatskom a ne prostoručno raditi konstrukcije u kojoj povlačiš paralelu hrvatske sa new yorkom
Može, samo reci.
Ako bi smrtnost u HR bila kao u Belgiji onda bi HR do sada pokopala cca 6000 žrtava, a pokopala ih je samo 99.
A sad napiši i ti neke svoje proračune i podatke, da ne sjeckaš stalno moje. Red bi biuo da i ja štošta tebe priupitam. Jel može?
postaješ naporan... belgija ima 6 puta veču gustoću naseljenosti od hrvatske... prometno ječvorište , i izvozno iznimno ovisno gospodarstvo, i institucionalno sjedište sa vrlo starom populacijom koja ima sve presađeno osim valjda umjetnih trepavica... baš si našaos kim ćeš nas uspoređivati... gle ero ne mreš ti više voljet ovaj moj apsurdistan od mene tak da nema potrebe da ih meni hvališ... evo baš danas da je moj župan posao na Novom mostu dao jednom početniku koji se 1993vratio iz srbije i od onda stalno je u kombinacijama... inače to je lik koji je rastavio prugu do karlovca i uložio dio te love u autopraone pokojnog kreše... jedno vrijeme je bio i prekupac jabuka za državu, pa je i pize iz kuhinjskog rola prodavao, sad pod zadnje kako je rasprodao šine i šlipere, barunici kupio neku nekretninicu u slobodarskom lovranu i opatiji bacio se u bravariju... a masla, čekića, kutnika i stroja za zavarivanje u životu nije vidio... vidiš da nije do njih nego do nas, jebo ti te koje hvališ.........
Ne pratim nikad u vaše lokalne raspre, niti me zanimaju nešto.
Zagreb je hrvatsko čvorište i najgušće je naseljen u Hrvatskoj a ima 2x manje zaraženih na 100,000 od Splitsko-dalmatinske županije.
Treba ti bolji dokaz za ono šta ja cijelo vrijeme želim reći?
Izgleda da još nisi primijetio da zagovornike za slobodno ( bez mjera) širenje virusa smatram malo je reći kretenima.
Neka prate trenutno događanja u Brazilu. A kad se spominje Rusija sa poseljenošću s gustoćom 8.3/km^2.
Vidjet ćemo što će se u Rusiji događat kroz tjedan-dva. Znam da je teško Moskvu staviti u karantin, a kladio bih se da će to
ipak na kraju učiniti. Jebiga, političari su neuki ljudi, a imaju moć odlučivanja.

PS:
Sve države su na ovaj ili onaj način uvele neke mjere. Relevantni po svijetu, uključujuć i Kineze, tvrde da je faktor transmisije
ovoga virusa Ro = 1,5 do 3.5.
Iz dijagrama sam mogao zabilježiti najveći faktor širenja Ro=1.25. Razlog za to su poduzete mjere, koje svaka za sebe
smanjuje mogućnost širenja virusa po slobodnom "izboru".

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75017
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 5/24/2020, 03:48

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
Legendovich wrote:
evo ti jedan primjer izracunavanja dinamicke jednadžbe ta izzracun sirenja virusa
Samo ti izračunaj, možeš i na prste...
Kad sam 14 dana prije predvidio rast pozitivnih u Rusiji na 300,000, i kad se to ostvari, to nije bilo na prste.
Analitičar i istraživač sam po prirodi, ali i u praksi. To mi je životna i profesionalna sudbina.
Za procjenu širenja coronavirusa se bolje pokazala deterministička metoda, uz zrno logike, od svih
preseravanja s diferencijalnim jednadžama. Posebno ako su, matematički gledano, nužno "otvorenog tipa".
Ne možemo nas dvojica o ovome raspravljat.
de nam pokaži gdje si to napisao prije 14 dana da će rusi danas biti na 300 000 oboljelih...ja sam prelistao tvoje upise i nigdje ne naiđoh na tako nešto, niti si ti to uopće za bilo koju državu a niti globalno ikad iznosio bilo kakve projekcije brojeva... ti si samo stavljao grafove i povremeno nešto trkeljao u vezi hrvatske i tu i tamo slovenije i tako u krug... i nešto kratko i uopćeno o stanju u usa i fertih... ali ajde čekamo da nam pokažeš kad i gdje si isao o projekcijama za 14 dana za rusiju...
Pa evo, zabilježi ovo, sad ću ti napisat sljedeću prognozu, pod uvjetom da u Moskvi i dalje ne budu poduzimali oštrije mjere:
Kroz 7 dana će imati preko 400,000 a kroz 14 dana preko 700,000.
Je li te zanima za Brazil? Vrati se nazad par stranica i to sam napisao.
No, sad očekujem i od tebe nekakve dokaze s podacima, tako da i ja nešto naučim ovako neuk. :)
PS:
Za Rusijum sam napisao dok su još bili, čini mi se, na 232,000 zaraženih . Potraži po datumima.
Pomoć: Odeš na Worldometer i vidiš kad su bili na tom broju +/-, a onda ideš po ovim temama koje
se odnose na coronavirus na isti datum +/-. Nisam ja nikome ni tata ni mama.
No, kad će tvoji proračuni i brojke pa da ih malo seciramo? :)
de nemoj slijedeču... de onu koju si izmislio.... a sory nemaš ju... pa mislim da ovdje ima par forumaša koji su vidjeli što sam pisao i mislim da nema potrebe da se ponavljam... ja ne igram u rukavicama i ne pokušavam ovdje stei neku korist u sačekuši neg ono što imam za napisati to i napišem... moje su projekcije bile 5 milijuna oboljelih i oko 400 000 mrtvih do početka lipnja... evo to nek ti potvrdi tvoj pajdo villi koji me baš i ne gotivi... a može i gnječ ili svetozar... inače to je bilo zabilježeno ali je kic iz nekog razloga pobrisao...
Ako se potrudim pronaći ću to, a nakon toga budemo zaključili raspravu. Najvjerojatnije i za u buduće.
Ne takmičim se ja ovdje s tobom, tek samo iznosim moje opservacije.
Predmetom "statistika" sam se bavio na prvoj godini magisterija i već sam poprilično zaboravio na
toliko spominjani Bayesov Model  kod prognoziranja  širenja virusa. Taj model ima smisla, jer preko njega
možeš projektirati kapacitete u zdravstvu. Nemamo točnih brojki već samo vjerojatni od do.
Ako je mali broj ulaznih podataka onda je i raspon vjerojatnosti popriličan, a u početnoj fazi i besmislen,
jer je bilo previše nepoznanica kad je u pitanju širenje SARS-Cov2.
Usudio sam se prognozirati neke slučajeve (i HR na primjer) tek kad sam imao dovoljno ulaznih podataka.
Način prognoziranja sam modificirao i prilagodio svojoj logici, a na temelju iskustva na sličnim primjerima.
Dakle, posve deterministički. Moji rezultati su bili između onoga "od-do"...Nije mi upće bilo važno jesam li
i koliko sam bio u pravu. Imao sam vremena pa sam ga trošio i na ovo.
Inače, profesionalno najviše od statistike koristim Gaussovu distribuciju. Više od toga mi i ne treba. Čak i to veoma rijetko. :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75017
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 5/24/2020, 04:02

michaellcmacha wrote:ja dok sam govorio da če rusija naknadno rasti zajedno sa ovim mnogoljudnima vi ste trkeljali o smirivanju situacije... kad je konobar koji uči programirati brslao o lijeku protiv tbc-a rusija je imala par tisuća oboljelih i okolo slala špijune da raznašaju pomoć ja sam upozorio da će oni također gadno fasovati... i to sam iščitao ne iz podataka jer podataka nije ni bilo... nego iz putinove šutnje iako je imao štošta za reći tih dana ali je mudro šutio jer je već imao projekcije iz kojih je mogao iščitati da su u narednom (čitaj ovom) razdoblju najebali, a lijek niti cjepivo vrlo vjerojatno nisu u stanju proizvesti...
Događanje u Rusiji je kopija onoga što se dešava i desilo u USA ili Italiji.
U Rusiji imaš širenje u NY i ostatak Amerike, U Italiji LOmbardiju i ostatak, a u Rusiji Moskvu s Podmoskovljem i ostatak Rusije.
S tima podacima (Ro) kad sam pravio prognoze. Uostalom u svakoj od tih država već imaš dovoljno veliki ulazni uzorak.  
da mi za proračun Ro treba tek par minuta i manje od toga za prognozu za 7, 14 ili X dana. Ne radi se o nikakvoj posebnoj mudrosti.


Last edited by Eroo on 5/24/2020, 04:06; edited 1 time in total

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75017
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 5/24/2020, 04:05

michaellcmacha wrote:a vrlo vjerojatno je usa iste te ruse, neovisno o javnim prepucavanjima, u 4 oka upozorila da je sranje pušteno iz kineskog laboratorija vrlo veliko sranje za koje će potrajati da izmisle učinkovito cjepivo ili lijek...
Mislim da je bilo obrnuto. No, ne bavim se proricanjem, to prepuštam Tarabićima i babi Vangi. :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75017
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici 5/24/2020, 08:41

https://on.rt.com/ahrf

Rusi napravili random sample testiranje stanovnika Moskve i otkrili da 12% stanovnika ima anti tijela - prebolili virus a da nisu bili svjesni i navodno imaju imunitet.


To bi značilo da samo u Moskvi 1.2milijun ljudi je bilo zaraženo (koliko su ono službene brojke oko 300 000) ℹ da velika većina nije niti znala da ima virus.
Kada se doda broj ljudi koji je umrlo zbog virusa, kolika je realna smrtonosnot od toga virusa u Rusiji? Ispada oko 0.1 do 0.15% što se poklapa sa malo jačom gripom. 

Isto tako cijelo vrijeme ne treba zaboraviti da jedan značajan postotak ljudi ima totalni imunitet na virus i ne ostavljaju niti anti tijela, tako da postotak još pada niže

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21040
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum